Otvorené okno v noci pri 5 mesačnom dieťatku

alzbetka83
22. júl 2014

S priateľom sa stále hadame kvôli oknu v spálni,jemu je vždy teplo a chce spať pri otvorenom okne,v izbe s nami spinka naše dievčatko,izba je mala a postielka je asi 2m od okna,bývame pod lesom takže tu nieje až tak ako v paneláku. Je to sebec,alebo má pravdu?

grundia
27. júl 2014

@alzbetka83 ja sama by som nezniesla zatvor.okno.
Mala je decembrova,mim.rok v lete sme mali ventilacku stale otvorenu a tento rok mame aj okno,aj balkon.dvere dokoran.Mala ma body na sebe,nebyva zakryta lebo to nema rada.Postielku nema hned pod oknom ale az za manzelskou.
V noci keď sa mi budi na kojenie a citim uz ochladenie,zavriem balkon ale okno mam otvorene aj tak.
Netreba ti malu az tak"ochranovat",ved nema tyzden.Ja si myslim,ze vetranie je fajn.

veriiii
27. júl 2014

@alzbetka83 hlavne aby nebola v prievane, ono napr par dni dozadu sa mi zdali noci chladne ..najlepsie je akeby babo bolo v letnom spacom vaku, len lahke kratke bodicko,alebo tielko...alebo lahky dlhy overal ak vak nemas.....ak je mala izba, bohuzial,lahko sa asi vyhreje, co je nebezpecne pre babo taktiez..pre takyto vek je este prehriatie velmi nebezpecne...

zita19
27. júl 2014

Keby bolo vonku -20° tak by som uvazobvala o tom, ze asi spat pri otvorenom okne nie je najlepsi napad, ale ked vonkajsie teploty ani skoro rano neklasaju pod 15° nechapem, preco by sa malo spat pri zatvorenom okne. Vsak to dieta nespi nahe na vlhkej posteli, zeby prechladlo. A proti odkopaniu je uplne jednoducha finta. Na paplonik, ktory v lete je aj tak zbytocny ked babo spi v pyzamku, staci do rohov nasit snurocky (lepsie su gumicky, tie co sa navliekaju do gati) a priviazat ich o tycky postielky. Zarucene sa neodkope ziadny nocny futbalista.
Ako uz mnohe napisali, drzat dieta v skleniku je jedna z najhorsich veci co mu mozte spravit. Na vybudovanie imunity treba nejake podmienky. Vydezifikovany, vysterilizovany sklenik teda touto podmienkou urcite nie je.

amandas
29. júl 2014

moj manzel je taky isty.. este aj v januari ked mrzne tak on by bol najradsej s otvorenym oknom dokoran 🙂 my sme to riesili tak ze pred spanim sme riadne vyvetrali nakolko nam aj pediatricka odporucila ze je lepsie aj pre dieta spat v chladnejsej izbe ako v prehriatej izbe. postupne ked bolo teplejsie sme spavali aj s malou s otvorenou vetrackou v izbe. a mala bola celu dobu zdrava ako rybka.. prva choroba prisla az v skolke ale to sme zacali fungovat na probiotikach actibax.. stale ich mame pri sebe a fungujeme na nich cela rodina 🙂 su vhodne aj pre male deticky.. takze ak sa bojis ze ti mala nachladne.. mozno by som skusila preventivne na podporu imunity

libka1
29. júl 2014

no urobit z chlapa sebca a neviem co este kvoli tomu ze chce spavat pri otvorenom okne ma len utvrdilo v tom ze sa tu kumuluje cim dalej tym viac na hlavu padnutych zien 😕 o takomto niecom vytvorit temu je podla mna umenie 😀 😀 😀
potom sa nestazujte ze vas neberu manzelia vazne poniektore, ked sa chovate ako slepice a neviete riesit mini problemiky rozumnym dohovorom, co budete robit ked nastane nejaka vazna situacia? 😝 hroza!
a ano, dietatu sa nic z cerstveho vzduchu nestane, mam to odskusane na svojich dvoch detoch.... skor im skodila prekurena miestnost...

lauricita7
31. júl 2014

zalezi ako to zvlada mala.. moje deti boli nachylne na vsetko.. ked ich len troska ofuklo bolo zle.. nehovoriac o tom co nastalo ked nastupili do skolky to sme boli skoro nonstop na ATB.. po vymene peddiatricky nam zmneila aj lieky a nasadila probiotika na upravu crievok po ATB a na posilnenie imunity. Actibax - ky nam velmi pomohli lebo odvtedy to je s detmi stale len lepsie a lepsie.. dokonca aj chripkove obdobie sme "prezili" v zdravi 🙂 takze otvorene okno pri spani.. je otazne..

anglicanka1981
31. júl 2014

@delphia rec bola o otvorenom okne a niekto pisal ,ze nie, lebo sa odkopu. Ja som len pisala ,ze to nie je dovod na zatvaranie okna.

anglicanka1981
31. júl 2014

@lauricita7 a boli take nachylne od narodenia? Ja si niekedy myslim ,ze deti su take nachylne, ked v ranom veku su prilis chranene. Ale ktovie, maly je este maly, tak uvidime, ked bude vacsi.

emma_932
31. júl 2014

my sme spavali pri otvorenom okne uz v porodnici. aj doma. bez debaty. maly je februarovy, zima bola poriadna. ma tri a pol roka, chory nebol ani raz /klop-klop/ takze tak

zitaje
3. aug 2014

No ja neviem, mala spalna, v nej traja ludia, a zatvorene okno v lete? 😖 A to uz preco?
Moj ma 10 mesiacov, spi v pyzamku (dnes ma "opalovacky" s kratkym rukavom) zakryvam ho len oblieckou a mame okno na vyklapanie otvorene nonstop, teda ked nie je otvorene dokoran.
Myslim si, ze ak ma aj mensie babo komplet pyzamko, ze ma zakryte ruky-nohy, a je zakryte, nemoze mu byt zima, ved je teplo 😅
Treba deti otuzovat... ja maleho teraz v lete obliekam len ked ideme von, kedze je spolocensky neunosne chodit po sidlisku s holym babatkom 😎

fosilka
12. aug 2014

Neviem si predstavit spat pri zatvorenom okne, ci uz su horucavy alebo je trochu chladnejsie. Mala ma 6 mesiacov, mame okno otvorene skoro stale od kedy sa trocha oteplilo. Tiez ma posiestielku asi 1,5m od okna. V postielke ma hniezdo a baldachyn. Ale samozrejme dbam na to, aby inde boli okna zatvorene a nemala prievan. Snazim sa urobit prievan, resp. lepsie vyvetrat este pred spanim. Ked sa bojite prechladnutia, skuste mu dat spaci vak a uvidite ci mu bolo v noci teplo. Neviem ci pri takomto "teplom" odchove potom nie su deti ako kvetinky a potom vonku pri lahsom alebo chladnejsom vetriku hned neprechladnu.

simca06022011
12. aug 2014

ja neznesiem otvorene okno, ale veru v lete ked sme 3 v spalni vetrame nonstop ak pritiahne tak okno zatvorime, pretoze teraz v dazdoch sa riadne ochladi nad ranom... musim povedat, odkedy nedrzime sklennik mala je ovela menej chora (pri malej sme nikdy takto nevetrali, aj ked pocas dna mame stale otvorene nejake okno, ale aby nebol prievan)

kofoluska
13. aug 2014

Fuha, v tych horucavach zavrete okno? Vsak by mi syn celu noc bol hore. Od narodenia spaval pri otvorenom okne (zjazdili ma za to uz v porodnici sestricky, ale no co sa udusim? vsak bol obleceny). V zime denne spanky spaval pri otvorenej vetracke. Ma rok a za cely cas mal len siestu chorobu a raz mal dva dni teploty, co nachladol od manzela. Ale nemal sople ani nekaslal, nic.
Ano, do cca roka si nedokazu udrzat telesnu teplotu, pretoze termoregulacia este nie je to prave orechove, ale to neznamena, ze ich mame drzat v skleniku. Potom vylezu von, ofukne ich prvy vietor a skoncia s anginou a podobne. Deti treba otuzovat, cim samozrejme nexcem povedat, ze si mame brat priklad z nasich romskych spoluobcanov. Len jednoducho vsetko s rozumom. 🙂