Kedy začať s režimom u dvojmesačného bábätka?

nika12323
12. apr 2019

Ahoj maminky chcem sa vás opýtať ..
mám doma 2 mesačnú dcérku .. chcem sa vás opýtať že od kedy ste začali robiť svojmu bábätku režim .. myslím čas budenia ( ráno na papanie ) či ste bábätko budili ak spalo dlhšie ako cca 3 hodiny .. niekto mi povie že mám začať už začať robiť režim a niekto nie .. snažím sa ju aspoň večer ukladať na večerný spánok okolo 19-20:00 ale niekedy mi zaspi za pol hodinu niekedy až o dve hodiny .. kedy ste začínali vy s režimom pre vašich drobcoch ? Dajte aj nejaké typy na režim 🙂 ďakujem pekný večer

sapetka
12. apr 2019

@nika12323 urcite som moje dieta nikdy nebudila na jedenie, diet samo vie kedy chce jest a da to najavo. Cez den som rezim neriesila sam vstaval s spal cca rovnako take male diera aj tak dlhsie ako 2hod nevydrzi bdele. A vecer chodil spavat o 18tej na nocny spanok a tak chodil v podstate dlho az teraz ked ma 21mes chodi o 19tej spat.

horalka1986
12. apr 2019

Moja ma rezim od narodenia. Nemala na vyber, kedze bola dlho na jiske a tam to proste tak funguje. Cize po mesiaci potom doma krasne nabehla tak ako v nemocke. Kazde 3 hodiny. Postupne ako jej pribudali mesiace som jej ten rezim upravovala.

nika12323
autor
12. apr 2019

@sapetka no práveže moja malinka ma ešte len dva mesiace a vydrží bdele aj cca 3 hodiny .. preto sa pýtam že či ju mám na silu uspavat alebo ju nechat tak .. je pravda že je už potom nervóznejšia ale aj keď sa ju snažím uspať stále len bude kukať

biela_sova
12. apr 2019

@nika12323 Ahoj, nemusis sa stresovat, ale verim Ti, aj ja som sa bala, akoze tototo bude. My mame 6mesacneho chlapceka, teraz chodi spinkal o. 20.30 a budi sa medzi 7.00 a 8.00, podla toho, ako som hore aj ja. Ked mal 2 mesiaciky, bezne sa stalo, ze sa prehral az do 22.30, ze sme chodili spat zarovno s nim. Ak Ti mozem poradit, nepocuvaj stsru garnituru a nebud ho nasilu, ani ho neukladaj nasilu. Vyciti nepohodu a narobi to galibu. Hovori sa, ze prve tei mesiace su stvrty trimester, ale mimo bruska. Dovtedy sI babo zvyka na Teba a zivotne rytmy. Samo sa Ti prisposobim Co mozes spravit je zoatandardizovst Tvoj den. Cez den to ani nie je az take dolezite, kedy spinka a kedy papa, dbaj len na dostatok spanku. Ked zacne plackat au au au, ou ou, ou a pretiera si ocka, spalo by. Ked sa mu dobre spinka vonku, dopraj mu spanok vonku. Ide pekne pocko, mozte byt vonku kolko chcete. No a vecer pruchadza ta cast rutinizacie, my naaho kupeme presne v tu istu hodinu kazdy den. len teplou vodickou bez mydiel atd. Vie, kedy to prijde. Okimupka sa, nakrmim ho a zaspinka.

biela_sova
12. apr 2019

@biela_sova preklep, okupkame sa 🙂 Nebud babo kvoli krmemiu, ked spinka, nie je hladne. Ono Ti samo povie, kedy je hladne, isto to rozpoznas ;) Interval krmenia sa ppstupne bude predlzovat. Ked si vykne na den a noc, budes mat vyhrate. Staci jej doverovat. baabtka su mudre a pozoruju nas, rychlo od Teba pochopi, ako sa ma zit 🙂

sapetka
12. apr 2019

@nika12323 nebud nasilu kvoli jedeniu ono sa zobudi neboj ked bude chciet papat. A vecerny rezim si ustraz urcite by dieta malo chodit spavat v case vhodnom pre deti nie pre ich rodicov. Jednak dieta potrebuje vela casu na nocny spanok a jednak aj vy viete vypnut.

nika12323
autor
12. apr 2019

@biela_sova tak nechcem to nejak zakríknuť ale myslím si že dcérka už rozlišuje den a noc pretože v noci vyspí aj cca teraz už 4 hodiny potom je papanie a následne hneď zaspinka čo už cez deň pospi maximálne 2 hod napapa sa a potom je bdela niekedy hodinu niekedy aj cez 3 🙂

biela_sova
12. apr 2019

@nika12323 Este k tomu, ze tri hodiny vydrzi bdela... mozem cestne prehlasit. ze teraz nas 6 mesacny vydrzi hore kratsie ako ked bol 2mesacny. Ked bol taky malicky, hrali sme sa pocas jeho bdenia, davala som mu sustave hracky, stlacal ich, hladkala s ho, spievala mu, tancovala s nim, skratka, unavila som ho, potom lahsie zaspinkal.

nika12323
autor
12. apr 2019

@sapetka áno snažím sa ale ako som už spomínala snažím sa ju ukladať cca okolo 19-20:00 a niekedy zaspi hneď a niekedy to trva aj 2 hodiny :/

biela_sova
12. apr 2019

@nika12323 Tak to mas super, potom si iz tam, kde si chcela byt 🙂 Den velmi neries teda, nepocuvaj tetky mamky, kazde babo je individualne. Potom je lahka rovnica: nasilu nebud a, nasilu neuspavaj. nozes sa pokusit uspat, ked si zacina triet ocka alebo je malatna, ale ked nezasponka do 30min, tak by som ju vybrala, este troskinku unavila a naspat dala spinkat.

sapetka
12. apr 2019

@nika12323 no to verim, my sme tiez prvych 10m uspavalk rozne.. vo vibracnom kresielkj, na rukach, hojdanie v autosedacke v nosici...ach to bolo.. od 11m zaspava v posteli🙏

biela_sova
12. apr 2019

@nika12323 To nevadi, ze vecer je to aj dve hodky. My sme este tak skusili, ze sme ho tam dali s laskou lezkat, boli sme pri nom, trosku sa ponudil a. zaspinkal. Ale ked sme sa velmi proaktivne snazili ho uspat, just sa to predlzovali :D Doteraz najlepsie zabera, ze si pustim potuchucku telku, sustredim sa na to a on tak pomimo sa napapa a zaspinka pri mne 🙂

leniel
12. apr 2019

@nika12323 urcite by som ju nenechavala 3 hodiny hore. Ona unavu mozno neprejavuje, ale unavena je... mam 4,5 mesacne babo, dost je aktivna cez den, ale interval bdenia ma maximalne 2 hodiny, pospi 30 minut a funguje zas...

siska53
12. apr 2019

@nika12323 az ked sme.presli na prikrmy, tak zacal nejaky rezim. Jedine o co som sa usilovala, boko, aby o tej 21 spinkali. Papanie, kedze boli dojčení, som.nechala.na nich, aj spinkanie. Nebudila som.ich. radsej som sa v noci vyspala 🙂. Mala aj tak mala kokiky, tak noci, ktore prespala celu noc, som.prespala aj ja a nebudila ju.

katyninka
12. apr 2019

@nika12323 mna by len zaujímalo ako po kúpaní uspavate? My sa okupeme, napapame, nejde jej odgrcnut tak sa trápime a az okolo 21-22hod zaspí nosením na rukách...

nika12323
autor
12. apr 2019

@katyninka po kúpaní niekedy dcérka zaspi dokonca sama , niekedy pri prsníku a niekedy zas treba uspavat aj cez hodinu ..

nika12323
autor
12. apr 2019

@katyninka ale taktiež na rukách ale neucim ju na to že s ňou budem chodiť len ju hojdam lebo keď som ju najprv uspavala tak že som s ňou aj chodila tak sa uspavanie ešte predĺžilo lebo kukala kade tade

nika12323
autor
12. apr 2019

@leniel áno lenže keď je dcérka aj dlhšie hore tak ju začnem uspavat zaspinka maximálne na 10 minút potom zas pokuka potom zas pospi na 5 minút potom ju zas uspavam pospi možno zas na 10 min potom zas pokuka a potom zaspi aj na 2 hodiny 😁 a zas kolotoč dookola

demonka5
12. apr 2019

@nika12323 moja od narodenie sa sama nastavila na ,,rezim,, ktory dodrziavam aj ja nikdy som ju nebudila na krmenie ani na siluu neusoavala nejako to slo zacala som si vsimat jej signaly trenie oci je unavena atd podatate som videla ze medI 5-6vecer xhodieva spat tak som to aj ja dodrziavala a dala so postielky dodnes to funguje ale odmala spi sama v postielke kazde mimi je ine,skus nejako odsledovat ale silou nenut rezim

demonka5
12. apr 2019

Ako 2 mesacna spala cez den ale nie tak ako mnoho babatiek max pol hodinku 2_3do dna ale zato noci prespala neuspavaj nasilu

nika12323
autor
12. apr 2019

@demonka5 rozumiem ako moja malinka si trosku aj sama nastavuje režim len ten režim bdenia mi proste príde moc dlhy ale zas tiež ju nechcem na silu tlačiť spinkat

biela_sova
12. apr 2019

@nika12323 Myslim si, podla toho, co si doterazho napisala, ze to robis spravne... Ak mozem este pridat vlastne ponaucenie, ako uz naznacovali baby predo mnou, tak babo dakedy neciti, ze je unavene, aj ked uz unavene je. Neviem to lepsie napisatand, tak teda na nasom priklade. Na zaciatku som bola vycerpana, ze by som zaspala postojacky. 3x do tyzdna sme chodili na cely den k mojej mame. Ta mi navrhla, ze nech si pospim, ona bude s malym. Takze sme zaspali obaja pri sebe, ked sa zobudil, pri prvom jeho pipnuti ho vzala a hrali sa. Aj hodinu a pol. Mama tvrdila, ze ked sa mu nechce spat, treba sa s nim hrat. Ze cim su deti stastiexrsie, tym menej spia. Tym, ze chcela mne dopriat aspon dve hod neruseneho spanku a tym, ze on bezo mna zaspat nevedel, sa sposobilo uplne fiasko. Potom sa takyto rozexcitovany nedal uspat, plakal v kociku, na rukach, vsade. Oooobrovska chyba. Neodporozovala jeho prve naznaky unavy a, kym to islo "podobrotky", nedoniesla mi ho na uspatie. Potom boli dni, ked bol so mnou sam a tie dni prebehli hladko. Hrajkali sme sa, potom mal uz taky skleny pohlad, tak som ho prebalila, nakojila a dala do kocika. Spinkal na prechadzke aj 3hod vkuse.
U nas plati aj pravudlo, ze cim kvalitnejsie sa vyspinka cez den, tym lepsie spinka aj v noci.
Takze treba si babo vsimat, niekedy potiahne bdelost dlhdie, inokedy kratsie, ale akonahle dava prve znamky unavy, tak sa pekne skludnime, urobime tlmene svetlo, pustime potichu piesen, pri ktorej sa uspava, alebo mu dame plienocku/mojkacika, s ktorou si pise po tvaricke, skratka babatkov uspavaci ritual, a zaspinka do 5 minut 🙂

demonka5
13. apr 2019

@nika12323 ber to tak,ze niektore vobec nerespektuju odporucanie na spanok😬moja mala obdobie ,ze spala len 2krat denne po 15minut teraz je to uz trosku lepsie 30min-40min ale ked to porovnam s kamoskou je to bieda😬

demonka5
13. apr 2019

@nika12323 presne ako hovori biela_sova nam pomohol mojkacik zuzle ho v rukach a rychlo zaspi,do 2mesiacov ho ignorovala a odvtrdy bez neho nezapsi musi mat nieco v rukach ak to nie je mojkacik,tak makka plienka(po zaspati ju hned vybera)

biela_sova
13. apr 2019

@demonka5 Presn, my mame takuaj pliebku, co ma nato riedko oka, nevim akobyonopisat, skrstka. xe sa cez nu da dychat, lebo ma otvory, a niekedy zaspi tak ako mumia

demonka5
13. apr 2019

@biela_sova ja som sa tiez najprv cudovala co je to ten mojkacik ,kamoska ho darovala a je to fakt oerfektna vec velmi to pomaha do 5min je tuha😬

fiafia
13. apr 2019

@nika12323 pridam aj ja svoju skúsenosť. Na kŕmenie som nikdy nebudila a u tak malého baba nejaký ten režim nesilila.akurat som si musela odpozerať koľko vydrží byť hore a príznaky únavy vtedy hneď dávať spat.ked som to presvihla a sama si uvedomila,že je unavená bolo to o drzku nechcela zaspať a len plakala a plakala. Keď som sa naučila tomuto predchádzať režim prišiel sám postupne.najhorsie u nás bolo prechod z dvoch na jeden spánok.samozrejme čo mesiac to novota.raz len v kočíku spat,potom v posteli, zase bol kolotoč topka dodnes si pamätám ten rev keď došli baterky 😂 nám to trvalo rok a pol kým sme prešli všetkými fázami a skončili v postieľke 😁

bori7293
13. apr 2019

Možno ti bude vyčítané že tak malé dieťa nemôže mat režim.MÔŽE!!! Môj synček ho mal od cca mesiaca kedy sme museli prejsť na umelé mliečko a to sa dáva cca každé 3 hodiny. Bola som zaň velmi vďačná!vedeli sme kedy môžme ísť von,kedy sa mame vychytať k lekárke,jednoducho mať režim je na nezaplatenie (pre nás bol a aj synček sa rýchlo "nastavil" a bolo to spokojné bábätko.

bori7293
13. apr 2019

@bori7293 akurat v noci som nebudilaaaaa ale vždy zaspával po kúpaní o 9.večer a na um sa budil okolo 2.hod.v noci a potom ráno okolo pol 6)