Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

jajuska9
21. nov 2017

A to posudzovanie ako prebieha.... Bo asi sa nas to tyka.... Takto ja som na rd s mladsim 8 mesacnym synom.... A manzel ma od stvrtku ocr na starsiu2r rocnu... Bo sme mali problemy so slepim crevom a od stvrtku do vcera bol manzel s nou v nemocnica ci bo predsa niekto musel zostat aj s malym.... A teda ocr by chcel este cerpat az do piatku ked s tym bude nasa dr suhlasit.....

loginexistuje
21. nov 2017

@jajuska9 ak je dieta v nemocnici neda sa na neho cerpat ocr mal si vziat on pn alebo dovolenku ked uz je dieta doma tak to neni problem

jajuska9
21. nov 2017

@loginexistuje takze tie 4 dni co bol v nosici mocnici nezaplatia? Toto sme mi nevedeli bo sme ocr este nikdy necerpal.... A aj teda ked nezaplatia ok, ale ospravedlnit v praci ospravedlnia?

jajuska9
21. nov 2017

@loginexistuje prepac ze pisem tak nezrozumitelne, telefon mi opravuje slova

alenah31
21. nov 2017

@jajuska9 keďže dieťa bolo v nemocnici kde nebol nutný doprovod v práci mu to neuznajú - nie je dôvod, je to jeho dobrovoľné rozhodnutie ostať tam s dieťaťom nech je akokoľvek malé - bohužiaľ. Ako možno 1 deň ako doprovod je uznateľný. Na prac. dni nech si nechá napísať dovolenku. PN mu spätne nikto nevypíše. Mám dcéru silnú astmatičku, pravidelne 2-3x do roka som s ňou v nemocnici - vždy mám RD a to už má dcéra 8 rokov, nenechala by som tam dieťa samé..

alenah31
21. nov 2017

@jajuska9 počkať ty si sa asi pýtala či mu to v práci uznajú ako očr nie doprovod že? V podstate im to môže byť jedno. Do práce donesie očr, mzdárka ho nahlási ako poistenca štátu (počas čerpania) - zamestnávateľ za neho neplatí nič takže jemu to môže byť jedno - poisťovňa zrejme tie 4 dni nezaplatí ošetrovné, ale v práci to ospravedlnené bude. Je ale otázne či mu za tie 4 dni poisťovňa uhradí aj zdravotku a či mu to započítajú do odprac. dní na sociálke.

dagmarbarjakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajuska9
21. nov 2017

@alenah31 peniaze nech si nechaju.... Len aby im neprekazalo, ze nebol v praci.aby tam nemal z toho problemy.... V podstate u neho su to 2 dni bo ved bol vikend a cez vikend nerobi.... A v pondelok uz boli doma z nemocnice.... A na sp to budu vediet, ze v pondelok uz ich prepustili, nie?

loginexistuje
21. nov 2017

@jajuska9 a ake to boli dni po sebe lebo by si mohol uplatnit aj paragraf moze mu dat ediatricka na kazde z deti a to ma aj lepsie preplatene

alenah31
21. nov 2017

@jajuska9 očr mu vystavili v nemocnici? Pokiaľ áno Sp hneď bude vedieť, že dieťa bolo hospitalizované a ošetrovné nevyplatia. Ono 2 dni bude mať v práci uznané, ale sociálka ho zrejme neuzná ako poistenca štátu za všetky 4 dni (zdravotná a dni na dôchodok sa počítajú na kal. dni nie na prac. dni - nech si potom toto zistí a doplatí aspoň zdravotku, inak mu pri roč. zúčtovaní zdravotného poistenia vyjde nedoplatok). Oni nebudú zisťovať kedy bol s malou prepustený do domáceho liečenia. Zrejme ho vyzvú, aby to sám doložil.

jajuska9
21. nov 2017

@alenah31 detska vystavila ocr, vo stvrtok.... Cize stvrtok piatok.... Potom vikend nie je v robote a od pondelka su doma.... Aha takze oni ked tak nam poslu nejaky list? Tu zdravotku si potom zistime ci treba nieco doplatit....

jajuska9
21. nov 2017

@loginexistuje uz mu vystavila ocr vo stvrtok.... Tak ani nechce m uz moc spekulovat.... A paragrafy uz ma vycerpane, bo byval foma s dcerou ked som ja chodila s malym na poradne....

alenah31
21. nov 2017

@jajuska9 ak vystavila detská tak ani nemusia vedieť, že bol v nemocnici - možno podľa diagnózy - tá sa píše na očr. On mu príde list zo SP tak či tak - oznámenie o výške ošetrovného. Však uvidíte - ak ho aj vyzvú stačí od Dr. potvrdenie kedy boli prepustení domov a to je všetko.

jajuska9
21. nov 2017

@alenah31 no podrazdene slepe crevo, tak to im asi bude jasne, ze s tym nebola doma..... Oki..... Dakujem za pomoc 🙂

1katka
23. nov 2017

Chcem sa opytat ci mi vie niekto poradit z coho mi vypocitaju ocr ked som sa po RD vratila do prace 1.12.2016 a teraz cerpem ocr. Budu pocitat vymeriavaci zaklad z roku 2016 alebo budu pocitat z roku 2017. Dakujem

evittam
23. nov 2017

@1katka VZ od 1.12.2016 do konca mesiaca predchádzajúceho kedy pôjdeš na OCR.

1katka
23. nov 2017

Lebo u nas na mzdovom maju VZ len cislo z roku 2016 hruby prijem z decembra delene 31 dni za december ked som bola Pn tak mi zamestavatel platil tymto cislom. Na SP budu mat iny VZ. Lebo aj vo vyplatnych paskach mam len ten z roku 2016

1katka
24. nov 2017
ivi_kiwi
5. feb 2018

Baby ohladom Očerky ... ak mam partnera a dieta je exmanzela moze ist aj terajsi partner na očerku s mojim krpcom?