2,5-ročné dieťa nechce rozprávať

karmenka123
2. aug 2023

Moj malí má 2 a pol roka. Nechce rozprávať😓..
Niekedy povie mama baba , banán brm.. A potom ma vlastnú reč..ukáže co chce, a to je vsetko.
Keď mu poviem rozumie mi všetko. Chápe všetkému. Mam strach, vase detičky kedy začali rozprávať. Mam uz vyhľadať odbornu pomoc?

pribinak
2. aug 2023

@karmenka123 môžeš ísť k logopedicke aby ti poradila ako ho viac stimulovat a podporiť

Nejaké vlastne slovíčka? Čítaš s ním knižky?

Možno by bolo fajn orl vyšetrenie či nie je nedoslychavy
To že má svoju hatlaninu a ukazuje je fajn.

euka210
2. aug 2023

@karmenka123 klud, ked rozumie je vsetko ok, niektore deti zavnu okolo 3r az.

avonladyba
2. aug 2023

Môj nerozprával snáď do 4r, a teraz bude mať 8, ale nezavrie sa mu pusa ani na jednu minútu z dňa 🤦 Ukľudni sa a užívaj. 😀

avonladyba
2. aug 2023

Keď budeš chcieť, môžme si deti vymeniť na nejaký čas. 🤣

kate_cs
2. aug 2023

@karmenka123 starší syn do 3 rokov nepovedal nič, chodili sme k logopedovi kvôli oneskorenému vyvinu reči a chodíme stále. Mladší má 2,5 a rozpráva veľmi malo. Radila som sa s logopedickou. Treba mať istotu, že ti rozumie, vníma, počuje. Vylúčiť autizmus či problém so sluchom. Ak ide iba o oneskorenie vyvinu, čoraz častejšie sa to posúva a deti začínajú rozprávať neskôr.
Ak chceš, odporúčam na nete pozrieť Knihu o detskej reči, dá sa stiahnuť. Mne ako rodičovi dosť pomohla.

seahorse27
2. aug 2023

Dcera od roka rapotala, v 2 rokoch sa s nou uz dalo pokecat o kadecom, ovladala kopec basniciek. Syn nerozpraval nic zmysluplne do 4 rokov a pruser bol, ze poriadne ani nerozumel. Mali sme ocakavania uplne ine, kedze dcera bola superrychla v reci a toto sa nam stalo 🙈 Mal naruseny vyvin reci, ale dostali sme sa z toho excelentne. Ide byt druhak (isiel do 1. rocnika o rok neskor kvoli diagnoze), ale je v pohode, dokonca vyhral okresnu recitacnu sutaz - to je najvacsia prca 😃 Takze hlavu hore, zaklad je, ze dieta rozumie, rozpravat sa nauci. Mozno s nim bude treba viac makat a mozno ani nie. Skocte k logopedicke, nech ho vysetri a poradi vam, ako podporit rozvoj reci. Obehnut ORL, psychologa v pripade, ze su aj ine problemy…Drzim palce 😊 Knihu o detskej reci odporucam aj ja, je super.

lilyianka
3. aug 2023

@karmenka123 neboj to sa rozbehne. Naš syn tiež moc nerozprával dovtedy. Teraz má 3,5roka a mele stále 🤷‍♀️

karmenka123
autor
3. aug 2023

@seahorse27 musim ist skôr obvodnému aby mi dal odporúčanie ku logopedicke alebo nemusím?

seahorse27
3. aug 2023

@karmenka123 ano, bohuzial musis 😏

janickacrazy
6. aug 2023

@karmenka123 objednaj na na logo, sú tam celkom dlhé cakacky, môj nepovedal do 3 rokov nič, chodili sme na logo a ešte aj chodíme, už má 7 rokov, má NKS, chce to veľa práce a trpezlivosti

fijali
2. nov 2023

@kate_cs dobrý deň,ak sa môžem spýtať, váš syn sa chcel učiť doma aj pri logopedicke? Ďakujem

kate_cs
2. nov 2023

@fijali áno. Ale nikdy sme to nerobili, že “ideme sa učiť” vždy som to zaobalía do hry, čítania kníh. Vymyslala som take aktivity, ale sme zároveň cvičili. A hoci je dosť hyperaktívny, cvičili sme dosť aj doma a veľmi sa zlepšil.