Pocikávanie v noci

31. okt 2022

Ahojte,raz som sem už písala,môj 3r synček sa pocikava v noci.Zacalo sa to od októbra odkedy chodí do škôlky na celý deň.Hodinu pred spánkom nepije,dám ho vždy pred spaním sa vycikať.Ked ja idem spať ho zobudím na cikanie.No aj tak sa docika v noci.Zo začiatku raz za noc a teraz už dvakrát za noc.Nepyta sa,ja to dozviem keď plače no to už je mokrý alebo ja sa zobudím v noci a idem ho pozrieť a už je celý mokrý.Dvakrat za noc ho prezliekam,darmo má plachtu pod sebou nepremokavu,aj to precika.Kazdy druhý deň perem posteľné prádlo,aj pyžamá.Bojim sa aby nedostal zápal pľúc alebo niečo kvôli tomu ze je v mokrom.Ma sople a kašle môže byť že kvôli docikavaniu ho to stále drzi.Za celý október mal cca 8 krát suchú noc,ostatné dni sa docikal.Poradte mi,ja už som bezradná čo robiť.Mam si dať každú hodinu v noci budik a dávať ho vycikať sa alebo čo?

lenjaona
31. okt 2022

Sesterkin maly ma 6 rokov prave isiel do prvej triedy a pocikava sa, on dlhsie pred spaním nepije.. Napr ked ide spat o 8 mej tak o 5-6 naposledy pije ale malo, dava mu plienku na noc aby vsetko nebolo mokré a teraz dostal lieky na to a pomahaju
Ja som sa pocikavala kvoli psychike do 14 tich rokov a pomohli mi lieky od psychiatricky dovtedy som mala problem a nevedela sa zobudiť a pocikala sa aj 3-4x v noci kazdu jednu noc
Po liekoch ktore som brala asi rok sa viem budit a mozem pit kolko chcem, pomohli mi a uz sa to nevratilo nikdy

hariet
31. okt 2022

A bolo obdobie, zeby bez plienky prespal celu noc? Toto ti zacal robit len teraz v oktobri? Lebo ak to nezacalo len takto nahle, bezne 3 rocne deti na noc plienku maju, este potrebuju na to dozriet a niektore este v 4 dokonca v 5 rokoch plienku na noc potrebuju.Mozno to suvisi aj s tou skolkou- choroba a stres. A preco mu teda nedas pre istotu na noc tu plienku a usetris si to pranie a stres na oboch stranach?

autor
31. okt 2022

@hariet Áno spal bez plienky.Od 2 rokov bol odplienkovany aj na noc.A ten rok spal normálne a pýtal sa v noci,zobudil sa a kričal mama cikať.No teraz nič,on nieže mu cvrkne trochu moču ale komplet sa docika preto je všetko celé mokré.Neviem či to má stres zo škôlky,ťažko sa adaptoval.A doteraz každé ráno hovorí že nechce ísť do škôlky.Preco mu nedám plienku,už bol odplienkovany a máme ísť naspäť a u používal plienky?A dokedy?
@lenjaona Aké lieky?

loliki
31. okt 2022

Vyšetrenie u nefrológa, moč, obličky,infekcie, psychika atď. Zatiaľ ho v noci ber na WC.

lenjaona
31. okt 2022

Plienka je istota, usetris si pranie
Spýtam sa jej na názov, ale pomáhajú mu

lenjaona
31. okt 2022

@loliki takýchto vyšetrení som mala xy, ale bola za tým psychika ta veľmi veľa urobí
U mňa to trvalo veľmi dlho a nebolo to príjemne

loliki
31. okt 2022

@lenjaona Je to aj o vývoji telesnom - nervovom- psychickom. Keď to telo potrebuje čas, tak potrebuje čas. Treba využiť aj plienky.

simca06022011
31. okt 2022

Myslim že je to.bežné a hlavne u chalanov to v okolí vidim uplne bežne. Zmena, psychika... Ak u starších. 3r by som este šupla plienku, nenadrapovala ho a nestresovala este viac s neustálym budenim v noci. Nech sa vyspí. A hlavne kľud mu vytvoriť. On je este maly, poznam viacero chalanov kdeto prešlo az v 6-8rokoch.
Ak treba môžeš zobrať vyšetriť moč, pre istotu, mne sa to zda vela tolko cikat v noci a hlavne ked ani nepije pred spaním...

lenjaona
31. okt 2022

@loliki ja som už v 3 rokoch nemala plienky ani sa nepocikavala, lenže raz sa stalo také že otec prišiel z basy domov, ja som išla za ním keďže mi chýbal a on nervózny ma chytil na ruky a hodil o zem z výšky, v tom momente som sa pocikala a trvalo to od 3-14 rokov, a vždy keď zvýšil hlas v momente som sa od strachu pocikala a on sa smial, utkvelo mi to dosť v pamäti
Lieky od psychiatricky pomohli ale veľmi to ovplyvnilo detstvo

xxixinka
31. okt 2022

Dala by som naspäť plienku, a sledovala. Moja dcéra konečne až teraz začala spávať bez plienky. Má 4,5 roka a bez plienok cez deň bola od 2 rokov.

autor
31. okt 2022

@loliki Chodila som s ním od narodenia k nefrologicke,mal zmenšené obličky.No ako rástol už ich má dobré,tak dr že nemusíme ďalej k nej chodiť.Ja si myslím že skôr tá psychika nástup do škôlky.Doteraz bol nonstop so mnou doma a teraz zmena.
@simca06022011 Vyšetriť moc k detskej dr?

loliki
31. okt 2022

Normálne k detskej, lebo sa znova pocikáva a dôvodov môže byť viac.

hariet
31. okt 2022

Tak vyzera, ze to je ozaj psychika. Ja by som mu dala plienku, nech sa radsej nerusene v noci vyspi. Ono ked si zvykne na skolku, bude v pohode a s velkou pravdepodobnostou bude zas v noci spat bez pocikania.

stanulienkat
31. okt 2022

Tiež by som tomu ešte dala čas, aby si zvykol na škôlku. Nemyslím si, že takéto malé deti, že je to už riešenie na nefrológa, alebo urológa. A nepiť jednu hodinu pred spánkom je veľmi málo, aspoň dve-tri hodiny treba byť bez tekutín.

autor
31. okt 2022

@stanulienkat Môj veľmi veľa pije cez deň, nevydržal by 2-3 hodín pred spánkom nepiť.

fiafia
31. okt 2022

Dala by som u pediatricky vyšetriť moc a ak v Tom problém nebude tak len vydržať. Moja dcéra sa tiež začala pocikavat po nástupe do škôlky,bol to pre ňu veľký stres ale časom to prešlo...

autor
31. okt 2022

@fiafia Za aký čas to prešlo?

fiafia
31. okt 2022

Trvalo to zo tri mesiace ale tá frekvencia pocikanych noci sa postupne znižovala. Dcéra mala zlú adaptáciu v škôlke a toto bol jeden z následkov . Chcelo to čas. Neverila som ,že sa dožijem toho,že bude mať rada škôlku a predsa ....teraz plače keď do nej nemôže 😁

bluka2
31. okt 2022

Ja by som plienku už nedávala, keď raz už vedel bez nej. Skôr by som považovala, či nemôže do škôlky zas chodiť na pol dňa. Nejak to je asi na neho dosť, keď sa začal pocikavat

autor
31. okt 2022

@fiafia Tak nechám tomu ešte čas
@bluka2 On chodil celý september na pol dňa lebo plakal dosť veľa.A od októbra na celý deň aj tam spinká,a odvtedy sa docikava.Ci to je ozaj zo stresov zo škôlky.Musim chodiť do roboty,nemôže len na pol dňa chodiť.