Mám veľký problém so zaspávaním. Čo mám robiť?

aly
15. apr 2009

Ahojte, je tu niekto s podobným problémom? Už neviem čo mám robiť. Niekedy zaspávam aj 3 hodiny. Stále nad niečím rozmýšlam (nič podstatné) a nejde to zastaviť. Som z toho zúfalá, trvá to už cez rok. Pomôžte ak viete prosím

marusia12
15. dec 2017

Mám opačný problém... zaspím kedykoľvek a tak veľmi by som potrebovala trpeť nespavosťou... aby som stihla všetko vidieť, prečítať....

tobiaskababo
15. dec 2017

@andelok mne bolo povedane ze mam chronicky unavovy syndrom a vraj v stadiu kt sa takto prejavuje.Co je na tom pravdy neviem ani som po tom nejako nepatrala...plne cakarne plno starych chorych ludi a ja pridem s problemom ze nemozem spat...mozno sa to vekom a casom upravi ale teraz aj koly ivf nemozem brat nic a 3mes pred ivf som vserko vysadila takze tak..ale jeden zabijak predsa pomaha-DITHIADEN kto zazil pochopi tie stavy po nom nikdy viac radsej budem hore tri dni

andelok
15. dec 2017

@marusia12 ver mi že by si nechcela. Je to obrovsky nápor na psychiku.

andelok
15. dec 2017

@tobiaskababo
Mne keď už fakt nejde, tak pomáha neurol. Mne stačí sa upokojiť, lebo nemám problém so spánkom ako takým ale so strachom, že nebudem môcť spať. Viem znie to šialene. Len neurol je návykový čiže sa ho snažím minimalizovať. Ideálne by bolo niečo dosť silné ale nenavykove, ale také asi neexistuje.

tobiaskababo
15. dec 2017

@marusia12 kiez by sa dali vratit casy ked som spala v skole po skole aj vo vani aj celu noc

marusia12
15. dec 2017

@andelok neverím ti a nepresviedčaj. Potrebovala by som 50 hodinový deň, aby som všetko postíhala čo potrebujem.

BTW neviem prečo majú furt všetci pocit, že musia spať ak sa im nechce. Je prirodzené, že ak telo spať nechce, tak sa netreba nútiť nasilu. Nie všetci potrebujú spať toľko, čo niekto iný.

tobiaskababo
15. dec 2017

@andelok neurol mi dali na pohot ale povedali mi ze je na ukludnenie mala som jeden platok nejako si nespominam ze by som po nom spala...ja si myslim ze urcity ludia maju zlu zivotnu skusenost nieco sa im stalo a tak strasne sa zlakli a vystresovali ze sa nieco porusilo a uz to ziadny lekar neopravi..niekt ludia si na tu zlu skusenost ani nepamataju ale len tak sa toto nedeje..podla mna neviem len moj nazor

moonlight1210
15. dec 2017

@marusia12 zelania maju zvlastnu moc. a preto co si zelas, stane sa. budes nespava.
len potom nepris s placom, ze takto si si to nepredstavovala. ok?

marusia12
15. dec 2017

@moonlight1210
No nehovor 😀

andelok
15. dec 2017

@moonlight1210 nemá zmysel s ňou komunikovať 🙂 kto to nezažije,to nepochopí a argumenty že potrebujem aby mal deň 50 hodín su ako zo ZŠ.. nevadí, som rada že mi odpísala ta, ktorej som sa pytala 🙂

aly
autor
15. dec 2017

@andelok ahoj, nie nezlepšil, stále sa s tým trápim, niekedy je to lepšie, zaspávam "iba" okolo hodiny ale väčšinou sú to 2-3 hodiny a som z toho nešťastná

123nikolaa123
24. jún 2020

@aly ahoj, môžem sa spýtať, užívala si aj antidepresíva?

123nikolaa123
24. jún 2020

@aly v roku 2013 som si prešla nespavosťou, vyliečila sa ako tak, problém opätovne nastal iba sporadicky, teraz s nespavosťou bojujem znova asi 3/4 roka (začalo v tehu)

123nikolaa123
24. jún 2020

@aly este mám otázku, sú to iba obdobia alebo to máš každú noc?

aly
autor
24. jún 2020

@123nikolaa123 ja to mám každú noc, niekedy 4hod zaspavania, niekedy " len" 2 hod. antidepresíva som neužívala, skúšala som lieky na spanie ale to som hneď skončila, to nieje spravna cesta

123nikolaa123
25. jún 2020

@aly Dakujem za odpoved, želám ti veľa stastia, ja som sa začala liečiť, musíš byt veľmi unavena, či telo si zvyklo? Ja som dve noci po sebe teraz spala iba cca 5 hodin, (3 hodiny zaspávania) a som bola hotova... naozaj zničená psychicky... musím to dostať z hlavy prec... staci mi jedna zla noc a na druhý deň si laham do postele so strachom že nezaspim a takto si to akoby privolam..

aly
autor
27. jún 2020

@123nikolaa123 áno asi si to aj ja privolavam. a som unavená ale asi už aj zvyknutá, keď sa mi da tak aspoň cez víkend ráno o 6tej ked sa deti zobudia a su s manželom tak si dam štuple do uší a dospím 1-2 hod.

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz