Mám 1,5 ročné a trojmesačné dieťa a som znova tehotná

betka13786
10. jún 2014

S manželom sme plánovali dcérku aj synčeka a ja som mala onedlho nastúpiť do práce a on na materskú. A BUM 😲 ! Ďalšie tehotenstvo. Neviem si predstaviť ako to vštko zvládnem a zostanem usmiata pre ďeťúrence keď je mi stále do plaču.... Je to príliš skoro. Ak máte niekto podobnú skúsenosť, prosím povzbuďte mňa a možno aj niektoré ďalšie mamičky, ktoré sa ocitli v podobnej situácii....

jana_eyre
11. jún 2014

@denisafono mas pocit, ze je autorka otazky prekvapena, ze je tehotna?

nie, len sa potrebuje povbudit v tom, ci zvladne byt mamou 3ch deti.. ja som potrebovala take povzbudenie ked som cakala druhe, budem potrebovat, ked budem cakat tretie atd /dokonca som take povzbudenie potrebovala aj pri prvom/..

Myslim, ze kazda zena /aspon takmer kazda/ vie, ako deti vznikaju, takze nemusist sem pliest taketo moralisticke mudrosti..

som prekvapena, ze taketo poznamky sa objavili az tak neskoro od zalozenia otazky.. 🙄

cammille
11. jún 2014

Boze, niektore komentare...ako keby dieta bola katastrofa 😝 pritom je to ten najkrajsi dar, ci prve ci tretie...

Neboj, zvladnes to, clovek zvladne vsetko co musi 😉 budete mat prve mesiace veselo, ale tie deticky za to stoja 🙂 ber to tak, ze si stastna zena, kolke by s tebou menili 🙂
Ja sice nemam deticky tak kratko po sebe, ale teraz cakame stvrte 15 mesiacov po tretom, a prvi dvaja maju 5 a 3, takze tiez este krpci...takisto to bol sok, ale skor prijemny 🙂 tesime sa, kazde dietatko je pre nas pozehnanim 🙂...a ktovie, mozno este nekoncime ;-D
Drzim palce, aby si vo svojej situacii nasla to krasne 😉

flopo
11. jún 2014

@cammille ja mam 15 rocnu,8 rocnu,3 rocneneho a 8mesacneho.nieje to az tak po sebe,no vravim,ze niekedy je to o drzku.niekedy so myslim,ze uz zena viac zvladnut nemoze,ale my zeny znesieme ovela viac ako si myslime 🙂 hlavne mysliet pozitivne a mat pevne nervy 🙂 neboj to zvladnes 🙂

betunka39
11. jún 2014

nebojsa a hlavne si nehovor, že to nezvladneš.Určite to zvladneš. Ja som mala 3 za sebou, sice s vačšim rozdielom, ale bolo to super. Vyhrali sa spolu, nikdy sa nenudili, jedno na druhe davali pozor. Dodnes su traja starši jedna partia, sudržni, jedno neda na druhe dopustiť. Beru aj najmladšieho, ale citiť ten vačši rozdiel.Treba si len všetko zorganizovať a hlavne domacnosť nemusi byť ako zo škatuľky.Moja sestra mala presne tak ako ty 3 po sebe a potom ešte o 2 roky najmenšieho. Tento mesiac dvaja spromovali na inžinierov a dvaja ešte študuju na vyške. Popri tých malých deťoch stavali dom, starala sa o svokru, chovali kravu, švagor robi na družstve, takže cely den je v praci. Všetko zvladla, zo začiatku dvja starši boli občas aj u mna, alebo u mojich rodičov, ked toho bolo na nu vela. Ale hlavu hore, len nech ste zdravi, uvidiš bude to o.k nepočuvaj hlavne okolie, že čo ste si nedavali pozor a pod. reči.

ejuska79
11. jún 2014

@betka13786 ako vravi moj kamarat:... a čože by si nezvládla, dievča moje?? 🙂 jasne, ze zvladnes... 😀

fuska
11. jún 2014

Planovat by som si to takto neplanovala, ale uz ked je to tam, tak to zvladnes. Urcite to ma aj nejake vyhody. Decka si budu lepsie rozumiet, starsie ti zabavia mladsie. Urcite to nebude taky zahul ako pri prvom. Takze drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. A urcite ti ostane aj potom usmev na tvari. 😉

ivetkab.
11. jún 2014

@betka13786 Ja mám síce o niečo väčší rozdiel medzi deťmi. Najstarší mal 3roky a mesiac, stredná dcéra 18 a pol mesiaca keď sa nám narodila najmladšia. Nejako som sa nepozastavovala nad tým či to zvládnem až teraz niekedy tak uvažujem, že ako som to zvládla. Najstarší je už teraz škôlkár tak je to o niečo lepšie. Inak deti sú strašne temperamntné ... asi to bude po nás, teda rodičoch ... ale poviem Ti ... nemenila by som ani deň. Starší dvaja sú vkuse spolu. Aj keď sme na ihrisku či výlete tak sú veľmi súdržní. Akože, treba ich k tomu viesť, ale lepšie sme to zariadiť ani nemohli. Hlavne skús naučiť deti tak, aby naraz chodili spať, aby si mala čas na oddych. A začni sa pripravovať na to, že neporiadok bude Tvoj dobrý kamarát. Ale keď sa toto naučíš, tak Ti bude oveľa ľahšie. Pre mňa nebol problém zvládnuť deti, to sa dalo ... najhoršie to bolo, a aj je, keď vieme, že niekto má prísť a treba to tu dať trochu do poriadku ... zvládneš to. 😅

imanuel
11. jún 2014

Ahoj, ja mám 7, 4,5 a 2ročné dievčence, rozdiel je síce väčší, ale je to krásne. 🙂 Nádhernéé 😉 😉 Tak sa krásne vedia ľúbiť.. 😵 😵 😵
Z praktického hľadiska nejaké veľké investície nečakaj, veď sa v pohode dá podediť po starších súrodencoch, prikúpte súrodenecký kočík, to sa dá aj tu z Mk, nie za veľký peniaz. Ohrádku predpokladám že tiež máš, je to výborná pomoc, keď nebudeš môcť dávať pozor na bábätko, aby mu to prostredné nechtiac neublížilo... Keď budeš kojiť, ani strava bábätka nezaťaží.... A naopak, radosti bude oveľa viac. 😉
Čo je myslím, že najpotrebnejšie, už teraz rozmýšľaj nad zjednotením spania detí, aby si mala čas na domáce práce alebo tvoj spánok počas obedňajšieho spánku detí a snaž sa dávať spať deťúrence večer čo najskôr to pôjde, aby si si večer aj ty vydýchla. Ak budeš kojiť aj v noci, privítaš oddych naviac.

Naše boli plánované, sú krásne, som na ne hrdá. Je krásne mať viacčlennú rodinku. 🙂 🙂 🙂 Toto rozhodutie som naozaj nikdy neoľutovala. 😀 😀 😀

myzma
11. jún 2014

Práve som toto našla, takéto blogy sú pre mňa med na dušu...http://zastolom.sk/nezodpovedni-rodicia-siedmic..., odporúčam 🙂

gabikula
11. jún 2014

@betka13786 , bude to riadny zaberák, ale určite sa to dá zvládnuť. Hlavne aby ste boli všetci piati (ocko, mamka, deťúrence) zdraví 🙂 . Asi si ešte aj poplačeš, ale skús sa aj usmiať na seba v zrkadle a na deti. Je to obrovský dar mať detičky a keď sú po sebe , tak sú, a čo 🙂 , malo to tak byť a basta. Popravde aj ti závidím 😉 , fakt 😉

skoricaxx
11. jún 2014

ahoj ja mam 3 deti, 4apol ročný, 2ročná a najmenší teraz pol roka .................obcas je u nas doma riadny krik chvilu mrnci jedno, potom druhe......vtedy som ohucana a som rada ked ich vecer dam spat..........ale je super pohlad na nich ked sa spolu tichučko hraju a rozpravaju sa aj s tym najmensim akoby ich spojoval..............

najhorsie su pre mna otazky preboha a to vsetky su vase tak sa krasne na nich usmejem ze hej resp. sa spýtam a kolko deti mali oni resp. ich rodičia....

jaris84
11. jún 2014

neboj sa, určite to zvládneš...my ženy sme stvorené tak, aby sme toho zvládli oveľa viac 🙂 ... ja mám zas opačný problém: 2 spontánne potraty, potom krásna zdravučká dcérka(14m) a potom zas spontánny potrat. Radšej by som bola v tvojej situácií. ďakuj Bohu za to, že máš bezproblémové tehotenstvá a zdravé deti a netráp sa nad tým, či to zvládneš, lebo to určite ZVLADNES 😉

ask
11. jún 2014

🙂 Mam kamaratku ktorej diagnostikovali prevratenu placentu a varovali ju ze bude mat problem s otehotnenim... Po narodeni prveho dietata si od stastia nedavali pozor a do roka k malickej pribudli surodenci dvojcata🙂 🙂 🙂 Nikdy v zivote necakala ze bude mat doroka tri deti ale zvladla to a deti maju super vztah aj vdaka tomu ze maju maly vekovy rozidiel🙂 Urcite to zvladnes, trosku "upravis" priority" a harmonogram rodiny a pojde to🙂 Drzim palce🙂

sonicka777
11. jún 2014

Ja nie som v podobnej situácií,ale mám dve detičky vo veku 1r a 4r a veľmi by sme chceli jedno a práve teraz som zistila,že možno už ďalšie mať nebudem ☹ a vidíš, ty máš to šťastie a budeš mať tretie... 😉 ja viem,že teraz je to pre Teba ťažké a si v šoku,ale neboj sa,šok opadne a snaď sa začneš tešiť..máš predsa manžela a určite aj rodinu,ktorá Ti s detičkami pomôže a ber to tak,kedysi naše babičky mali aj šesť detí a postarali sa o všetky a boli dobrými matkami...viem,že doba sa odvtedy zmenila a takisto v dnešnej dobe sú aj väčšie nároky a investície,ale tak hlavu hore,nemusíš kupovať od začiatku novú výbavičku,aj keď finančne to bude ťažšie,určite sa to bude dať zvládnuť.Takže držím palce a hlavne hlavu hore a netráp sa...všetko bude dobre 🙂

karkana
11. jún 2014

je to šok-ale však teraz sú možnosti, ako sa chrániť, čiže ste tak trochu museli vedieť, že sa to môže stať,,,,už je na Vás, či to zvládnete,verím,že áno 🙂

bambinkaa
11. jún 2014

blahozelam 🙂 my sme sa tak dlho nekonecne snazili az sa nam podarilo pocat druhe dieta pri relativne tazkej gyn. chorobe, aj tehu ide s komplikaciami, ale velmi sa babatku tesime a ked porodim, urcite sa nebudeme branit a ked to pride hoci aj tak skoro, budem veeeeelmi stastna. Ak vobec budem moct este byt niekedy potom tehotna, resp. ak to babatko nam zostane a neodide ako sa uz stalo. Nasim snom je mat 3 deti, lebo nemame surodencov a zivot je tak hlavne v detstve velmi osamely, trocha aj smutnejsi oproti inym detom. Aj keby to prislo takto skoro, boli by da sa povedat ako dvojicky 🙂 Tehotenstvo budes mat narocnejsie ako ine zeny, ale zas budes to mat za sebou a detom bude urcite len dobre 🙂 spolu sa pohraju, spolu budu vsetko robit 🙂 je to krasne. organizacne to urcite zvladnes, ved len prvy polrok-9 mesiacov bude narocnych a potom naraz kupat, naraz na nocnik, naraz papat, naraz spat, akoby si mala 2 deti, ale iba 1 povinnost. A deti sa ucia aj 1 od druheho velmi radi, po roku budes uplne v pohodicke 🙂 vela zdravicka Vam prajem 🙂 drzte sa 🙂

motovidlo
11. jún 2014

@betka13786 Moja mamina mala mňa a moje dve sestry presne po roku - najstaršia sestra je v júni, stredná rok na to v auguste a ja som ďalší rok znovu v auguste 😀 Neviem, ako to zvládla, ale nejako asi hej, keď sme tu a sme celkom v poriadku 🙂 Ber to ako výhodu - decká sa vždy zahrajú medzi sebou, nikdy sa ti na dovolenke alebo niekde inde nebudú nudiť a nebudú sa dožadovať, aby si sa s nimi hrala. A v dospelosti je to tiež veľmi fajn, mať veľkú rodinu a súrodencov takmer rovesníkov 😉

betka13786
autor
12. jún 2014

@denisafono No nie som blbá, nechránený styk sme nemali, v pondelok som si mala ísť dať zaviesť Mirenu, takže som sa chcela chrániť- u doktora sa pri vyšetrení pred zavedením zistilo že som tehotná... Príroda je asi silnejšia ko som si myslela, tak sa nám podarilo ďalšie bábo.

denisafono
12. jún 2014

@betka13786 ved ok, nech ste zdravi vela stastia prajem, a ked uz ide o to ze ste nemali nechraneny styk, mam to chapat ze ste pouzili prezervativ? a napriek tomu sa to stalo? Ja osobne beriem HAK a pri styku pred koncom pouziva mm aj prezervativ, je to pre mna pohodlnejsie a nevadi nam to. No ak by som aj tak ostala tehu tak to sa budem cudovat a mozno budem jedna z miliona. 😀

betka13786
autor
12. jún 2014

@stanislavao Nie je problém chrániť sa, ale tak skoro po pôrode, keď žena ešte kojí a nemá spravenú perventívnu prehliadku+ cytologické vyšetrenie krčka maternice, žiadny doktor Vám vnútromaternicové teliesko nezavedie a tiež Vám nepredpíše HAK , ktorá by škodila bábu... Prezervatív+ spermicídny gél v našom prípade ZLYHAL!!! Preto to bol pre mňa taký šok....

zuzana76
12. jún 2014

@ask diagnostikovali jej obratenu maternicu / nie placentu/, co vlastne nic neznamena, len ze maternica je otocena inak, ma to vela zien, ja som jedna z nich

martinkaha
12. jún 2014

Ak máš blízko seba babku, dedka, sestru, sesternicu, ktorí ti deti postrážia aj na pol dňa, tak zvládaš v pohode. Len ich treba poprosiť... 🙂 Ak nie, zvládaš aj tak, kamoške sa takto nenarodilo 1 dieťa, ale dvojičky! 1. rok to bude náročné, 2.rok menej, poptom už ok, lebo sa spolu už budú vedieť pohrať. 🙂 😉

adikacorporation
16. jún 2014

to zvládneš, máš 9 mesiacov 🙂 zvyšné detičky podrastú a bude to ľahšie a ľahšie.

betka13786
autor
22. jún 2014

Na to sa spolieham, že detičky budú väčšie a tie staršie sa mi zahrajú... Uvidíme, snáď mám pravdu 🙂

emocia
22. jún 2014

@betka13786 ahoj, moja milá. Neboj sa, píše ti laktačná poradkyňa a tiež pre život s bábätkom. Vrele ti odporúčam hneď po pôrode začať dieťatko naväzovať do šatky. To je kľúč k pokoju u vás, aby to maličké bolo spokojné, že cíti maminu a môže sa prisávať kedy chce a potrebuje a voľné ruky a kapacitu hlavy máš pre svoje staršie detičky 🙂 😎 🙂 Nič sa neboj, s pomocou šatky, nosenia bábätka to nebude o veľa horšie. Určite ponúkni potom prisatie aj Jakubkovi aq prečo nie aj dcérenke, teraz 3- mesačnej – ? Veď sú to všetko ešte bábätká, tak prisatie by im istotne pomohlo nielen zo samotnej podstaty MM nabitého imunitnými, rasotvými a inými výbornými faktormi, ale aj z dôvodu fkatu prisatia, čo pre dieťa znamená raj na zemi – znamená to prijatie mamičkou, čo pre dieťa je slasť najvyššieho stupňa. Práve v stiuácii, kedy príde "votrelec" to pre Tvoje staršie detičky môže mať neoceniteľný význam. VEĽMI, VEĽMI TI DRŽÍM PALCE!! Keby si si želala vedieť viac, teda konzultáciu telefonickú, prosím, zavolaj mi v stredu, štvrotk, kedykoľvek, budem doma, nebudem radiť v tieto dni istotne. Bude to gratis 😀 😎 😀 Srdečne ťa podzravujem! Alena poradkyňa BA

betka13786
autor
22. jún 2014

@emocia Ahoj Alenka. Snáď sa to do tretice podarí... Prvé dve detičky nie sú vôbec "šatkové typy"- boli u mňa viaceré laktačné poradkyňe a duly a nakoniec zhodnotili že keďže mala dcéra pôrodnú váhu 4100g a syn 4300g, takéto veľké detičky chcú byť voľné a nie znova bez možnosti pohybu ako v brušku. Akonáhle som ich prestala viazať do šatky- pre veliký plač, obe sa ukľudnili...
Snáď sa mi toto podarí nosiť v šatke 🙂

emocia
22. jún 2014

@betka13786 juj, teším sa, že reaguješ. Veru ti poviem, že to vôbec nesúvisí s hmotnosťou dieťaťa...! Ja som na jeseň naväzovala zúfalej mamičke ročnú Vikinku! Prečítaj si na webe o úspešnom dojčení, dolu to vidíš. Dôelžeté je začať čo najskôr a nepokúšať sa o to sama samučičká. je dobré, aby ti niekto dieťatko nahodil do šatky. VÔBEC NEJDE IBA O TECHNIKU, SPRÁVNOSŤ ÚVÄZU A TAK POD. IDE NAJMÄ O TO, AKÉ PROSTREDIE VYTVORÍŠ SVOJÍM NASTAVENÍM. JE TO O KOMUNIKÁCII. TOTO JE EXTRÉME DÔELŽITÉ. Ak si v Leviciach, tak sa môžem u vás zastaviť cestou z BŠ, na Annu, 26. júla sa vraciam z dovolenky 😀 😀 😀 – niežeby ukončenie dovoelnky bolo také pozitívne, ale smejúšikov dávam preto, aby si sa potešila 🙂 AK MI NAPÍŠEŠ MAIL, TAK TI POŠLEM VIDEÁ VIAZANIA A MÔŽEŠ SI TO NACVIČOVAŤ S VANKÚŠIKOM, ešte lepšie s veľkou bábou či macíkom ŠATKY MÁM AJ JA, na webe o úspešnom dojčení, TAK SI VYBER A BEZ PROBLÉMOV TI TERAJŠIE BÁBATKO BETUŠKU do šatky NAHODÍM 😀 BEZ AKÉHOKOĽVEK HONORÁRU 🙂 pohár kofoly však neodmietnem 😎 Iba si vyber šatku. Krásne dni ti, vám želám!!! Budete nádherná bohatá rodina, budete veľmi šťastní! S láskou Alena

argyro
22. jún 2014

Ja ti veľmi držím palce 🙂 My máme medzi detičkami veľký rozostup a keby som mohla vrátiť čas, urobím to presne tak ako to máš ty 😉 Ani sa nenazdáš a detičky sa ti krásne zahrajú aj sami, budú z nich skvelí parťáci ktorí budú mať rovnaké záujmy kedže sú v podobnom veku. Hlavu hore, každé dieťatko je dar 😉 A nemusíš sa tu vôbec spovedať prečo a ako sa to stalo a či ste sa chránili alebo nie. Všetko je tak ako má byť, veľa síl prajem!

sirinka
22. jún 2014

@betka13786 🙂 tri deticky zvladnes urcite... No je fakt, ze to bude zaberak pre telo aj dusu. Treba si najst sposoby ako si co najviac zjednodusit kazdy den, uvidis ake bude babatko, ako sa dokaze prisposobit. Treba mat v telefone cislo na donaskovu sluzbu, niekoho na obcasne upratanie, dost velku postel, kde sa v pripade potreby vyspinkate vsetci spolu. Tri deticky sa ti na oplatku uz budu schopne neskor v pohode spolu zahrat, navyse ked su kratko po sebe, rychlo aj spolu vyrastu a mozno aj sama budes prekvapena, ako to spolu pekne zvladnete. Mozno by bolo fajn predebatovat s manzelom aj jeho ulohy, aby ucinne prilozil ruku k dielu, popytat sa v rodine, kto by vedel obcas vypomoct, najme v case chorob to byva obcas psycho, no ale stoji to za to....velka rodina je fajn 😉

janinah
22. jún 2014

mám dve kamarátky,nevydaté,bezdetné,obe samé samučičké v byte,ich život- do roboty a domov.....menili by s mamou troch detí okamžite 😉 ....s božou pomocou a s pomocou ľudí okolo teba všetko zvládneš,neboj sa