Nepokojné a uplakané dvojmesačné bábätko

danielakurka
4. apr 2019

Ahojte.. môj maličky má 2 mesiace ale narodil sa o 5 tyzdnov skôr. Zozačiatku bolo všetko v poriadku, krásne spinkal. Teraz neprespí ani hodinku vkuse bez prerušenia. Mali sme problémi s kojením, veľmi pri tom plačkal aj to po 3 týždňoch prešlo. Momentálne má bolesti bruška.. skúšala som už všeličo ale nič nepomáha. Cez deň spinká jedine v šatke alebo na rukách. V šatke vydrží asi 2 hodinky spať. Ale v postielke alebo v kočíku alebo v našej posteli, na gauči no proste nikde nechce spinkať ani chvíľočku.. V noci preto spí len na mne a ako náhle ho položím začne plakať alebo sa mrviť aj pol hodinu a potom už je hore a nechce spať. Problém je ale ten že aj keď spí na mne..spí pol hodinu potom sa rozplače z 0 na 100 a musím ho znovu uspávať potom si lahneme a zase o pol hodinu to isté. A okolo 4-5 ráno už nechce spať vôbec.. prosím poradte čo robiť, pretože už fakt neviem.. bez spánku sa nedá fungovať.

katrin21
4. apr 2019

Že si skúšala všetko znamená čo vsetko?
Tiež mám predčasniatka o Šesť týždňov skôr narodené a tiež mala nejaký čas kolíky a pomohlo nám čo nám radili v nemocnici na jiske že do každého mliečka ako ich tak pred kojením na lyzicku 8kvapiek simplex.
Plus sme používali rektalnu rurku aj dva tri krát za deň aby sa vyplakala a niekedy aj vykakala hoci ju vyslovene zapeka Lola tie prdíky jednoducho nejako nechcelo odchádzať tak ako mali.
Tiež nám Pomohlo to že ona síce spávala cez deň dobre ale večer bola dve hodiny tri hodiny u Romana až neskôr sme prišli na to že ona po kúpaní sa na papala ale o hodinu bola znova hladná A chcela Zase papať. Tak sme jej začali dávať po hodine znova mliečko a ukľudnila sa a spala potom už celkom dobre. Proste večer bola hladnejsia.
No ale tiež môže ísť o vás o reflux.
Každopádne To čo robíš je cesta do pekla Ja viem že je to ešte malilinké bábätko a tiež by som ho nenechala len tak z plakať to je jasné. Ale naučí sa spať iba v pohybe keď budeš spať iba v šatke a to je zlé.
Skús ho hneď ako zaspí položiť aj keby sa mal by si zobudiť a znova dookola. Aj na tebe spi preto,ze citi pphyby pri dychani...

On je ešte maličký A naozaj by mal väčšinu dňa prespať a byť hore maximálne hodinku hodinku a pol a znova spinkať.
Tiež skús obmedziť v strave veci ktoré by ma mohli robiť zle a hlavne mliečne výrobky a sladke, Tie zvyknú deti naduvat.
A ešte nám Pomáhala nosenie na tigrika to je nosenie na predlaktí tvojej ruky bábätko dole bruškom.
Úplne ťa chápem že si už z toho vyčerpaná ..Ja si neviem predstaviť že by dieťa spalo na mne a ešte Celú noc to úplne by som bola rozbitá. To je do buducna neúnosná situácia.

asia83
4. apr 2019

@danielakurka Nie je hladný?

barunka.k
4. apr 2019

@danielakurka reflux alebo tichy reflux to byt nemôže ?

danielakurka
autor
4. apr 2019

@katrin21 skúšala som masáže, olejčeky s kmínom, teplé kúpele na nožičky, tiež kvapky- bigaia a taky hustejsi gel flatulex co by mal pomoct vyprdkat sa.. spinkanie na brusku.. tiez s nim chodime na kraniosakrálnu terapiu. Snazim sa pit vela kminoveho caju a dávam si veľmi pozor na to čo jem.. no napriek tomu nič nepomohlo. Takisto rektalnu rurku, po nej ss niekedy zvykne vykakat a potom je vhvilku dobre. Ja sa snažím položiť ho zakaždým ale vždy veľmi plače a je mi ľúto ho nechať tak dlho plakať. Niekedy ho utíšim bez toho sby som ho dvihls na ruky ale o 5-10 min zase začne plakať. A v noci už si hovorím lepšie na mne keď spinkanaj ked som celá dolámaná ale aspoň mám trošku spánku.
Tiež som si myslela že je ešte hladný keď po kojení plakal ale potom som mu dala a vyvrackal to. Inak nevracka.

danielakurka
autor
4. apr 2019

@asia83 nieje, on sa skôr celý napína sko keď má kŕče..

asia83
4. apr 2019

@danielakurka Tak potom jedine alergia na mlieko.

mummy01
4. apr 2019

@danielakurka vysad ten rascovy caj,na mnoho deti posobi opacne a boli ich z toho brusko

tiimka
4. apr 2019

@danielakurka tak mu daj rektalnu rurky cez den raz, v noci raz. Mozno ho trapia prdiky

miriam11
4. apr 2019

@danielakurka môj syn ani nebol predcasne narodeny a mali sme to iste. Cele dni nepokojný, mrncal, nespal...už som bola naozaj vyčerpaná. Kupila som kvapky Sabsimplex a to mu pomohlo. Bez nich by som skoncila na psychiatrii. Takze to vyzeralo na bolest bruska. Do roka bol placlivy hodne, potom sa vsetko nejako upravilo. Chlapci sú vvacsinou takí.

diewcatqoo
4. apr 2019

@danielakurka ahoj, ono tie prve dni vsetky babatka spinkaju, pretoze takmer nic nevnímajú.. az po case sa zacnuk "ukazovat" 🙂 niektore deti su jednoducho viac drazdivejsie. Zazila som to - syn od narodenia daval cez den max 20 minutove spanky, cez noc kazdu hodinu hore. Dva roky som sa nevyspala. Telo si po case na nedostatok spanku zvykne, ale odnesie si to psychika.
Ak mas pocit, ze ho boli brusko, skusaj vsetko mozne. Davas vigantol? Ak ano, skus na par dni vysadit, ci nebude lepsie. U nas robil problem prave Vigantol. Vysadila som a koliky prestali (so spankom to ale nepohlo). Ak kojis, ako si davas pozor na stravu? Co vsetko nejes? Daj pozor hlavne na mliecne vyrobky, toto zvykne robit velke problemy u malych deti.
Co sa tyka spanku, zavinujes? Ak nie, skus ho zavinut na pevno, mozno ho budia rucicky. Pripadne skus ho dat do hniezda alebo obloz vankusmi. Neuc ho na spanie na tebe, pretoze to v buducnosti olutujes.
Ak mas moznost, podloz postielku tak, aby bola hlavicka trosku vyvysena, pre pripad, ze by mal reflux. Skus aj probiotika a rektalnu rurku.

katrin21
4. apr 2019

@danielakurka No tak to ste zďaleka nevyskúšali všetko hlavne ten sab simplex!
Okamžite prestaň piť v ten rascový čaj práveže ten mu môže spôsobovať nadúvanie lebo nie každému rasca fenikel a podobné veci robia dobre.
Rektálnej rúrky sa neboj A kľudne ju používať aj dvakrát denne alebo večer pred spaním ak je v tedy najhoršie ale kúp si v zdravotníckych potrebách takú mäkkú silikónovú priesvitnú lebo určite máš takú tvrdú oranžovú, to nie je taká dobrá a ja osobne som sa aj bála používať prišla mi tvrdá a nebezpečná. Tá silikónová aj úplne mäkkučká a má na konci taký rozšírený biely koniec a treba ju zasunúť celú a športu koncovú časť a cvičiť na šiškami a keď ju vytlačila tak zasúvať naspäť. Môžeš ju predtým na olejček ovať detským olejom Ale niekedy nie je vôbec treba.

A ešte ti odporúčam vyskúšať dávať v spať na mäkké lebo Okrem toho že mu na tebe vyhovuje pohyb tak je dosť možné že sa mu páči pocit že je obopmutyutý a na mäkkom. Moja spávala do 5 mesiacov na páperovej zavinovačke prvé tri mesiace aj za vinu tá a veľmi dobre jej to robilo Veď aj bábätká v inkubátorov sú v takých v hniezdach lebo to majú radi.
Páperová zavinovačka robí dobrú oporu ramenám ktoré Bábätko ešte nevie položiť na podložku a keď je tá podložka pod ním tvrdá tak ho vidia vlastne ruky a celkovo mu je to nepohodlné

katrin21
4. apr 2019

@asia83 ziadne jedine alergia..klasicke bolave brusko.. je to aj predcasniatko, crevka su citlivejsie.

katrin21
4. apr 2019

Ho budia ruky ..tam malo byt.

Toto isté funguje aj v kočíku niektorým bábätkám sa v ňom nepáči a je to len preto lebo sú na tvrdej podložke a otrasy v kočíku im spôsobujú stres a plačú od strachu Jednoducho sa toho boja a nerobí mi to dobre.
Aj vtedy pomôže vystlať košík niečím mäkkým buď nejaký páperový malý vankúšik pod Truck alebo zavinovačka a pod to hrubá deka ak nemáte nič iné. Suseda mala tento istý problém porodila som jej vystlať košík niečím mäkkým a odvtedy jej mala spávala jedna radosť zabalená do mäkkého bola úplne spokojná.

Ta rurka , co som spominala, vyzera takto....neboj sa jej, do 3.5mes sme ju 2-3×denne pouzivali,potom nebolo uz treba. Krasne sa vyprdkala vzdy, + ten Sab simplex

brmbo
4. apr 2019

Kazdy den biogaja2kvapky+espumisan 25kvapiek pred kazdym kojenim. Zaberie urcite.Tu rascu vysadit.Harmancekovy caj len omocit vo vode a ponukat babatku.Pred kazdym prebalenim postlacat nozicky k brusku.😊bude dobre.

lilli19
5. apr 2019

@danielakurka pises ze pijes vela kminoveho caju, mojej malej robil fenikel neskutocne zle...prestsla som ho pit a vyrazne lepsie to bolo, skus

dancura
9. máj 2019

Neboj, to prejde. Dcerka je sice hrozny spac a to ma vyse 2r, ale presli sme si tym. Urcite si strasne nevyspata, tak skus spat, ked spi babatko..co najviac si oddychni,ked sa da.
Moja zabka mala reflux,m alergiu na bkm, odmietala mlieko...no hruza. Spinkala tiez len na mne, pripadne v satke. Aj v noci som spala v sede a dcerka spinkala na mne....a vies co som si uvedomila? Ze som si na to zvykla..hahaha. Manzel tvri,ze nechape ako som takto mohla prezit a ja tiez nie, ale si maminka- mas teraz nejaku materinsku super silu- to das.
Popravde som rada,ze nam toto babatkovske obdobie preslo..nam sa to zacalo zlepsovat po roku. Teraz spi tak, ze sa zobudi este zopar krat za noc a musi spat stale so mnou ci manzelom, no oproti tomu, co to bolo je to uz uplne super. A celu prespatu noc budeme snad tiez raz mat!🙂

malinajahoda
9. máj 2019

@danielakurka coliprev ste neskúsili? Ten dcérke pomohol na koliky. A to som skúsila všetko možné.

nika3136
9. máj 2019

Naša začala tiež takto plakať keď mala presne jeden mesiac. Skúšala som kvapky, masírovanie, nosenie, ona vkuse plač. Nakoniec to bolo z hladu.