Mamičky nespavých drobcov - kedy sa to zlepšilo?

lily246
14. nov 2018

Ahojte, mam 5 mesacne babatko, ktore je v noci hore aj 10x. Uz som ako zombie. Je to tak skoro od narodenia. Mamicky, ktore ste si tym presli, kedy sa to zacalo aspon trochu zlepsovat? Zlepsilo sa to postupne alebo odrazu v nejakom veku prespali drobci celu noc?

slecnamarplova
14. nov 2018

ahoj, mam 15 mesacne babo, ktore je hore 10x za noc od narodenia a zijem 😋 neboj sa aj ty to zvladnes a raz sa spat bude, aj u vas aj u nas 😋

marion09
14. nov 2018

@lily246 nekojis ho náhodou?

marion09
14. nov 2018

Väčšinou je to také u detí ktoré sú dojcene.Ja som kojila do roka a pol,a popravde-zlepsilo sa to až keď sa mala začala odstavovat.

asocial
14. nov 2018

@marion09 vyse 2,5 roka to trvalo, teda viacmenej, pokial som kojila..u druheho to trvalo tiez pokial som kojila, este o dva mesiace dlhsie..🙂 potom spali celu noc, ked sa odstavili

pehavcek
14. nov 2018

Nam sa to zlepsilo trosku cca v roku a pol. Teraz ma dva a zacal spavat celu noc. Len nad ranom sa potrebuje napit. Je to zataz a clovek s tym fakt nespravi nic. Bud dieta vie spinkat alebo musi do toho dorast. Kojeny bol dva mesiace. Potom som odsavala

danula.ch
14. nov 2018

@lily246 zlepší sa to vtedy, keď bude zaspávať bez pomoci. Bez prsníka, fľašky, hojdania. .... Sú aj deti, ktoré tak zaspavaju a prespia celú noc, ale pokiaľ sa dieťa budí často, tak hlavne preto, že keď sa v noci preberie vo fáze ľahkého spánku, hľadá tie podmienky, pri ktorých zaspalo. Inak mu v hlavke blikne kontrolka a je po spánku. Vyžaduje zase uspatie s pomocou.
Pamatam si, ako som ešte v puberte spala s plysakom a v noci som sa budila a hľadala ho, bez neho som zase nevedela zaspať. Potom som si ho raz kamsi nezobrala, nejak som večer zaspala, ale odvykla som si a už som sa nebudila. A to som bola pubertacka, nie malé bábo. Mám to odsledovane aj na mojich deťoch, že keď zaspia samé, oveľa menej casto sa potom v noci budia

lily246
autor
15. nov 2018

Nekojim ho uz treti mesiac, stratila som aj tu trochu mlieka co som mala, umele mlieko nijako nezmenilo nocne budenie. Skor je to tym ako pise danula.ch, citala som knihu Kazde dieta sa vie naucit spat, tam sa pisalo o spankovych cykloch, neskor aj ine clanky o spani deti. Ak ho chcem naucit spat bez pomoci, bez placu to nepojde a on teda vie plakat strasne aj ked mu napr len vypadne hracka z ruky, je trosku jedovity drobec 🙂 tak toto by bol az hysak, na to zaludok nemam trapit ho, aj je este prilis maly na to aby som ho ucila spat kontrolovanym placom, to je tusim min od 6mesiacov. Druha vec je ze uz teraz som troska a tak dlho ako pisete to nevydrzim, mam uz z toho zdravotne problemy, busi mi srdce, mam vyssi tlak, migreny, toci sa mi hlava a klepu ruky. Tak som len chcela vediet, kedy sa to aspon trochu zlepsi, ze sa napr uz nezobudi 10x ale len 4-5x, uz aj to by mi pomohlo. Dakujem baby za prispevky, viem ze je nas takych mamin vela.

prevenar
15. nov 2018

@lily246 ..v takom to pripade by som ako jedno z rieseni skusil homeopatiu. osobne skor neverim ,ze to nieco robi ..takze tym isto neuskodis ..za pokus to stoji , ved co mozes stratit 😉

lily246
autor
15. nov 2018

@prevenar homeopatia nieee 🙂 ta nema ziadne ucinky, max placebo pre tych co jej veria 🙂 ale dakujem za ochotu poradit

prevenar
15. nov 2018

@lily246 ako myslis, ale presne preto by som to skusil , ze tym isto neublizis ..nikdy nevies, mozno to predsa len nieco spravi . 🙂

deti95060810
15. nov 2018

trošičku lepšie po roku, po 3 rokoch už ako tak a po 5 rokoch úplne v pohode....😉

deti95060810
15. nov 2018

@lily246 ak máš problémy tak vyskúšaš....homeopatikom aj nám pediater odporučil...čo vieš, možno pomôže...

danula.ch
15. nov 2018

@lily246 ako ho uspavas? Ja som môjmu vtedy 5 mesačnému dala papať a položila do postieľky bez bočnice, ľahla som si vedľa na postel a síce si trochu poplakal, ale zaspal sám a už v tu noc sa budil namiesto 8x, iba 3x. A to je veľký rozdiel. Každý večer zaspal skôr, som pri ňom vždy kým nezaspi. Aj denne spanky má odvtedy dlhšie a to ešte aj teraz zaspáva pri papani. Odvtedy už bezne z den spí 2-3 hodiny, namiesto polhodinky

beuss
16. nov 2018

@lily246 nas ma 7.5m. Do 5m mi prespal celu noc, najskor o 5 sa obudil na mlieko a spal dalej aj do 8.. od 5m sa budi furt, aj kazdu hodinu, sice sa napije vody, dam cumel, spi dalej..ale niekedy mu to aj trva.. a zachvilu je zas hore.. Neviem uz som patrala vo vsetkych smeroch, neviem dojst nato preco 🤔 Tiez kvalita spanku 0 bodov.

beuss
16. nov 2018

@lily246 a to ho od 2m uspavam tak, ze ho polozim do postele do jeho hniezdocka a lezim vedla neho a on pekne zaspi.

lusiza
16. nov 2018

Po 1,5r. 🙂

jana993
16. nov 2018

Ahoj, my sme to mali rovnako s nasou. Od 3 mes. na umelom mlieku, sice papala v noci max. 3x potom postupne uz len raz ale hore bola podla mna aj 15x niekedy. Mala som pocit ze ani nespim. Zaspavanie vzdy s placom na rukach s visavacom, dlho trvalo kym tvrdo zaspala. Cez den to iste, spanok max.40min. Mozno ti dam nadej 😊 ma 9mes. zaspava uz sama len vedla nej lezim, pripadne jej spievam ale bol to postupny proces ju to naucit. A posledne 2 dni mi prespala celu noc bez mlieka, jupii 😀. Cez den pospi 2x aj 2h niekedy. Zacalo sa to zlepsovat s pohybom, tym sa dost unavy a presnym rezimom v dennych spankoch a jedlach. Dodrziavam kazdy den to iste a funguje nam to. Drzim prsty nech sa vam podari pekne spinkat.

lily246
autor
17. nov 2018

@jana993 no mame to podobne, on papa v noci 3-4x ale zvysne zobudenia nie su spojene s papanim, skor ze prechadza z jedneho spankoveho cyklu do dalsieho a nevie dalej spat bez mojej pomoci. Predtym ako mu v 3, 5 mesiaci isli zuby tak aspon to uspavanie bolo ok, polozila som ho do postielky a sam zaspinkal. V noci sa aj zak budil velakrat. Po zuboch jedine natriasat na rukach. Ale skusam odvcera biely sum, trosku pomaha, plus ho len tak hupem tak ze lezim na chrbte s pokrcenymi nohami a jeho mam na sebe tak ze sa na mna pozera. No aspon ty si mi dala nadej :D