Mám 1,5 ročné a trojmesačné dieťa a som znova tehotná

betka13786
10. jún 2014

S manželom sme plánovali dcérku aj synčeka a ja som mala onedlho nastúpiť do práce a on na materskú. A BUM 😲 ! Ďalšie tehotenstvo. Neviem si predstaviť ako to vštko zvládnem a zostanem usmiata pre ďeťúrence keď je mi stále do plaču.... Je to príliš skoro. Ak máte niekto podobnú skúsenosť, prosím povzbuďte mňa a možno aj niektoré ďalšie mamičky, ktoré sa ocitli v podobnej situácii....

ukulela
22. jún 2014

@betka13786 ja som z troch sestrier, my sme ale po necelych 2 rokoch. ja mam pocit, ze sme mamu ako decka nezatazovali napriklad hrami - tri decka vekovo blizke sa vyhraju same, nepotrebuju ine deti/mamu (samozrejme, az od urciteho veku). tym, ze si budu vekovo blizke, potiahnu sa aj v uceni - jedno od druheho od pleinok, potom pri jedeni, potom v skole ... aj puberta bude pre ne mozno jednoduchsia ... ked budete robit porgram pre deti, tiez to bude jednoduchsie, ina je rodinna dovolenka s odutym pubertakom a malym batolatom - jeden sa musi vzdy prisposobit. takto to bude pre vas tematicky jednoduchsie. tiez veci budu rad radom nosit po sebe - nebudes roky skladovat detske oblecko - najmladsie vynosi a sup pres z domu 🙂 byt tebou, nebojim sa. ked si zvladla dve, zvladnes aj tretie - nie? 🙂 aj ked to teda bude chciet vyssiu uoven zabezpecenia logistiky domacnosti, ale ako vravim, da sa. najstarsie zachvilu sup do skolky a uz ti bude lahsie ... tak sa tes a drzte sa vsetci.

sviezost
22. jún 2014

No ja mam 5 rocneho 3,5 rocneho a 2 rocnu pojkial su v kociku a spinkaju je to ok. Ale uz su starsi je to narocnejsie na venovani sa kazdemu. Ale da sa to zvladnut teras sa venujem chalanom spolu ked mala spinka , chalani sa vyhraju spolu aj ked su aj hadky 🙂 mala ta je samostatna jednotka ta sa pohra aj sama aleboaj s bratmi 😉 drzim palce a pevne nervy

fialka18
22. jún 2014

No, všetko sa dá zvládnuť, ja som mala za tri roky 3 deti, každe narodené v auguste a do roka. Manžel chodil na týždňovky, takže pomoc bola minimálna. Popri tom som ešte študovala. Keď som mala školu pomohla svokra alebo moja mama. Šlo to všetko tak nejak automaticky. Pomáhali jeden druhému a učili sa tiež jeden od druhého. Takže nevešaj hlavu, všetko sa dá. Držím palce 🙂

betka13786
autor
22. jún 2014

@fialka18 3 malé deti a škola? KLOBÚK DOLE!!!! Škoda že ja maminu už nemám a svokra nemá záujem... ale snáď to zvládneme aj sami. Veď čo je to v porovnaní ešte aj so študentkou- mamou s manželom na cestách.... 🙂

jerryjanka
22. jún 2014

som v podobnej situacii aj ked teda deti mam 3 a necele dva roky, tretie neplanovane v januari pribudne, a bojim sa velmi, ale tak zvladli ine dame to aj my, horšie je že ja mam otrasne aj tehotenstva, tak dufam že zvladnem aj toto obdobie lebo je to naročne ked ledva žijem venovať sa dvom deťom, na bordel kašlem, na varenie dosť často tiež 😅

jerryjanka
22. jún 2014
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinach
22. jún 2014

Gratulujem!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 moja kamoska ma trojicky-chalanov , uz majú 12 , prvé tri roky sa ani necesala , kávu nekupovala po baleniach ale na kartony , sex údajne mala s mužom len na Vianoce ( bol taky nevyspaty, ze vraj viac ani nepytal 😅 ) Ked išla po pol roku konečne do mesta, bol to pre nu sviatok ako pre sváka Ragana jarmok 😀
Bude to fakt ze husté, ale prajem veľa veľa zdravicka vsetkym 🙂
Radšej ich mat 16 ako Mária Terézia ako ziadne 🙂

miriam11
22. jún 2014

@betka13786 ahoj, mam kamaratku, ktora ked jej syncek mal 2 roky , narodili sa im dvojicky chlapcek a dievcatko. Castokrat to mala velmi tazke, bravala som jej toho najstarsieho k nam obcas, aby si mohla aspon nieco porobit. Mala to vtedy velmi narocne, ked mali dvojicky 5 mesiacov, neplanovane otehotnela a narodilo sa im dalsie stvrte dietatko. Vtedy mala pochopitelne velke obavy, ze to nezvladne, zaroven aj financne neboli na tom ruzovo. Po narodeni maleho vsetko ako - tak ustalo, najstarsi chlapcek je neskutocne zlaty, hodne jej pomahal, aj pomaha - je velky brat. Poviem Ti klobuk dole, zvlada to vyborne. Nema rodinu, ktora by jej pomohla a obcas deti zobrala na prazdniny. Ked sa nam s manzelom da, tak jej tie starsie deticky k nam obcas vezmeme na vikend. Neboj sa, vsetko dobre dopadne, nic nie je az take zle, ako to vyzera. 🙂 Ked sa vam tretie dietatko narodi, deticky uz budu vacsie. Zvladnete to 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betka13786
autor
23. jún 2014

Nuž, kamarátky mám, ale keďže som sa presťahovala 100km od bydliska, tak žiadna nie je nablízku ☹ Max. sem tam sestra a 72 ročná teta môjho muža, ktorá býva pri nás- ale tú nemôžem moc zaťažovať, má toho dosť sama so sebou a s mužom... Inak nič. Najhoršie sú tehu poradne a poradne s malými- to si musí manžel brať vždy dovolenku...

betka13786
autor
23. jún 2014

@jerryjanka Tak to prajem bezproblémové tehu!!! Hlavne nech sú detičky zdravé a ani sa nenazdáme a vyrastú... Tiež začínam ignorovať prach a omrvinky... Keď je vonku pekne, raz za týždeň manžel vezme deťúrence von na 3 hodky a ja sa v dome vyšantím 🙂 Ale aj to nebudem zvládať s bruchom, takže nič iné nezostáva ako zvyknúť si na "bordel v byte, šťastné díťe" 🙂))
Držím palce....

jerryjanka
23. jún 2014

no bordel v byte u nas bol aj pred detmi tak velka zmena nie je 😀 len som s pribudajucimi deťmi čim dalej tym viac flegmatik

4ocka
23. jún 2014

drzim prsty!!! ja mam zatial dve,rozdiel presne rok a pol,cosi som si poplakala,ale zvladam..neboj,ako pisali baby,pojde to nejako automaticky 🙂

marcelaaaa
23. jún 2014

ahoj ja poznám babenku co jej maly bude mat dva teraz , dcerka jeden je v polke tretieho tehu a tiez nedávno mala statnice.žena zvládne vsetko momentálne si vo fáze šoku ked to prejde budete sa tesit a dáte to....Vela sil,zdravia a trpezlivosti ti prajeme ako sa hovori co nezabije to ta posilni ..drzte sa

oravese
24. jún 2014

Ahoj neboj nic vsetko zvladnes praveze je super ze nemas take velke rozdiely medzi detickami aspon neziarlia jeden na druheho, viem je to tazke ale da sa to zvladnut. 🙂 Moja svagrina caka piate dietatko ma ich rok aj nieco po sebe a ver mi tiez bola z toho nestastna, ale poviem ti nemas to hrozne praveze v pohode tri deticky to zvladnes drzim ti palce. 😉

fergie23
25. jún 2014

Dieťa je DAR.Ja síce mám čo robiť pri svojich dvoch čertoch🙂 ale keby som teraz otehotnela bola by som šťastná-prešťastná.Je krásne mať veľkú rodinu.Teš sa a modlí,aby sa narodilo bábo zdravučké,lebo to je nalhlavnejšie ZDRAVIE 🙂

janinah
25. jún 2014

Poznám ženu,ktorá otehotnela keď malo prvé dieťa 3mes.,asi sa zľakla,nemala oporu a šla na interupciu,prešlo veľa rokov,potom ešte mala dieťa,ale toto rozhodnutie ju ťaží a ľutuje ho preveľmi 😒 ..ženy matky zvládnu veľa preveľa,nebude to spočuiatkuprechádzka ružovou záhradou,ale deti rýchlo odrastú,mame ubudne roboty a bude to fajn 🙂

domca444
25. jún 2014

@betka13786 predstav si, ze by si cakala dvojicky :D ja mam len jedno a neviem si dalsie babo este predstavit, ale keby to prislo, tak by som sa urcite po soku aj tesila.. Urcite to zvladnete, nejaka dusicka chcela ist prave k vam, budete velka krasna rodinka a ja vam drzim palce 😉

avanti
25. jún 2014

@betka13786 - bude dobre neboj 😉 o par rockov trosku, ale bude. A zvladnes to! Si mladica, povedz si, kedy , ked nie teraz 😉. Treba rozdychat prvotny sok a sustredit sa uz len na vyhody takehoto surodenenckeho tria. Su aj nevyhody, samozrejme, ze su, ale tie treba potlacit trosku do uzadia a prizvukovat si, ake to bude mat vyhody.
Niekedy sa zamyslam nad tym, ze mat mensie vekove rozdiely nie je na skodu veci - sice tie prve roky daju zabrat, ale potom uz znes - deti sa prehraju, su si zvacsa blizke, spolocne hobby, kamarati, kruzky, vylety...nemusis sa obmedzovat, cim zabavit batola, ked pomaly pubertak chce ist tam a tam...lepsie sa organizuje, ked su deti vekovo blizke. 🙂

betka13786
autor
25. jún 2014

@4ocka
@marcelaaaa
@oravese
@fergie23
@janinah
@domca444
@avanti
Ďakujem moc za skvelé príspevky a podporu... Prvotný šok je za mnou, zatiaľ nemám žiadne tehu príznaky, tak som rada že nemusím každú chvíľu chodiť "kecať" s mysou....
Samozrejme že každé dieťa je dar, no je pre každú ženu ťažké, keď plánovala návrat do práce a vlastne celý ďalší život a nevyšlo jej to. Ale určite je to pozitívny "zásah" do plánov 🙂 Verím tomu že keď sa mi podarí vychovať dve, vychovám aj tri....Aj keď dúfam že ma zatiaľ šéfka nevyhodí z práce...

betka13786
autor
25. jún 2014

Naša ďalšia bublinka :D

womankc
26. jún 2014

@emocia škoda ,že som Vás nespoznala v období môjho snaženia dojčenia 😒 , zrejme by sa mi podarilo dojčiť tak ako som po tom túžila . Vidno , že svoju prácu robíte s láskou. Želám veľa šťastia a šťastných kojacích maminiek

womankc
26. jún 2014

@betka13786 ak ťa to poteší poviem ti môj príbeh :

Po svadbe pár mesiacov sme sa snažili o prvé dieťaťko, čo sa nám aj podarilo. Mala som dosť problémy cez tehotenstvo a posledný vyše mesiac som strávila v nemocnici a to som mala ešte doma ťažko postihnutých oboch rodičov o ktorých som sa starala . Maličká sa nám narodila skôr , kvôli mojim problémom v minúte dvanástej, ale našťastie úplne zdravá. Ja som mala nejaké problémy a keď mala 9 mesiacov išla som na operáciu žlčníka. Môj mužíček ma ohromne po operácii "liečil" 😀 a neplánovane som otehotnela . medzi nimi je 16 mesiacov , k tomu rodiča , keď som bola v 4 mesiaci s druhým , zomrela mamina.. Veľmi emotívne obdobie to bolo, vyčerpávajúce. Decká napriek veľmi vyčerpávajúcej situácii doma boli úplne super . Keď sa malý narodil , muž chudák ani nebol doma, lebo musel zarobiť na nevyhnutné opravy ............ ☹ veľmi sme tým obaja trpeli), takže som bola v podstate mesiac sama doma s dvoma maličkými deťmi a....... ale aj napriek tomu som to vnímala , ako to najlepšie , čo sa mi mohlo stať . Keď mal menší 5 rokov / musela som byť kvôli zdraviu s ním tak dlho doma / konečne som nastúpila do práce a.................... o dva dni po nástupe som zistila , že som tehotná !!!!!!!!!!!! Komické bolo vysvetľovať to môjmu šéfovi, ktorý hneď, že ako dlho to viem a ja že dva dni , tak vybuchol do smiechu a bolo po traume. Ale otehotnela som cez DANU. To bolo na tom to navtipnejšie. Bola som v tom období , ale dosť vyčerpaná , hlavne otec už bol na tom dosť zle. O mimi som prišla v 16tt., krátko na to otec tiež odišiel.......... to bolo také obdobie veľmi smutné , no a držali ma moje decká , perfektne sa doplĺňali, vedeli sa zahrať , stále mi však to prázdne miesto chýbalo.............. stále sme zvažovali s mužom ďalšie mimi , nakoľko som, ale už mala isté problémiky zdravotné nakoniec sme sa po dlhom zvažovaní dohodli, že nejdeme nič už riskovať. Vtipné bolo, že dohodu sme uzavreli v období, kedy som už bola tehotná xixixixiixixixiixixixixixiixixii o 10 dní na to som na to prišla a tak som dala mužovi pekný predvianočný darček. Zábavné bolo, že sme ostali zaskočení obaja , lebo však sme sa dohodli heheheheheheheheheh 😀 . Tehotenstvo bol brutál, ale ten pocit toho krásneho človiečika sa nedá ničím prekonať. Teraz, aj keď niekedy padáme na hubu sme najšťastnejší a poviem Ti, že jediné , čo ľutujem, že sme sa báli ísť do ďalšieho bába, teraz už si netrúfam... ale vnútri to stále je tá túžba . Tebe sa stalo tak , ako sa malo, Uvidíš ako krásne budú spolu spolupracovať, hrať sa . Prvého pol roka to bude brutál, potom si nájdeš systém, rodina si vytvorí svoj kolorit a bude to fičať, prajem ti veľa síl, spokojnosti a lásky

betka13786
autor
26. jún 2014

@womankc Tvoj príbeh bol moc ťažký a krásny zároveň. Viem presne o čom hovoríš, moja maminka zomierala na rakovinu, keď som čakala 1. dcéru (videla ju len raz)- dcéra sa narodila 11.11.2012 a mamina zomrela 11.12.2012 ... Dcéra má meno po nej. Tiež to bolo ťažké a teraz mi moc chýba- vždy vedela čo povedať aby vliala človeku do žíl silu a odhodlanie, vedela skvelo poradiť a povzbudiť. Na druhej strane verím že tam niekde je a dáva pozor na celú našu rodinku....
Ďakujem za prianie- hlavne tie sily budem potrebovať 😅

womankc
30. jún 2014

@betka13786 neboj zvládneš to , pol roka bude asi pre teba ťažkého , ale potom sa to zladí , zabehne. Prajem skutočne veľa veľa síl a hlavne dobrej nálady a zdravia

xenicka13
30. jún 2014

Prvý druhy rok bude ťažký, ale co je to v našom živote tých pár rockov? Deti ti budu vďačne za súrodencov cely život, neni nad to mat super segru či bracha 😉

marikago
2. júl 2014

My mame troch...prve dva planovane tretie sa postastilo ale mohli sme cakat nedavali sme na 100% pozor..mam deticki ktore lubim najviac na svete...da sa to zvladnut...prva dcerka mala v marci 3 roky syncek stredny mal 2 roky v juny a najmensia Emmi bude mat rocik v septembri kazdy sa ma pyta ako to zvladam..ale verte da sa to ..boli chory teraz pravdaze naraz tak v noci raz k jednemu raz k druhemu ale proste treba vediet ako k nim a su kludny dobry a spokojny 🙂 a spolu sa aj hraju aj vsetko nemusim ich stale zabavat dako ja pohraju sa spolu a mam aj klud da sa mi aj porobit co treba, ospravedlnujem sa ak komolim ale som na telefone a vela toho nevidim co pisem. Prajem pekny vecer 🙂

betka13786
autor
8. júl 2014

@marikago vidím že nie som jediná čo píše, telefonuje a ešte sa venuje deťom :D Dúfam že to zvládneme v zdraví- hlavne psychickom... Teším sa na obdobie keď sa budú spolu hrať aj keď ženy z môjho okolia sa mi smejú že sa budú len biť a hádať za hračky, že na spoločnú hru môžem rovno zabudnúť... Skrátka že som naivná... Ale ony majú väčšie rozdiely medzi deťmi- 3 roky a viac, tak sa dúfam mýlia a moje detičky budú pekne pospolu 🙂))