Počuli ste o diagnóze, kde by dieťa bolelo ucho z pohybu ruky?

Zodpovedané
17. júl 2020

Dobrý deň,

môj syn sa mi už vyše týždňa sťažuje na bolesť ucha. Nie je to intenzívna bolesť. V ušku ho pichne najmä vtedy, keď zdvihne ruku smerom hore k uchu.

Bola som u dvoch nezávislých ORL doktorov. Žiadny nález. Zuby má v poriadku. Posledný ORL lekár nám napísal odporúčanie k neurológovi, ak by to stále pretrvávalo.

Viem, že nie ste neurológ, ale počuli ste už o nejakej diagnóze, kde by bolelo ucho z pohybu ruky?

Niekedy (najmä keď sa hrá) si ani nespomenie aj pol dňa, že ho bolí uško, ale tak raz za deň sa mi vždy posťažuje.

Môže to súvisieť s chrbticou, alebo iba ide o klasický rast a vývoj dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

nenapadá ma žiadna diagnóza, pri ktorej by bol súvis medzi poybom ruky a uchom.

Skôr sa zamýšľam nad súvisom s krčnou chrbticou, takže by som navrhovala ortopedické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas