Kostol a 7-mesačné dieťa

29. mar 2024

Ahojte dievčatá. Minulý rok som mala problém lebo moja mama sa nahnevala lebo ako tehotnú ma nemohli dôjsť chlapi z rodiny obliať. Proste sme išli na výlet s mužom a neželala som si to.
Tento rok zas vkuse vraví, že mám ísť do kostola (so 7 mesačným). Ja už neviem ako jej to vysvetliť. Vie, že o 19:00 chodí spať, je tak naučený, že o 18:40 sa kúpe a o 19:00 už pije mliečko ale zasa mám ísť na omšu o 18:00 v nedeľu. Prosím vás ja už neviem jak jej vysvetliť, že mám malé dieťa.
Keď bol malé bábätko občas som šla do kostola s ním keď ešte len spal, ale ona si predstavuje, že on bude v kočíku sedieť a počúvať 🙈

dadka1997
29. mar 2024

A co mas 10 rokov, aby ti rozkazovala? Už by som aj odpor mala a nie len ku kostolu ale aj k nej .. nech si ide, ale ja nejdem a bodka .. si dospela žena

kikulienkadd
29. mar 2024

@angeli121212 písala som niečo o tom,kto má kam koho a kedy ťahať? Nespomínam si🤷‍♀️

sheila121
29. mar 2024

@mabenn
@hederamonstera to je všetko pekne, ale vôbec si neviem predstaviť, že by som robila podľa niekoho želania, keď už som dospela. Mama ti predsa môže hovoriť niečo len vtedy, keď si dieťa, a nie keď si mama.
@autorka vy bývate s mamou?

hederamonstera
29. mar 2024

@sheila121 to zavisi od vychovy danej mami ;) ak si dceru vychovala ako svojho otroka, tak dcera sa tazko od nej odputa ;)

sheila121
29. mar 2024

@hederamonstera to je pravda.

nevenka
29. mar 2024

Ja ked sa dalo, som chodila do kostola aj s babatkami. A teraz chodime v nedelu na pol 11, manzel hra v zbore, dcera spieva, 1 syn ministruje. Teraz som chora a aj keby nie, tak si pustim s 2 najmladsimi sv.omsu, dnes obrady, v TV a sledujeme v ramci moznosti. V nedelu ideme spolocne, tieto dlhe vecerne s detmi malickymi nie.
Tak bud si veriaca alebo nie si a rob podla toho.

autor
29. mar 2024

@sheila121 nebývame aj tak dokáže všetko dirigovať 😅

angeli121212
29. mar 2024

@kikulienkadd to že kto chce hľadá spôsoby kto nie dôvody a ten komentár ako vám to vždy režimovo vychádzalo tak na toto som reagovala, že sú prípady keď to proste režim naruší a nedá sa...

viestta
29. mar 2024

Nemusis nic vysvetlovat. Oznamis, ze nejdes a je to tvoje rozhodnutie, bodka. Pripadne pri tej prilezitosti mozes mame pripomenut, ze ona uz s vychovou skoncila a ked je nespokojna s tym ako si vychovana, tak je to jej chyba.

domiklik
29. mar 2024

@sheila121 nechápem prečo by som sa mala pred niekým obhajovať... Chcem pôjdem, nechcem nepôjdem...

kikulienkadd
29. mar 2024

@angeli121212 super,do mňa. Kto chce pochopí môj komentár a potom sú tu ešte takí ako vy. Požehnané sviatky prajem!

angeli121212
29. mar 2024

@kikulienkadd neviem prečo sa hneváš ja sa len snažím poukázať že sú deti a situácie keď aj keby veľmi chceš tak to jednoducho nejde...

domkakvet
29. mar 2024

Chod do kostola rano.

zuzinka888
29. mar 2024

Nemusis jej nic vysvetlovat ani sa obhajivat.

sinusoida
30. mar 2024

Veľmi jednoducho, prepáč mami, nemôžem ísť, malý má režim...pôjdeme, až, keď bude väčší.

katkaseiner
30. mar 2024

Tiez suhlasim s kazdou ktora tvrdi ze rozhodnutie je na tebe....dieta ma večierku? tak sa nikam neide. Necitis sa na to? Çi sa ti len nechce ist? Ja to tvoje rozhodnutie a mama by do mala rešpektovať. Bodka. Mama ta vychovavala kym si bola dieta, tak verim ze si posluchat musela. Teraz si matka a manzelka, rozhodujes sa za seba spolu s manzelom a dietatom.

yvanielka
30. mar 2024

Veď choď na omšu ráno, buď necháš bábo s manželom alebo bude vonku kočíkať.
Či prečo musíš ísť na omšu až o 18:00?

mariazatkova
30. mar 2024

Povedz ze malého o takom čase kupas. Ze sa neda

makodob
31. mar 2024

Moja mama síce niečo také odo mňa nežiadala, ale raz zašla, čo sa týka mojho dieťaťa dosť za hranicu a vtedy som jej povedala rázne, že ak s tým neprestane, nebudeme sa stretávať a že ju momentálne aspoň 2týždne nechcem vidieť. Pochopila a stiahla sa, odvtedy nič také neurobila. Ty si dospelá, musíš si nastaviť hranice aj k svojej mame, inak to bude robiť stále.

stevvvka
31. mar 2024

Prepáč, dobre som prečítala, že dieťa od 6 mesiacov stojí a prechádzas sa s ním?

Keby si nemala dieťa, išla by si do kostola? Ak áno, prečo? Lebo ty chceš alebo kvôli mame?

Podstatne je teraz pre teba to, či do kostola nechceš ísť vôbec, alebo až keď dieťa porastie... A tak treba aj komunikovať s mamou

autor
1. apr 2024

@stevvvka jasne, vždy som chodila aj sme sa boli pomodliť v sobotu , vydržal 5 minút a vymýšľal, no a áno od 6 mesiacov stojí ale iba v postieľke sa pohybuje po nohách. Ide jak raketa keď stvornožkuje

perlita007
2. apr 2024

Nejdem a hotovo.....a nezauima ma kto čo hovorí, asi moje dieťa mi je priorita a jeho režim.... dovidenia......