Nočník a 2 ročné dieťa

lulubu14
25. apr 2012

Ahojte, viem že sa tu o trampotách s nočníkom popísalo veľa, no neviem čo s malou. Má vyše 2 rokov a už okolo 1,5 sa mi pýtala na nočník aspoň občas. Teraz je to uplne trápenie, nehce o ňom ani počuť, absolutne nereaguje na to slovo, nepýta sa ani vycikať a s revom si odmieta sadnúť. Akokeby cikanie neexistovalo. Skúala som asi všetko čo sa dalo - po dobrom, po zlom, cikanie so mnou, obrázky na nočník, chodenie bez plienky - tak chodí asi mesiac a stále nič okrem toho že ja mám viac roboty lebo stále periem a dávam pozor aby čo neocikala - prechladnutá ani chorá nie je . Ja už neviem čo robiť či na to kašlať a skúsiť to neskor alebo pokračovať - privítam každú radu

katrinka8
30. aug 2012

Ahojte, nasej malej trvalo asi pol roka, kym sa naucila pytat sa. Ona asi do tyzdna po tom, ako sme jej dali dole plienku, pochopila, kde a co sa ma robit, aj hlasila, ze "cikam", ale nedokazala to udrzat. Urobila krok-dva k nocniku a nestihla dobehnut. A to bol nocnik dva metre vedla. Navyse to bolo v januari, cize na von plienka byt musela, to ju asi trochu miatlo. Proste nebola pripravena - nasa chyba ☹ Ale natlak okolia (ona naozaj v tom roku a pol vykazovala vsetky znaky toho, ze je pripravena - ale mechur nebol). Ked sa jej to konecne asi v juli ustalilo, sli sme na dovoloneku. Tam bolo vsetko v poriadku, pytala sa, asi len 1 nehoda, proste normalka. Prisli sme spat a hned prvy den doma akoby nam vymenili dieta. Ani pytat, ani len hlasit, ze "cikam", proste nic - ignoracia. Kde stala, tam cikala. Ale tak, ze normalne sa rozkrocila a zacala cikat 😠 Ja kym som zareagovala, bolo neskoro. Pocikala sa mi za jedno dopoludnie asi 4x. Ked som ju vystihla, ze sa jej chce, tak som ju posadila, ale sama nic. Po asi 2 tyzdnoch sa to zlepsovalo, teraz je to take uz celkom dobre. Nehoda sa stane, ked je prilis zabrata do hry, ale to neriesim. Mala som vela razy nervy, ze sa to nikdy nenauci, ze je uz velka a stale nic. Ale musim povedat, ze som si stale hovorila, ze ked mala nahodou plienku cez den (dlhsie cesty autom nad hodinu a pol), tak som videla, ze ju to matie, proste oznamovala aj s tou plienkou, ze cikam, potom zase cikala aj ked ju uz nemala... Tak som si povedala, ze ked som jej tu plienku uz cez den zobrala, uz jej ju nedam, radsej budem prat - lebo ju to len myli. Snazime sa to dodrziavat. Plienka len fakt na dlhe cesty - ked je predpoklad, ze bude spat v aute, inak zastavujeme. Na spanie plienku este ma. Vie sa vycikat aj predtym, ako ideme z domu. Vzdy jej poviem, ze ideme do autobusu (alebo prose prec) a ze tam sa neda cikat. Tak sa pekne vycika.
No a s kakanim hotova strapacia. Inak ako do plienky (ked sa zobudi) alebo do gatiek ☹ Aj mne to priapda, ze nevie po sediacky tlacit. Lebo vzdy stoji a kaka. Napr. viem, ze ked nema plienku, ide kakat podla toho, ze sa aj zo 5x za 10 minut pyta "cikat" (to hovori aj na kakanie), sadne si na nocnik (alebo aj WC), tlaci a nic. Postavi sa a odide. A o 2 minuty zas... A potom sa pokaka do gatiek ☹ Ale tak musime sa tym asi zmierit a cakat, kym sa to nauci. Lebo nezabera nic - ona to chape, aj sa snazi, ale ako keby sa jej nedalo. Nechcem na nu tlacit, lebo sa bojim, aby sa jej nevyvinula z toho zapcha alebo daky blok. Inak, na cikanie u nas zabrali prave nalepky. Inspiracia tuto z MK. Za kakanie ma slubene obrovske 2 magnetky Macka Pooh. V Tatrach som jej slubila plysaka, co ich obzerala pri lanovke, ale ani to nezabralo... Asi to chce len trpezlivost. Aha, aby som nezabudla, v juni mala 2 roky...