Dvojmesačné bábätko plače a nechce spať

2. mar 2024

Ahojte, chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosť s takýmto bábätkom, naša dcérka ma dva mesiace a vkuse plače. Doobeda sa to s ňou ešte dá aj sa uspi na rukách a neplače a usmieva sa ale ako sa blíži večer začína armagedon vkuse plače a nechce sa uspať ale je vidno na nej, že je veľmi unavená. Sme troska zúfalí lebo nevieme čo už s ňou robiť… skúšali sme uspavat v postieľke, v posteli kde som pri nej ležala a hladkala ju, v nosiči, v perinke na rukách, v kočíku, v lehátku, v hniezde, v hojdavaku, vozili sme sa autom a nič, jedine čo zaberalo boli ruky ale teraz to nejde ani tak … bolesti bruska nemá, pretože tie sme už zažili a bol to iný plac, tiež je prebalená, najedena a nie jej horúco na to dávame pozor … je schopná nespať niekoľko hodín a vkuse plakať … poraďte čo robiť, ci niečo existuje ako to zvládnuť ci len čakať že toto obdobie prejde ? … jedine čo sme neskúšali je nechať ju vyplakať

gelifil
2. mar 2024

vela sil a uplne chapem...tiez sme si uzili...zabalene babatko v naruci a jemne pohojdavanie na fitlopte a nas zachranil zapnuty vysavac...pozri tzv.biely šum

gelifil
2. mar 2024

len nechat vyplakat prosim nie

anjelicek26
2. mar 2024

Tak na vyplakávanie je kazde dieta pod dva roky primale a aj potom je to hlúposť.. každopádne syn mal laktozovu intoleranciu a tiež nič vyslovene neukazovalo na to,že ho boli bruško,kakal,priberala,nepritahoval nožičky a aj tak prereval denne hodiny.. moze byť rád,že neskončil v tej dobe v hniezde zachrany🫢

gelifil
2. mar 2024
gabu_lienka
2. mar 2024

Odsledovat bdele okna, nejdete ju ukladat na spanok prilis neskoro? mne sa tak maly nastartoval a nevedel sa ukludnit, ked uz sa mu velmi chcelo spat. Slratka vecer musel byt uz o 19 pripraveny na spanie, inak nastala takato pohroma.

pribinak
2. mar 2024

Vyplakať nie, to je otrasná metóda.

Sú take náročné bábätka, je to ťažké, ale treba vydrzat. Niektoré bábätka proste večer akokeby musia minút energiu a jediná cesta je plač

gelifil
2. mar 2024

ten vysavac musel byt fakt nahlas, aby prehlusil plac...a postupne znizovat intenzitu

barbora0308
2. mar 2024

Ja sa na prvy pol rok s dietatom asi ani poriadne nepamatam, iba hmlisto. Pamatam si hlavne na prebdene noci (i ked tie mame obcas stale 😮‍💨) a na neustali plac. Syn mal silny reflux, bud plakal alebo grcal prudom a ja som nic ine nerobila iba utierala zvratky a snazila utisit dieta...Drzim palce, ono to bude casom lepsie! Vyplakavat urcite nie, fakt to vyriesi iba cas.

scacchi
2. mar 2024

Poznam a velmi dobre..... moja mala presne ako pises kazdy den presne v rovnaky cas, len plac a plac a nechapala som preco.....preslo to asi po dvoch tyzdnoch same od seba.....

tamta
2. mar 2024

A kedy jej davas papat? Keby si ju skusila uspať papanim?

rivini
2. mar 2024

Niektore babatka to zial maju-vola sa to novorodenecka porucha regulacie. Vacsinou postupne vymizne. Nam pomohlo balit to perinky a cumlik…ale je to fakt o drzku, drzim palce!

tiika
2. mar 2024

Ako by si písala o nás. Nám zabral len nosič. V čase na spánok a keď vidíš, že už je nervózna z únavy som ju tam dala. Pohupovala sa, ona 10-15 min plakala (niektoré detičky pred spaním akoby potrebujú tu nejakú frustráciu pred spaním zo seba dostať zo seba von plačom), zostala som pokojná, ona napokon zaspinkala. Neskôr už zaspavala pri dojčení v posteli.
Len dobre je dávať do nosiča dieťatko i cez deň, i doobeda, keď je tam ešte spokojne a so spankom problém nemá. Tiež take malé bábätko ma nedostatok pohybu. V brušku pred narodením sa s nami stále nejako hýbalo, namahalo. Po narodení vela času strávi ležaním v postieľke, lehátku, na deke, nedokáže sa potom prirodzene unavit.

ivangeline
2. mar 2024

Vecerne koliky. Vecerny nepokoj. Bezne. Cim menej spi v noci a cez den,tym horsie stavy. Zistite,co pomaha.. Viac podnetov a aktivit alebo naopak. Nosenie sa. Castejsie dojcenie/flasa. Pobyt vonku..

minesasubu
2. mar 2024

Witching hour“ môže to byť ono skús pogooglit