Nočný plač dieťaťa v paneláku. Stažujú sa vám susedia?

iwesska
28. feb 2013

Mile mamicky,
Nas 2r.syn sa posledny mesiac v noci budi s placom. Niekedy prespi aj 2 dni celu noc, inokedy sa medzi 0.00-1.00h zobudi s placom - zrejme zive sny, nepomaha ziaden upokojujuci prostriedok, chce ist prec z izby /spava s nami/, chce sa hrat...no skratka vymysla. Reve z plnych pluc, takze to vsetci susedia pocuju. Place niekolkominut v kuse, potom ho ten amok prejde, lahne si k nam, hladkame ho, spievame mu a do hodiny zaspi. Malemu idu posledne stolicky, navyse posledny tyden pokasliava, dusi sa hlienmi tak je pochopitelne, ze sa s tym nevie vyrovnat. Dovtedy prespal od 4.mesiacov celu noc. Berieme to tak, ze je to take obdobie a musime vydrzat, hoci spavame 5-6 hod. denne. Problem je ten, ze pod nami byvaju susedia s 9r. chlapcom. Najskor sa na maleho stazovali, ze vstava skoro rano /to bolo okolo 5.30-6.30/ a beha po izbe, pripadne v nestrazenej chvili suchne v kuchyni stolickou, alebo sa hra s niecim co tukne, buchne...ok...akceptovali sme, aj ked ten kto ma take aktivne dieta pochopi, ye niekedy je o drzku byt na 5 miestach naraz kym si clovek spravi aspon rannu hygienu. Teraz zase sused prisiel, nech s nim nieco spravime, lebo ich syn nemoze spat, ked maly v noci place. Lebo vraj place v noci aj 3-4 hodiny v kuse a trva to uz 4 mesiace 😕 Tak som ho velmi rychlo uviedla do obrazu, ze to trva tak max. mesiac a v noci par minut, kym sa ukludni, ze robime, co mozeme a tiez nas to netesi, ale ma take obodbie a neviem s tym nic spravit. Na otazku, ako to riesili oni, ked maly v noci plakal, bol ticho...Tak bud nikdy neplakal, alebo uz zabudli. Pamatam si este na obdobie ked som ja bola tehu a nad nami rovnako stary chlapcek noc co noc takto hystericky plakaval. Tiez som sa budila, ale brala som to tak, ze je to dieta a oni za to nemozu. Naozaj ma prekvapuje fakt, ze sa stazuje niekto, kto sam mal male dieta. Vraj to vyzera tak, ze ho nechavame vyplakat a my spime dalej, tak toto ma zaklincovalo. To ktoreho rodica tesi, ked jeho dieta place a pokojne spi dalej?!? Moja otazka znie, co robite v noci s placucimi detmi vy? Snad si nemysli, ze mu zapcham usta ponozkou 🙄

mariettka27
28. feb 2013

@iwesska susedom by som odporučila,nech sa odsťahujú do domu na samotu,keď im vadí život v paneláku...vôbec nerieš čo si myslia a ani ich argumenty....nikto za teba tvoj byt neplatí,nikto za teba nevychováva deti...
nerozumiem tomu,že ľudia dokážu byť takí netolerantní,a predovšetkým keď ide o malé detičky.... 😒 ...my ešte len čakáme dieťatko,ale nejaký sused by došiel len raz...mám úctu k starším,ale odtiaľ potiaľ...
a súhlasím s irriss,pokiaľ sa začneš limitovať a budeš dohovárať stále len svojim deťom,aby sa ti nakoniec nestalo,že vychováš ustráchaných a nesamostatných jedincov... 😉

mima89
28. feb 2013

chvalabohu byvam v dome 🙂

1katkas
28. feb 2013

@iwesska ahoj..necitala som vsetko, ale Tvoji susedia zrejme zabudli, ze aj oni boli mali a PLAKALI 😉

iwesska
autor
28. feb 2013

@1katkas Ale oni asi plakali len cez den, potom pekne zalahli o 19-tej a zobudili sa rano o 9-tej, ked uz boli vsetci hore, aby nerusili 😀 😀

sense
28. feb 2013

...spytaj sa suseda, ci ich dieta nikdy neplakalo, nikdy nicim nebuchlo....a este by som mu povedala ze ja som ten panelak neprojektovala a nemozem za to ze to pocut, ze ked ma s tym problemy nech sa odstahuju niekde mimo civilizacie,....nakolko je normalne ze male deti placu a aj sa hraju a stane sa ze nieco padne....

1katkas
28. feb 2013

@iwesska ze by boli taki ohladuplni? a mozno to boli jedine babatka ktore vobec neplakali 😀

iwesska
autor
28. feb 2013

@mariettka27 Vsak oni su asi taki stari ako my 🙂 O to viac nad tym ostava rozum stat. Keby to boli dochodcovia, alebo taki co uz maju odrastene deti...no budis...zabudli...vsak ale maly este ani v puberte nie je. Ibaze by bol adoptovany a nestarali sa o neho ako o babo, lebo fakt si tento postoj neviem vysvetlit. Maleho kvoli tomu obmedzovat nebudem - teda zakazujem mu to, co by som ako suseda nechcela aby deti robili mne - dupot, vreskot, nahanacky, trieskanie...ale inak ho budem vychovavat ako ja uznam za vhodne, pokial je to v ramci slusnosti. A to este mozu byt radi, ze nemame v byte len parkety ako susedia hore...tam ked sa maly zacal nad nasou spalnou okolo 5.30-6.00, sviatok, piatok, hrat s gulickami a vysypal kocky, tak ma islo vystrelit. A vtedy som bola tehu, tiez som sa chcela vyspat, lebo som cele noci bdela, ale ani by mi nenapadlo ist tam vyklopkavat. Sme si povedali, ze su to deti a vyrastu...a presiel rok a uz to nerobia...hovori sa tomu tolerancia, co zjavne niektorym dost chyba.

iwesska
autor
28. feb 2013

@1katkas Hej a zuby maju asi tiez cela rodina umele, ziadne im nenarastli 😀

danielamg
28. feb 2013

@iwesska noo plac s tym fakt neviem co, nasa 19m dcera sa v noci zobudila a tiez strasny rev, nic nepomahalo dali sme jej mlieko to sa utisila, budu to asi zuby alebo nocna mora? ale je to des ale s tym clovek nic neurobi , my im vlastne davame na velky plac mlieko :( nic ine nezabera...

zuzana136
28. feb 2013

My mame podobný problém ale nie s plačom ale s hraním sa, naša malá je dosť aktívna a ťažko je mi jej vysvetliť že robí hluk dolným susedom, ktorí sú dôchodcovia a už nám pár krát búchali na rúry aby sme boli tichšie, dokonca aj suseda prišla "poprosiť" aby sme boli tichšie pretože jej dudní nad hlavou. No a čo mám robiť , tak malú stále upozorňujem ale je to ťažké sledovať ju 20 hodín denne že čo ide robiť, či sa hrať s kockami, či s kočíkom atd, a jasné že ked máme plavajúce podlahy v celom byte tak to by sme museli sedieť na zadku celý deň, aby bolo stále ticho. Mohli by byť aj oni trochu ohľaduplní veď aj oni mali deti a neboli určite iné a je to len na pár rokov myslím že keď budú deti staršie tak sa to určite zmení a ked nie tak nech si dajú štuple do uší! 🙂 Lebo už som z toho na nervy ze vo vlastnom byte človek dáva pozor aby niečo silnejšie nebuchlo alebo niečo podobne 😕 🙂

cerez
28. feb 2013

Myslím si, že im by nevyhovovalo ani na "samote u lesa", tam by sa zas sťažovali na čvikot vtákov a iné zverstvo. 😀
@mariettka27

mariettka27
28. feb 2013

je to naozaj smutné,že sú ľudia takí...a ešte o to viac,ak sú v približne rovnakom veku a majú deti... 😒

zuzulica
1. mar 2013

@iwesska Ja by som to neriešila, aj oni mali deti a to je cena za bývanie v paneláku,s tým by mali počítať,že je tam všetko viacej počuť a vy to nerobíte naschvál.Nech kúpia malému štuple do uší 😉 alebo nech sa presťahujú na samotu u lesa... 😀

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dobromila
1. mar 2013

@iwesska Je to smutné, ale v panelákoch je to tak. Ja som panelákové dieťa, ale od malička som túžila po bývaní v dome. Našťastie sa mi sen splnil. My, keby sme s našimi tromi uvrešťancami, kaskadérmi, pretekármi a spevákmi bývali v paneláku, tak by to žiaden sused asi neprežil a vysťahovali by nás.
Stačí mi, keď sme na pár dní u rodičov v byte a to sú len nervy, čo babka stále dohovára malým aj nám rodičom, nech sa v kľude a potichu hrajú. Potom sme všetci v strese.
Ako dieťa som bežne chodila za susedmi, poprosiť, nech stíšia hudbu, ktorú majú na plné pecky, aby sa moji mladší súrodenci mohli trochu vyspať cez deň 😝

burina4
1. mar 2013

aj ty panelákovi čo sa sťažujú zabudlo, že aj oni mali malé deti asi im to treba pripomenúť 🙂 🙂 🙂 🙂

bublinka83
14. máj 2013

toto velmi dobre poznam aj ja 🙂 moj syn posledny mesiac nevie spat a budi sa pravidelne okolo polnoci a jaci ako keby ho rezali..no mam susedov ktorych asi tym obtazuje a davaju to najavo nie dohovorom ale trieskanim do steny a intenzivnym buchanim do radiatora cca okolo 2hej az tretej rano..som na neho sama takze asi si susedia myslia,ze dieta mam na salam parky a pospavam si..:(

nae
14. máj 2013

@iwesska ahoj,u nás to bolo takmer rovnaké, akurát u nás sa nejednalo o plač, ale o nočné hysteráky a nočné desy. Našťastie 90% susedov sú hluchí dochodcovia, takže sa nikto nikdy nesťažoval.
U syna pomohla eliminácia mliečnych výrobkov zo stravy. odvtedy (sú to 4 mesiace) spáva celú noc pokojne bez vresku, plaču, hysterákov.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adinkag
14. máj 2013

@iwesska no ja tiez byvam v panelaku a mna pre zmenu zastavila suseda vedla mna ze co robime s tou malou ze tak plakava poslednu dobu okrem ineho mame obdobie vzdoru ze ma z nej migrenu a ja som jej povedala ze bodaj by neplakala ked jej coklovia zavijaju od 5tej rana behom dna mi ju zobudia pri kazdom jej odpocinku tak nech sa nedivi ...a este na mna nechapavo pozera.......fakt nechapem

gabrish
12. jún 2013

no ako sa mam zbaviť otravnej susedky a suseda(manželov) ktorí mi večne vyzvanaju pri dverach a sťažuju sa na mojho 2 ročneho syna!!? on je trošku hyperaktívnejší a aj neskoro chodi spavať bohužial skor ako o 10 hod.večer nezaspi a niekedy až o 11-tej....a škrieka,piští,víska hlavne ked sa mu nechce niečo dovoliť alebo dať tak vtedy si to vydobíja trucom....radšej mu dovolim len aby bolo ticho...biť ho nechcem ani kričať a už vôbec nie len koli susedom...oni čakaju tiež prirastok prve dieta a vždy vyblakuju že ich dieťa take nevychovane nebude,že to je naša chyba,že ine deti su ticho len naše vykríkuje....tak ale každe dieťa je ine nie?čo ho zabijem???taka som nasrata na nich aby sa nepokakali,nikto sa nam nesťažuje(kto deti má) len jedine oni tí mladí......mam im vynadať?alebo si ich nevšimať?alebo poslať do.....

matkamirko
12. jún 2013

@gabrish zarucujem ti, ze to ich super dieta, bude plakavat, a bude este horsie, ako to tvoje. Ked nedokazu byt tolerantni teraz voci inym detom, ako budu psychicky zvladat, ked bude plakavat to ich, ked bude raz v obdobi vzdoru, ked mu pojdu zubky?? Najviac hrdinovia su prave ti, ktori taketo veci nezvladaju ale absolutne vobec. Skus im povedat, ze sa tesis, ako budu zvladat oni svoje dieta, a ze im to potom pripomenies 🙂

gabrish
12. jún 2013

už sa stalo🙂)povedala som tej babe že som zvedava ake bude to jej dieťa a vieš čo mi povedala???všetky deti sa daju zvladnuť a poriadne naučiť,že to len moje dieťa je take iné!!!!vlastne ho urazila....on nie je vobec iny!ma 2 roky a rozprava pekne celé vety a všetkemu rozumie...dokonca chce robiť všetko sam aj kakať aj mi pomahať a poznam deti ktore maju 2,5 roka alebo aj 3 a nevedia ani poriadne rozpravať....kamaratkin má 3 a povie len mama,tato......a moj je sice trošku ukecanejší ale ona si mysli že som ho zle naučila a že ho zle vychovavam...a ešte zapotila: drahá ,moja nehrozi aby moje dieťa takto stale kričalo,píšťalo a bolo take rozmaznane....ja si ho poriadne budem učiť aby dobre spavalo aby nevyblakovalo....no už sa teším🙂)byvaju nad nami a všetko počujeme!!!aj to ako chodia a dupocu ako kone....a to ked to male dieťa bude behať,hrať sa,dupotať tak isto tam nebudem stale behať,ved je to dieťa....no ale vraj je psychologička pre deti tak sa obavam že možno ozaj si ho tak nauči aby bolo ticho....lenže ja už mojho asi neprevychovam to by blačal ešte viac a stale by sa sťažovali.....bohača není nad rodinny dom🙂)))))))))a diky za rady

stardust
12. jún 2013

@gabrish tak ju poziadaj, aby ti nazorne ukazala, ako na nocnych kriklunov 😉

lucia006
12. jún 2013

Jezis chudatka vy,ja som taka rada ze byvam v dome pri lese,pretoze moj 7mes,syn place v noci odkedy sa narodil, 😒 to by nas z toho panelaku asi vyhodili speticiou vsetci susedia 😀 hlavu hore,nech si zvykaju 😎

azbestica
12. jún 2013

@iwesska ma sokuje ze existuju taky ludia ako tvoji susedia tak sa spytaj co ti odporucaju robit??? aj nam par krat klopala suseda na stenu kebyze mam cas v tej chvili tak jej odklopem naspat moje dieta si bude plakat kedy chce a ako dlho chce!!! a nikto nam nema pravo klopat na stenu!!!
a odpoved na tvoju otazku ak v noci nespime tak sa hrame v posteli 🙂 A v tvojom pripade by som maleho zobrala poprechadzat sa po byte nech vidi ze vsetko je ok a potom spät do spalne a uz uvidis ci spat alebo este sa pohrajkat v postielke. Drzim palce nech je toto obdobie za vami

iwesska
autor
12. jún 2013

@gabrish
@azbestica
@lucia006
Baby viete ako to nakoniec dopadlo? Tak zhodou okolnosti, po tom, co sa tu ten nas vydareny sused bol stazovat, tak hned den na to akoby utalo a maly spi ako Sipkova Ruzenka cele noci 🙂 Dufam, ze to nezakriknem, ale tak uz je aj starsi, takze pokial nema ziaden problem, ze ho nic neboli, tak vydrzi pekne spat. Tak sused sa asi povazuje za hrdinu, ze musel prist na robit poriadok a odvtedy je klud a hlavne ze to s nim vobec nesuvisi 🙂 Vsak ja som mu vtedy povedala od srdca ako to je naozaj a zotrela som ho ako maslo, ze len cucal s otvorenymi ustami 😀 Predsa si nenecham kydat na vlastne dieta, ktore nic nespravilo. No a vysledok? Odvtedy sa tvaria ze nas nepoznaju...a my ich volame " ich velicenstvo kralovska rodina" 🙂

bubinkaaa
12. jún 2013

@iwesska nuz zaraza ma aki su ludia v dnesnej dobe "ustretoví, tolerantní a milí", obzvlast susedia nad alebo pod nami. Nuz ale podme k Tvojmu problemu,ak ste doteraz nemali taketo problemy,tak naozaj ide zrejme len o prechodne obdobie.Ako to poriesit s tym vasim nocnym placom??davas mu pred vecernym spankom nejaky ukludnujuci gelik na dasienka??ak nie bolo by dobre mu ich potierat,alebo dat aspon z casu na cas nieco od bolesti uvediem priklad daj mu na skusku v jeden vecer panadol baby sirupcek a uvidis ako Ti bude spinkat...Ak bude dobre spat naozaj to budu zrejme len tie zubky,ktore mu nedaju spavat ..mozno ho bolia,svrbia atd. No a este k tym hlienikom...Tahas mu ich odsavackou??Ak nie,aspon pred spankom,alebo ked sa v noci zobudi mu treba vytiahnut z nosteka sopliky..tolko moja rada..mozno to vsetko davno vies ,a mozno som Ti aspon trochu pomohla... 😉

bubinkaaa
12. jún 2013

@iwesska xixi pozeram,ze ten problem je este z februara 😀 a ze to mate davno za sebou 😉 tak to som happy...A co sa tyka toho velicenstva,kaslat na nich 😅 a nech si myslia co chcu,vy viete ako to bolo a ako to je 🙂

mita9
12. jún 2013

Ja uz mam preventivne pripravenu rec ked sa pridu stazovat 😀 ....je mi velmi luto ale dieta nie je na baterky a nedokazeme mu ich vybrat 🙂 ...jooooooooj len nech skusia prist 😀