Ako riešiť neustály plač pri jedení 5 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
29. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu. Dcérka má 5 mesiacov a od narodenia pije mliečko Sunar Comfort AR kvôli tomu, že sa jej mliečko stále vracalo späť a plakala.

Zo začiatku bolo dobre. Mliečko sedelo, kakala a prdkala. No posledný cca 1,5 mesiaca pri pití mlieka začne strašne plakať, krčí nohy smerom hore a aj hlavu dvíha. Ako keby chcela prdieť a nejde jej to.

Mala už rôzne kvapky - Sab Simplex, Balonix med, Coliprev. Nič nepomohlo. Skúsili sme aj zmeniť mlieko, no bolo to stále to isté. Vrátili sme sa k Sab Simplex a trošku sa to zlepšilo, ale stále plače pri jedení. V noci sa stále budí. Keď ju mám na rukách, tak vidím ako stále vzdychá a tlačí. Doktorke som to vravela, ale tá stále hovorí, že treba vydržať.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som skúsila zmeniť mliečko na Sunar expert allergy care. Niekedy prejavom alergie na bielkovinu kravského mlieka sú práve zažívacie problémy.

Skonzultovala by som to s Vašou pani doktorkou, ktorá Vás pozná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas