Krútivé pohyby rúk u 7-mesačného dieťaťa.

nini1010
18. feb 2020

U syna sme po narodeni pozorovali take akoby vibrovanie ruk ked bol v nepokoji.Dr nasadila vitamin B,upravilo sa to,uzavrelo sa to ze sa este dovyvijala nervova sustava.Syncek ma cochvila 7 mesiacov a posledne tyzdne u neho pozorujeme krutive pohyby v zapasti a zaroven pohyb prstov. Je to mimovolne a vyskytuje sa to prakticky vzdy ked je v nepokoji,ked ho nieco hneva.Maly zatial nemal ziadne problemy vo vyvoji,este nesedi,neplazi sa,ale pretaca sa velmi aktivne,hra sa s hrackami,normalne ich uchopi.Mamicky mate s niecim takym skusenosti? Zacinam mat obavy,asi ho zajtra vezmem k doktorke nech skocime na neurologiu.Dakujem

kluska
18. feb 2020

nezacala sa to nahodou po ockovani?

nini1010
autor
18. feb 2020

@kluska to naozaj neviem,nemam to tak odsledovane.lebo v novom roku sme mali uz 2 ockovania.

nikpa
18. feb 2020

@nini1010 určite navštívte neurológa, neviem co to môže byť ale netreba nič zanedbať

nini1010
autor
18. feb 2020

@kluska nespajala som to s tym,kedze aj to vibrivanie ruk mal ako novorodenec este pred ockovanim.

deti95060810
18. feb 2020

no jednoznačne k neurológovi....

tatinka
18. feb 2020

@nini1010 ahoj,prosim ta nedalo by sa ti sem dat video toho,co robi dietatko s rucickami?

deti95060810
18. feb 2020

nie je to také akoby umývanie ručičiek? Niečo podobné je pri Rettovom syndróme, ale to majú len dievčatká...

nini1010
autor
18. feb 2020

@deti95060810 nie nerobi to jednou rucickou o druhu.je to take krutenie v zapasti.Pojdem s nim k doktorke.

nini1010
autor
18. feb 2020

@tatinka neviem ci to ide,ale nechcem tu davat video maleho.

tatinka
20. feb 2020

@nini1010 nemyslela som maleho natocit ,prepac ,zle som sa vyjadrila,natocit len rucicku to krutenie co si pisala...ale teda tiez neviem ,ci to sem ide dat...

tatinka
20. feb 2020

@nini1010 a samozrejme respektujem ked nedas ani rucicku natocenu....to je v poriadku...drzkajte sa s dietatkom

nini1010
autor
20. feb 2020

@tatinka Dakujem.Objednala som nas uz o mesiac na neurologiu,urobia mu predtym aj krvne testy,ja naozaj chcem mysliet iba pozitivne a verim ze je to naozaj len otazka zrelosti nervovej sustavy ako mi aj pisala uz jedna maminka z vlastnej skusenosti.verim,ze to bude dobre.

tatinka
21. feb 2020

@nini1010 nas syn zacal po druhom ockovani v kuse otvarat a zatvarat rucicky,trva to uz viac nez rok,nepreslo to,hoci pediatricka aj neurologicka tvrdia,ze to z ockovania nie je a prejde to vyvojom....snazim sa im verit,co mi ine ostava...uz neviem,kde by nam s tym poMohli aby mu to preslo,.....viem ,si pisala,ze u vas to krutenie bolo uz pred ockovanim....preto som sa vlastne pytala ci video ruciciek nemas,som chcela porovnat s nasimi rucickami....a krvne testy mu bude robit neurolog?co maju preukaZat?
( Neurologicke chodime ale z ineho dovodu,nie skrz rucicky )

nini1010
autor
21. feb 2020

@tatinka Vies ja tieto veci okolo ockovania beriem s rezervou.Kolkymi ockovaniami si dieta prejde do pol roka?neviem,cca 5...?Cize cokolvek sa deje pocas toho prveho polroka je to da sa povedat vzdy po nejakom ockovani,takze sa to da na to "zvalit".krvne testy mu uribi obvidna lekarka aby ich mala k dispo ona aj neurolog ak som spravne pochopila.Neviem,budem mudrejsia o mesiac,to sa povypytujem viac ako cez telefon.

tatinka
22. feb 2020

@nini1010 do prveho roka dieta dostane tri ockovania,on to s rucickami zacal robit hned po druhom ockovani plus krcit nozicky k brusku ako chrobacik,tie nozicky sme dali do poriadku ale tiez to trvalo,zial rucicky su vyse roka ako su.... a taktiez sa par dni po ockovani skoncilo v nemocke na infuzkach,tu nam sice povedali,ze na infuzkach sa pravdepodobne skoncilo prave z toho ockovania,ale do papierov to nikto nenapise,....ale to nejdem nikoho presv.ci je alebo nie je nieco z ockovania,ani nechcem aby to tak vyznelo ,to vobec nie😁😎,kazdy ma svoj nazor,svoju hlavu a schopnost sa rozhodovat a kazdy sam vidi,ci jeho dietatko zvlaDa ockovanie ok alebo nie....mna len tie rucicky zaujimali co si pisala,som myslela,reku ak je to nico podobne,mozno by ma to ukludnilo a naklonilo verit verzii lekarov,ze to vyvojom prjde....lebo nic som o tom nenasla ani na nete,ani v diskusiach,len jednu maminu co pred rokmi pisala,ze to jej dieta po ockovani zacalo robit ale nedopatrala som sa,ci mu to casom preslo,bol to uz starsi prispevok ....
Velmi drzim prsteky,nech ma dietatko rucicky v poriadku,budem rada,ked sa ozves co vam povedal neuro a ako sa vam dari,zo srdca zelam,nech je vsetko v poriadku🌺🌻🦋🌺🌻🦋

nini1010
autor
22. feb 2020

@tatinka a smiem sa spytat v akych situaciach,kedy to vas robil?stale?ako sa unho prejavovali tie zmeny s rucickami a nozkami po ockovani?

tatinka
22. feb 2020

@nini1010 nozicky vtedy tahal k brusku,krcil ich k brusku ako chrobak,nechcel ich vystierat a uvolnit,len proste pokrcene k brusku ( to uz je vdaka Bohu ok ),rucicky otvara a zatvara skoro stale,v podstate ked sa tesi,zlosti,ked ho nieco boli napriklad dasna ked sa zuby tlacia,alebo aj ked sa velmi raduje,ked napriklad len sedka a nic v ruke nedrzi,ked napriklad lezka stale ich tiez otvara zatvara,neuvolni ich zeby ich polozil volne vedla seba,ma ich v pohode len ked v nich nieco drzi,alebo ked behame a drzi ma za za ruky,ked 4 nozkuje alebo spi,ked sa o ne akokolvek opiera je to tiez ok,.skratka ked ich pouziva je to ok..ziadne narusenie nervov ruk,prstov ani nic take sa u nho nezistilo,vsetko je v tomto smere v poriadku....
Skoda,ze neviem sem svacnut video ruk...
Pediatricka najskor hovorila,ze to nemoze mat z ocko,neskor ale pripustila,ze mohlo sa to tym ockovanim spustit ale ze skor ci neskor by sa to spustilo aj bez ockovania....takze kto vie...boli sme u dvoch neurologiciek,prva sa vyjadrila ze hypertonus ruk a noh ( zvyseny svalovy tonus ),druha ze to je blbost,ze je to podla nej len prejav emocii ,ktory vyvojom odoznie,tento nazor zdiela aj fyzioterapeutka kam sme chodili....tak sa snazim verit,ze to naozaj prejde,aj ked mam obavu,kedze uz to je vyse roka...

nini1010
autor
22. feb 2020

@tatinka moj maly to ma asi podobne ako vas,aspon tie situacie pri kt to robi.Ked je vzruseny,respmrozruseni ked sa tesi alebo hneva.tie nozky ma dost zive,to sa mi ale to sa mi nejavi ako zvlastne.Skor tie rucky.Ja mam tiez pocit tak intuitivne ze je to ten druhy dovod.Ked sa narodil tak robil tiez pri rozruseni take akoby vibrovanie rukami a nozkami pri rozruseni.Ako som pisala ustupilo to.Mne to teraz pride vyslovene nieco ako fyzicky prejav emocii skor,ale pre kazdy pripad som nas objednala aj na tu neurologiu a uvidime.V kazdom pripade potrebujem mysliet pozitivne lebo ja som co sa deti tyka a zdravia hrozny stresman 😁

tatinka
27. feb 2020

@nini1010 aj prstekami na nozickach ti kruti?nas ano,tak akoby nimi mrvi...
Nemas whatsup?tam by som ti vedela poslat video ...
My mame kontrolu z neurologie az v lete.
Kolko mas deticiek? Pises,ze ohladne deti si stresmen😁,neboj,nie si jedina,my mame zatial pen jdno narodene dietatko, minule si rozbil cielko,no poviem ti,neviem kto reval viac,ci on,ci ja....ked mal rocik,mu zabehol rozok az sa z toho povracal,do teraz ked mu zabehne jedlo sa zlaknem....😀

smiling89
8. máj 2020

@nini1010 ahoj prosim ta ako si dopadla s vysetrenim? Nas maly robi presne to iste, kruti rucickami a zaroven mrvi prstami ked place, tesi sa alebo je rozruseny :( trva to asi mesiac a teraz ma 7,5 mesiaca. Vyjadrili sa k tomu neurologicka? Dakujem

nana8989
8. máj 2020

Naša mala to robila od narodenia, že stále krútila zapestiami, v kuse, ešte aj keď zaspavala. Bála som sa čo je s ňou. Riešila som to s lekárkou aj s neurologickou a vyšetrenia mala všetky v poriadku, tak sa zhodli, že mala tak proste reaguje na podnety, že ma príliš veľa energie a nemala ju ako inak vybiť. Keď začala stvornozkovat cca v 8 mesiaci sa to zlepšilo a keď začala chodiť to úplne prestala robiť. Teraz ma rok a pol, nerobí to už vôbec a je to krásna zdravá slečna 😊

nini1010
autor
9. máj 2020

@smiling89 Ahoj,ano,dopadli sme dobre.Pred vysetrenim mu spravili krvne testy,natocili eeg,urobila sono cez fontanelu,vysetrila ho a vsetko v poriadku.Vraj je to nieco ako pomocna barlicka pri emocii z ktorej vyrastie.Este to robi ale ovela menej.Ze tomu nemame venovat pozornost a ono to odoznie.Tak to vyzera se je to naozaj tak.Netreba sa nad tym pozastavovat,hikat okolo toho a robi to menej.Ale som velmi rada ze nas skontroloval neurolog,mam dusu na mieste.

smiling89
9. máj 2020

@nini1010 dakujem, trosku ma to povzbudilo...mam obavy, pretoze nas je aj trosku pozadu, ma 7,5 mesiaca a este sa len otaca na brusko, tak snad aj on bude mat vsetko v poriadku.. nech sa dari 🙂

malaofca
29. máj 2020

@tatinka
@kluska
aj môj syn má po druhom očkovaní problém s ručičkami, keď je uvoľnený neprirodzene skrúca prsty na pravej ruke. Pediatrička sa vyjadrila, že to môže byť pôrodnická ruka spôsobená ionovou nerovnováhou po očkovaní. Teraz malému dávam Mg, Ca, D a B-komplex. Uvidíme v pondelok ideme k neurologičke, čo povie ona. Prosím, ako to u vás vyzerá s takýmito príznakmi po očkovaní? Lebo v letáku k očkovacím látkam toto nebolo spomenuté.

nini1010
autor
29. máj 2020

@malaofca Nas maly ma 10 mesiacov a uz to takmer nerobi.

tatinka
29. máj 2020

@malaofca u nas je to nezmenene,uz rok a pol tak isto,neurologicka tvrdi,ze je to prejav emocii,ktory casom odozneje,snazim sa tomu verit,co mi ine ostava....
Ohladne ockovania,u nas na Slovensku mame zakon umoznujuci neuvadzat v letakoch prvky,ktore sa v ockovacom sere nachadzaju len v stopovom mnozstve. Dost mam o tom nacitane,napriklad taky hlinnik,naockuju dieta a on si putuje a putuje az pride na miesto v mozgu dietata s nevyzretou cns a tam zacne robit sarapatu. Moze sa to prejavit napriklad ako pises ty,ci ja....

jarca1111
29. máj 2020

@nini1010 akurat ste mi pripomenuli mojho syna😀 ten sa nakrutil rukami asi do 10-11 mesiaca😀 stale sme sa smiali na tom.. robil to ked sme sa mu prihovarali a ked mal dobru naladu.. v ulitke musel spat do 10m lebo nevedel co s rukami ked zaspaval, stale s nimi krutil.. do teraz nevie co s nimi ked zaspava, ale uz nekruti... teraz. je velmi sikovny a nic mu nieje 🙂

ajveta
14. nov 2021

@smiling89 ahoj, prosim ta, ako ste nakoniec dopadli s tymi rucickami? nasa mala ma teraz 7 a pol mesiaca a tiez to robi a taktiez je trosku pozadu, cize sme v dost podobnej situacii

smiling89
14. nov 2021

@ajveta ahoj, prestal to robiť hneď ako sa viacej rozhýbal, stvornozkoval a všetko je v poriadku 🙂 teraz mám ďalšieho a už aj ten to začína sem tam robiť 😀

andysa85
24. aug 2023

@nini1010 @smiling89 Ahoj, odvtedy sa nevrátilo krútenie ručičkami? Stále všetko ok? Naša to teraz začala robiť s jednou rukou, ma 8 mesiacov. Sestrina malá to robila skoro od narodenia s obidvomi a teraz ma 4 roky a má podozrenie na autizmus alebo nejakú vývojovú poruchu. Aj tvoja už ma okolo 3 rokov, tak snáď je všetko ok?! Dakujem