Mamičky výlučne dievčatiek a komentáre ohľadom pohlavia

dievcatko19
12. feb 2015

Ahojte, mame doma dve dievcatka, na com by nebolo nic mimoriadne 🙂 , ale uz ma vytacaju reakcie okolia na tuto temu. uz pri prvom tehotenstve som sa napocuvala nevyziadaneho a absolutne nicim nevyvolaneho utesovania v style, to nevadi, ved druhy bude chlapec 😕 dokonca mi to povedal gynekolog ked mi robil usg, pritom ja uz som vedela co cakame, aj som mu povedala, ked sa pytal, ze ano viem, ze budeme mat dievcatko. ostala som ako obarena. dalej komentare na adresu manzela, ze nevie urobit chlapca a podobne ubohosti. este pri prvom sa to dalo, ale druhe tehotenstvo, to uz bola katastrofa. typicka reakcia po odpovedi, co cakame, bola, no, tak rychlo musite hned tretie, treba chlapca! alebo ako som pisala, TO NEVADI, dalsi bude chlapcek. mamicka, s ktorou som lezala po porode hovorila, ze ked sa jej muz dozvedel, ze je tehotna, prva veta bola, keby to bol tak chlapec...dalsia zasa hovorila smutna, ze muz neskryval sklamanie a povedal jej aj po narodeni, ze skoda, ze to nie je chlapec ☹ dokonca sa mi stalo, ze sme boli s malou vonku, uz som mala poriadne brusko, isiel okolo taky starsi pan, normalny slusny, prihovoril sa malej, vsetko ok a potom na mna z nicoho nic, no, dufajme, ze to bude chlapec... sokovana som sa nezmohla na slovo. alebo pani s vnucikom na ihrisku, ale prijemna normalna, trochu sme pokecali, potom ze co cakame, tak okamzite na mna, no ale treba chlapca, rychlo tretie! tiez typicka reakcia so sokovanou tvarou, cooo, druhe dievca??! takto zareagovali dokonca dve zeny, z toho jedna ma dceru, tak neviem, ak bude cakat druhe dievca, ako to zvladne, asi ju necha u susedov 😖 strasne ma to da sa povedat urazalo, ako keby moje dieta nebolo dost dobre, alebo ako keby bolo "nespravne" alebo ako to mam povedat a nechapem, ako niekto moze nieco take povedat zene, dokonca tehotnej zene. ako keby rovno tym dietatom pohrdal. je to strasne, ale ked uz toho bolo vela, na zlomok sekundy ma parkrat napadlo, ze vlastne skoda, ze nie je chlapec 😔 nerozumiem tomu preco ludia takto reaguju, specialne formulacia to nevadi mi pride strasna, takze nastastie nevadi, ake velkoryse, nevadi, aj ked to bude "len" dievca, nejako ju tu strpime 😠 ako keby dievca bolo podradnejsie, nie take cenne ako chlapec. asi len dvaja ludia zareagovali normalne, bez komentara v tomto style, inak som pocuvala len to ako musime mat okamzite tretie a sokovane tvare az som uz neznasala, ked sa ma niekto opytal, co cakame. lebo som vedela, co bude nasledovat 😒 vlastne, neviem, ako je to inde, ale tu je "plnohodnotna" rodina chlapec dievca v tomto poradi, ked nahodou je prve dievca, tak vsetci dufaju, ze bude druhy chlapec, to sice uz nie je take terno, ale tak aspon ze tak sa to zachranilo, dvaja chlapci, no, to tiez nie je bohvieco, ale aspon chlapci, no a dve dievcata... tak to je pomaly tragedia, ktoru treba napravit tretim, chlacom samozrejme, konecne, ako som uz tiez pocula, ze bolo nacase, ked raz jedna znama mala tretie dieta, chlapceka po dvoch dievcatach. ja sa stretavam s takymito postojmi, neviem ako vy. pochopila som, ze v tomto smere zijeme v hlbokom stredoveku, posmech z muza, ze je neschopny a nekonecne poznamky, dokonca aj teraz, par mesiacov po narodeni pocuvam ako treba tretie, aby bol chlapec 😠 nerozumiem preco je chlapec taky nutny, ved hadam nepotrebujeme pokracovatela dynastie a nasledovnika tronu, nerozumiem tomu a stale ma to strasne rozculi, ako keby dieta, ktore mam v kociari bolo len trpene, podradne, no tak co uz, ked je tu 😠a my bez chlapca nie sme plnohodnotna rodina. vlastne ma to cez moje deti uraza. vsade mi bolo omielane, ze kazdy muz chce chlapca a blabla. nechapem, preco je chlapec taka trofej v ociach ludi, ako keby akoze dobre, mozete mat aj styri dievcata, ale chlapec musi byt, hoci aj siedmy v poradi, ale musi a treba rodit dokial nebude. zaujimali by ma skusenosti mamiciek, ktore takisto maju vylucne dcery, s cim, s akymi postojmi a reakciami sa oni stretli, ake mali pocity a ako reagovali, navonok a hlavne vnutorne,

dievcatko19
autor
13. feb 2015

@david93 zaujimave, to ma nenapadlo, skor som mala pocit, ze ide o to pokracovanie "rodu" alebo pocit, sice falosnej a trapnej, ale muznosti, pripadne, ze co muz s dievcatami, nezahra si s nimi futbal a pod. napis blizsie, ako a v com su viac ceneni, celkom ma to zaujima, naozaj.

leatea
13. feb 2015

kolki ludia by boli radi za zdrave dieta 😕 a niektori vobec za dieta 😔
nechapem take reakcie ludi a okolia. ved rodicia ho budu lubit rovnako,ci uz je to chlapec alebo dievca. kamoska ma 3 dcery a vobec to nevidi tragicky, jej manzel sa citi ako kral,pretoze ma 3 dcery 🙂
u nas v rodine su zase sami chlapci, co by niektori dali za vnucku a nie vnuka 😀 u nas v rodine po 5 chlapcoch prisli jedno dievca a dalsi chlapec 😀

david93
13. feb 2015

a nevidíš to okolo seba? o mužov sa musia ženy starať, sú chránení a obskakovaní už od malička, doma nič nemusia, v dospelosti sú lepšie finančne ohodnotení... v politike sú v podstate len samí muži... a tie vtipy o ženách - sliepkach, vodičkách, blondínkach... fakt nič?
inak toto funguje aj v jednoduchších spoločnostiach - pozri si Afriku, Áziu, tam žena oproti mužovi je celkom nič, u nás je to už o trošičku lepšie, ale je to ešte dlhá cesta

kiristinka1
13. feb 2015

My mame prveho chlapca a zas teraz kazdy len,ze dufam,ze to je dievca..to si nevyberies..

dievcatko19
autor
13. feb 2015

@david93 nie nie, asi to vyznelo tak, ze s tebou nesuhlasim, suhlasim, len ma to zaujimalo blizsie, ako to vidis presnejsie ty 🙂 no, Afrika, Azia, koniec, velakrat si aj poviem, ked vidim ako tam ziju, aka som rada, ze som sa nenarodila tam ako zena. ale trochu nesuhlasim s tym, ze zeny sa MUSIA o muzov starat. ake musia? ak nejaka zena lieta okolo muza od rana do vecera, tak je to jej chyba, ak to teda nerobi preto, lebo sama chce a robi to rada. ale ak sa stazuje, ze on lezi a ona lieta, preco to robi? preco by sa museli zeny starat? co su muzi male deti alebo domace zvieratka? no ja nemozem napriklad povedat, ze sa o svojho muza staram v zmysle ze on sedi a ja lietam a skacem mu okolo riti s prepacenim, lebo som zena. staram sa o svoje deti, lebo sa este same o seba nevedia postarat a som a chcem byt kvoli tomu na materskej. a ked tu citam temy, ze moj muz nic nerobi, tak ma az zo stolicky dviha. a odpovede, to su proste chlapi, s tym nic neurobis. no urcite!!! to su len vyhovorky, vedia urobit vsetko, co by nevedeli, len im to takto vyhovuje. a ze doma NIC nemusia? a preco by nemuseli? no moj manzel "musi" a je to pre neho samozrejme. to je najvacsia chyba, su takto casto vedeni z domu a povazuju to za absolutne samozrejme, ze sa bude okolo nich skakat a ja len dufam, ze sucasne mamicky svojich synov vychovaju tak, ze ich ulohou nie je lezat na gauci, ale podielat sa rovnako na chode domacnosti, nie POMAHAT, ako sa casto pise, ale PODIELAT sa. s tou pracou, to ano, nech si hovori kto chce co chce, deti vo vseobecnosti su prekazka v kariere. v kariere, ale aj v praci. a bludy o tom, ze sa da sklbit materstvo a kariera... neda, pretoze vzdy ide jedno na ukor druheho. nehovoriac o tom, ako sa zamestnavatelia pozeraju na matky s detmi a na ich absencie. zena dost drasticky prerusi pracovny kolobeh a nie je sranda sa donho vratit, najma ked ide o kvalifikovanejsiu pracu. takze ano, deti su krasne, aj cas straveny s nimi, ale na druhej strane v tomto smere to zene "ublizi" a potom su aj horsie platene a nedosiahnu na nate pozicie ako muzi, casto len z toho dovodu, opustia rozbehnuty vlak a tazko je naskocit naspat, pokial vobec este ma moznost. vtipy, co ja viem, vela zien sa bohuzial aj tak sprava, ze niekedy sa pomaly sama hanbim a su aj vtipy o muzoch na druhej strane, to by som zasa tak tragicky nebrala 🙂

prinzesz
13. feb 2015

@dievcatko19 ja som to myslela tak ze nemas smutit kvoli ludom co maju tie blbe poznamky! nie kvoli dievcatam, boze chran! dievcatka su skvele!

smatka
13. feb 2015

Chcela by som mať tvoje starosti. 😀 Ľudia sú hlúpi. Neber to osobne.Rob si aj ty z toho srandu 😉

canama
13. feb 2015

@dievcatko19 ja mam zase presne opacnu skusenost...nam kazdy zavidi ze mame dievcata, teda vsetci co maju len chlapcov. oni si totiz myslia ze dievcata su "jednoduchsie" co je samozrejme uplna hlupost a svoje vlastne deti (chlapcov) prezentuju ako nepodarene... 😒 ale tiez sa mi stalo, ze som uuplne nechtiac urazila moju kamaratku, ked mi oznamila ze cakaju druheho chlapca. spytala som sa jej uplne mimovolne ci pojdu aj do tretieho, ze ci skusia babu....vobec som to nemyslela tak ze je potrebne splodit aj dievcatko, skor ma zaujimalo ci realne uvazuju nad viacerimi detmi ako je standard, 2 kusy..ta nestastna druha cast vety so mna vyletela uplne mimovolne...takze si viem dost dobre predstavit ze to tak mozu mat aj ini ludia a vobec sa za tym nemusi realne skryvat to ze by povazovali jedno pohlavie za cennejsie ako druhe.

pat_mat_minnie
13. feb 2015

Moj manzel bol tiez sklamany, ked som mu povedala, ze cakam dievcatko.A kazdu chvilu mi hucal do ucha:"verim, ze to bude chlapec".Hrozne ma to zranovalo, pretoze si chcel dokazat, aky je borec, ze ma samych synov(mame totiz to pred dcerkou este 2 synov).Bola som nastvana a stve ma to stale, vzdy ked na to pomyslim.Som stastna, ze mam dcerku, vykaslala som sa na cely svet, mame s dcerkou fantasticky vztah, sme velke partacky a verim, ze to tak bude navzdy.Vaz si to, ze mas dve krasne a zdrave dcerky a na sproste reci inych ludi sa vykasli a uzivaj si, ze pre svoje dcerky si ta najlepsia mamina na svete.🙂

sssimi
13. feb 2015

Aj ja mám dve kočky. Tiež mi občas niekto povie, že ešte nech sa snažíme o chlapca 😀 Akože kde je napísané, že do tretice to víde??? A vlastne ak by som aj chcela tretie, tak by som opäť chcela dievčatko. Moja reakcia na podobné hlúposti je, že som spokojná tak, ako to je a zrazu mi všetci dávajú za pravdu. Jedného chlapa doma mám, ten je tiež šťastný, že má dve zdravé nádherné dcéry a nikdy ano neťukol, že ho mrzí, že nemáme chlapca. No a ako bonus mám 6 švagrovcov a k dnešnému dňu má svokra 5 vnučiek a žiadneho vnuka 😀 . A by ste neverili aké je u nás parádničkovo, keď sa zídeme 😉

stastenka42
13. feb 2015

@dievcatko19 akoze prepac, ale mozno si to len zle vysvetlujes tie otazky. ..vacsinou sa tak hovori, ale akoze aby som toto riesila ako problem, mi pride chore. ..ano chore. ..bud rada ze mas zdrave deti a neries pohlavie, vaz si co mas. .ty aj tvoj muz. ..kolko parov by aj svoj zivot dalo za zdrave dieta a bolo by im uuplne jedno ci je to chlapec alebo dievca!

petra7777
13. feb 2015

@dievcatko19 nerieš hlúposti....a ignoruj okolie 😀

dievcatko19
autor
14. feb 2015

@petra7777 😀 😀 😀

tjaden
15. feb 2015

@dievcatko19 ale oplatilo sa jej rodiť tie deti ju od neho nakoniec dostali

tjaden
15. feb 2015

@dievcatko19 no práve naopak na dcéry kašlal ale na syna dvakrát tak ani nechápem načo ho chcel ..asi ako lacnú pracovnú silu, kedže chlapec sa vždy považuje za silného, aj rodina čo mi býva na dedine tak každý im praje len chlapa aby pomáhal 🙂

hadassah
15. feb 2015

@dievcatko19 my sme štyri sestry a všetky máme tiež len dievčatká 😀 a úprimne poviem, že nejako ani netúžime, aby bol v rodine chlapec, každá z nás vždy chcela len dievku 😝

rosabella
16. feb 2015

@dievcatko19 Ja presne chápem tvoje pocity ohľadne rovnakého pohlavia detí. Keď som čakala tretiu dcérenku - odbíjala som súcitné poznámky typu "to je škoda,že to nie je chlapec" poznámkou, že my teraz budeme ako kráľovská rodina v rozprávke.( Inak - doteraz oslovujem moje tri staršie dcéry princezná 🙂 ) Keď mala tretia princezná 7 rokov a čakali sme štvrtú a ešte po nej ešte piatu dcéru, tak som si všelijakých "vtipných" poznámok užila až nad hlavu. Ale ešte viac ma vytáčali súcitné poznámky typu: čo na to tvoj manžel, nehnevá sa na teba? Tak som trpezlivo vysvetľovala, že JA mám múdreho manžela, ktorý sa poctivo učil biológiu a vie, že pohlavie dieťaťa sa nedá vopred vybrať, a preto je šťastný, že naše dievčatá sú zdravé. A len na smiech mi boli ľudkovia, ktorí sa "vtipne" pýtali, že či stále skúšame chlapca 😠

Môj manžel hovorieva, že on vie, čo robí, a načo meniť formu, keď je s výsledným produktom spokojný 🙂

dievcatko19
autor
16. feb 2015

@rosabella 😕 😕 ci sa na teba manzel nehneva 😕 😕 ?? fiha, tak stretla som sa naozaj s vselijakymi reakciami, ale toto som myslela ze je uz kazdemu jasne, ze pohlavie urcuje spermia, cize ak uz sa chce nejaky mudrlant hnevat, co si urobil, tak sa moze, ale tak akurat na seba 🙂 ja osobne som zasa nikdy nic nevysvetlovala, ze by som povedala napr. presne takto sme to chceli, my sme spokojni a pod., aj napriek tomu, ze spokojni sme, pretoze by mi to pripadalo ako take "ospravedlnovanie" sa, alebo ako by som to nazvala za to, ze nemame chlapca, alebo teda dievca, ak by sme mali prveho chlapceka, ze sa nam to "nepodarilo" a nesplname spolocensku poziadavku. nemam chut niekomu vysvetlovat, ci som spokojna s pohlavim, ci sa budeme snazit o chlapceka, lebo sat o od nas caka, ci je manzel spokojny, lebo predsa nemoze byt a pod. lebo ma uz len tieto otazky vytacaju a svojim sposobom urazaju. ale chapem ta, pri piatich dievcatach ti to uz muselo liezt krkom nenormalne 🙄

rosabella
18. feb 2015

@dievcatko19 Aj ja som si kedysi myslela, že fakt o spermii je každému jasný, ale ako vidíš, nie je 🙂
Mňa vždy nanovo prekvapí, keď niekto rieši naše "len" dievčatá. To, že sa ľudia pousmejú, už očakávam. Väčšinou sa našťastie stretávam s tým, že to skončí len pri tom úsmeve, prípadne sa ešte opýtajú - to fakt máš samé dievčatá? Vtedy je to ok. Celkom chápem, že pre niekoho je naša rodinka exotická - jednak počtom detí - a jej zloženie je bonus navyše 🙂

lauricka
12. mar 2015

niektori ludia su prizemni, hlupi, obmedzeni - treba sa nimi zaoberat? treba ich riesit? Nic nevyriesis. A prave ti maju taketo reakcie. Povedz si, Ty si blbec, nie ja a VOBEC to neries. Nikto rozumny by takto nereagoval. Mne ked nejaka znama povie, ze caka druhe dieta a je to to iste pohlavie, ci uz chlapec alebo dievca, ako je prve, tak uplne na nich vidim take zahanbenie. A mne to je neprijemne, ze im je to neprijemne. Lebo jedine, co je na mieste, je radost, ak je zdrave, nic ine. Tak je to neskutocne jedno, ake je to pohlavie. Boze, svet sa ruti do zahuby a blbci budu taketo sprostosti riesit. Kasli na nich.
@dievcatko19

adka1978
23. mar 2015

Ja mám troch synov a chcela by som "len " dcéru....ani nevieš ako .

tinka.binka
11. feb 2019

Rýchlo treba ďalšie dievčatko, lebo každý správny kráľ 3 krásne dcéry mal 😍 ľudia sú divný, nech si hovoria čo chcú ;)

domculik
11. feb 2019

@dievcatko19 vies co ja som sa s tymto stretla ci uz v rovnakom, alebo obratenom garde 🙂. Svagrina ma 2 dcerky a svokor od zaciatku chcel aby prve bol chlapec - sklamanie, druhe detto - sklamanie. Aj ked sa tvaril ze iba zo srandy, ale bolo vidno ze to az tak zo srandy neboli, nehovoriac o tom ako sa svagrina citila....ja mam zasa 2 chlapcov a ked som cakala druheho, tak tiez som sa stretla s par reakciami typu NEVADIIIII....:D Takze je to individualne, ale kazdopadne: nenechaj si vsugerovat pocity alebo nenaplnene tuzby inych ludi, prenes sa ponad to s usmevom, ved co ta po vyplodoch cudzich ludi ? 🙂