Ako liečiť obmedzený pohyb v zápästí a v prstoch?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mám problémy s rukami. Pichá ma a bolí ma v lakti z vonkajšej strany. Bolesť prechádza dolu, bolí ma zápästie a cítim, že nie je v poriadku. Akoby som mala obmedzený pohyb v zápästí a aj v prstoch. Je mi lepšie, keď mám zápästie a prsty mierne zohnuté. Keď ich mám vystreté, tak cítim lakeť a je to pre mňa ako keby neprirodzené. V noci sa budím na výraznú bolesť všetkých kĺbov na prstoch na ruke, keď ich chcem vystrieť, resp. skrčiť.

Je to normálne?

Bolesti mám už 3 mesiace. Karpálny tunel mám vylúčený, RTG krčnej chrbtice tiež a na ortopédiu som objednaná.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade Vašich problémov nie je úplne možné takto jednoznačne určiť, o aký problém ide.

Môže to byť kľudne poúrazový stav (ak nejaký bol). Ak nie, môže ísť o poškodenia z preťaženia alebo aj prechladnutia, a na to teraz Vaša ruka reaguje takýmto spôsobom. Možno by bolo dobré navštíviť po lekárovi aj fyzioterapeuta, ktorý by lakeť uvoľnil. Bolesť môže vyžarovať aj z krčnej chrbtice. Ak napríklad spíte v neprirodzenej polohe, potom Vám môžu problémy vystreľovať až do ruky.

Niekedy je menej viac. Netreba chodiť po lekároch ale navštíviť niekoho, kto sa nielen na danú vec pozrie, ale aj palpačne vyšetrí.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk