Máte dieťa, ktoré nechce rozprávať?

kararinka99
18. máj 2012

moja dcerka ma 2roky aj 2 mesiace a nechce rozpravať povie iba slovicka dobre , este , hooj da , tam ale vyslovnost je pekna len slovko mama a take zakladne nič nechce par krat sa jej podarilo povedat mama. Pletie sa jej jazyk ale nic bola predčasne narodena aj vyška a vaha zodpovedaju ročnemu dietatu ma to niečo spoločne s tim? Rozumie všetkemu čo jej poviem len rozpravat nie a nie na ked si nieco pyta pocujem len,, to toto ,, a takto dookola ... ma s tim niaka mamička skusenosti?

sante81
18. máj 2012

my mame 2roky 8 mes a sme na tom podobne, rozumie všetko, pár slov povie, ale nie celé vety, hovorí len začiatočné slabiky, ale viem čo chce, on rozumie mne, pediatricka hovorila ze dieta ma do 3 rokov čas sa rozrozprávat, az potom sa to riesi s logopedom. venujem sa mu maximálne, rozprávame sa, čítame knizky, riekanky, ale niekedy bolia tie reči od cudzích ze či nemá jazyk ked nevie pozdravit, alebo ked sa ho predavačka v obchode pyta ako sa volá a on povie len prvé 4 písmena.

lenka.s
18. máj 2012

skusenosti je tu na mk dost, treba hladat, zadaj do vyhladavaca a najdes temy aj mamicky, ktore ti poradia, hm ?

ale jednoznacne, ak mas pocit, ze nieco nie je v poriadku, treba sa poradit s detskym lekarom a ten ta nasmeruje k odbornikom ...

titkovamiriam
18. máj 2012

Marek nerozpraval skoro do troch rokov.Samozrejme že to može mat suvis s narodením-neurologička by ti urcite poradila/predpokladam že asi k niakej chodite/

nela82
18. máj 2012

Nieco podobne riesim teraz ja 😉 Buduci tyzden ideme k logopedicke-ak si myslis,ze nieco nie je tak ako by malo byt-skus to riesit s logopedickou.Za radu nic nedas 😉 Vcera som jej volala a chce ho vidiet-uz bezne chodia k logopedicke 2-rocne deticky 😉

anda2
18. máj 2012

môj syn mal do 3,5 roka svoj slovnik, ocko bol ugu, papat dadať, mačky ungy a nerozumel mu nik okrem rodičov, 2,5 som bola pri ušnej a zmerala či počuje a počul, a 3,5 som ho zobrala k logopedičke, odporúčam, má 5 rokov sme na sykavkách, rozumejú mu, učime sa básničky, výslovnosť. Síce chce to pravidelné učenie, opravovanie, ale som rada, lebo budeme sa už len učiť r, a mäkčene, a kedže mu zle vyhádzajú roky do školy to v pohode stihneme. Tiež všetkemu rozumel, len sa mu nechcelo.

abbie
18. máj 2012

moj nazor je ten, aby si necakala do 3r. ... suhlasim s @nela82 , ze uz 2 rocne deti chodia na logo ... 😉

sisaha
18. máj 2012

@katarinka99, moja dcera je tiez z tych, ktorym sa rozpravat nechce a to sa chysta mat za 2 mesiace tri roky. Uz v jej dvoch rokoch som bola u logopedky - ta nas poslala na psychologicke vysetrenie, aby sa vylucila ina pricina. Teraz sme psycho vysetrenie po roku opakovali. V niektorych oblastiach ma problem s porozumenim, ale inu pricinu tam nevidi a tvrdi, ze to rychlo dobehne. Takze ked najblizsie ideme k logopedke, tak sa jej uz zacne venovat..
Takze odporucam absolvovat to psychologicke vysetrenie a potom šup k logopedke. Nemusi to nic znamenat, niektore deti sa naozaj rozrozpravaju neskôr, ale podchytit to urcite treba skôr

disala
18. máj 2012

ahoj.môj syn keď mal dva roky .vôbec nič nerozprával len ukazoval.A za jeden rok sa naučil,keď už dovŕšil tri roky rozprával.Ale spýtaj sa pediatričky čo ti ona navrhuje.Budeš kľudnejšia.

magic08
18. máj 2012

moja dcerka ma 2 rocky a 1 mesiac a tiez nezozprava, vie oslovit vsetkych clenov rodiny ako baba, dede, tatu, mama, jajo (krstny), no pouziva len prve slabiky vacsiny slov, nechce sa jej rozpravat, ked sa ju snazim nieco nove naucit, tak som presvedcena z jej reakcie, ze sa hanbi, a to ju brzi... takze nechavam to na nu do 2,5 roka, potom sa poradim s odbornikom... ale myslim, ze do 3 rokov sa rozrozprava, snaaaad....

pimpulienka
18. máj 2012

Dcerka bude mať 2 rôčky, tiež toho veľa nepovie, malinko..,ale komplet všetkemu rozumie..So skusenosti ako predškolsky pedagog viem, že je to vysoko individualne a netreba dopredu stresovať. Rozrozpravaju sa tak, že im stačiť nebudeme. Poznam velmi vela deti u ktorych rozpravanie prišlo zo dňa na deň. Doslovne. Detičky všetko nasavaju ako špongie. Pride čas, kedy ti začne komentovať všetko neboj 😉

xenicka13
18. máj 2012

moj syn do troch rokov pouzival asi 10 slov a v piatich nevedel r tak sme isli k logopedicke ale nula bodov tak sme aj prestali chodit naucil sa r sam v 7 roku

adrianai
18. máj 2012

no ja mám neterku, ktorej sa tiež veľmi nechcelo - prispelo k tomu asi aj zmiešané partnerstvo -už bývalé - začala rozprávať až tesne pred 3.narodeninami, ale teraz sa jej pusa zas nezatvorí 😀 Neboj, všetko má svoj čas 😉 Inak ani mojej malej sa veľmi nechce, my aj znakujeme, takže mne to moc nechýba, niektoré deti v jej veku už síce melú o 106, ale zas naša bola rýchlejšia pohybovo...veď ona to všetko dobehne 🙂

mucher
18. máj 2012

My chodíme od 2 och rokov u klinickému logopédovi- malý nerozpráva. Pre vlastné upokojenie si možno treba nájsť dobrého klinického logopéda, kt. vie a má skúsenosti aj s takými malinkými deťmi a ten ti najlepšie povie čo a ako 🙂 Držím palce

xlucia
18. máj 2012

baby pokial vase dieta dobre pocuje, overite si na ORL, je psychicky v poriadku, a je v poriadku aj po neurologickej stranke tak to nechajte tak nech deti idu svojim tempom. a z vlastnej skusenosti mozem povedat ze stresovanie je zbytocne a ked uz dieta spusti, tak sa mu pusa nezavrie dalsich par rokov.
cize najprv ich ucime hovorit, a ked ich to naucime, chceme aby boli ticho 😀

vinifred
18. máj 2012

..tiež mám taký názor ako xlucia,je ešte príliš maličká,aby sme po nej chceli heroické výkony..niektoré deti vedia lepšie to,iné ono,poznám 3,5 ročné deti,ktoré začali viesť debatný krúžok až v škôlke..moja dcéra rozprávala krásne čisto od 2 rokov,synovi začali aj cudzí rozumieť až o rok neskôr,teraz síce chodíme k logopédovi,ale to bude mať už 5..jednoducho každé dieťa je iné a to tvoje je ešte batoliatko,však nechajte ho žiť.. 😵

graceful9
18. máj 2012

môj brat rozprával ako 9 mesačný čo-to, potom strašne ochorel, zobrali ho do nemocnice, mamina nekojila, tak s ním zostať nemohla a on sa bez nej šiel zblázniť tak do neho pchali lieky na ukľudnenie,,,keď ho videla, zobrala ho na reverz domov,,,,ale potom nerozprával do 2,5 roka, len ukazoval,,, :/

amima
18. máj 2012

Ahoj, my sme na tom velmi podobne ako ty. Je pravda, ze uz z toho zacinam byt nervozna, nas maly sa sice narodil len o tri tyzdne skor, no hrozilo, ze to bude skor o tri mesiace, nakoniec som to v nemocke na infuzkach odlezala a nejako dobojovala do 38.tyzdna. Je vsak pravda, ze pohybovo na tom bol trosku pozadu ako ostatne deti v jeho veku a mam pocit, ze i pri rozpravani to bude podobne.Resp. uz je, lebo rozprava velmi malo, slovnik podobny tomu vasmu, rozumie vsetkemu, aj dlhe vety. No mam pocit, ze sa aj dost hanbi, lebo sem-tam nieco prehodi a ked sa spytame, co to bolo - uz to nezopakuje. Mam kamaratku, ktorej maly sa rozrozpraval az v piatich rokoch, velmi pomalicky, to uz chodili k logopedicke asi dva roky. Toto ma dost desi, nechcem takto dopadnut, preto sondujem, zistujem u druhych, co robit, ako nieco nezanedbat. No dnes som uplnou nahodou prave narazila na ihrisku na jednu mamicku, kt. pracuje s detmi s poruchou reci a ta mi odporucila, nech skusim s malym rozpravat len velmi jednoducho, resp. byt vzdy len o 1 krok vpred - napr. on hovori len jedno slovo, ja mam pouzivat dvojslovne vety - mama vari, tata ide atd..., ked zacne dvojslovne, zas pridat jedno slovo ... celkom ma to namotivovalo, lebo uz som rozmyslala nad tym, ci nerobime chybu aj my rodicia - my s muzom totiz rozpravame vela a dlhe vety. Hlavne nemam vraj na maleho tlacit, ale snazit sa opakovat mu slova, ked ho nieco zaujme, pripadne pri hre, no nic nenasilne... uvidime, vyskusam a potom sa urcite vyberiem k logopedicke, ked budem mat cca 2,5 roka. Pre istotu. a este ma napadlo, ze mi hovorila, ze ho nemam nutit: "Povedz, povedz", lebo to vraj deti odradi

spirit16
10. júl 2014

Vraj som bola uplne rovnaka. Ked som mala skoro 3 roky a stale len ukazovala a pouzivala len zopar zvukov, tak donutil mamu aby isla so mnou k doktorovi. Otec bol presvedceny ze nie som normalna.
Doktorka sa mamy len spytala, ci sa mama so mnou vie dohodnut a ci si viem vypytat, co potrebujem. Ked mam potvrdila ze ano, doktorka povedala nech sa mama nestresuje, ze sa mi proste len nechce a ked sa s nou viem dohodnut aj bez slov, tak z mojho pohladu vobec nepotrebujem rozpravat. No a vraj som potom jedneho dna otvorila usta a uz sa mi nezavreli.... 🙂 Takze klud ;)

patkaza
30. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ak nemá problémy so sluchom tak to je v poriadku ... dieťatko počúva počúva a počúva .. berie do seba informácie a potom sa rozhovorí 🙂 .. neboj 🙂 http://akoapreco.com/ako-naucit-dieta-hovorit/

lubkoval
20. nov 2015

Ahoj. Ja mam 2 krsnatka, rozdiel medzi nimi su 2 tyzdne. Ten mladsi chlapec melie o stoset a ten starsi chlapec povie len dakych 5 slov. Nemyslim si, ze to je problem, kazde dieta je ine, v inom sikovne. Mala ma este cas, jazyk sa jej rozviaze, neboj 🙂

lujzaveghova2100
8. sep 2016

Dobry den mame to podobne maly mal v aprily 3 od septembra sme nastupili do skolky a ucitelka mi vravi ja mu nerozumiem druha mi povie nemam s nim problem zlaty.Doma moc nerozprava radsej ukaze ale snazim sa aby aspon odpovedal nie len kivol hlavkou ked nieco chce .on doma pride s poharom a mama vodu.Mama bobo povie lubim ta alebo tati prosim daj ale sam od seba malo co dostane ja mu rozumiem ale partner sem tam nie jeho ocino podotikam.a sem tam sa pochytime lebo silou mocou k logopedovy ale on je v poriadku vsetko rozumie aj pekne vyslovi slovicka len vety sa mu nechce spajat.Logopeda som neruesila hoc od svokry pocuvam preto ale nechcem ho stresovat boli sme raz a preplakal na rukach hodinu a nijako ho nevedela zaujat ani logopedicka len ja ked som sa snim hrala tak pocuval sem tam opakoval.Neviem ci este pockat alebo to riesit dakujem za radu

lujzaveghova2100
8. sep 2016

je jeho ocino zle som to napisala 🙂

optheron
18. nov 2016

zdravim, mame podobny problem, pri prvom dietati sme boli obaja rodicia doma a rozpravali sme s nim od narodenia a bolo vidno ako sa snazi komunikovat. U druheho uz vela cestujem malo co som doma, manzelka je na deti sama a nekomunikuje s nim a zistili sme ze tam je ten problem, keby sme sa venovali rovnako aj druhemu tak uz by rozpraval davno. ked sme rodina pokope tak vidno ze sa snazi rozpravat napodobovat rozne zvuky. Hladame logopeda na pomoc, lebo maly ma uz skoro rok a pol a vedel uz povedat mama, hava atd a teraz povie maximalne ham a inac nic.

lenusicek
4. júl 2017

Môj malý búde mať v októbri 3a furt nerozpráva, myslím že to je ok, ukáže všetko čo chce, vie tak Mama tata baba ham spapal vypil, papá ujo a ešte také volajake somarinky, slabiky po mne zopakuje ale keď mu poviem celé slovo tak povie len poslednú slabiku zo slova, tak vidím že sa snaží, že už to príde čoskoro... myslím že netreba to hneď riešiť, možno tak keď sa do 3,3-3,5 roka nerozrozprava tak k logopedovi alebo keď sa rozrozprava a má veľké medzeri v Tom tak potom...venujem sa mu, do škôlky chodí už 7mi mesiac, je veľmi rozumný, pohybovo zdatný, živý, pekné pozdraví všetkých, nikoho sa nehanbí tak nemyslím žeby v Tom bolo niečo iné🙂

ivcacko
10. nov 2017

Dobrý deň moja druhorodena dcéra má 1rok aj 10mesiacov a nechce ukazovať ani rozpravať slabiky ani prve pismena ..ani zvieratka napodobňovať...ale keď niečo chce tak ma zoberie za ruku a občas jej rozumiem ze povie 'poj,alebo 'tak '

ivcacko
10. nov 2017

No a neviem ci ist s nou po doktoroch alebo este cakat... ked vytiahneme knizku o zvieratkach tak ju zavrie a odlozi..