Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

gabona1
12. apr 2017

My máme troch a sú strašne zlatí, nedala by som ich za nič. AJ chlapci sa dajú dobre vychovať a sú aj menej komplikovaní a nároční ako dievčence.

nika1971
29. jan 2020

@gabona1 neskôr ale to je jedno...život s chlapcami je uuuuplne iný ako keď máte dievča...chlapci v podstate sú úplne jednoduchý... málokedy im zalezi na mode...hľadajú pohodlné,prakticke..žiaľ sú to chlapi...jedlo... Čokoľvek im uvarite.,sú vďačný...cim. Viac...sú radi.nepohrdnu ničím..
Zjedia všetko.... ovocie, zeleninu...mäso..ak ich to naučíte od detstva....sú stále hladní a potrebujú kvantá....😁

michaelamedova
29. jan 2020

Aj ja mám dvoch chlapcov Tomáško(9) tehotenstvo krásne všetko ok veľmi som sa tešila ,že prvorodený bude syn po 6 rokoch sme zatúžili po druhom bábu a tehotenstvo bolo úplne iné ako pri prvom ..ukážkové ,ale všetko také iné ...chute iné viac chuti na sex no proste iné a tak som si myslela,že bude dievčatko aj som veľmi chcela malú Moniku ☺️ noo nevidalo ani po druhýkrát a máme Martina..a tretie už určite nie uz budem mať 35 a necítim sa na to mať tretie.teším sa teda aspoň z toho ,že sú obaja zdraví a Martina ľúbime aj keď nie je dievčatko rovnako ako Tomáška☺️mňa skvôr štve to ,keď z okolia počujem,že dve deti na túto dobu stačí a o chvíľu na to zabijú,že tak do tretice skúste už isto vyjde 🤦

mimimami3
29. jan 2020

My mame dve dievcata a nedavno sa zadarilo tretie babatko - chlapciatko. Pravdupovediac, nam s manzelom bolo uplne jedno, ci budeme mat dievcatko alebo chlapceka. Ale "vystieralo" ma z tych poznamok okolia (az do porodu nikto okrem mna + manzela + nasich deti netusil, co cakame):
- v tehotenstve: ako si opeknela, urcite to bude chlapcek (lebo keby som cakala dievcatko, tak by mi co hovorili? Och, vyzeras hrozne, strasne si oskaredela, isto to bude dievcatko...! ???)
- po narodeni drobca: no, tatino musi byt hrdy! konecne sa vam podaril syn! (lebo keby to bolo opat dievcatko, tak by nam co hovorili? chudak manzel, musi byt hrozne sklamany...! ??? tak sa vam "to" zase nepodarilo / nevyslo "to"...! ??? no, ved nevadi, aspon vyber auta sa vam podaril...! ???)
...ako ja to vobec nechapem, do akej miery okolie "trapi" pohlavie deti druhych ludi... ano, uz aj ja chapem, ze je diametralny rozdiel mat dievcatko a mat chlapceka (nikdy som tymto "povedackam" neverila, ale uz som pochopila 😀 ), ale nevnimam to tak, ze jedno z tych dvoch pohlavi je menejcenne alebo dovodom na sklamanie. povahovo je kazde z nasich troch deti tak odlisne od ostatnych dvoch, ze viac sa uz snad ani neda - a prave preto je to s kazdym z nich inak krasne (a niekedy aj poriadne akcne)... uplne iny svet je ten dievcensky a uplne iny ten chlapcensky, avsak obidva su uzasne a ked je rodic sucastou toho detskeho sveta s laskou a pokorou a vnimavo, tak to detske srdiecko priam kypi laskou k rodicovi a to bez ohladu na to, ci je to chlapcenske alebo dievcenske srdiecko. a co viac nam treba? to nezavisi od toho, ci zo skrine rano vytahujete vycackane ruzove satocky s este ruzovejsou cipkou a najruzovejsie pancusky k tomu alebo rifle na traky s dvomi zaplatami a dalsou dierou...

paolne
5. aug 2023

Moj sused zas tužil po synovi a plodil same dcery. Povedal že neprestane robit deti kym nebude syn. Po 7 dmej dcere povedal že sa vzdava 😁. Dcery sa mu podarili všetke vysokoškolky vzdelane aaaa už su aj mamy a maju synov takže sa dočkal ako dedko chalana. Možno sa aj tebe synovia postaraju o vnučky. Popripade by som to ešte raz skusila s vypočtom podla lunarneho kalendara