Kurz Výchova nevýchovou

cabby88
18. aug 2016

Ahojte maminy,zaujimali by ma vase skusenosti,pozitivne ci negativne s kurzom Vychova nevychovou,od Katky Kralovej..Ci u vas tato metoda funguje a ci to neboli zbytocne vyhodene peniaze,kedze kurz je vellmi drahy ☹

holubicka28
19. aug 2016

@vintage_lady presne a chcela by som to inak s mojou dcerou..aj ked teraz mam s mamou vztah uplne ok a poviem jej uz vsetko (skoro)😃.

mamutka
19. aug 2016

@sardinka335 zazila som aj take - nasilu svihaj naspat a neodides, kym sa nepozdravis. Uz som bola s nervami v koncoch, lebo naozaj sa mu kazdy milo pozdravil a on odchadza akoby boli vsetci vzduch a vsetko co prenho urobili a ako sa pekne zabavili, akoby to nic neznamenalo prenho. Ale viem, ze je dobrak, citliva dusa a proste sa musim povzniest nad to, ze ano, ludia potrebuju ostatných posudzovat, komentovat, starat sa..... Ved co si budeme nahovarat, mala vycesana babika v ruzovych satach co sa slusne zdravi, ta s kamoskami pomaly sikanuje spoluziaka, co jej nesadne, dalsi slusne zdraviaci zbada vcelu a poskace po nej, lebo mu nema kto vysvetlit pre mna zakladne veci a pod.... Proste si vravim, ze ako ja nemam co sudit na zaklade "prkotin" nech ani mna nesudia. nech sa nestaraju.
Co sa tyka temy, uplne suhlasim, co si pisala o rovnosti, neseni zodpovednosti a pod., ja by som si z takýchto kurzov rada odniesla rady, ktore mozu pomoct nam, nejak blizsie pochopit preco robi nieco tak ako robi, preco nieco nechce robit, ale ja ked pocujem nieco o modernych pristupoch k vychove, mam pocit, ze deti naozaj nevidia pevnu autoritu, vzor, ze nemaju respekt. Nehovorim, ze ich treba otlkat a hucat po nich, ale akosi decka dnes su chraneny druh, nemusia cvicit na telesnej, nemusia sa hybat, nemaju kde minut energiu, nerespektuju ucitelov, lebo ich nikto neuci, co je autorita a respekt. Podla mna ma rodic plnit ulohu ochrancu a vodcu v tom zmysle, ze sa nebude hrat za kazdu cenu na partaka a rovnocenného kamosa, ale ukaze pevnu volu, silu, neoblomnost... lebo ked sa stane nieco zle, dieta ma strach a pod, je mu naprd kamarat, ktorému sa moze zdoverit, potrebuje predovsetkym silnu osobnost, o ktorej vie, ze sa pri nej nemusi nicoho bat.
Tiez som uz precitala kadeco o vychove, hlavne zo zaciatku, ale treba si proste vybrat vzdy to, co je vloveku najblizsie a pasuje mu. Netreba sa zase moc tvarit, ze si netreba nic precitat, lebo vsetko o vychove je nam prirodzene dane. Nejak o tom totiz nesvedci spravanie ludi vseobecne

mamutka
19. aug 2016

@vintage_lady vies cim ma moj maly dorazil? hovori "chces aby som sa kazdemu zdravil a potom mi povies, ze sa nemam rozpravat s cudzími ludmi" tak to bolo dlhe vysvetlovanie 😀 a ta jeho decka hlavicka s jeho neskazenou logikou ma v podstate pravdu

vintage_lady
19. aug 2016

@mamutka haha, šikovný chlapec 😅😅😅

abbey1
19. aug 2016

@nyusika Ale veď sa vyjadrujte. Čo na tom, že autorke je to na 2 veci, ked jasné napísala, že by rada reálne skúsenosti. Ona sama snáď najlepšie vie, či by kurz mohol byť pre nu schodnou cestou. Mrzí ma, že som vas tak popudila. Ale názor vám neberiem.

aniele
19. aug 2016

@mamutka Myslím si že nemá 🙂. "Rozprávať sa" totiž predpokladá dlhší obojstranný dialóg so zdieľaním informácií. Pozdrav je (aj keď dostane odpoveď, teda to niekto, veci neznalý, môže tiež nazvať dialógom) vyjadrením úcty tomu druhému, prejav, že sme ho registrovali. Len tie deti zvyknú tú odpoveď tak suverénne "zabiť" a odísť stredom, že vyrazia dych a chvíľu to vyzerá, že majú pravdu. Chvíľu trvá, kým rodič príde na rozumnú odpoveď. Ak na ňu, samozrejme chce prísť a nezačne sa namiesto toho vytešovať, aké má pohotové dieťa, čo má na všetko odpoveď. (Môj súkromný povzdych zo školy - potom máme často plné triedy detí, ktoré si "vedia povedať". Bohužiaľ, nenaučili sa počúvať, ani seba navzájom, každý chce len hovoriť.)

mamutka
19. aug 2016

@aniele chápem čo myslíš, ale on pomenoval inú vec. A naozaj žiaľ musíme učiť deti, že sa s cudzími nemajú rozprávať. Ťažko sa to dieťaťu vysvetľuje, keď sa pristihnem, že sama zdravím ľudí, ktorých nepoznám 🙂 či už predavacku, vodiča a pod. Je to na dlhé vysvetľovanie a ako pises, tiež mám pocit, že veľa ľudí deti naučí (veď na to je škola), nevysvetľuje im (veď život ho naučí) a pod. Ľudia sú zväčša v práci alebo pred telkou a tým to hasne.

mamutka
19. aug 2016

@mamutka ....neuci.....malo byť .Nie naučí.

aniele
19. aug 2016

@mamutka Hej, len som práve chcela odlíšiť rozprávanie sa s cudzími a pozdravenie sa. Aj cudziemu. Lebo zase pozdrav je ako úsmev. Nie každý ho vráti, ale mnohí áno. A hneď máme krajší deň.

sosannah11
31. aug 2016

Na ceskom modrom konikovi je k tejto teme bohata diskusia a viacere maminky maju aj skusenost s kurzom. Mam pocit, ze ceske maminy su na to viac namotane, slovenske su tak viac posadene na rit. Co som citala, tak ohlasy na plateny kurz su tak pol na pol, boli tam aj take, ktore sa po tych 2 tyzdnoch odhlasili. Pozitivne ohlasy mali skor tie, ktore vydrzali az dokonca, ale paradoxne nie kvoli kurzu, ale kvoli naslednemu pristupu do FB skupiny, kde si nevychovne mamicky vymienaju viac konkretne rady. Tiez je tam odkaz na stranku tusim www.kouzelnavychova.cz , kde sa tiez docitas nieco z nevychovy a zadarmo. Ak si knizkovy typ, vyborna je knizka Ako hovorit, aby nas deti pocuvali.... a dalsie tituly od tychto autoriek, kde su naozaj konkretne napovedy, pre mna vhodne ako inspiracia a prvotny nakop a vacsinou to funguje. Takze nazory na kurz su rozne, aso sa treba riadit vlastnym feelingom ;)

martimorka
3. apr 2017

@cabby88 Ahoj Cabby, prosim mozem sa spytat?
Chcela som sa spojit s niekym, kto si uz kurz zaplatil a ja by som mu dala polovicu a mali by sme ho dokopy k dispozicii.
Ak som pochopila spravne, kurz sa da stiahnut prostrednictvom audio a videonahravok do PC a tie sa daju ulozit na nejakom ulozisku, napr. uloz.to a to moze byt dostupne nielen tomu, kto to ulozi, ale aj inym.

PS: Mimochodom aj ja cakam babatko, ale v septembri 🙂

lalinka323
4. dec 2017

@vintage_lady mozno oneskorene ale predsa si dovolim troska oponovat,je super,ake mate vychovane deti a ako sa s nimi da pracovat a poviem vam
,ze ste to v zivote vyhrala,pretoze nie kazde dieta je take,ze vas pocuva,ze vas vnima,,,deti sa uz rodia s nejakou povahou,nie je to len o rodicoch o vychove,od ich pristupu,pretoze kazde dieta je ine a su deti ktore na ktore jednoducho rozpravanie neplati,ale nieco uplne ine,to sa potom rodic snazi najst,viem o tom svoje pretoze mam prve dieta s prveho vztahu a to je riadny orech,myslela som si ze chyba je vo mne az ked sa nam nenarodil v druhom vztahu chlapec a dalsie dievca a ti su teda uplne ini...da sa s nimi dohodnut,vedia prestat vedia sa unavit vedia prijat kritiku,kdes to prve uplne opacne..takze problem nie je len v rodicoch ako sa si povacaina mysli,moze byt excelentny rodic ale z problemoveho dietata nevykuzli baranka len tak.

2zuzu7
13. apr 2018

@cabby88 dobrý deň, ako ste sa nakoniec rozhodla s tou nevychovou-kurz, prípadne nejake recenzie ste sa dozvedela o tom? tiež nad tým často uvažujem, ´dakujem

patulienkab1
28. jún 2018

@cabby88 ahoj, skúsila si to?

veja2208
1. máj 2022

@cabby88 mne sa tento kurz nepáčil. Za mňa bol super RaR kurz.