Odplienkovanie za 7 dní

gumimaci
8. máj 2012

Ahojte,
skusali ste niektora tuto metodu? Ak ano s akym uspechom? Tuto metodu som objavila prvy x na MK, potom mi ju pripomenula jedna znama. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan...
Zaujimalo by ma ako pokracujete od nocnika k wecku (redukcii) a ako riesite cikanie vonku. Moj krpec este velmi nerozprava (19m), takze sa nevie vypytat verbalne. Doma sa za ten tyzden naozaj naucil chodit sam na nocnik (neverila som tomu, lebo pred tym o serbli nechcel ani pocut) Ale na prechadzky musime nosit nahradne oblecko, aj ked na nom vidim, ze sa mu chce cikat, tak sa vonku nevycika, ani na wecko nechce. Dnes som ho aspon zacala posadzat po zobudeni na redukciu, aby si zvykal.
Inak plienku mame uz iba na noc, na denne spanie mu netreba 🙂

maxii
12. máj 2012

@kathy7337

diki za reakciu 🙂
no ja ju aj nechavam bez, aj vonku na trave je s holou ritkou, ale ona praveze povie az ked uz cika, ze jej treba, ani o sekundu skor....a ja jej vzdy pekne vravim ze nabuduce mi to skorej povedz dobre? a ona ze ano dobre, slubujem 😀 no a nabuduce zas tak isto...ale zase asi som netrpezliva lebo zacala to hlasit len pred 2 dnami, cize mozno staci par dni pockat....tesim sa ze to vobec avizuje, lebo mali sme obdobie ked sa schovavala a ni za svet nie na nocnik

maxii
12. máj 2012

@gumimaci

ked sa jej spytam vacsinou povie nie netreba...ale budeme skusat ....mozno po par dnoch to uz dokaze udrzat, snad 🙂

gumimaci
autor
12. máj 2012

@maxii jasne, ved mate este skoro. Super je uz to, ze vam to vobec hlasi 🙂

kathy7337
12. máj 2012

@gumimaci pred 2 dňami som mu proste vonku dala dole plienku a obliekla kraťasky. pýtala som sa pomaly každých 10 minút, či ide cikať. nechcel. aj sme to skúšali, ale nechcel. tak pocikal kraťasky 1.krát. povedala som mu,že nevadí. naliala som ho čajíkom a povedala som mu, že ideme skúsiť ocikať mačičku. myšlienka sa mu zapáčila a ocikali sme ju 🙂 vtedy pri cikaní mi povedal "cikám".... v ten deň sa ešte 2krát pocikal do kraťaskov. večer doma behal naholo a zakričal cikám (stihla som pribehnúť) a docikal to do nočníka..... a dnes už to zvládol aj zadržať (ale boli sme celé doobedie vonku, tak som pri "cikám" len dobehla a stiahla gate...)

kathy7337
12. máj 2012

@maxii myslím, že toto už je vec len zopár dní (len škoda že sa tak ochladilo...bude to treba skúšať doma).... nám to trvalo 2dni (dnes prvýkrát)...keď zadržal, aby som stihla pribehnúť

maxii
12. máj 2012

@kathy7337
super, to velmi blahozelam 🙂))

jasne budeme skusat doma...a utierat mlacky a prat teplacky 😀

gumimaci
autor
12. máj 2012

@kathy7337 super, dobra motivacia. Podobnou cestou sme isli aj my, dolezite je zaujat dietatko, a kedze na kazde plati nieco ine, tak asi univerzalny navod neexistuje. (ako vy s ocikanou macickou... ale prosim ta to aka je macicka, co ju nechate ocikavat? 🙂 )

kathy7337
12. máj 2012

@gumimaci snáď ma teraz niekto neuklincuje, ale máme malé živé 2-mesačné mačiatko..... keď sme išli 1.krát mačičku ocikať, ležala na tráve... prišli sme k nej, stiahli gate a dúfala som že mačička zdrhne, keď drobec začne cikať (no ostala tam, takže sme ju fakt ocikali).... odvtedy ju naháňame po záhrade a malému poviem, nech začne cikať a mačička pribehne (už nepribehla 😉 ale úplne išlo o tú prvotnú motiváciu.... teraz už ocikávame všetko... 🙂

gumimaci
autor
12. máj 2012

@kathy7337 😀 sice mam sama macku, ale verim, ze sa tej vasej nic zle nestalo. Ja sa tiez pytam, ci nechce ocikat kvetinky, travicku, ukazat koze (sused ma kozu, chodime k nej 3x denne) ako cikaju chlapy, ale len aby ma odmietal sa aj NIE naucil povedat 😝 🙂 Dnes sa nam len prvy x podarilo vycikat vonku, uz mal sice trochu aj v slipoch, ale pockal az ho vyzleciem a potom spustil, lenze mama nesikovna (este nemam natrenovane vyzliekacie hmaty) a tak si ostal nohavice 😝

kathy7337
12. máj 2012

@gumimaci naša mačička neutrpela žiadny šok (ani si to nevšimla, že na ňu niekto ciká... kľudne si ležala na tráve spokojne ďalej).....je to všetko fakt len a len o motivácii mamičiek a chcení detičiek 😀 držím vám palčeky 🙂

bambibam
12. máj 2012

Neviem či sme na dobrej ceste,ale utešujem sa ,že sme pokročili,nakoľko sme doteraz plakali a kopali do šerblíka. Celý deň skoro behá bez plienky - ale na wc ju musím ukecať,ked sa mi to podarí tak si tam posedí,ale spraví iba veľkú potrebu, cikať tam nechce. Zídeme s wc a ochvílu ma volá" hanba" a ukazuje na to miesto kde sa vycikala. Ked jej to dám utrieť - utrie mrmle si "hanba ee,hanba"a spokojne pokračuje v hre kde skončila. Neviem ju ukecať aj na cikanie do vécka.Plienku dávam len ked ide von a popolnoci. Ked spí cez obed nepotrebuje plienku a večer tiež nie,všimla som si ,že väčšinou ciká nadránom niekedy medzi 3-4 hodinou,ale ked ju chcem posadiť na vécko tak už mi nechce ísť spať,a rozobere sa.

gumimaci
autor
12. máj 2012

@bambibam ahoj, preco hovori "hanba" to pocuje od vas? To je prave ten pristup, ktory by ste nemali pouzivat... uz vobec nie nechat jej to utriet. 😕 tym naozaj paradoxne docielis opak. My sa tu bavime o pozitivnej motivacii, to znamena pochvalu uz len za to ak vydrzi na wecku/ serbliku dlhsie sediet. Ak sa don aj vycika vymysliet odmenu ( napr. nalepky, ze si moze dieta same splachnut, atd...)

gumimaci
autor
12. máj 2012

@bambibam ak sa ti pocika inde, tak jej namiesto hanba skus len povedat, ze to nevadi, a ze nabuduce to urcite bude do nocnika. Ten pocit, ze nieco urcite dokaze sama, je lepsi, ako pocit, ze robi "hanbu".

bambibam
12. máj 2012

@gumimaci vždy ked sa vykaká tak si spláchne s radosťou,aj ruky umyje aj cukrík 1ks lentilky si môže zobrať a zatlieskame si,pochválime aj básničku povieme. Ked je niečo škaredé ,alebo sa nerobí je hanba. Viem ,že vie čo od nej očakávam ,ale je tvrdohlavá a to prekonať bude asi boj. Ked sa prvý krát vykakala prišla na to ,že je to pohodlnejšie -do plienky sa nevykaká -iba mi ruku ťahá a kričí tam tam tam tak už vieme ,že potrebuje. Myslím ,že ked sa jej podarí vycikať tak tiež to už pôjde,len to prelomiť.

bambibam
12. máj 2012

@gumimaci ja ked jej poviem na niečo to nevadí ,tak sa smeje a robí to ešte s väčšou radosťou, napr: ked sme sa učili jesť polievku a vyliala povedala som nevadí a s radosťou ju vylievala ,ale ked som jej povedala fuj čo sa špiníš ,budeš ako hanba prestala a dáva si pozor ,nehovorím ,že nieje zašpinená pri jedle ale nieje to kade tade a jedlo má smer ústa.

gumimaci
autor
12. máj 2012

@bambibam no niektore deti vediat byt tvrdohlave. Ak ma tvoja mala takyto pristup tak by som mozno este pockala. Ide o to, aby dietatu plienka, ci pocikane gate zacali vadit. Ak sa tak nedeje, tak este nieje pripravena, a robis stresy sebe aj jej.

gumimaci
autor
12. máj 2012

@bambibam ak ale chces nadalej skusat, tak zrus aj tu plienku na von. a ber zo sebou nahradne oblecko.

kathy7337
12. máj 2012

úuuuplne súhlasím s gumimaci

katrinka8
12. máj 2012

Ahojte, ja sa pridavam k mamickam, ktorych dietko uz od februara oznamuje, ze cika prave v momente, ked cika. Oznamovat zacala cca po tyzdni bez plienky, ale ostalo to stale na tom momente, Niekedy sa jej podari vycikat do nocnika (bud ju dam, ed vysledujem, ze uz by aj mohla ist, niekedy stihneme dobehnut), ale niekedy ked sa jej pytam, ci ide cikat, povie: nie, nie, nie a ani za svet si nesadne na ten nocnik alebo WC - nenutim ju ani. A o minutu na to krici, ze: cikam... 😀 Mame doma uplneho blizenca - doslova 😀 Niekedy je aj cely den v jednych gatkach, ale niekedy sa aj 4x prezlieka. Ale musim povedat, ze jej vadi, ked je pocikana. Okamzite ako sa pocika, hovori mi, aby som je to dala dole a doniesla ciste teplaciky. Tiez ficime na "odmene" - moze sa utriet papierom sama, tlieskame, kricime huraaa... ale aj tak sa uz trapime vyse 3 mesiacov a stale sa mi zda, ze je to rovnake...

bambibam
13. máj 2012

@gumimaci určite už teraz cez prázdniny bude behať bez plienky aj von,len ešte sa mi zdá počasie také všelijaké,toto leto hlásia zas horúce ,tak dúfam ,že už to dobojujeme, ale ja nemám stoho stres ,ja si myslím ,že ono to musí prísť asi samé ,ale skúšať treba. My sme začali s wckom po dlhej prestávke,ked mala 8 mesiacov si sadla všetko bolo ok,ale zrazu som mala zdravotné problémy často sme spolu neboli a tak sme sa tomu ani nevenovali a ked sa narodil malý museli sme počkať kým si zvykne ,lebo žiarlila nie veľmi ,ale dala to najavo. Teraz ked už máme ako taký režim tak sme dotoho zaradili opäť wc. Takže je to možno aj krátky čas ,venujeme sa tomu cca 2 týždne

lenok
15. máj 2012

Odplienkovanie sa nam teda zadarilo a hlasim, ze uspesne 😵
V prvy den 2 nehody, co sme nestihli stiahnut nohavicky, ale odvtedy uplne krasne a v pohode 😵 Vonku vydrzi moja krasulka perfektne, vo vnutri jej pripominam a casto davam na nocnik/ zachod, alebo sa pyta sama... chyti si medzi nozkami a zahlasi kaka.. ideme na nocnik a vylozi, co nepotrebuje 😉 vydrzala aj hodinovu cestu autom, aj takmer 2 hodinovu nedelnu omsu/ bolo 1.sv. prijimanie 😉 Na obedny spanok este davam plienocku, ale povacsine byva sucha, takze pomaly zrusime aj tu... No, a nocnu budem nechavat, pokial nebudem presvedcena, ze nie je tiez potrebna 😉 Velmi sa tesim tomuto uspechu, dnes je to presne tyzden, co sme zacali trenovat. Len este potrebujem doladit cikanie pod stromom, ci na travicke, to zatial apriori odmietame, ale za to vydrzime domkov 😵

gumimaci
autor
18. máj 2012

@lenok ahoj, tak ste dobre dopadli, aka motivacia sa u vas vyplatila?

Mozem za nas napisat, ze sme treti tyzden bez plienky, ostatny tyzden aj uplne bez nehody. Krpec sa naucil ocikavat aj travicku a kamienky vonku 😀 Vyskusali sme rozne metody cikania vonku co ste mi tu popisali 😵 😀 v pohode sa vypyta ked potrebuje, alebo si aj sam sadne, ak ma po ruke nocnik. Dokonca uz mu nevadi velky zachod.
Naozaj som rada, ze mi precitanie viacerych skusenosti pomohlo, lebo by som ho mozno len zbytocne stresovala. U nas bol boj kazdodenne prebalovanie, vela revu pri tom a teraz nemozem porovnat, ako sa aj malemu ulavilo 😵 🙂

lenok
11. jún 2012

@gumimaci 9.6.bol mesiac, co sme bez plienky. Motivacia? Stale malej pripominam cikanie, ukazujem jej, kde ma nocnik, aby sa pytala. Kupila som jej pekne nohavicky s macickami, vtacikmi, dazdnikami, gulickami, ciarockami, srdieckami, konikmi a stale jej hovorim, ze ich nemozeme ocikat, ze zvieratko bude smutne. Sama si rano vyberie, ktore chce, a potom to aj tak vyzera, ze spod bielych leginiek jej presvitaju farebne srdiecka 😀 Ziadne nalepky, cukriky, somarinky... Pripominam jej, ze vsetci cikaju na vecku, aj mama, oco, teta... aj ona musi 😉 vydrzi uz v pohode aj 3 hodiny, aj ked sme vonku, a zahlasi, ze "kaka", tak jej vysvetlim, ze musi vydrzat domov na nocnicek /zachod/, aby neocikala zvieratko na nohavickach. Cikanie v prirode stale v nedohladne, mal by jej to niekto ukazat 😀 😉 sak by som jej aj, ale v mestskom parku... co ja viem 😀 😉

zuzik1983
22. jún 2012

baby aj ja sa malu snazim odplienkovat, uz 2 dni jej plienku nedavam, vonku doobeda aj vydrzi necikat a vycika sa az doma, ale doma je to sama nehoda.sama sa nepyta, ked sa jej ja opytam, ci chce cikat, tak vzdy odpovie nie a minutku na to sa pocika na gauc alebo na zem.ale vcera sa jej prvy krat vonku podarilo do travy.sice prvy krat pustila, ale potom, ked z nemala gatky a zachcelo sa jej, tak si sama cupla a vycikala sa.takze mozno aj chape, co od nej chcem.hadam je to na dobrej ceste, co myslite?

cubana
22. jún 2012

caute, je tu niekto kto sa pusta do odplienkovania?
no tak my sme zacali dnes a zatial skore je ze minus 3 slipiek, chybali nam, cize musime dokupit aby vydrzalo na cely den ☹ hadam zajtra to bude trosku lepsie
asi aj kupim nejake nalepky a budeme lepit v kupelke na kachlicky

koniarova
22. jún 2012

@cubana Podľa mňa ideš nato príliš skoro. Ja by som začala až okolo 2 rokov, keď už aj bude chápať o čo ti ide. 😉 Ja som sa poučila na mojom druhom. Prvého som nechala odplienkovať samého, až keď som videla, že chápe, čo od neho chcem. Pri druhom som sa ani neviem prečo, dala prehovoriť okolím /babky, dedkovia a všetci ostatní, ktorých vlastne do toho prd/ 😠 a nespravila som dobre. Začal som presne ako má tvoj. Malý nechápal, samé nehody, nemalo to absolútne význam. Vykašľala som sa na 2 mesiace na to a on ozaj dozrel a sám pochopil čo sa od neho očakáva a odplienkovaní sme boli za 3 dni. 😉 😉 Ale samozrejme, nechcem ťa prehovárať, píšem len svoju skúsenosť. Želám vám, aby vám to vyšlo na prvý krát. 😉 😉 😉

mummy01
22. jún 2012

Ahojte,ja mam 2,5 rocneho syna,stale ma plienku a nechce sa jej vzdat.Odmieta si sadnut na nocnik,odmieta aj zachod a aj cikanie vonku.Vie kedy cika aj kaka,vydrzi bez plienky do chvile kym mu treba a potom si pyta plienku.Ak sa mu podari nehoda tak hystericky place a je z toho mimo zvysok dna.Nikdy som ho za pocikanie nehresila,vzdy ho ukludnujem ze to nevadi a utrieme to...no on potom vzdy par dni slipky odmietne....Na nocnik si sadne iba obleceny a hra sa akoze kaka.Vsetko chape,ak mu treba cikat tak ho nahovaram na nocnik ci cikanie vonku ale on vzdy znervoznie a rozplace sa a pyta si plienku.Mate niekto s tymto skusenost?Maly totiz v oktobri ide do skolky a mal by byt bez plienky....

zuzik1983
23. jún 2012

tak ja to asi vzdavam a skusim neskor, mala za 3 dni bez plienky sa nevycikala ani raz do nocnika, vzdy mimo, ked neratam 1x do travy.a to som ju davala na nocnik asi kazdych 20 minut, vzdy aj posedela ale nic, ked sa postavila, tak sa pocikala do 5minut 😒 ked sa jej pytam,ci chce cikat vzdy povie nie a minutku na to cika kade tade.tak asi este neni pripravena.mate niekto taku skusenost, ze za 3 dni ani jeden uspesny pokus a predsa sa podarilo odplienkovat?

verka1856
23. jún 2012

Ahojte tak moja mala ma 3roky a my uz sme bez plienky cez den od 2rokov a to som ju zo zaciatku nutila aj ked reujala.potom som sa na to vykaslala a zacala sama od seba sa pitat. A ln teraz sme zacali s odplienkovanim v noci.a zatial sa dari.uvidime do kedy.

zuzik1983
23. jún 2012

a este som chcela napisat, ze teraz mam pocit, ze predtym si aj rada sadla na nocnik a teraz, ked som ju tak casto posadzala na nocnik, tak sa jej nejako zhnusil .ked si ma nan sadnut,tak sa rozplace 😒