Pre lepší spánok 9 mesačného dieťaťa

babulka82
21. jan 2014

prosim poradte niečo na spanie pre babatka.Maly spi otrasne v noci ,stale sa prehadzuje a vyžaduje prsnik.Cumlik nemame.Prosim nepytajte sa ma prečo ,načo a že nemam snim nič robit,som už unavena a ano hladim aj na seba aby som bola aj ja v pohode.POuživali ste nejake kvapky alebo homeo čo vam naozaj zabrali na lepši spanok?dakujem

krisstinaa
21. jan 2014

skus viburcol. to su homeopaticke cipky a pomahaju na upokojenie napri. pri bolesti. ja to malemu davam ked mu idu zuby. ale nieco vhodnejsie a ovela ucinnejsie by som tiez chcela poznat. maly bude mat 21 mesiacov a zatial som sa vyspala asi len 4 alebo 5 noci :/

culia1
21. jan 2014

Mne na toto pomohlo sa odstahovat sa na 10 noci z izby. Manzel to proste musel vydrzat, dat mu vodu, pritulit ho, hehe prvu noc (nebola som doma ani vtedy vobec, bola som s babami von) mu dal jablko, ze co ak je naozaj hladny. No a tymto sme zistili, ze maly nie je hladny, len vymysla a tak sa odnaucil kojit v noci a odvtedy pokoj.

babulka82
autor
21. jan 2014

@culia1 no naš dostane zachvat plaču ked ten prsnik nedostane ,ja neviem ako to riešit.Minule som mu nedala a snažila sa všemožne ho utišit a aj muž a strašne plakal až bol spoteny cely a ten prsnik si vybojoval lebo mi ho bolo luto.A toto trvalo cca 20 minut . ☹

babulka82
autor
21. jan 2014

@krisstinaa viburcol som skušala ale nič moc rozdiel som nevidela. 😒

excelent1
21. jan 2014

sedalia homeo sirup na nervozitu a poruchy spánku.mne sa zdá ,že pomáha

culia1
21. jan 2014

@babulka82 no ved ide prave o tom, ze maly ta citi, citi tvoje mlieko a vie, ze ta zlomi. Prave v tom je dobre sa odstahovat sa z izby. Mozno sa zobudi prvu noc rovnako casto, lebo to je zvyk, ale kazdu noc sa zobudi manzelovi menej a menej. Nam na 3 alebo 4 noc spal celu noc. A ked som sa po 10 dnoch vratila do manzelskej, tak ho ani nenapadlo pytat prso v noci.
hehe, 20 minut nie je este velka doba. Pride horsie obdobie 🙂
mne minuly tyzden vrieskal 2 hodiny poobede, lebo proste nechcel zaspat. A to teda uz su nervy, aj na jeho strane aj na mojej 🙂

danielita18
21. jan 2014

môj malý síce kojený nie je ale tiež v poslednom čase začal strašne vymýšlat so spánkom síce v noci prespí nepotrebuje papat ale vecre ulozit ho je hruza, zaspí o 20:30 a za pol hodku je vyspatý a chcel by sa hrat tak ho nevyberám zaspáva s plačom hladkám ho a niekedy to zaberie ale ked aj tak vymýšla tak odídem a necham ho vyplakat 10 min a prídem dam dudlík a jeho plienočku ktorú stale žmolí dám na bok trošku ponatriasam a zaspí ale včera nezabralo nič len 20 min plač a zaspal idú mu zúbky bud stoličky alebo očné tak viem že je ubolený ale ja už som tiež za celý den hotová lebo málo spí iba tak po hodinke max 1,5 výnimočne ale ked je už aj cez den nervozny tak mu na noc dávam Norofen a vtedy spí a ani sa v noci nemrnčí treba skúsat aj trošku tvrdšími sposobmi a tiež už ked ma chytajú nervy tak sa zoberiem von so psom na prechádzku a uspava ho manžel a zatialsa vždy podarilo

babulka82
autor
21. jan 2014

@culia1 no naš neni určite hladny,lebo on vždy nepapa ,iba si pocucka a spi dalej. A daval mu manžel cumlik? Lebo naš ho nechce.No nechceme ho momentalne nechat moc plakat lebo sme boli chory mal zapal pluc a ešte trošku kašle a pritom plači ho dusi ešte viac jak sa nadrapuje.Preto to zatial nechcem skušat takto.Ale možno sa časom aj k tomu dopracujeme. 😉

culia1
21. jan 2014

@babulka82 nie, nas nemal nikdy cumel, nikdy ho nechcel, nastastie. No ked ste po taketo chorobe, tak to este chvilku vydrzte.

luciar260
23. jan 2014

moj maly bude mat 8 mesiacov .. a od druheho mesiaca som sa este nevyspala ani jedinu noc a to naozaj neprehanam, nekojim papa uz kravske mliecko.. a ani na hlad sa mi nebudi .. zobudi sa place, zakazdym ho treba uspavat cca hodinu, niekedy menej, takto sa zobudi asi 3 -4krat , a zakazdym s nim treba hodinu robit bud dat mliecko nechce dat cajik nechce uspat nechce... poviem vam pravdu uz som si na to aj zvykla .. no niekedy mam pocit ze som uz na pokraji zrutenia ☹ stale som dufala ze bude starsi zlepsi sa to no cim dalej tak sa to este zhorsuje

babulka82
autor
24. jan 2014

@luciar260 u nas taky tak,asi to naozaj nebude tym kojenim ked pišeš že vy sa nedojčite ☹

lucia006
24. jan 2014

Ja vam asi nepomozem v tom co zabera ,ale aspon vam napisem ,ze nieste vtom sama,uz som aj ja zufala.maly spi strasne ,taktiez sa prehadzuje mrvi ,poplakava nekojim ho ,cumlik ma aj si ho vie datbsam uz ,ale nic nepomaha skusali sme aj homeo,tie viburcol cipky 0 bodov teraz sme skusali camiliu aj na noc nurofen,a dokonca uz aj dithiaden a nic 😒 uz ma 15mes,a spanok v nedohlade 😖

babulka82
autor
31. jan 2014

@lucia006 ja rozmyšlam ešte nad osteopatom,neskušala si? Ani u nas nič nezabera a hlavne mi je ho luto ked mrnči z nevyspatia☹

damianko0222
31. jan 2014

Ahojte babulky , ak môžem mám 11 mesačného synčeka od narodenia je snim čo robiť až kym my jedna kamarátka neporadila kvapky ktore su na alergiu mne to vyhovovala lebo mojho maleho nezbednika stale svrbeli úška dak sme si dali predpisat kvapky FENISTIL neviem ake maju sním maminy skusenosti ale ja vyborne v noci spí nemrvy sa je kludny aj cez den je to omnoho lepšie ja s čim mam problem je to že my cez noc pije veľa čaju strašne veľa ,,,, 🙂

babulka82
autor
31. jan 2014

@damianko0222 a kolko mu davaš toho fenistilu?

lucia006
31. jan 2014

@babulka82 nerozmyslala,ani som nepocula ,zeby niekto siel zanim ,ide ma uz porazit,ale dufam,ze za tym vsetkym su iba zuby , 😒

babulka82
autor
31. jan 2014

@lucia006 kolko mate zubkov?

lucia006
31. jan 2014

@babulka82 14ty sa prerezava prave konkretne stolicka ,takze viditelnych 14 ...

babulka82
autor
31. jan 2014

@lucia006 no toje super,ved to dost .Do troch rokov by malo byt 20.

iveta70
31. jan 2014

@damianko0222 skus mu dat miesto caju vodu... u nas zabralo...🙂

lucia006
31. jan 2014

@babulka82 no dakujem ked do 3rokoch este sa nevyspim 😖

lucia006
31. jan 2014

@iveta70 on vnoci nepije caj ,iba mlieko

lucia006
31. jan 2014

@iveta70 prepacte pomylila som sa ,myslela som ze ste mne pisala 😀

damianko0222
31. jan 2014

@babulka82 no do 1 roka je tam písane 10 kvapiek ja som sa rozprávala z dr, a povedala som jej o co ide davam 15 a je to celom fájn 🙂

damianko0222
31. jan 2014

@iveta70 dakujem krásne vyskušame ale čistu že?

iveta70
1. feb 2014

@damianko0222 jasne, cistu...🙂

damianko0222
1. feb 2014

@iveta70 ďakujem dnes cez noc vyskušam 🙂

maznacik40
4. feb 2014

@damianko0222 ahoj opýtam sa a to ho svrbia ušká od zúbkov , lebo to isté naša a má nekľudní spánok to si dávala na noc tie kvapky 🙂

damianko0222
5. feb 2014

@maznacik40 áno do teraz ich davam a ked ich nahhodou nemam tak je nervony a škrabka si uška ,,,, dobra vec 😖

maznacik40
6. feb 2014

@damianko0222 a to sa mozu aj dlhodobo ja neviem ale dala som tuto noc a bola pokojnejsia, no nechcem ju ucit na ne