Nespavé skoro trojročné dieťa

lucia006
30. aug 2015

Ahojte,radu tu asi nenájdem aspon sa chcem uisťiť že niesom sama na tom na čom sme,lebo v mojom okolí maminy toto nepoznaju čo ja.moj syn ma skoro 3 roky a noc mi prespal asi 3krát odkedy je na svete.každu noc sme hore min.2krát niekedy dlhšie inokedy kratšie ,pýta si aj mlieko v noci ,ked počuvam že par mesačné bábetka spia lepšie ako LEO mám dosť,som už strašne nevyspatá a nervozna z toho ,nerozpráva plynule čiže mi nevysvetlil že čo ho v noci ruší.ma niekto takéto dieťatko?kedy to prešlo u vás?dakujem 😒

janinah
30. aug 2015

môj syn pýtal v noci kakao do troch rokov,čajíkom som ho neoblbla,dostal kakao a spal ďalej,neboj,do maturity sa takto budiť nebude 😉

lucia006
autor
30. aug 2015

@janinah ked by sa zobudil iba na mlieko,to som si už zvykla,lenže popriom spí nekludne a párkrát je ešťe za noc mimo mlieka hore,už som z neho na nervy. 😒 o 2 mes.ide do školky ja do práce to bdem večne unavená a nrvozna 😖

ivuska027
30. aug 2015

Nepises, ci spi s vami, ci ma svoju izbu...

bosoriak
30. aug 2015

@lucia006 Moje navrhy: V prvom rade vypustit mlieko v noci. Trojrocny mlieko nepotrebuje, hladny nebude a maximalne, co by som mu dala, je trochu vody, ak by bol smadny. Aj to z pohara, ziadne z flase. Mlieko v noci navyse sposobuje zubne kazy, obzvlast ak ho pije z flasky.
DAvat spat do poriadne vyvetranej, chladnej izby.
Mat pevny rezim, chodit spavat v rovnaky cas.
Vypustit poobedny spanok ak este spava.

Niektore deti naozaj maju horsi spanok, ale naozaj si myslim, ze primarny dovod toho vasho buntosenia je to mlieko v noci.

Vela stastia.

ivuska027
30. aug 2015

@bosoriak este by som pridala vlastnu postel vo vlastnej izbe, inak bolo povedane uplne vsetko 😉

breznica
30. aug 2015

ženy,dieťa od 6 mesiacov nemá čo v noci jesť alebo čajíkovať,ako ste si ich naučili,tak máte...

vejda
30. aug 2015

poznam,presne to iste nespal cely den,ale este sa nacakas,zacal,ako tak spat ,ked mal 4 a do 7 bezo mna nechcel ani ist spat.

mimla
30. aug 2015

@lucia006 Potvrdzujem, mlieko zrušiť. Akékoľvek dudlanie v noci. On sa napije, potom ho budia tráviace pochody. Následne sa budí na cikanie. Prípadne, ak je odplienkovaný, čo asi je, tak na zadržiavanie. Môj syn tiež do troch rokov nespal a chodila som ako živá mŕtvola. Dve noci som vydržala, kým pochopil, že nočné mlieko skrátka skončilo. Aj večerné. Voda z pohára. Ak nechce, nevadí. Znie to asi kruto, ale ak si skutočne nervózna a nevrlá, ako som bola ja, tak je lepšie tých pár nocí vydržať ako skončiť niekde na infúzkach, či na tabletkách.

My sme mali vtedy viacero dôvodov na narušený spánok, ale toto opatrenie to výrazne vylepšilo.

dusika11
30. aug 2015

ahoj mam dvocata styri a pol roka presla som tym v duo baleni...
kasli na inych mas nepsave dieta...
po prve spanok ma rozen fazy u dospeleho cloveka prechadza automaticky do hlbokeho...ale u dietat nie lebo sa zaroven vyvija mozog preto sa stava ze miesto hlbokeho dieta vyhodi do plytkehop spanku..mame to potvrdene od neurologicky...ked pyta jest pit..daj mu asi potrebuje...ale..zvys davku cez den jedla...alebo davaj castejsie..spanok plodi spanok cez den psavat aj ked malo...mozog si odpocinie..nevime aky mate rezim..nasi zle znasali zmeny..vela navstev aktivit...atd mali radi ked som im spievala a venovala sa.im.-..
dalej reagovali na spln......
po tretie...smerom v stvrtemu roku sa to zmeni mozog dozreje a spank automaticky prejde do hlbokeho..

breznica
30. aug 2015

@dusika11 prepáč ale 3ročné dieťa určite v noci jesť nepotrebuje.môj nepotreboval od 7mesiacov a to sa narodil o 3mesiace skôr.ak sa v noci zobudil,pohladkala som ho,dala dudel a spal ďalej

katrin21
30. aug 2015

@lucia006 podla mna je skor bezne, ze deti neprespia celu noc , ale napr. idu este cikat, alebo si pytaju obcas pit.. mne sa tez dcera budila asi do 3,5 roka, cca.1x za noc chcela pit, mala flašu pri posteli, dala som jej a bolo, spala dalej... nevadilo mi to nejako extra, lebo nebuntosila dlhsie..
a obcas isla na WC v noci. pride mi to normalne.. vacsina deti, co poznam sa v noci este budia a aj dlhsie ako do 3 rokov...pokial nie je cele noci hore, nemas co riesit.

hope28
30. aug 2015

@breznica tak to nesúhlasím... teda s tým mliekom áno... to ani ja neschvaľujem... tobôž nie kakao.. ale vodu určite áno.. veď v týchto horúčavách čo boli som aj ja chodila v noci piť vodu.. však sa nedalo fungovať...

dusika11
30. aug 2015

@breznica tvoj je tvoj ...kazde dieta je ine...mala si spave dieta.,..ktoremu to stacilo...su deti ktore su ine a po hodine by si tak ochotne urobila mlieko aby si mala pokoj ..nemozes deti porovnavat pokial si tym nepresla..a akoze si ochotna dat dudel trojrocnemu???tu hovorime o trojrocnom u ktoreho zjavne ide o poruchu spankoveho rytmu...tym som si presla...nepis prosim o polrocnom a sedemesacnom...dudlom som oklamala aj ja..asi tak na hodku..a potom to úrislo deti su rozne..

breznica
30. aug 2015

@dusika11 spavé som rozhodne nemala,len som písala ohľadom napájania takého veľkého dieťaťa.môj syn mal od malička problémy so zaspávaním,neskôr sa pridali vstávania o druhej-tretej v noci,ktoré trvali pol roka,kým nám nediagnostikovali epilepsiu,ktorá sa prejavovala takto.to bolo v 3 rokoch a kvôli tomu nemohol nastúpiť do škôlky a nenastúpil tam dodnes.ale piť mlieko v noci,to je ako keby si ty vstala 3x za noc a šla sa najesť,čo teda normálne nie je,zaťažuje to tráviaci trakt a potom jasné,že sa nedá spať

breznica
30. aug 2015

@hope28 ja neviem,ja v noci piť nechodím ani keď je 200 stupňov,keď spím,tak spím

hope28
30. aug 2015

@breznica tak to máš dobré 🙂 ja keď bolo tak teplo že sa nedalo ani dýchať.. tak som veru toho moc nenaspala.. ale to asi viacerý 🙂

breznica
30. aug 2015

@hope28 ja väčšinou aj potrebu ísť cikať radšej zaspím,lebo syn spáva so mnou a zobudí ho keď vstanem z postele

dusika11
30. aug 2015

@breznica deti su deti niektore nemaju velki zaludok spchopne zjest cez den kolko potrebuju...v tu noc ak si pytali som mlieko dala..ale cez den som velmi prisne dozerala ako casto a kolko jedia..doslaova som ich na druhy den naphala...a pomohlo to...ale v horucavach chceli vodu aj v noci ..su deti a deti..mam jednovajecne dvojcata a kazde inac spalo ...inac sa budilo a zazivali iste...
osobne som ja prestala citat blbiny ze pol rocne ma prespat atd..neurologicka mi to sama odporucala...
pretoze ..kazdemu deitatu inac doizrieva nervova sustava...inym tempoom..niekto zacne lozit druhe sa rovno postavi..a tak sedi..aj rec je ina...a to iste zo spankom...
osobne typujem ..ze je mozno vela aktivit cez den..nasi to nemali extra radi..teraz sme boli pri mori ..to maju styri a pol...a chodili sme vecer porpi mori sa prechadzat..a isli spaT neskor..a zle spali po nociach..budeli sa kricali...proste mozog spracuva na plne obratky cely den..a dieta niektore veci úreziva burlivejsie ako dospaely...

breznica
30. aug 2015

@dusika11 veď dobre,píš mi tu aj dvojstranové príspevky,ja mám 5ročného syna s poškodeným mozgom,epilepsiou,noci,kedy mi spal dobre by som vedela zrátať na prstoch dvoch rúk.je prakticky ležiaci,energiu si nemá ako vybiť,do toho epilepsia ako som už spomínala vyššie.vyjadrila som sa čisto LEN k jedeniu 3ročného dieťaťa v noci.návyky z detstva sa nesú s človekom celý život a jedenie v noci je nezdravé

mirkava
30. aug 2015

@lucia006 moj ma rok a pol a zle spinka. Odkedy sa narodil som sa nevyspala. Dobre sa hovori maminkam ktore maju spave deti, ze v noci ziadne mliecko, ked ja viem ze len to pomoze aby znovu zaspal a aby som sa aspon trochu vyspala.... Zatial to este pripisujem zubkom. V noci sa zobudi a aj dve hodiny sa len kruti a nemoze zaspat. Niekedy mliecko zaberie. Mame tazke aj zaspavanie. Spievam a tlapkam po zadocku niekedy aj pol hodku. A cez den ked pospi hodinku - hodinku a pol tak som rada a aj to s dvoma zobudeniami. Pevne verim ze sa to casom upravi.

timea7
30. aug 2015

@lucia006 len zopakujem to, čo tu už bolo spomenuté, zrušiť fľašu - úplne, mlieko v noci ani náhodou, ak je smädný, čistá voda. Cez deň dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, myslím tým pobyt v hodinách doobeda aj poobede, aktívny pohyb. Večer kľudné aktivity, bez TV, PC. Môže pomôcť aj spávanie vo vlastnej izbe a pravidelný režim, ako už bolo spomenuté, obmedziť na minimum sladkosti, vylúčiť sladké nápoje. Neverím, že sa spánok nepraví, ak toto všetko zavedieš u vás doma.

tortelinka
30. aug 2015

@lucia006 tak ako píšu všetci, žiadne mlieko, prereve dve tri noci a prestane, škodí mu to, aj mne sa starší do troch rokov budil, viem čo to je, ale od pol roka som ju jesť nedávala...mladší to isté, má 10 mesiacov, tiež sa občas budí, ale žiadne mlieko, v tomto teple sa napijú vody a dosť, potom sa budia na cikanie, ale keď nie je tak horúco spia lepšie

timea7
30. aug 2015

@mirkava si si istá, že všetky maminy, ktoré tu radia majú spavé deti? Niektoré áno, niektoré nie. Na jednej strane píšeš, že vieš, že len mliečko pomôže a v ďalšej vete, že mliečko niekedy zaberie, Tak ako? Niekedy, alebo vždy? Vieš, ja beriem trošku s rezervou to, čo mamičky tvrdia, nedovolila by som si napísať, že to nie je pravda, ale z mojich skúseností - nezaspí bez fľaše - ale zaspalo. Dokonca som ťahala fľaše a granko aj do škôlky v prírode, ale nepoužila. Ako som písala, dostatok pohybu, večer kľudné aktivity, pravidelný režim, ukladať v približne rovnakú hodinu a najmä nevytvárať návyky, ktoré sa ťažko odbúravajú - uspávanie na lopte, fľaše s mliekom, uspávanie na prsníku a pod. Ak by si mala okrem synčeka ešte dvojičky, tak sa zblázniš.

dusika11
30. aug 2015

@breznica neviem pisala si ze ti spal od pol roka..nevyjadrila si sa k trojrocnemu ..le bo si sa vyjadrila ze si dala cumlik a spal dalej..
ja som pisala zo svojej skusenosti ktoru som riesila s lekarmi...neurologicka mi povedala..ze ok ak sa maly utisi po flasi ..tak nech mu dam..pretoze som potrebovala dosiahnut aby presiel do hlbokeho spanku teraz sa budia iba ked maju vela vzruhov alebo daco riesia vo sne zo skolky,..
ono to prestane..nepoznam cloveka co maturoval s plienkou alebo si v sestnastich pytal flasu mlieka..sice dnesni mladi pytaju ale inu..
😝
to ze mas choreho maleho je mi luto..ale je to tvoje dieta a reaguje inac..pisatelka sa pytala na konkretne veci..s ktorymi som si presla aj ja a to dvojmo naraz

breznica
30. aug 2015

@dusika11 hej,konkrétne písala,že si pýta aj 3x za noc mlieko,tak som jej ja a ďalšie mamičky napísali,že treba nočné mlieko zrušiť a vyspí sa. a nepísala som,že mi spal,ale že nejedol od 7 mesiacov v noci,keď sa zobudil,dostal dudel a bolo

rose32
30. aug 2015

Presne tak ako pise @breznica ma uplne pravdu.ja tiez nedavam nic pit v noci a cely noc prespia deti to si mamicky urobili chybu s pitim ked boli drobci ked plakali tak takym sposobom ukludnili....ja som nepocujuca a dve dcery mam a super mi od malucka spinkavali

dusika11
30. aug 2015

@breznica u nas to z dudlom preslo tak na desat minut a potom zacalo ...tornado..samozrejme ked chces aby sa dvojca vyspalo ktore momentalne nahodou spi..tak neriesis taketo blbiny...proste to mlieko das..prestali si pytat presne po troch rokoch...prislo to same.....
@rose32 ahoj deti su spiace a nespiace matka nicomu na vine nie je s tym absolutne nesuhlasim...proste si mala stastie...a chlapci zvyknu nespavat...to ze nieco das a nedas su stadiua zufalstva ktore pozna iba clovek co si tym presiel..a nespal v mojom pripade tri roky...skusas uplne vstko a potom to jedneho dna pominie mozog dozrie..a dieta uz spi...taka mudra bola kamartaka ked mala dievcatko a potom sa jej tie reci tak vratili ked sa jej narodil chlapcek a mohla sa pokrajat na kusky,,,,,,,,a syn jej plakal..a budil sa..

breznica
30. aug 2015

@dusika11 vieš čo,mne syn poriadne spáva až asi posledných pár mesiacov,keď mu zabrali lieky na epilepsiu.ale nikdy,ani keď mal rok,ma nenapadlo mu dať v noci mlieko aby bol ticho a spal.proste sme to s ním pretrpeli a to chlap vstával o štvrtej do roboty a musel sa vyspať.proste sme boli hore,prípadne driemali a chlapec dostal jesť až raňajky v normálnom čase.mám cez deň s ním dosť roboty,nie ešte aby som v noci lietala po dome s fľašou

dusika11
30. aug 2015

@breznica uf ak je chory isteze mas dost roboty...znova opakujem su deti a deti u nas by takto to nepreslo...su spankove rytmy a niektore deti sa z nejakych pripadov ...spankove rytmy nevyvinuli...je uplne jedno ci to mlieko das nedas proste naspi a ked tak dvatsat minut...potom.bud prejde do hlbokeho spanku alebo sa zpbudi-.
a zas niektore deti maju meni objem zaludka..a musia jest castejsie.-..potom to prejde..
ja ked som bola u neurologicky tak mi povedala...
no pozrite sa..bud vydrzite alebo im zacneme davat lieky..na spanie..ina moznost nie je.-..lieky som odsudila tak sme vydrzali a pomahala som si ako to slo...a vyskusala som vsetko davat vodu caj nedat mlieko..
najhorsie boli noci ked sa nico vo veku jeden a pol roka zobudil o tretej a pochododval vyspaty do siedmej rana po byte...ja som hotovy strazila druhe dvere aby nahodiou nezobudil druheho a ked niko zalomil..tak vstal alan...a ver mi v takej chvili urobis aj to mlieko..len aby si si odpocinula aspon hodinu...a nezmohla som nic...a radili mi cez email kamosky co tym presli..presne sme ratali hodiny..odstranovali posledne mlieko po mililitroch.-..davali vecsie odstupy aby prva davka z piatej sa posunula na siestu...a.......preslo same....ja som tou celou vedou okolo toho nezmohla vobec nic..a to som nepustala ani filmy aby som ich nerozrusila...ja len pisem svoju skusenost...proste je to tak a moze sa mamka rozkrajat ----nie je to jej vina

rose32
30. aug 2015

@dusika11 to je hlupost.mamicky musia mat pevnu volu a chciet nechat dieta vyplakat a pot.by dobre spali...to su vyhovorky deti spiace nespiace