Neznášam svoje dieťa

leni3012
6. júl 2019

Mám depresiu. Pravdepodobne už od pôrodu a neviem ako sa jej zbaviť. Nemám peniaze na sedenie u psychológa a obvodnej lekárke to povedať nemôžem. Ako mám prežiť a nezabiť pritom vlastné dieťa?
Nechcela som ho. Tie čo máte rady typu - čo by iné ženy za to dali - prídete si ho vziať na vám ho darujem. Teraz sa tu s ním pol roka trápim, lebo musím a on noooonstop reve, na rukách, v postieľke, v kresielku, v kočíku, v nosiči,... vôbec neviem čo mu je. Nič nezaberá. Reve zásadne len keď je so mnou. S ostatnými je to zlaté milé dieťa.
Mám stavy kedy mi je to úplne jedno že mi tu reve a proste ho nechám kým neprestane. Nevládzem k nemu ani vstať, mozog mám úplne vypnutý.
Ako sa mám toho pocitu a nechuti starať sa o neho zbaviť? Čo pomôže? 😢
Účet je nový, na MK chodím pod iným účtom. Prosím nerýpať. To mu vôbec nepomôže... niekedy by som ho najradšej dala na adopciu, ale priateľ nesúhlasí. 😢 ja som úplne na dne.

alexandraalexandrova
6. júl 2019

@klarissa25 a ja sucitim s jeho mamou, lebo na rozdiel od teba chapem cim asi prechadza a viem ze je to pre nu extremne tazke. Nielen pre dieta...

rubinka
6. júl 2019

@leni3012 - dieťa cíti tvoju nervozitu a všetko to negatívum ktoré k nemu vysielaš preto plače iba pri tebe, u detí to skrátka tak funguje. V tvojom prípade by som urobila všetko pre to aby si sa dala do pohody. Kojenie by som ukončila lebo v takom stave máš aj tak nanic mlieko keď raz ješ raz neješ ti hovorím z vlastnej skúsenosti. Tak budeš mať istotu že dieťa je vždy ozaj kvalitné napapane a keď bude ďalej plakať môžeš hneď vylúčiť hlad. Väčšinou bábätko na UM iba papá a po odgrgnuti bez problémov zaspí a prvé mesiace spí ozaj dosť veľa takže ja si myslím že tvoje mlieko ho nevie zasýtiť a je permanentne hladné ja som toto zažila už pri 4 deťoch a fakt nastal kľud až keď prešli na UM. Dovtedy vkuse neklud aj keď som ich neraz kojila vyše hodiny. Tak začni najskôr tým a uvidíš a prosím kojomaniačky nech sa aspoň teraz zdržia komentára lebo kojit aj za cenu ohrozenia života asi neni celkom ok. Není to najdôležitejšie na svete.

renimac
6. júl 2019

@viki113 pre takéto komentáre a odsúdenia, ženy vôbec o poporodnej depresii nehovoria, v tichu samé trpia a potom sa stávajú nešťastia. Ak nevieš poradiť, nechaj prosím tak. Môžeš urobiť ešte väčšiu škodu. Som rada, že Tebe sa také nikdy nestalo. Neprajem nikomu.

alexandraalexandrova
6. júl 2019

@leni3012 ak sa odhodlas ist k psychiatrovi, te je zadarmo a netreba k nemu papier od obvodneho, staci tam zajst, objednat sa, obovdnu mozes uplne obist...a poistovna hradi aj sedenia u psychologa, 20 sedeni mas zadarmo. Ja ti velmi drzim palce aby sa ti/vam obom ulavilo...

mrkvicka060
6. júl 2019

Ahoj. Necitala som vsetky prispevky, ale myslim ze ak tento problem u teba nastal az par tyzdnoch po porode, bude to poporodna depresia. Radim prestat kojit, usetris si tym urcity stres s tym spojeny, a hormony sa daju skor dokopy. A urcite sa objednaj k psychiatrovi, na toto su lieky, chvilu poberies, pomozu a potom ich uz nebude treba. Drzim palce!

leni3012
autor
6. júl 2019

@slamka555 neviem čo by ho mohlo bolieť, niektoré dni má také stavy, že plače plače a plače či na rukách alebo hocikde... ja neviem ako zistiť či ho niečo bolí ☹ skúsim bežné veci čo vždy a keď nepomôže tak ho len držím a reveme spolu...

eliska13
6. júl 2019

@leni3012 byt sama cely den na narocne dieta je tazke, ani ine zeny nie su prve mesiace tiptop ani domacnost...kazda obcas place do vakusa, ze je to tazke a najradsej by sa obliekla a isla do prace.nemas niekoho s kym by si isla kocikovat, pokecala, ze aj ta druha to nema lahke?niekedy si zeny myslia, ze iba oni su nemozne.Ved skus prestat kojit mozno ho to viac zasyti gro si mu aj tak uz dala a mozno sa hormonalne ukludnis

malasandrika
6. júl 2019

@viki113 nikto autorku nepodporuje, ak si popôrodnú depresiu nezažila, nedokážeš si ani len predstaviť a nie to ešte pochopiť, čo dotyčná žena prežíva.
Každým takýmto kometárom sa ujisťujem, že ženy a špeciálne matky sú najhoršia sekta.

zooeynka
6. júl 2019

@viki113 tolko gramatickych chyb pokope v jednom prispevku - gratulujem ti. Si mudra aj empaticka...a tvoj prispevok velmi pomohol autorke, musis byt velmi mila a inteligentna osoba.

eliska13
6. júl 2019

@leni3012 moze mat skryty reflux napriklad
Uz skusas prikrmy?

halci
6. júl 2019

Moj muz bol uplakane dieta. Reval den noc. ostal jedinacik, svokra uz nechcela druhe. moja druha dcera plakala nastastie "iba" skoro cely den. nic nepomahalo. ked mala 3,5 mes, akoby utal. bolo to velmi narocne obdobie. potrebujes podporu. vela sil ti prajem.

renimac
6. júl 2019

@leni3012 to nie je bolesťou, už som to písala vyššie. Ak chceš, napíš kľudne IP. Ja síce kojim doteraz, ale možno keby som to stopla včas, ušetrila by som nám obom veľa sĺz. Teraz si materstvo užívam tak, ako som vždy o tom snívala. Ale trvalo to.

eliska13
6. júl 2019

@leni3012 ma uz naliate dasna, slinta?skus mu dat Nurofen od bolesti mozno ho to trapi.

evaachesa
6. júl 2019

@viki113 ty si ale velmi hlupa a jednoducha zena ...

leni3012
autor
6. júl 2019

@eliska13 nepoznám mamičky, s novými pomerne ťažko nadviažem kamarátstvo, vždy som bola taká, bojím sa ísť vonku napríklad s mamičkami z MK... neviem prečo, len neviem nájsť odvahu im napísať že "tak poďme", aj keď spoločnosť ponúkli ony prvé. Mám len jednu dobrú kamarátku už roky a pár známych, s ktorými preberiem také veci skôr na odľahčenie... nie problémy. Neprikrmujem, ale pomaly sa chystám, malý má prerezané 2 zuby (od 4 mesiacov), slintá, pchá si ručičky do úst často... preto aj dávam ten gél.

marion09
6. júl 2019

To nie je na psychológa ale na psychiatra a za toho sa neplatí. Malý určite nonstop plače lebo cíti že je nechcený.

slamka555
6. júl 2019

@leni3012 Ci ho boli napr.usko zistis tak , ze mu pritlacis jemne na jedno i nadruhe usko a ked plac pri dotyku zosilni , tak ho boli. :/ Ak myslis, ze je to brusko, pocvic mu nozkami, pomasiruj mu ho kremom (pupik) , mozu to byt aj vetry :( keby ho boleli zubky, zbadas to tak, ze si pcha do pusy rucky a slinii.. obcas zmeraj aj teplotku ale najlepsie by si mala ist poradit sa k detskemu dr. Ved ho pozru, vysetria, urobia crp ak bude treba:/ neboj ved toto vsetko prejde , najdete si ksebe cestu a verim, ze ho budes lubit ved je to predsa tvoje male baabenko . Vela siil

ahyt
6. júl 2019

@viki113 a stejne takto byste "nadavala"zene za to,ze ma rakovinu? Je to totiz stejne.Deprese,kterou 100% trpi je nemoc jako kterakoliv jina. Je potreba ji lecit .

eliska13
6. júl 2019

@leni3012 skoda mozno sa raz odvazis ist s nimi von.Bolo by Ti kdekolvek lepsie ako doma sama s placucim babom.Skus chodit co najviac von medzi ludi maly uz bude vnimavejsi a bude to lepsie.K doktorke chod urcite velmi Ti pomoze aspon sa vyrozpravat a podpora, ze Ta chape.Tak to mu skoro isli zubky ten Nurofen urcite skus mne tiez pediatricka radila, ked bol nepokojny v noci sa budil a vysli mu 3 zuby naraz.velmi sa upokojil na par dni uz to len vydrzat a bude to lepsie.

winni
6. júl 2019

@leni3012 ak si z BB, zavolaj p.doktorke Hane Sýkorovej, objednaj sa, ona ti pomôže, prip.ti predpíše aj sedenia, mojej kamarátke veľmi pomohla, drž sa a skús ho ľúbiť, skús si ho pritúliť alebo len tak si k nemu ľahnúť a povedať mu, že spolu to zvládnete. Si vyčerpaná, je to v poriadku, každá z nás je nejakým spôsobom vyčerpaná, unavená, ale my sme pre nich všetko ❤

ssilvia
6. júl 2019

@leni3012 nie psycholog - ten nemoze predpisat antidepresiva....uz davno ste mala mat od psychiatra nasadene lieky! Neviem na co cakate?! Nie ste prva ani posledna...

leni3012
autor
6. júl 2019

@eliska13 nedokážem zniesť tie blbé pohľady a reči keď okolo niekoho idem s dieťaťom čo zjape v kočíku... tak sedím doma. Naposledy mi jeden cudzí chlap povedal, že čo malému konečne nepomôžem, že kto to má počúvať 😒
Neviem prečo, všetko ma hneď raní, rozladí, nahnevá... potom som celý deň zničená a rozmýšľam nad tým ☹

evasustiakova
6. júl 2019

Prepac necitam cele reagujem len na tvoj prispevok....
Lekárske tajomstvo jej nic nehovorí? Ja chodím k rodinnemu znamemu gynekologovi..to ale neznamená ze začne mojej rodine vykladať co videl v mojej vagine 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Určite navštív doktora...to nie je žiadna hanba...prekonaj svoj posledný strach a uvidíš ze uz ďalší nepride...doktor ti pomoze...ak kojis prikladaj ho co najčastejšie mne to veľmi pomáhalo z poporodnych depresii..cim viac sa prisavala tym mi bolo ľahšie
Drzim palceky veľmi
Kľudne mi napíš súkromnú správu

leni3012
autor
6. júl 2019

Na dnes tu končím, idem načerpať energiu do postele, všetkým naozaj ďakujem.
A tým, ktoré ste mali potrebu rýpať, súdiť, či zbytočne ma potopiť ešte viac... aj vám ďakujem, aspoň vďaka vám viem, že po svete stále chodia bezcitné kravy bez kúska empatie.

babulka82
6. júl 2019

@leni3012 velmi smutne slova az zufale by som povedala.😢😢😢asi naozaj treba vyhladat psychologa ,ten pomoze

petra7481
6. júl 2019

@leni3012 ahoj koľko ma malé? Podľa mňa to prejde ale musíš byť kľudna dieťa plače aj lebo cíti tu nervozitu...neboj aj mňa raz napadla myšlienka prečo ja alebo mala nezomrela pri pôrode nwxnasala som sa za to ak som mohla na to pomyslieť ..bol to masaker mala spavala 20 minut a bola uplakane dieťa vonku teplo a my radšej doma zavreté lebo mala plakavala.. začiatky boli tazke

ssilvia
6. júl 2019

@babulka82 este raz! Nie psychologa - psychiatra! Viem co pisem - som "z fachu"

iveta7677
6. júl 2019

@leni3012 moj syn tiez velmi plakaval.Dojcila som ho len a prisli sme na to, ze mu to mlieko nestaci.Dala som mu Nutrilon a zostalo ticho.Naozaj...nevedela som tiez co mu je..

planetazem
6. júl 2019

@leni3012 hlavu hore, vsetko sa urcite vyriesi, vyhladaj pomoc a vsetko sa na dobre obrati drzim ti velmi palce 👏🏼

tmtm
6. júl 2019

@leni3012 veľmi tazko sa mi to všetko číta co píšeš. Prosím chod k lekarke(aj napriek tomu, že to je známa ) , sama si stým neporadís.Hned zajtra chod, sprav to prosím pre seba a svoje dieťa co ta potrebuje.si preňho všetko a preto musíš byť silná a riešiť tento stav.uvidis ako sa ti polepší keď to začneš riešiť.😘