Kedy najskôr ste išli z rodičovskej do práce, a neľutujete to?

maty112
28. mar 2019

aky system ste si vytvorili s dietatkom? prisposobilo za dobre na vas pracovny rezim resp. nepritomnost? nelutujete? dakujem za odpovede😊😘

saslavka73
30. mar 2019

@maty112 Ja som išla od ročnej. Ľutujem to.

maty112
autor
30. mar 2019

@saslavka73 ano? a preco?😮

angelina15
30. mar 2019

Ja som nastúpila do práce keď mal 2,5roka. Bol to pre má neskutočny pocit, tešila som sa. A aj malú to zvládal v škôlke perfektne. Na začiatku síce trošku plakal ale potom sa ráno tešil. Teraz som však doma v druhým malým drobcom a starší mi chodí do škôlky stále. Uzivam si materskú ale teším sa do práce. Za mňa deťom je dobre v kolektíve medzi deťmi.

saslavka73
30. mar 2019

@maty112 No musela som, kvôli peniazom. Je mi to ľúto, bola taká krásna, nič si z toho obdobia nepamätám. Keby som nemusela už by som nešla. Ešte ten rok, tak do dvoch rokov je to dobré, potom by mi už práca chýbala.

bluka2
30. mar 2019

Moja mala 7 mesiacov, keď som išla tuším na 25h týždenne. Nie žeby to bolo extra ľahké, ale išlo to. Dohanala som robotu v noci. Postupne som si užívala, že je deň taký pestrejší ako na md. Kojila som do 2,5 roka...

sunnyhoney03
30. mar 2019

ja som zacala pracovat ked mal maly 17 mesiacov, prve 2 mesiace bol s nim muz doma a od 19 mesiacov chodi do jasliciek cca 10 dni do mesiaca nam to vychadza, mam skrateny uvazok, zatial mi to vyhovuje, financne mam viac ako rodicak a stale som dost casu doma s malym, deti su super ale reba ich aj zivit a zabezpecit a z rodicaku sa nie vzdy da, ale v 7 mesiacoch by som do jasli nedala ani s nikym inym, pride mi to strane male babo

bucko555
30. mar 2019

Ja som išla od malej keď mala 2 roky a 2 mesiace, manžel šiel na materskú nesla som kvôli financiám ale od toho že mi práca chýbala a neľutujem

terka224
30. mar 2019

Mňa to čaká po 3 mesiacoch 😊

kale13
30. mar 2019

ja som sla, ked mal syn 8 mesiacov, muz siel robit vecer tak s nim bol cez den a ked mal 14mes. tak siel na 3 dni do jasiel.. vobec nelutujem, najlepsie rozhodnutie ake som mohla spravit, mala som ovela viac energie a trpezlivosti na neho a doteraz si pamatam jeho prvy krok;) cez vikendy som stale mala nejaky program s nim, vzdy som ho brala niekam, mala som viac aktivit ako mamicky na RD za cely tyzden, chory bol 2krat, muz s nim bol a ja som mu chodila davat lieky cez obedovu prestavku, teraz uz 3 roky nebol vobec chory.. pracovne a financne ma to vyrazne posunulo a teraz ked ma 6 rokov, tak si mozem dovolit aj narocnejsie aktivity a kruzky, mam cas sa s nim ucit, brat ho na bicykel po skole, lebo vsetko mam blizko domu a nestresujucu robotu .. a vztah mame velmi blizky. .vsetko je to o tom ako si nastavena a ako si to zariadis..

katrin21
30. mar 2019

Baby , ja vás obdivujem tie, čo ste dokázali ísť tak skoro od dieťaťa do práce. Ja som bola doma s prvou presne tri roky, hoci som mala len 23 rokov. Keďže druhú mám v 39, tak si to neskutočne užívam a hoci už mala tri roky nezobrali ju do škôlky a ja momentálne nemám prácu, takže som ešte minimálne do konca leta s ňou doma.
Nesmierne šťastná som, že môžem a desim sa toho, že už zakrátko musím ísť predsa len niekam do práce. Na druhej strane ale viem že mala som do škôlky tešiť ak bude je tam super. Aj ja sa teším do kolektívu medzi ľudí, na zarobok 😂😂😂😂, kedzd teraz uz budem aj bez RP doma, ale zároveň sa neteším na ranné vstávanie a zhon.🤪
Ale ani To si neviem predstaviť že by som išla do práce keď má dieťa 1 rok veľmi slabá som to znášal a musela by ho k tomu donútiť naozaj zúfalá životná situácia.. Bolo by mi to strašne ľúto.

Ak môžete Radšej sa trochu uskromniť a zostaňte ešte nejaký čas doma už sa ten čas nikdy nevráti..🙏

dorotka66
30. mar 2019

Mala mala 8 mes. a zostal s nou ocko. 6 mes. Potom bola rok s mojou mamkou a od 2 rokov a 2 mes. V skolke. Ocko by s nou zostal aj 3 roky a je to laska na cely zivot. A nemenila by som.

saslavka73
30. mar 2019

@kale13 To je super, ale zrejme si mala veľkú podporu v manželovi. To sa dá.

evkamotka
30. mar 2019

Nenapada mi ziadna praca ani pozicia, do ktorej by som bola ochotna investovat svoj cas a energiu viac nez do vlastneho dietata.

lacibo
30. mar 2019

@maty112 možno trochu tvrdé teraz - názor z opačnej strany :pre deti je jednoznačne lepšie, keď sú iba s jednou - primárnou osobou (a to už nech si každá mama zváži, či ňou chce byť ona pre svoje dieťa), kým neprebehna tzv. prirodzená separácia a vedia sa orientovať v iných vzťahoch a kolektívoch..a to je väčšinou až okolo tretieho roka, niekedy aj neskôr. .a k tým skorým odchodom do práce..to, že na dieťaťi teraz a ani neskôr nič nevidíš (niekedy aj sú prejavy, ale sa radšej prehliadajú..), ešte nič neznamená..ukladá sa to hboko v podvedomí a pôsobí vo všetkých zložkách osobnosti.. ja mám deti (20, 15 a 2 ) a pri každom som bola - budem- doma 3 roky..radšej sa uskromníme začas..všetko sa dá..😉

lacibo
30. mar 2019

@katrin21 jéj, máme to podobne - ja teraz (42) mám isť po 3. RD opäť do práce, malá má v júni 3 r., mám tiež nervy, ale zase u nás to je už tak prirodzené, že sa malá už asi pol roka pýta do škôlky, kedy ju už zapíšeme a posiela ma do roboty, taká je už sociálne vyspelá, aktívna, je to úplne iné ako napr. pred rokom..mne všetky tri od prvého dňa v škôlke zakývali a bolo..ono..na všetko je v živote správny čas..nič sa nedá urýchliť ani oddialiť ani nasilu nejako siliť, lebo sa to môže vypomstiť..

nini1010
30. mar 2019

Moka mala mala vtedy 14 mesiacov a nelutujem to v ziadnom ohlade.

kratulka
30. mar 2019

Ahoj starsia mala 3 a maly 1.5... nikdy viac kym nebude nutná situacia...znášal to celkom statocne ale videla som na nom ze slzicky na kraji a ked som pre neho prisla nechcel ma pustiť...mladšie nedam skor ako 2.5... maka som pocit ze vnútorne ho to zranilo...
...myslim si ze deti su statocne ale do tych 2.5-3 velmi naviazane na mamku...(samozrejme pripad od pripadu)...
A ten cas nam nik nevráti ...buďme radi ze mame moznost byt s detmi... inde po polroku konec podpory statu a hajde k cudzim tetam... 😔 (aj ked ta podpora nášho statu nie jecaz taka super..ale lepsie ako s drôtom do oka 🤪)

katrin21
30. mar 2019

@lacibo😎hej, 😉 moja prvá tiež išla do škôlky a plakala keď mala ísť domov lebo sa jej tam tak páčilo 😂🤪 A táto druhá sa teší do škôlky tiež Len bohužiaľ ju nezobrali inak by som bola rada keby chodila aj teraz aspoň na pol dňa lebo miluje deti a všetky činnosti ktoré by tam robili by sa jej pacili.😉

abriela
30. mar 2019

Keď mal syn 2 roky odišla som do práce a k malému zacala chodit babka. Nelutujem to ani náhodou. Prospelo to obom. Prečo? Ked mal syn 2 roky dojcila som ho 30x za 24 hodín. Vyzerala som ako z koncentraku. Pri výške 178cm, váha 54kg. On okrem polievok na obed, krupice na večeru nič nejedol. Asi po 6 mesiacoch sme obaja pribrali 2 kg 🙂. Kedže sme boli stále len dvaja, vytvoril si vzťah so starými rodičmi (neskor k nim chodil na týždnovky) a odputal sa odomňa. Neriešili sme v školke plač, aj keď ma už 6 rokov, zostane kdekoľvek, lebo vie, že re neho vždy prídem.

opica
30. mar 2019

Najstarsi syn v 9 mesiacoch,prostredny v roku a dvoch mesiacoch a najmladsi siel do skolky v roku a 3 mesiacoc, vsetci na doovedie. Pri vsetkych som robila uz z porodnice,ale vacsinu casu z domu,ak bolo treba,chodili so mnou (najmladsieho uz strazila babka). Bezne som nakojila,babka sla s kovikom von a ja som robila.nelutujem to. Najmladsi ma cez 3 roky,chodi do kolektivu na pol dna. Ak mam v praci viac povinnosti,muz si to vie zariadit. Podla mna to bolo super,deti boli vzdy v skolke spokojne,vela sa naucili a ja sa im mozem uz poobede v klide venovat

sintra
30. mar 2019

Ked mal syn 14 mesiacov, isiel do jasli a ja do prace. Nedali sa inak, bola som nanho sama. Ano, lutujem, ale taka bola situacia.

katrin21
30. mar 2019

@abriela odstavit od dojcenia a davat maleho babke sa da aj bez nastupi do prace.. ale asi si musela, chapem co si chcels povedat, ssi odstavenie isto nebol dovod nastupu asi..😉

romina1912
30. mar 2019

Ja som isla do prace ked dcera mala 7 mes., zijem v Uk, tu je materska 9 mes +3 mes neplatenej ak zena chce. Ja nelutujem, pracovala som 2 dni v tyzdni, kazdy druhy vikend som brala nadcas. Nemam pocit ze by moje dieta bolo ukratene, kojila som ju do 2 rokov bez problemov.

evkano1402
31. mar 2019

mam susedu, cca. 55 rocnu a vravi, najlepsie co v zivote mohla urobit, bolo ze s kazdym dietatom bola 3 roky doma (ma 3 deti) a naplno ocenit to dokaze az teraz

abriela
31. mar 2019

@katrin21 no babka chodila k nám na týždnovky. Kedže dieťa do školky nevzali, do jasli som ho davat ako 2,5 rocneho nechcela, tak krpec začal chodil na týždnovky k starkým. Odstavila som až 9 mesiacov po nástupe do práce. Ja som mala mlieko cca 3 mesiace aj ked som dojcila len 3 dni v týždni. Plus, ak by som mala dalsie dieťa po roku by som sa ho snažila odstaviť. NA to, že syn bol skoro 3 roky dojceny v 2 rokoch mu už výšla alergia, od 2,5 roka je na kortikoidoch - má astmu. Aj ked to podedil. A dovod nástupu do práce je u mňa si jasny. Žiť z rodičaku, aj ked vo svojom sama s dieťatom je o tom, kolko máš na učte úspor.

michaelach
31. mar 2019

@maty112 Ja som doma od aprila 2013. V maji sa mi narodila dcerka, vo februari 2016 druha a momentalne cakam dalsie dietatko v lete. Do prace som sa zatial nevratila,cerpam mnozstvo dovolenky, ktore sa mi za tie roky nasetrilo a urcite budem aj s 3 dietatkom doma minimalne 3 roky. Je to krasne straveny cas a uz nikdy v zivote ma deticky nebudu tak potrebovat ako teraz, ked su mensie.

michaelach
31. mar 2019

@evkano1402 Ta zena presne vie co hovori. Vela zien po rokoch ma rovnaky nazor. Co osobne poznam, tak vacsina lutovala,ze isla do prace skor a nie vzdy museli. Urcite by sa to dalo aj inak vyriesit.

alana1
31. mar 2019

Ja som šla od malého keď mal rok a pol .ľutujem to doteraz.v práci som bola každý deň dlho a veľa som chodila na služobné cesty.maly má doteraz radšej svojho ocka.ani neviem ako vyrástol.....nemá na mňa veľa spomienok.teraz máme druhé a s ním ostanem do troch rokov .ved toto zažívame iba párkrát v zivote...

kristina_dress
31. mar 2019

Jkkioooijikiiooopplpoplpplllplllllllllklklkkklllllkllllllllplllllll

martinka150
31. mar 2019

Ja som sla do prace ked mal maly 2 roky a on do jasly. Vobec nelutujem. Ja som bola rada, ze vypadnem z domu uz. 5 rokov som bola doma a stacilo.