Mám dve malé deti a som znova tehotná

zuza1231
12. mar 2013

ahojte zienky...som tu sice nova ale uz sem chodim dlho..az teraz som sa prihlasila lebo mam problem ktory neviem ako riesit...
no mam dve male deti ktore boli planovane aj ked druhy sa podaril skor ale to nevadi...no a teraz som zistila ze som opat tehu...bol to pre nas sok lebo sme teraz nechceli dalsie...stale sa z toho neviem spamatat...neboli sme nezodpovedni mali sme kondom a nic nenasvedcovalo tomu ze by praskol takze som ani neuzila tabletku po...najprv som rozmyslala nad interupciou a este sa s tou myslienkou pohravam ale ked tak stale nad tym uvazujem asi si myslim ze to nedokazem...no a aby som tu nevyzerala ako bezcitna tak mi si to tretie ani nemozme moc dovolit...mame hypoteku kupili sme auto k tomu dve male deti co potrebuju este vela.nieze by sme boli chudobny ale zas nemozem rozdavat..ja som fakt zufala...ja chcem pre moje deti aby sa mali dobre a aj to nenarodene a bojim sa ze by som im neposkytla to co potrebuju...verte mi viem kolko je tu zien co nemozu mat deticky a strasne by som bola rada keby boli radsej oni tehu....nemozem spat jest som uplne mimo...ja viem ze sa musim rozhodnut sama s manzelom..ale potrebovala by som mozno vas nazor nato mozno slova utechy mozno co by ste robili na mojom mieste...stvrtok idem k dr na kontrolu..neviem co mu poviem....ale hlavne ma prosim neodsudzujte aj tak to mam tazke..stale si kladiem otazku preco prave ja??

zuza1231
autor
14. okt 2013

Ahojte dlho som tu nebola...teraz som v 36tt a cakame dievcatko a moc sa tesim..vsetkym dakujem za slova podpory a som moc stastna ze som sa dobre rozhodla...

briketa
14. okt 2013

@zuza1231 gratulujem, bude mat super dvoch najblizsich ochrancov 🙂

maribell
14. okt 2013

tieto otazky ci dieta financne zvladnete su podla mna neopodstatnene..ved predsa po porode dostane okolo 800eur... veci po detoch urcite mas cize nic nove kupovat netreba ..ak tak pocitam tak tych 800eur vydrzi aspon rok urcite 🙂 ..ak nie aj viac ... takze zvladnut sa to da..ved kde sa uzivia dve sa ozaj to tretie strati

grelu
15. okt 2013

@zuza1231 drzim palce, nech všetko dobre dopadne
Verím, že svoje rozhodnutie nikdy neolutujete a princeznicka vam bude robiť len radosť 🙂

bibina32
17. okt 2013

Ahoj!Nech sa rozhodneš ako koľvek odsudzovať ťa nebudem, lebo viem ako sa citíš, ja som bola ten istý prípad.Dve deti plánované 8r a 5r majú presne tri roky narodky oslavuju spolu. A polroka po cisárskom, kojila som, menzes nebol len, mi ráno ostalo zle, bežala do lekárne a test pozitivny urobila som si dva pre istotu. Bola som z toho hotová ☹ , pôžička, kúpili sme starý dom, prerábky , muž bez roboty. Doktor mi nadal že tak rýchlo po cisárskom že riskujem takže uvažovala som aj nad interupciou. Manžel povedal vychovali sme dve vychováme aj tretie, ale ak sa rozhodnem inak nebude mi to vyčítať. Rodičia nám tiež povedali že nám pomôžu.Asi to tak malo byť, takže naše tretie má teraz 3,5r a je z nich najväčšie šidlo.Nemáme tiež moc penazi, robíme už obaja, dom stále prerábame ale už v nom bývame.Na dovolenke sme boli stanovať na zel.vode.Uskromníme sa. A dá sa to zvládnuť. Je to na tebe, držím palce!!!!!

landakova
17. okt 2013

ahoj. ja mam tiež dve deti už troška väčšie jeden je školák a dcera ide od septembra mal som robotku konečne svoj príjem začalo sa mi aj celkom dariť išla som von nebolo treba už tak sa strachovať o detičky a teraz som tiež otehotnela tiež je to pre mna šok budem mať tretie dieťa do tridsiatky, kt.som plnovala až po nevedela som sa spamätať raz som sa tešila potom zase som bola v šoku treba na to čas kým sa s tým troška usuladíš kedže v živote máš iné plány ale na potrat by som určite nešla a už vobec nie ked som to povedala doma mojim dvo deťom tie sa tešili tak strašne že ja som sa vtedy začala tak poriadne tešiť s nimi neboj bude dobre troška sa uskromníte tak ako aj my kedže dva príjmy sú dva príjma ale zvladneš🙂) hlavne nech je zdravučké

janicka11
17. okt 2013

Určito to zvládnete,,Dá sa všetko.. 😉

aja26
6. nov 2013

@zuza1231 mne sa stalo presne to iste....tretie sme neplanovali...., navyse som s malinkymi detmi bez pomoci sama...bolo to velmi rizikove tehotenstvo, velmi nam sancu nedavali. muz chcel nech to priroda vyriesi...ja by som take nieco nedokazala aj ked som si nevedela predstavit, ze budem sama na tri male deti v malom byte. narodilo sa nam dievcatko...presiel rok a nikdy nikdy by som ju nedala. ked na nu pozeram aka je vsetecka, zivotaschopna a samostatna....je to dar. vsetko sa da zvladnut, aj ked to je tazke, ale tie peniaze clovek odniekial vydoluje..vzdy je cesta....hlavne nech sme zdravi...a nikdy nevies, preco to osud takto zariadil....mozno raz sa na teba chlapci vykaslu a rozutekaju sa do sveta a tretie bude pri tebe stat do konca. ak pojdes na zakrok, myslim, ze budes trpiet do konca zivota...vzdy ked uvidis male dietatko, vacsie dietatko, este vacsie dietatko.budes ratat kolko by uz malo keby...a bude ta to trapit do konca zivota...

stepanka274
6. nov 2013

@zuza1231 viem, že to je ťažké, ja sama som bola v takejto situácii, vždy som ostala tehu po pol roku, nad interupciou som ani nerozmýšľala, ale ked som ho porodila a sestrička mi povedala, že je to prekrásny chlapček ( mimochodom už tretí a túžili sme po dcérke),tak to bola láska na prvý pohľad a je to ten najlepší syn, bol veľmi dobré bábo, len spal, jedol a kakal, cikal, vôbec som do pol roka nevedela, že ho máme. Teraz má dvanásť rokov a narodila sa nám aj dcérka a tak sa o ňu postará, ako keby to bola jeho dcéra a nie sestrička. Je to život, je to ťažké, ale budeš na toto obdobie rada spomínať, ľudia kedy si nemali všetko, ale mali lásku, dnes sa hráme na to, aby deti sa mali dobre, ale nemajú nás. Veľa zdravia a šťastia a rozhoduj sa srdcom.! 🙂

srnanka
6. nov 2013

aj mne sa stalo to isté .... zostala som tehotná , napriek tomu ž mi lekári hovorili že už nikdy nebudem mať deti 😒 a i napriek tomu sme používali kondom . Mali sme dve odrastené deti a bum zostala som tehotná, tretie dieťa no koniec už sme mali klud, hypotéka , dve deti toho potrebujú a teraz tretie pričom som mala zdravotné problémy a bola som na magnetickej rezonancii mozgu takže tu bola možnosť že to bude postihnuté 😒 , uvažovala som o interupcii, ale som to nedokázala , ked som si predstavila že zabijem svoje dieťa..... a teraz mám krásneho zdravého synčeka ktorý bude mať rôčik, som najšťastnejšia mamina na svete 🙂 neboj zvládneš to , ženy veľa zvládnu držím palčeky 🙂 nech ti to dobre dopadne a budeš mať v náručí krásnú dcérku uvidíš budeš plakať ako aj ja a sa jej ospravedlňovať čo si chcela vykonať , detičky sú radosť a dar boží .

patulienkab1
8. jan 2014

Ahoj, nechcem byt zvedava, ale neda mi to...ako ste to nakoniec vyriesili?

mimabulka
14. jan 2014

My sme tak isto neplanovali 3 dieťa . Mala som aj zle myšlienky no tie pominuly chce to trochu času vyrovnať sa s tým. a teraz by som kristinku nedla za nič na svete- krásne dobre usmievave dievčatko. a ako sa maju radi všetci. Ako ich stíska ked pridu yo školky a školy. Zvladnuť sa to da dostanete prispevok pri naorodení z toho sa niečo pokupi. a potom detičkam veľa netreba netreba ich značkovo obliekať -detičky ktore žiju v skromnejších podmienkach su ake dobre a vedia si veci vážiť a nie jedinačikovia čo všetko maju aký su. Budeš potrebovať pomoc ale to zvladneš naš tatko pracuje na dlhe turnusi je daleko v zahraničí od nas a som na ne sama.Najstarší ma 7 rokov je prvák treba sa snim učiť je to naročne prostredná ma 4,5 roka a najmladšia bude mať 2 roky. Je to boží dar - darovať život nemaj zle myšlienky ved niekdy ako sa žilo na dedinách v chudobe a kolko detí mali. Mysli pozitívne a rodina sa bude tešiť neboj.

erickam
14. jan 2014

ahoj čítala som tvoj príspevok aj som ti chcela napísať, aj ja som niečo také prežila , potom ma napadlo pozrieť si tvoj profil a zistila som že si sa tiež rozhodla tak dobre ako ja, moc blahoželám k malinkej a prajem všetko naj

svano
14. jan 2014

@zuza1231 Viem,ako sa cítiš. Keď som ja ostala tretikrát tehotná,mala som doma dvoch chlapcov,ktorých vek sa približoval k puberte. K tomu manželova krachujúca firma,ja bez zamestnania,z toho vyplývajúce ekonomické problémy. Veľmi som sa bála budúcnosti,preto aj ja som sa pohrávala s myšlienkou na interupciu. Nakoniec som si povedala,že starosti pominú,ale dieťa zostane a tam,kde sa najedia štyria naje sa aj piaty.Pribudla k nám malá princezná,ktorú všetci neskonale milujeme. V mojom živote nebola jediná sekunda,kedy by som toto rozhodnutie oľutovala. To isté prajem aj tebe.

svano
14. jan 2014

@zuza1231 až teraz som si všimla,že to je starší príspevok a že ste už na svete. Gratulujeeeem 🙂🙂🙂

luvika
14. jan 2014

@zuza1231 teš sa z ďalšieho bábätka...ja mám dve a je to iné, než jedno, no dá sa to, časom človek nájde svoj systém, detičky sa neskôr aj dlhšie navzájom pohrajú..moja kamarátka má 3 drobunké detičky za sebou a zvláda to v pohode, najmenší ma teraz rok. A je to krásny pocit, keď k nim prídeme, vždy tak veselo, deťúrence džavotajú 🙂 každé dieťatko je výnimočným darom a možno si teraz hovoríš, že ho nechceš, ale podľa mňa vo chvíli, keď ho prvý krát budeš držať v náručí, budeš ho milovať viac ako svoj život. Nehovoriac o tom, že každé dieťatko má právo na šancu narodiť sa. Určite to zvládneš 🙂 držím prstíky.

modrousko
14. jan 2014

@zuza1231 ahoj, my máme 4 detičky....rozostupy sú 2 a tri roky....všetky boli plánované..dokonca sme chceli viac /7/....teraz sa mi zdá, že mi stačia tie 4....tiež som s nimi prevažne sama, ale mám ich veľmi rada. Niekedy sa mi zdá, že je toho priveľa, že strácam nervy a som protivná.....predstavovala som si to inak...vždy budem milá, nebudem kričať...dokonalá matka.....a nie som.....!!!! No vždy keď im poviem prepáč, prídu objímu ma a viem, že ma majú radi i takú protivu.....
Možno si myslíš, že to nezvládneš, kladieš na seba privysoké nároky......ale na potrat prosím nechoď...Uvidíš...že to zvládnete....ešte i teraz je veľa dobrých ľudí, ktorí sú všímaví a radi. pomôžu.../keby napríklad niečo chýba/. A to maličké ti to raz určite vynahradí a poďakuje, že si mu dala život....držím palce.....chce to odvahu a niekedy ísť proti prúdu----

modrousko
14. jan 2014

@modrousko tak ja ešte raz ...málokedy sem nakuknem...a tak som niekedy úplne mimo....ale som rada, že si sa rozhodla pre miminko...určite je krásne a zdravé a robí vám radosť....

zuza1231
autor
18. jan 2014

ach maminky dakujem Vam vsetkym ktore ste ma podporili 🙂 som Vam zato nesmierne vdacna!!!malinka sa ma super ma 2 mesiaciky je to to najkrajsie dievcatko pod slnkom 🙂 strasne ju z muzom milujeme a miluju ju aj chlapci....priznam sa nebyt aj Vas no neviem ako by to dopadlo..penazi nemame na rozdavanie ale chvala bohu nasim detom nic nechyba a to som moc rada....dufam tato tema pomoze aj inym mamickam ktore su v rovnakej alebo podobnej situacii...este raz patri Vam jedno moje velke DAKUJEM !!!!.

slniecko2
18. jan 2014

@zuza1231 velmi sa tesim s tebou. Prajem len to najlepsie celej tvojej rodinke. Inak ja som bola presne v tvojej situacii-tretie som nechcela ani za nic a bum-zrazu som bola tehu. Ked sa mala narodila tak som si aj poplakala ze ako som ju nemohla chciet.
Dieta je vzdy darom a neboj, aj ked mate hypo (aj my mame) vsetko sa da, len sa trosku uskromnite. Na druhej strane tolko je dnes rozmaznanych deti co si nevedia nic vazit ze to mozno bude aj plus 😎

zabkakatka
4. feb 2014

@zeytin
@silvias33
ahojte dievcata, viem ze tema je uz starsia, ale chcela by som sa pripojit.... sice este neviem ci som tehotna, ale myslim ze je to mozne a trosku sa obavam, lebo smw to takto neplanovali..... mame 3 a 1 rocnych chlapcov a od porodu mam este cyklus tajy hociaky ale proste som posledne dni zacala mat strach co ak? nenojim sa ani tak ze by sme to nezvladli materialne, ved vela veci nepotrebujeme, ale hlavne sa bojim ako to budeme zvladat emocionalne lebo e tretie cjceli az o par rokov....,mame rozostavany dom,manzel chce zacat podnikat.....a do auta sa nam nezmestia 3 sedacky......a hlavne coho sa bojim ak to bude pravda, ako zvladnem mat vsetky deti rada a davat im to najavo aby sa nikto necitil odstrceny, uz teraz je to zlozite a niekedy to nezvladam, starsi ziarli a je potom zly...... mam strach ze nebud vediet byt rovnako dobrou mamou pre tri deti...... a bojim sa ako to cele unesie manzel, kedze mi doveroval a ja som si myslela ze mame neplodne obdobie
....

zuzkabeno
7. feb 2014

@zabkakatka podľa čoho súdiš, že si tehotná? Plodné a neplodné dni nemusia byť úplne spoľahlivé. Medzi súrodencami je vždy istá žiarlivosť, ale aj sa dokážu medzi sebou pohrať. Jedináčikovia sa často cítia osamotení, hlavne vo vyššom veku tak od 4 -5 rokov. Najlepšie urobiť si tehu test alebo počkať na gyn. prehliadku a potom uvidíš, či si vôbec tehu.

zabkakatka
8. feb 2014

@zuzkabeno
dakujem za povzbudenie,.... uz som sa na test chystala,ale nenasla som odvahu,lebo s manzelim sme sa bavili nedavno ako je nam fajn a predstavovali sme si buduce plany, dovolenjy vylety a pod. a dietatko sme mali v plane az o par rokov ked budu chlapci vacsi...... proste to bude teraz sok, lebo sme sito predstavovali inak......,ale viem ze musim urobit test.

celasapremenim
18. feb 2014

zuzi, porad sa s dobrou laktacnou ohladom dojcenia, je aj dobra publikacia (ako na to, aby si o mliecko nedosla)..aj to by sa dalo, ak chces zozeniem ti to a preposlem preskenovane...jednak by bolo dobre pre babo, jednak usetrite

katka1981
18. feb 2014

@zuza1231 , jeeej pozeram ze si si babatko nechala a mate dievcatko 😀 😀 😀 To muselo byt radosti teda musi, gratulujem

j.a.n.e.7
13. mar 2014

@zuza1231 Super Zuzka, že si si nechala bábo a máte krásnu princeznú. Nezabudni aj Ty podporiť tie maminky, čo budú v podobnej situácii. Sama zisťuješ, že kde je vôľa tam je aj cesta.... aj keď ju nevidíme hneď. Všetko dobré celej rodinke!

silvias33
14. mar 2014

@zabkakatka ahoj , ja tu moc nechodím lebo, pri 3 deťoch nemá čas, iba som ti chcela povedať, že moje tretie babetko má už 8mesiacov, a okrem toho 2 ročnu dcerku a 4,5 ročneho syna. no je to fuška , ak ešte riešiš či si tehotná, neboj sa .!je to vždy dar a máme ho prijať.koľko mojich známych nemôže mať deti.
dnes pozerajú ľudia iba na material, a deti sú požehnaním veď si predstav, keby ich nebolo.
u nás doma žiarli tarez 2 ročná dcerka na menšie babo, tak sa snažim ju , polaskať vždy prvu , ale to nejde vždy, je toľko situácií, že dakedy plačeme všetci spolu .prajem ti pekný deň silvia

zuju2
14. mar 2014

Ja mám tiež tri deti. 6, 3 a 1,5 roka. Tiež som sa bála, tretie sme už neplánovali. Teraz máme malú bambuľku je krásna a šikovná, nedala by som ich za nič. Hlavne nech sú zdraví. Všetko sa zvládne, keď sa musí. Horšie by bolo, keby sme nemali ani jedno.