Odnaučenie dieťatka od zaspávania na rukách, ako na to?

sunflower98
24. sep 2019

Ahojte žienky, chcela by som sa vás spýtať, či máte nejaké rady a typy ako odnauciť drobčeka zaspávať na rukách. Máme doma 4 a pol mesačnú dcérku a nevieme je odnaučiť od toho. Všetko by bolo v poriadku, keby nemáme už viac ako 8 kg. Dá sa to vôbec nejako? Alebo len počkať kým bude staršia? Ale to asi prídeme o ruky heh 😊

kacenka151
24. sep 2019

@sunflower98 ja som uspávala do 18 mesiacov moju dcéru len na rukach a v aute🙈potom sa umudrila a dva / tri dni som ju nechala len v postielke. A uz len tam spinkava sama. Tiez som si myslela ze to nikdy neskončí , a vidíš ked som sa s tym zmierila tak sa to zmenilo 🙂 drzim palce

beatrix85
25. sep 2019

@sunflower98 toto si naučiť dieťa je čisté sebatrýznenie. A že vraj deti sa nedajú v skorom veku rozmaznať😂🤦

simona92101
25. sep 2019

@sunflower98 netreba si vsimat rady ze ved je malicka a treba natriasat do 18tky a podobne 🙈😉 mali sme rovnaky problem,cez den pomohlo zaspavanie pri papani,t.j davam jest vzdy ked ma ist spat,dam flasku mlieka a trosku sa pohupujem,kym dopapa tak uz spi a leb polozim do postielky.vecer po kupacom rituale a papani len polozim do postielky a necham ju nech sa ulozi sama.ak mrncu,pridem,pomojkam,dam buvkacika a dudku a odidem.vyplakat vsak urcite nenecham

rainbow82
25. sep 2019

No my sme tak robili s prvou.A keď sme ju položili do postieľky otvorila nám oči a plakala.Bolo to hrozne.Takto sme pochodovali aj do noci.

miruslb
25. sep 2019

Mne chcela malá spať na rukách do cca 10 mesiacov. Zo dňa na deň ju to prešlo. Proste sa začala vzpierať a nechcela tak byť. Tak som ju uložila vedľa mňa na postel a odvtedy to tak ostalo.

andulqa
25. sep 2019

@sunflower98 skus si kupit satku, alebo ergonomicky nosic, bude sa ti pohodlnejsie nosit nez na rukach. Niektore deti potrebuju viac kontaktu ako ine a nezaspia inym sposobom. Je to uplne v poriadku. 4,5 mesacne babatko je este velmi malicke 🙂 Urcite tak nebude zaspavat vecne 🙂

gertrudka222
25. sep 2019

Ako tu ti nič podľa mňa nepomôže, len čas. Netreba čakať, že si na to zvykne zo dňa na deň. Bude kopec plaču, pokiaľ tam v pohode zaspí, len treba vydržať

nikusiak9
25. sep 2019

My sme uspavali tak ze sla do postielky istu dobu hladkanie ptm aj to sme vynechalim

evulka3
25. sep 2019

My sme uspavali na rukach do cca 10 mesiacov,potom jej to uz samej prestalo byt pohodlne myslim a uz som potom uspavala tak ze som si k nej lahla a drzala za ruku...treba len cas😊

wena
25. sep 2019

Naša malá má práve 2 mesiace a momentálne ju učím samu zaspať. Prvé dva mesiace sme ju stále uspavali v perinke bud na rukach pri chodzi alebo na fitlopte. Ja som si prečítala Knihu každé dieťa sa vie naučiť spať a snažím sa jej ten spanok zmeniť. Vytvorila som jej taký ritual že ju dam do spacieho vaku, dam jej cumlik, mojkacika a pustím uspavanku stále tu istu a dam ju do kolisky alebo do hniezda na gauc. Niekedy zaspí sama, niekedy sedím pri nej a hladkam ju po hlavke. Už za tri dni ako to skusam vidím vysledok, každý deň zaspí rýchlejšie. Pekne si na to zvyka. Akurát večer mame ešte problem, večer zvykne byť nervózna tak na nocny spanok ju uspime v nosici a vyklopime.

jankaautobusova
25. sep 2019

Ja som nase deti ucila od 4 mesiacov zaspavat na postely, pekne som ich prevratila na bok jednou rukou som im drzala/hladkala celo a druhou chrbatik abo som jemne kolisala ritku a naucili sa takto 🙂 netvrdim ze vzdy takto zaspali, niekedy musim vytiahnut manduku 🙂 prve dieta sme par krat v noci museli aj ponosit a druhe ma 8 mesiacov a este som ho v noci nenosila ani raz 🙂

derdia
25. sep 2019

Skuste bud pri tom papani alebo dat do postielky a buchat jemne po ritke.,alebo suchat....hocijak inak ako na rukach.alebo si sadnut na kreslo a tam natriasat..treba to cim skor zmenit...

miroslava85aa
25. sep 2019

@sunflower98 treba na to čas jasim tiez uspavala syna asi do roka na rukach tak sam chcel uz len si ľahnúť ku mne a teraz spi sam v svojej posteli a drzi mi ruku tak zaspi ma skoro 3 roky drzim prsty

mikimi
25. sep 2019

@sunflower98 ja som mala so synom presne toto iste keď mal 7 kíl skončila som u lekára s obrovskou bolesťou v ruke z preťaženia. A vtedy som si povedala dosť mal 4 mesiace čiže vedel sa iba pretočiť na bruško, tak som ho začala uspavat v kočíku. Prvý deň to trvalo lebo nebol zvyknutý takto doma zaspávať, ale potom to už bolo super a keď začal sadať, kočiar sme prestali používať išiel do postieľky a za tri dni sa mi krásne naučil na postieľku. Teraz mi už inde nezaspi 😊