Od akého veku spia bábätká iba raz denne?

velvet26
21. dec 2011

my mame 7 mesiacov a spime 3 krat denne jeden spanok trva vsak len maximalne 45 minut..odkedy vase babatka spavaju raz denne a o kolko dlhsie? a este otazocka zaspia vam same v postielke? diky

gubcikova
21. dec 2011

moja malá začala spávať 1 krát denne ked mala asi 14mes.najprv len na hodinku a teraz sú to 2 hodiny.dovtedy spávala 2 krát-3 krát denne.odkedy sa nekojíme čo je od 15mes zaspí sama v postielke.

lili777
21. dec 2011

Ahoj, trikrát denne je dosť, tak zredukuj na dva. Mne malá spinkala od 6 mesiacov len dvakrát a cca od 9-10 mesiacov spí už len raz. Samozrejme každé dieťa je individuálne. Ona spávala v tých 10 mes. 2krát po dve hodky, ale v noci si robila 2-3 hodinové "žúry", tak mi lekárka radila napriek dobrým spánkom zredukovať len na jeden a bolo to opodstatnené. Takže ak máš pocit, že tri spánky sú nekvalitné, zredukuj na dva. Keď budú o ničom tie dva, zredukuj na jeden. TEraz má malá rok a spí raz denne cca 2-3 hodiny. A prespí celú noc. Sama vidiíš, že potreba spánku je asi menšia, tak skús prispôsobiť.

tea333
21. dec 2011

nas malinky ked mal 15 mesiacov, prv iba 45 min, potom hodinku, a teraz ked ho predtym zoberiem von a vystavi sa, potiahne aj 2 hod 🙂 zaspavanie v postielke je dlhy proces, ja som postupovala podla prekopovej. pa bolo to bez placu 🙂
3x denne vobec nie je vela, moj tak spaval hadam do 11 mes

stanislavao
21. dec 2011

nas nezasli sam v postielke, spi v sportovom kocari a to ma uz vyse 2 roky. nechce byt v postielke. spi malo, len 1,5 hod. a 1x denne spava ako mal rok a par mesiavov, neviem presne. 45 min - to mate este dobre. su deti, co spia 20 minut. 2-3x denne 20 - 50 minut - 10 mesacny.

haslerka31
21. dec 2011

my od jedneho roka.Priemer je asi 1,5ale niekedy spi aj 3🙂.Nezaspi sam.Zaspava na nasej posteli a musim pri nom lezat.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sympa1
21. dec 2011

ako ktore dieta , by som povedala...ale moje obidve spali do 1 roka-3x denne, od 1-2 rokov-2x denne, az po 2 rokoch 1 x denne...mne to vyhovovalo ze si mozem porobit veci kym dieta spi...ale zase nas to obmedzovalo ked sme niekam chceli ist, lebo maldsia nam chcela spavat len v positelke, v kočiku nikdy. a este k tomu zredukovaniu psnaku....skusit mozes ale budes vidiet ci to prinesie uzitok alebo to bude len horsie a dcerka tu bude nervozna..mi sme to totizto skusali..bohuzial ..dieta bolo zle umrncane a ked si pyta pospinkat tak to treba rešpektovať

pimpulienka
21. dec 2011

Do 9. sme mali 3 denne spanky, potom 2 a od 13 mesiaca sme prešli na jeden. Spinka mi aj 2,5 hodiny, ale priemerne tak 1,5 h.. Ano zaspava sama v postieľke od 3 mesiaca, neuspávam.

dankaob
21. dec 2011

Moje obe deti po 1. roku zacali mat obdobie, ze 2 spanky boli vela, no 1 malo. Ten druhy spanok sa presuval na neskorsiu cast dna, tazko sa im uz zaspavalo a potom sa zas presunulo nocne spanie. Oba denne spanky byvali aj pomerne kratke, okolo hodiny. Tak sme uz vydrzali do obeda, dobre si potom oddychli, aj 2 hodiny. Kedze som oboch kojila este okolo ich 1. roka, boli nauceni zaspavat so mnou a je to tak aj teraz.

lucik85
21. dec 2011

aj mne tak spaval , asi od 9 mes.presiel na 2 spanky po 1-1,5 hod a od 15tich mes. spava jeden krat 2 az 3 hodiny..sam nezaspi,uspavam ho

kiwi82
21. dec 2011

Od jedného roku spí len raz denne a to cca medzi 11tou a 13 tou. cize dve hodinky. niekedy aj kratsie, dlhsie málokedy. a usprávam ju tak, ze lezim pri nej kym nezaspí.

panki
21. dec 2011

No tak to my sme asi nejaký divný. Malá spáva už od 8. mesiacov iba raz denne, nijak som to neriešila, ono to prišlo nejak samo. Zo začiatku spávala aj 4 hodiny, teraz tak max. 2. Ale vôbec nebadám, že by jej spánok nejako chýbal. Cez deň väčšinou zaspáva sama, ale večer s ňou musí byť niekto v izbe.

cillikat
21. dec 2011

kazde dieta je individualne v potrebe spanku, mne spavala dcerka iba raz (cca hodinu, obcas dlhsie) od 6 mesiacov, teraz ma 1,5 roka a cca 2 - 4 x do tyzdna nespi na obed vobec..... 🙂

lussy666
21. dec 2011

asi od 9 mesiacov, cca od 12 do 14..aj cez den aj vecer zaspava sama, po kojeni

space1
21. dec 2011

dieťa vie samo dať najavo, kedy je unavené, trie si očká, je plačlivý.. v 7.mes.je ok ak ti spí 3x denne..mne malý v tom veku tiež spal 3x niekedy mu stačilo iba 20 min, niekedy hodina, niekedy 3hod., ale to som ho už budila, kvôli stravnému režimu, lebo potom mal až kremfy od hladu 🙂 teraz máme 9mes. a spí 2x denne cca o 9:30-10:30 a poobede od 13-14:30hod.o 17:30 kúpeme a o 18hod.hajame.. v noci sa budieva ešte okolo 23:30 vypije 150ml.mliečka a spí do 6-tej hod...čo sa týka postielky, tak mne rupol z postele v 6mes.dosť nešťastne,že si rozbil ďasno, odvtedy ho dávam výlučne do postielky..zo začiatku som chvíľu pri ňom čakala a hladkala po chrbátiku kým zaspal..teraz sa nám stáva, že ho dám do post cca o 9:15 do postielky,vyhrá sa sám a aj zaspí úplne sám.. 🙂

emily_666
21. dec 2011

to musíš sama zistiť, či tvojmu dieťatku takýto režim vyhovuje. Môj malý spal od narodenie len 45 minútové spánky, nič sa s tým nedalo robiť. Potom neskor od ccc 9 mesiacov prešiel na 2 spánky hodinové, od 14 mesiacov spí len raz denne väčšinou 2 hodiny.
Ak jeho zaspávanie netrvá príliš dlho a nie je večer veľmi unavený, nechaj mu tie 3 spánky denne. Tiež nechápem, prečo by si mu ho mala redukovať, ak je bábo spokojné.

nice202
21. dec 2011

od 8 mesiacov spi raz denne. nezaspava sama, vzdy som tam s nou.

pingu1
21. dec 2011

je to indi vindi, moja spala od 14 mesiacov

romcag
21. dec 2011

moja má rok a spí stále 3 krát denne, takže je to fakt individuálne 😉

abbie
21. dec 2011

Raz denne sme ho zacali davat tento tyzden(ma 11 mesiacov), ked spal 2x tak bol dlho do noci hore ... teraz zaspi o 21.00 ... a cez den ide spat cca o 12 tej a spi tak hodinu a pol niekedy aj dve ..
Vo vasom pripade je este skoro uvazovat o spanku iba raz za den, take male babo este potrebuje vela spanku 😉

dorotka
21. dec 2011

toto je prudko individualne. moje obidve od jedenastich mesiacov ale sestrenicina dvojrocna este mala dva spanky. Nezaspavali same vo veku tvojho dietata boli este kojene.

mimi21mimi
21. dec 2011

Moja spala od 8 mesiacov raz denne, momentalne 1,5 - 2 hodiny. Zaspava sama v postielke.

hoogy
21. dec 2011

moj asi tak v 9m zacal spat tak dva krat denne po hodinke. od toho roka raz denne hodinu a pol a postupne sa to predlzilo na 3 hodiny a tak to mame doteraz.sam v postielke sa naucil zaspvat sam asi okolo roka. uz som mu zavadzala pri zaspavani 😀

natalia777
21. dec 2011

nasa od roka presne 🙂 ale spi aj tri hodiny niekedy 🙂

lulana79
21. dec 2011

môj mal rok a pol, keď prestal spávať aj doobeda a chodil iba po obede... vtedy spal tie 2-3 hodiny... teraz, ako je väčší, spí menej... a sám v postielke zaspáva asi od 22 mesiacov

cikyta
21. dec 2011

Moja spala 1 x denne v 1.roku (20 minut). V noci sa mi niekolkokrát budí od 6.mesiacov. Od 2.rokov už nespí vobec. A nezaspí sama. 😒 (Dosť to súvisí aj s tým, že bola kojená a uspávana na prsníku do 2,5 roku....no je to aj tým, že má takú povahu a proste patrí medzi deti "nespavcov". Každe dieťatko je iné.....Nenájdeš dve uplne rovnaké a vôbec sa neoplatí nič porovnávať 😉

drnduliak
21. dec 2011

mne mala spavala 3x denne do 8 mesiacov, potom 2x denne do 13-14 mesiacov a teraz uz spava len raz, zhruba 2-3 hodiny...od malicka bola spachtos, nemala som s nou so spanim ziadne problemy, aj zaspava vzdy sama v postielke. ale asi je to velmi individualne, ako to tu tak citam...

zuzkap2
21. dec 2011

moja spava raz denne od 10 mes. vzdy okolo 12 tak 1,5 az 2 hodinky

nelicefo
21. dec 2011

Každé dieťa ma iný režim..ale cca od 12 mesiacov 😉

katrinka8
21. dec 2011

Nasa tiez tak od tych cca 14 mesiacov spava 1x denne, najprv doobedu, teraz sa je to posuva viac na obed, podla toho, kedy rano vstane 😉 Spava tak v priemere hodinku a pol, niekedy viac, niekedy menej 😀 Zaspava sama v postielke, na rozlucku nam hovori cely tento tyzden: "cau" 😀