Odstavenie od kojenia 10 mesačného bábätka

uzanka16
15. jún 2018

Prosim nejake rady- postup ako odstavit 10 mesacne dietatko od prsnika, nejdem vypisovat dovod preco,ani si nezelam aby mi tu niekto pisal preco nemam odstavit a bla bla, proste mam nato dovody a chcem odstavit.Ako ste niektora postupovali.

meredian
15. jún 2018

Ahoj 🙂 ja som zacala odstavovat v 13 mesiacoch (cakala som druhe), postupne som vynechavala kojenia, tak o jedno za tyzden menej a nahradzala UM, ziadne bolesti prsnikov nic, urcite je aj viac sposobov a rychlejsich, ale nam to slo takto dobre, mala to prijala bez problemov a nakoniec sme skoncili na UM rano a vecer.

vodavodickova
15. jún 2018

Ja som tiez odstavila postupne,tiez som bola tehotna,tak neviem ci to tomu aj nepomohlo,dcerka postupne presla na Sunar.
zvykala si mesiac-dva,ale bez placu.
Skusala som zakazdym dat umele do flasky,kolko vypila-vypila,zo zaciatku som potom este dokojila ked vypila len 2-3 glgy,ale potom uz 60ml,90ml a islo to pomalicky.A v noci sa potom aj sama prestala budit.Ale az okolo 2,5 roka prespala celu noc,este bolo take ze v noci som 1x vstavala a zarabala trosku mlieka.drzim palce.

nika898
15. jún 2018

@uzanka16 zacni nahradzat UM. Len je otazne ci ti babo prijme flasku mozno budes musiet poskusat viacere. Mne sa pri prvom osvecila znacka philips avent. Prvy syncek sa mi odstavil sam medzi 5-6. Aj kvoli zdravotym problem ale hlavne kvoli tomu ze zacal dostavat UM. Este som par tyzdnov odsavala ale mliecko mi same odislo bez naliatych pprsnikov. Ja osobne som za to riesenie pomalicky nahradzaj kojenie UM a budes to mat bez bolesti, kriku a placu.

uzanka16
autor
15. jún 2018

@meredian cez den nie je problem byt bez prsnika odmieta ho ale tie noci su katastrofalne,kazdu chvilu chce dudlat a ukludnovat sa nom,a ja nespim,som vycerpana a mam este 2 rocnu a jedina moznost kedy si mozem oddychnut je noc aj to sa mi neda,cumel nechce,na rukach uklusnit sa nechce jedine cicka,zacalo to pred 2 tyzdnami

uzanka16
autor
15. jún 2018

@nika898 problem je nocne kojenie zacal brat moj prsnik ako uklidnovak a je to prenho cumel

nika898
15. jún 2018

@uzanka16 mozno jej idu viacere zubky naraz vtedy vacsinou byva babo taketo. A uplne ta chapem ja mam doma to iste mam 6 mesacneho a 2 rocneho. Ten mladsi sa mi tiez zacal v noci budit kazdu hodinu ale on chce len zmenit polohu nastastie. Skus jej dat cajik v noci mozno je len smadna je horuco aj tym to moze byt sposobene.

basska_b
15. jún 2018

@uzanka16 Tak to je trošku iný problém ako strava, skôr psychický :/ netuším, čo poradiť, na dudlanie je cumel, určite nie prso. A osidit ho? Dať do náručia, chvíľu prso, ale potom vytiahnuť a pichnúť cumel?

nika898
15. jún 2018

@uzanka16 a inak mna ked to uz prestane bavit aby si dudlal lebo vacsinou je to rano od 4 do 6 tak mu vytiahnem a len si ho silno pritisnem k sebe ako keby som ho dojcila a vtedy pekne zaspinka a mozem sa potom trosku oddialit ale musim sa ho dotykat dakou castou tela aby ma citil.

nika898
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika898
15. jún 2018

@uzanka16 alebo este ma napadlo ja som starsieho dala uz do svojej izbicky ked mal 10 mesiacov a zvladol to bravurne. Skus ho mozno nechat spat iba s manzelom v izbe a ty chod do inej a nech k nemu vstava v noci muz mozno pomoze ked nebude citit tvoje mlieko

uzanka16
autor
15. jún 2018

@nika898 ide mu naraz dosť zubov práve, teraz raz mu už ide 8.zub

uzanka16
autor
15. jún 2018

@basska_b skúšala som hladkanie,zobrať na ruky keď sa v noci rozplače a povarovat ho no nepomáha rozplače sa ešte viac a len sa otáča za prsnikom.skludni sa až na cicke,od narodenia som ho učila na cumel že aby vedel že prsník je na papanie a nie spraviť z toho cumel,bez problémov chcel cumel a aj keď sa budil dala som mu do úst cumel a spali sme ďalej,alebo ak chcete sa častejšie dojčiť vedela som kedy len ťahá a keď prestal hneď dala cumel aby si nezvykal.no zrazu s cumlom to seklo,nechce ho cez deň ani v noci a keď mu ho chcem dať jaci,rukami mece len aby som mu ho nedala do úst a ak sa mi aj podarí mu dať do úst vypluje.

uzanka16
autor
15. jún 2018

@nika898 keď manžel ťahá aj nočné i denne 12-tky v tomto sa naňho nedá spoľahnúť lebo nemá bohužiaľ nervy na toto.normalne na odstavenie musí prísť svokra alebo čo.a napr.aj jeho dať do izby že samého spinkať sa nám nedá lebo máme dom nedokončený a iba v spálni a v obývačke sa dá spať.takze dosť to komplikované máme s možnosťami čo urobiť

gabika87
15. jún 2018

tiež som odstavovala ked mala dcéra 10 mes. jedného večera sme povedali dost, nachystali všetko možné do fliaš a ked začala plakať, tak skúsili dať UM, ked nechcela tak čaj alebo vodu, ked ani to tak si ju muž zobral na ruky a utišoval. po 2 hodinách sme sa vystriedali - to bol ten najväčší plač, a ja som ju mala cca takú pol-trištvrte hodinku ale už tak neplakala len vzlykala až zaspala a odvtedy som sa zaťala a nedala...ešte dva večery boli ťažšie ale nie až také ako ten prvý a potom už si na prso ani nespomenula

uzanka16
autor
15. jún 2018

@nika898 ešte toto vyskúšam,lebo ja fakt už zlé spavam neviem spať pri dojčení a už to aj telo nezvláda,bola som taká vyčerpaná že som nešla udržať rovnováhu iba k lekárovi ,injekciu mi musel pichnut ,robili vyšetrenia a vysledok-vycerpanost

nika898
15. jún 2018

@uzanka16 verim ti ze si vycerpana ale mozno je to naozaj tymi zubkami. Skus mu dat este ten cajik a mozno to za tyzden dva prejde. Ja denne fungujem na celej horkej cokolade kvoli energii 😀.

basska_b
15. jún 2018

@uzanka16 fuha, riadna zmena o 180 stupňov... niečo sa deje :/

bucko555
15. jún 2018

@uzanka16 treba naučiť na cumel a bude kľud aj moja malá v noci chcela si len podišla už nejedavala to mala 8 mesiacov naučila ju na cumel a odvtedy spíme celé noci ato bude mať dva roky teraz. Cez deň sa mi odstavila sama keď mala 14 mesiacov

lavender21
15. jún 2018

Ja som odstavovala keď mala malá 9 mesiacov. Jednu noc som jej jednoducho prso nedala. Keď sa zobudila dala som jej fľašu UM. Našťastie s ňou vôbec nemala problém. Papala asi trikrát tú noc. Teraz má 11 mesiacov a papá tak jeden až dvakrát v noci.