Kedy prestali vaše deti poobede spávať?

lius
6. jan 2021

Kedy Vam Vase deti prestali poobede doma spat? Ja mam 1r a 10m dcerku a nie a nie ju uspat poobede a ak aj zaspi, tak vecer mi ide spat az okolo 22.00.

sense
6. jan 2021

@lius okolo cca 2 rokov

anjelicek26
6. jan 2021

Od 1,5 roka nespali na obed...vecer zaspavali pred siedmou a spali do rana... mne to tak vyhovovalo, proste sme sa tak prestavili..dieta spat neprinutis, ked nechce...

elizabet173
6. jan 2021

@lius mozno to uz nepotrebuje, nepises, o kolkej ti rano vstava. Ak je po cely den aktivna, ste vonku doobeda aj poobede tak, ze chodi, nevozi sa, staci ked si na pol hodinu s nou oddychnes, precitas jej rozpravku. Asi bude z tych deti, co uz spat nepotrebuju. Moj spaval este stvorocny, ale o siestej rano bol hore

margaretka_
6. jan 2021

My teraz rusime spanie, to ma 2 roky a 2 mesiace

basska_b
6. jan 2021

Taketo stavy sme tiež mali od necelých 2 rokov veku... to, že večer zaspala o 22.00, bol bežný folklor, ktorý nevedela pochopiť len moja svokra, ktorá si pamätala režim pre dieťa-škôlkara, ktorý už cez deň nespal. Najprv trvalo uspať pol hodinu, potom trištvrte a keď v 2 a štvrť roku už trvalo uspať rovnú hodinu a ona si spievala a rozprávala mi v posteli, ako ona nechce spať, tak som sa strašne nastvala a spánok sme zrušili. A bolo to super. Pár dní trvalo, kým si zvykla a teraz vlastne ide spať o 18.30 a spí do 6.30 (za chvíľu ma 3 roky). Treba dávať poobede už trochu pozor, lebo niekedy býva už unavená, takže žiadne veľké športové aktivity poobede, AK už boli doobeda... radšej knihu čítať po obede... aby bol trochu relax. Treba dobre sledovať energiu toho dieťaťa a nepreťažiť, lebo príde hysak.

janynyna
6. jan 2021

Malý ma 2r.a 4m.tiez poobede už nespi.

3petka
6. jan 2021

@lius môj má 4,5 a ešte veru poobede spi tak 1 hodinku cca. Niekedy ho nedám ale večer na ňom vidieť že mu to chyba....

malinoismum
6. jan 2021

Moja má 3 a tiež spáva cca 1hod... ale nič take ako uspavanie nefunguje proste vie že si ma ísť ľahnúť a hotovo, v škôlke s ňou tiež nemali problém, je naučená .
Ak by spala dlhšie tiež by šla neskôr spat, ale takto bežne ide o 20:30-21:00.

lius
autor
6. jan 2021

dievcata, dakujem vam za odpovede. Napr vcera vstavala o 7:30, uspavala som ju vyse hodiny poobede ( a pritom vidim na nej, ze je unavena, poklada sa na vankusik), zaspala o 13:30 na 45 minut a vecer az o 22:00

saluda
6. jan 2021

@lius ja som za to, potiahnuť obedný spánok čo najdlhšie. V škôlke je tiež obedný spánok, väčšinou povinný. Okrem toho, deti sú potom už na večer príliš unavené, prepnuté a čo som si všimla, dĺžku obedného spánku si začlenia do toho nočného. Takže my ráno radšej skôr zobudíme a dáme spať na obed, nech si oddýchne. Ak nezobudíme ráno skôr, tak spí aj o 3 hodiny dlhšie.

elizabet173
6. jan 2021

@lius ak ti to neprekaza, ze zaspi o 22,00 tak to nechaj tak. Ked sa uklada na vankusik, asi to este potrebuje. Lahni si k nej, zapni nejaku relaxacnu hudbu pre deti, ale postupne ju uc zaspavat samu, zacni vecer.

pininka1
6. jan 2021

Aj my sme mali take obdobia, ale vzdy sme to prekonali, a spali do 5 rokov poobede a vecer do 8 v posteli. Ziadne rozruchy uz vecer a pravidelnost. Ked boli dni ze deti nespali poobede lebo bola nejaka oslava a pod vecer to bola jedna katastrofa. Ja si osobne myslim.ze rocne dieta ma.urcite este spat na obed.

ruzasipova
6. jan 2021

@lius Dcera mi tesne po roku vynechavala aj ten poobedny. Ako dvojrocna vydrzala bez neho aj do 22.

mogaa
6. jan 2021

@margaretka_ určite nerušte....čo bude robiť v škôlke? ak tam aj nebude spať, musí potichu ležať a je otázne či vydrží potichu ležať 1,5hodiny.....

margaretka_
6. jan 2021

@mogaa my to nerusime z nasho rozmaru. Ale on na obed aj je unaveny, ale spi niekedy aj 3 hodiny. A ak aj menej, napr minule spal asi 1.5 hodiny, vstal o 13tej asi a vecer nie a nie zaspat. Vsetci sme uz isli spat, vsetci sme uz spali a ja som sa zobudila na to, ze on chudak sa tam este sam prevaluje a nemoze zaspat. Nie ze by sa hral, utekal z postele alebo co, proste sa mu do noci neda zaspat. Takto bez obedneho spanku spi v noci 12 hodin, chodi spavat dost skor. Starsi tiez po 2 rokoch pomaly prestal spavat. Skolku neriesim, zatial tam ani starsi nechodi.

vikybotka
6. jan 2021

@lius každé dieťa je úplne iné naša mala 1,5 roka je spachtoš zaspáva o 20 a vstáva medzi 8-10 plus obecný spánok niekedy kľudne aj dve hodiny niekedy len 30min. Záleží od aktivity ako sa unaví. No poznám deti vo od 1,5 roku už späť na obed nechceli. Myslím že sa treba prispôsobiť dieťaťu a tomu vo potrebeje. Keď už nepotrebuje obedny spánok tak ho vinechat a nechať radšej poriadny nočný spánok. Ale zas raz je to len na rodičovi čo preferuje 🙂

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mon01
6. jan 2021

naša staršia spávala na obed do troch rokov a ešte asi dva mesiace, pred štvrtým rokom išla do škôlky a tam si pospi skoro vždy, ale doma nechce, naša druhá ma dva roky a stale chodí spávať na obed

lilika2891
6. jan 2021

@lius približne od 3 rokov to už začali chodiť do škôlky tam nespavali ale keď boli doma zo škôlky tak ešte spavali

siska53
6. jan 2021

@lius maly zacal vynechavat spanok v 16.m., v 2 Rokoch spal.tak 2-3x do tyzdna. Dcerka pred 3.rokom ale v skolke spavala

tindal82
6. jan 2021

Moj ma 5 rokov a a 4 mesiace a ešte spava poobede 🤣🤣🤣 niekedy aj 3 hodinky,niekedy menej...
vecer ide spať o 20tej.
Mame takú dohodu,kým nechodi do školy tak poobede sa bude spat a hotovo. Spanok je zdravý,oddýchnem si aj ja aj deti. 😊

ava11
6. jan 2021

Syn spaval cez den do posledneho dna, kym nastupil do skoly 😂 Dcera prestala spavat okolo 3 rokov, resp zaspala uz len tak 1-2x tyzdenne a potom vecer kukuckovala aj do 23-tej.

miruslb
6. jan 2021

Ahoj, naša má 2 roky a 8 mesiacov a ešte spáva na obed.

jankapepe
6. jan 2021

@lius cca ako 2rocne. Prespali ale v noci 10-12 hodín

kikuska872
6. jan 2021

@malinoismum presne ako u nas len nasa ma 2apol ☺

lenka2710
6. jan 2021

@lius aj mne pred druhými narodeninami, keď spala cez deň, ešte o 23 jej nebolo dat rady! Po tých dvoch rokoch sa ešte sem tam stalo, že si šla pospat poobede, ale bolo to párkrát do mesiaca

tehula2016
6. jan 2021

Dcera nespi od 2,5 roka,synovia od 2 rokov..ja neviem ako to robia ine mamy,ze im deti dobreze do 5 rokov bez problemov spia,ale u nas nehrozilo,mohla som robit hocico..starsi ma 5,5 roka a veru posledny rok uz nechce ani lezat v skolke,ma mrle v zadku a usta sa mu nezavru..tym padom vsetkych vyrusuje,tak sme ho zacali bravat na obed domov..u nas nehrozi,ze mu poviem - chod si trosku oddychnut..on po 2 minutach vylezie - “mamka,uz som si oddychol” 🤣

malinoismum
6. jan 2021

@kikuska872 myslím, že je správne mat tak zarezimovane dieťa 🙂 preto ani nepoznáme že spanie s nami, uspavanie a pod...
nikdy nebol problém fakf 😊😊😊❤️

kikuska872
6. jan 2021

@malinoismum s týmto môžem len súhlasiť. Ľudia mi občas ani neveria ak im poviem že nemám vôbec problém čo sa týka spánku u našej malej. ❤ nech sa vám aj naďalej darí

malinoismum
6. jan 2021

@kikuska872 tak vieš , deti si dovolia len to, čo im dovolíš t 🙂 aj mne napr. Mala povie že už si oddychla lebo by sa rada ďalej hrala, prídem do izby poviem že vie že sa ma spat a jednoducho - NEDEBATUJEM 🙂