Kedy ste prestali prať veci pre deti osobitne?

eva.prazmariova
20. jan 2013

Už by mi to aj uľahčilo celé pranie, len neviem, či nie je priskoro. Naša Emi má 20 mesiacov. Dik

tinkax
21. jan 2013

ja by som neprala kojenecke veci s nasimi lebo mam starsie deti a tam piesok blato,ponozky jak hnoj,uteraky spinave a spod.pradlo, proste mi to tam nepasuje medzi tie cistucke baby veci, ale asi tak od 2 rokov by som skusila, zatial mam dreft baby pre nu

sstefi
21. jan 2013

moja ma 5 a pol, a ešte stále periem jej veci zvlášť. nevravím, že občas neprihodím nejaké to naše tričko, hlavne v lete, ale ešte stále zvlášť.
mám z toho lepší pocit.
no a malemu chrobačikovi samozrejme uplne zvlašť tam nepridavam ani dcérine veci.
Ono aj ta sila prania tych detských práškov nie je isto taká ako tých klasickych praškov, takže to stači tak pre babatka a malinke vonave deturence. 😵 🙂

ivetkab.
21. jan 2013

Nikdy som ani nezačala prať deťom osobitne. A akože z akého dôvodu by som im mala prať samostatne? 😀

lubikan
21. jan 2013

do jedneho roka cca....ale ked su miminkovske veci len zagrckane,ochytane od maminy,preco by som ich mala nechat zbytocne luhovat s prepotenymi dospelackymi vecami,ktore sa peru dlhsie a mininkovske staci len na chvilku preplachnut......to ked citam prve prispevky

zuzkat1
21. jan 2013

Asi od leta.mala2 a pol roka.ale pouzivam persil a silan sensitiv. To je vhodne pre deti.

wewe22
21. jan 2013

pre starsiu som prala do 10mesiacov lebo mala haklivu pokozku a nesmeli sme pouzivat avivaz ale mladsia nemala problem tak som prala pre vsetkych v detskom prasku samozrejme tatove pracovne veci samozrejme samostatne

nice202
21. jan 2013

Nikdy som neprala osobitne. Ziaden problem s kozou nemame.

montinka
21. jan 2013

ani ja som neprala nikdy osobitne

huxy
21. jan 2013

ja som prala pre dcérku osobitne do cca 1 a pol roka,v tekutej lovele.odvtedy periem spolu s našimi vecami,s takým práškom,aký práve máme.a nie sú žiadne problémy

snopkulka
21. jan 2013

od roka 😉

mamina2208
21. jan 2013

ja som začala už právať aj s našimi asi od 2 mesiaca kedže žiadne kožné problémy nemame tak som prestala prať osobitne. Ale periem v Dreft baby a prádlo je naozaj krásne voňavé a čisté

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cetera
21. jan 2013

Ja som prala osobitne malej v lovele lebo od narodenia mala atopicky ekzem ale len na zaciatku cca do 5 ~6 mesiacov potom som uz pridavala k praniu aj svoje veci a vsetko som prala v lovele. Aj muzove veci som v Tom prala v lovele ale zvlast. Ekzem uz ustupil tak teraz periem v Tom co akurat mame. Bud woolite,perwol. Malemu som uz veci prala asi do dvoch mesiacov zvlast teraz uz vsetko spolu.

kalifa28
21. jan 2013

Nikdy som neprala, len prvýkrát a potom už s našimi a s naším pracím práškom 🙂

bianca
21. jan 2013

stale periem zvlast i ked uz davno nie v sensitiv prasku.Ale neda mi aby som nase veci narvala do jedneho bubna s malej oblecenim.Jedna pracka hore dole ma nezabije

kuratko
21. jan 2013

ja by som osobne poradila nie prat osobne detom v "setrnejsom" pracom prasku a sebe v "obycajnom", ale vsetkym prat setrne, najlepsie mydlovymi orechmi 🙂 ci to odignorujete alebo nie, chemia vo vasom obleceni sa vam dostava do tela cez pokozku.

rose1988
21. jan 2013

od začiatku som prala jej veci s mojim vlastne nie asi prve 3 mesiace som jej vaci prala bez avivaza a myslim ze som dostala do daru decký prášok a kým sa mi neminul som prala s tým no dakedy sa pritrafili aj mojec veci. Neskor som pridala aj avivaz nikdy ziadný exem nemala

oblecenieavecicky
21. jan 2013

Ja asi po roku, najprv bez aviváže, teraz pridám aj trochu jemnej bezfarebnej. Malý nikdy nemal žiadne vyrážky, začervenanie, či ekzém. Ale samozrejme dávam pozor, aby som jeho veci neprala napr. spoločne s našou spodnou bielizňou a pod. 🙂

namarie
21. jan 2013

moja sa ešte aj teraz z normálneho prášku vyhádzala, tak ostávame pri lovele...

simca06022011
21. jan 2013

Ja od zacitku pouzivam pre vsetkych persil sensitive + silan sensitive rose, ked bola uplne babatko (0-3mesiace), tak tie jej bielucke male vecicky (rifle a podobne veci sme my vobec nenosili) som prala osve. Od vtedy vsetko spolu... zase mam tolko pradla kazdy tyzden ze neperiem uteraky s vecami, alebo handry... proste vytriedim podla farieb a potom podla toho co to je, az pokym nie je plna pracka 🙂)) Potom vsetko este zehlim... skusala som aj orechy na pranie, aj lovelu aj tekute prasky, ale persil mame najradsje.. posledne 2-3 mesiace periem vsetko v persil kapsulach... a avivaz sensitive...

k_a_j_k_a
21. jan 2013

ja som kupila detsky prasok na zaciatku, predtym, nez sa starsia narodila, male balenie batole. to som minula a potom som presla na dreft sensitive. inak, veci som jej zvlast prala iba prvykrat, inak by som prala prazdne pracky a to je podla mna zbytocne. cize od zaciatku periem aj s nasimi vecami. a mladsej som zvlast nikdy neprala. ked som potrebovala dezinfikavat, tak som 6 tyzdnov zehlila, a to sme pouzivali latkove plienky a nic im nikdy z pranych veci nebolo. my sme skor mali problem z jednorazoviek.

sonkab
21. jan 2013

Maly má 2,5 roka a ešte stále periem jeho veci samostatne - v ekologickom prasku.

lydulka
21. jan 2013

Ja periem stale oddelene uz len z toho dovodu,ze keby to pridam k nasim veciam,tak sa mi to nezmesti na susiak. ;) malej periem v drefte a nam v persile.

euka210
21. jan 2013

po pol roku. Ked je tam vela drobcovych veci, tak dam Lovelu a ked su tam nase a len jeho par kuskov ako teplaky ci nohavice, tak obyc. prasok.

evickapooh
21. jan 2013

je este stale periem detske veci zvlast...vacsia ma 7 mensia bude mat 4 roky ...nerobi mi to problem...len ak sa nazbiera malo bielych veci ...tak pridam nase biele...a pridam hygienicky avivaz-(dostat v dm...)

bajboj
21. jan 2013

Ja mu periem oddelene,pouzivam lovelu ale uz s tym planujem skoncit ,Zoparkrat som mu oprala bodynko ci teplacky a obycajnom prasku aj s avivazou, nic mu nebolo,tak pomynam lovelu a budem prat spolu s nasimi vecami

denisafono
21. jan 2013

neprala som osobitne ale na biele som pouzivala senzitiv-tekuty + normalnu avi, kedze mame studnovu vodu je straaaasne tvrda. a tmave coho je ale malo periem normalne spolu s nasimi vecami a pouzivam tekuty prostriedok + avi. od narodenia-nema ziadny problem, aj preto od narodenia aby si zvykala. 😎

cottoncandy
21. jan 2013

Dcérke som prala veci oddelene iba ako novorodencovi. Odvtedy periem všetky naše veci spolu v ekologickom pracom prášku. Dávam aj aviváž, tiež eko. Prádlo nežehlím.

mravvcek
21. jan 2013

aky ekologicky prasok a avivaz?Kde to kupim?

vulka
21. jan 2013

Ja od začiatku periem všetko spolu v detskom pracom prostriedku a na pomerne vysokej teplote z hygienických dovodov.