Odplienkovanie za 7 dní

gumimaci
8. máj 2012

Ahojte,
skusali ste niektora tuto metodu? Ak ano s akym uspechom? Tuto metodu som objavila prvy x na MK, potom mi ju pripomenula jedna znama. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan...
Zaujimalo by ma ako pokracujete od nocnika k wecku (redukcii) a ako riesite cikanie vonku. Moj krpec este velmi nerozprava (19m), takze sa nevie vypytat verbalne. Doma sa za ten tyzden naozaj naucil chodit sam na nocnik (neverila som tomu, lebo pred tym o serbli nechcel ani pocut) Ale na prechadzky musime nosit nahradne oblecko, aj ked na nom vidim, ze sa mu chce cikat, tak sa vonku nevycika, ani na wecko nechce. Dnes som ho aspon zacala posadzat po zobudeni na redukciu, aby si zvykal.
Inak plienku mame uz iba na noc, na denne spanie mu netreba 🙂

gumimaci
autor
9. máj 2012

@ivanajelinek @adalaine ahojte, u nas to bolo skoro rovnake. Jednoducho som mu dala plienku dolu a viac mu ju nedala. najprv kukal, ze co mu to tam tecie a vytesoval sa z toho. Ale po par dnoch zistil, ze je prijemnejsie cikat do nocnika/ wecka.

@kiwi82 ja kupujem v Sevte, ale tiez niesu lacne. Kupujem tie plastove s autoami, daju sa viac x odlepit 😉 a maleho to uz tak nebavi, ako prve dni, tak na nalepkach neskrachujeme 😀

ivanajelinek
9. máj 2012

@gumimaci Ahoj. A odkedy si nedavala plienku na spanie? Napr. mne maly predvcerom sedel rano hrozne dlho na nocniku, nic neurobil a potom sa postavil, skryl do kuta a tam sa vykakal 😵 Hroza 😀

gumimaci
autor
9. máj 2012

@ivv no hej, ked cestujete je odplienkovanie urcite tazsie. ja som si schvalne vybrala dobru, kedy som vedela, ze mame menej nabity program a tiez, ze par tyzdnov nikam nepojdeme (myslim na dlhsie trasy).

gumimaci
autor
9. máj 2012

@ivanajelinek na nocny spanok plienku este ma (sme len 2 tyzden odplienkovacie procesu, takze tiez v podstate zaciatocnici 🙂 ) Ale cez den nedavam od zaciatku odplienkovania a je to OK, este sa nepocikal. Tak dobre ze sa ti vykakal, kam mal. Mne sa Krpec prvy den vykadil do slipkov a z nich vytriasol na zem 😝 😀

csina
9. máj 2012

@kiwi82 ja som kúpila v Lidl, mali raz takú knihu nálepiek a aj kdesi na hodoch... ale mrkni na mimibazar.sk, tam predávajú všetko 😀

lenja123
9. máj 2012

@adelaine ak máte v byte dostatočne teplo, skús ho nechať cez deň bez plienky, len v tričku. Myslím, že ak sa naučí sadať "na holo" na stoličku, na koberec, nebude problém ani z nočníkom. Samozrejme ho bude treba strážiť, aby nesadol niekde na studenú dlažbu.

csina
9. máj 2012

@ivanajelinek ja som prestala dávať na spanie asi po 2 týž. ale my sme boli na tom tak, že Timi mala už dlhšie v noci suché..

gumimaci
autor
9. máj 2012

@m.i.r.i po vasom vzore mame od dnes nocnik aj v zahrade a uz som tatuskovi oznamila, ze bude ucit chlapa cikat na chlapa vonku 🙂 ale ten nocnik vonku je ok, dnes sme boli uplne bez nehody 🙂

adelaine
9. máj 2012

@lenja123 v byte mame len koberce, to bude pohroma 😀

xlucia
9. máj 2012

@adelaine ak mate len koberce, kup take cvicne slipky, ako mam ja v bazariku. ulahci to ucenie a nebudes mat ocurany cely byt

tosomja
9. máj 2012

@anjelicek26 ahoj, to vážne nemá plienku ani na noc? Nám sa tiež podarilo odplienkovať, nepočítala som síce, za aký čas - ale určite nie dlhšie ako dva týždne. Vonku sa vypišala len raz, aj to som ju držala možno pol hodinku vo vzduchu s holou pišulkou 😅 Tiež môžeme byť vonku aj štyri hodiny a nič, tak isto u mamy. Doma si sama zoberie nočník - slabo rozpráva, takže sa dorozumievame posunkami 😀 alebo hatlaninou.
Na poobedný spánok plienku nemá, zobudí sa, ak jej treba - ale už nepospí ďalej.
Ako ste to riešili v noci? Koľkokrát ste prezliekali posteľ, koľkokrát sa zobudil sám a spal ďalej...? Alebo si pýtal potom jesť a robil okolo toho "ceremónie" ? Neviem si to predstaviť, predsa je to veľa hodín bez "potreby" ...

ivanajelinek
9. máj 2012

@gumimaci A postupovala si presne podla tej metody, ze odplienkovanie za 7 dni? Zacala si jednoducho tym, ze si zo dna na den prestala davat cez den plienky a davala len na noc?

gumimaci
autor
9. máj 2012

@ivanajelinek ano 🙂 teda par x som cez den dala, na zaciatku ked som isla do obchodu, ale potom som sa rozhodla ich nedavat uplne. Lebo tiez sa mi zdalo, ako sa tam pise, ze plienka potom dieta iba zbytocne matie a cely proces sa predlzuje.

anjelicek26
9. máj 2012

@tosomja - mne sa vtedy obaja (19 a 20) mesiacov prost prestali pocikavat, tak som im tu plienku proste vzala a saska mala nehody (2?) a Maxi mal jednu, raz za cas sa stane, z musi cikat, ale to sa zobudi, dovlecie ma k nocniku, ale je to veeelmi zriedka, len ked sa pred spanim rovno kupal a pil za tym ste flasu mlieka... teda ked vypil fakt vela... aj ked maxi pije bezne pred spanim 150ml a 150ml v noci a cika az rano o siedmej. Ked v noci pije mlieko - teda sa zobudi - cikat ho nedam, nech si nezvyka.

Toto je cele o hormonoch, co prestanu produkovat moc v noci, proste dieta dozrie - ine dozrie neskor, toto sa podla mna natrenovat neda.

tosomja
9. máj 2012

@anjelicek26 Aha, takže automaticky prestali čurať v noci a až keď mali plienku takmer suchú, tak si začala odplienkovať na noc? Moja má ráno plienku ešte dosť mokrú. Tak asi treba počkať. ...

anjelicek26
9. máj 2012

@tosomja - saska uz po 1 dnom odplienkovavania a maxi asi po troch prestali cikat kd spali. Denny aj nocny spanok. Neviem definovat preco, ja som nerobila pre to nic specialneho.. prestali, nazbierala som odvahu, vzala, nechala spat s holou ritusou, zapla nocne svetlo a postavila nocnik rovno pred postel, ale nebolo treba ;)

tosomja
9. máj 2012

@anjelicek26 Tak na poobedný spánok v pohode...ale neskúšala som ešte na noc. Uvidím, aké budú ostatné dni pri poobednom spánku a možno dostanem odvahu a skúsim aj s nočným odúčaním.

anjelicek26
9. máj 2012

@tosomja - ja mam velmi savu podlozku v postielke (aj ked je pravda, z väcsinou je nasackovany u nas 😅 ), tak ta zachyti fakt vela, on tam casto rozlial - nechal vytiect - celu flasu s mliekom a madrac bola ln slabunko mokra, je to super, pritom nie je gumena, je to taky savy flis.

tosomja
9. máj 2012

@anjelicek26 my máme tri matrace - teraz má starší, kým sa nenaučí bez plienky 🙂 a gumenú podložku, ale veeľmi šuští, počujem ju až do obývačky 🙂 takže musím vymyslieť niečo iné.

ivanajelinek
10. máj 2012

@gumimaci A trenovali ste aj tu prvu a druhu fazu, ci si hned zacala s tym 7 dnovym?

gumimaci
autor
10. máj 2012

@ivanajelinek ahoj, ano, ked uz som sa rozhodla, ze to takto skusim, tak som sa najprv snazila par tyzdnov mu vysvetlovat na wecku a v kupelni co robim a preco. Potom som si vytipovala taky tyzden, kedy som mala minimum povinosti, aby som sa mohla 100% venovat len a len malemu.

zuzulienka31
12. máj 2012

@tosomja ak ti mozem poradit, tak my sme pri starsom pouzivali tie podlozky na prebalovanie, dala som ich medzi plachtu a matrac a ak si aj cvrkol, tak nemal mokry matrac a nemusela som v noci nacvicovat 🙂

tosomja
12. máj 2012

@zuzulienka31 Ďakujem
baby ja som to na spanie vzdala, malá sa mi pocikáva, hneď sa zobudí a nespí ďalej. Takže so spaním ešte počkáme. Dnes som jej dala na spanie plienku, mala ju total že mokrú, ale aspoň sa vyspala - spala tri hodinky (myslím poobedný spánok). Bez plienky 15 minút.

kathy7337
12. máj 2012

@adelaine podľa mňa sa netreba stresovať a hlavne nestresovať drobca. môj malý má 29 mesiacov a nič. panický strach z nočníka (sadne si len vtedy ak ideme s nožničkami strihať papieriky). od septembra ide do škôlky a potrebujeme sa odnaučiť od plienok.... aj tak nestresujem. každé jedno dieťatko dozreje a má ten "svoj" čas, kedy sa začne pýtať. moji rodičia ma podpichujú,že ja som začala na nočník chodiť v 9mesiacoch (naši mi lezú s tým na nervy), vraj som na krpca mäkká, že ho mám nútiť... blbosť! nechávam to na neho a pred 2 dňami ten jeho čas asi nastal.... vonku som ho nechala v kraťaskoch. trikrát som ho prezliekala,lebo každé pocikal, hoci som ho dávali cikať na mravčeky, trávičku, dokonca aj mačku sme išli ocikať 😀 a dnes je celý deň bez plienky. boli sme vonku a vypýtal sa ocikať kamene, pred chvílou cikal do nočníka.... proste pochopil, čo od neho chcem.... takže moja rada, nechaj ho...jeho čas príde.

kaja73
12. máj 2012

@tosomja na matrac sa daju kupit take nepremokave plachty s gumickou na okraji,takze presne drzia a vobec nesustia. Vnutornu stranu maju pogumovanu a vonkajsia je bavlna.
Jednoducho sa daju na matrac aj po tme-ked treba vymienat po pocikani sa.
My mame tri kusy a vystacia nam.

zuzanockamt
12. máj 2012

@kathy7337 velmi si ma potesila s tymto prispevkom ... ja si to takto nejako predstavujem 🙂

kathy7337
12. máj 2012

@zuzanockamt áno? tak to som rada. ďakujem za tvoj komentár

maxii
12. máj 2012

caute,

tiez odplienkovavame, ale zatial nie velmi uspesne, viete mi poradit ako na malu, ked sa sice vypita cikat ale v sekunde ked uz cika? a ona je na seba taka hrda ze sa uz pyta 🙂))tak ju chvalim a aj tak dam na nocnik, ale donho uz nic, vsetko je v plienke/gatkach.....mate nejaky tip alebolen pockat, kym to dokaze udrzat?

diki za rady

kathy7337
12. máj 2012

@maxii v tomto prípade je to trošku jednoduchšie s chlapcami, lebo môj drobec keď zistil že chce cikať, chytil si konček "pipíka" a kričal "cikááááť". myslim,že by bolo dobré jej cez deň vôbec nedávať plienku, ale len po dome nechať holú alebo v gaťkách.... aj keď si zo začiatku cvrkne, po chvíli pochopí, že to má udržať, aby bolo čosi i v nočníku. proste ono to asi dlho trvá, kým ju stihneš celú vyzliecť...

gumimaci
autor
12. máj 2012

@kathy7337 ahoj, ale nechala si ho bez plienky a az ked sa pocikavat do gati, tak prisiel na to co vlastne robi? Moj zas vonku nechce cikat, doma aj 10x za hodinu a najradsej kakat 😀
@maxii ahoj, o tomto co pises ty, rozpravaju dost aj druhe mamicky, ze dieta im oznamuje ze kaka/cika, ale prave v tej chvily 🙂 ked sa jej ty spytas ci sa nechce vycikat, tak sa nevycika? skus si odsledovat casove intervaly, v ktorych vykonava potrebu a ak sa sama nevypyta v tej dobe, tak sa jej spytaj ty, ci nepotrebuje.