Koľkokrát za deň má kakať 7 týždňové predčasniatko?

marion30
20. jún 2020

Ahojte,chcela by som sa poradiť,či máte podobnú skúsenosť.. synček má 7 týždňov,narodil sa predčasne a od začiatku dostával v nemocnici Beba Disharge .máme ten problém, že po dopapani alebo vlastne vkusne celý deň sa šponuje,tlačí,kakal by stále..ak sa nevykaka plače, akonáhle aj doje,dá sa do postieľky tak je nervózny a vkuse ma akoby kŕče až vycervenie a tlačí,tlačí..dostával kvapky Sab Simplex,Coliprev,teraz má Espumisan.skusala lekárka zameniť mlieko na Nutrilon antialergicke ale po ňom bol veľmi nervózny a hladný tak sme sa vrátili k Bebe nakoľko zatiaľ iné mliecka nemôže, vzhľadom na to že je predcasniatko, kontrolu s ním na klinike máme až 26.6..viete mi poradiť niečo aby mal to trávenie lepšie?neviem či ide o koliky alebo nie..ešte mu dávam aj antikolikovy vankúšik teplý a pupik krém..vopred vám ďakujem ❤🙏

pininka1
20. jún 2020

Treba dávať aj veľa na bruško.

marion30
autor
20. jún 2020

@pininka1 dávame,bol naučený z inkubátoru,niekedy vydrží dlho aj spinkať tak, inokedy plače,je vidieť že ho boli to bruško

pininka1
20. jún 2020

@marion30 môj zlatý, no asi len vydržať, zrejme tie crievka niesu tiež ešte vyvinuté úplne.

marion30
autor
20. jún 2020

@pininka1 veď toto,aj si myslím 🤔 snáď bude lepšie 🙏

emiliamilka
20. jún 2020

Skúšali ste vankúšiky z čerešňových / hroznových kostok? Stačí trochu zohriať v mikrovlnke a dať na bruško.. nášmu to pomohlo pri bolestiach bruska ale nebol predciastnatko tak neviem či to môže

marion30
autor
20. jún 2020

@emiliamilka áno dávam mu taký rašelinovy,niekedy pomôže a niekedy pri tom plače..asi zakaždým niečo iné mu pomáha no..

nikpa
20. jún 2020

@marion30 podľa mna mu to mlieko nesedí. Ale keďže je predčasný tak môže byt, ze traviaca sústava ešte potrebuje cas. Co sa tych kvapiek týka, niekedy je menej viac. Syn sa narodil v 34tt a tiež sme si užili kym nám sadlo mlieko. Ale ked som si zratala kolko kvapiek mu dávam (podobne ako ty) tak som sa zhrozila, všetko som mu vysadila okrem probiotik. A čuduj sa, nic sa nezmenilo, takže som ho s tym duznila zbytočne.

veronikaszabova
20. jún 2020

Neviem ci pomoze pri predcasniatku, ale ked syna bolelo brusko, prevarili sme fenikel ( normalne z obchodu) a do tej vody sme zarabali UM. Odvtedy sme nemali ziadny problem.

marion30
autor
20. jún 2020

@nikpa tiež myslíme že to je aj tým že nieje ešte dozreta,teraz mu dávame len ten Espumisan

marion30
autor
20. jún 2020

@veronikaszabova skúšali sme aj feniklovy čajík do mliecka dávat no niekedy to pomohlo, inokedy ho to viac nafúklo len

evittam
20. jún 2020

@marion30 Súhlasím uz s napisanym. Este skus vysadiť ak davas Vigantol

veronikaszabova
20. jún 2020

@marion30 nie feniklovy caj - prevareny fenikel. Ten je silnejsi