Ako zlepšiť spánok 13 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
21. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku môjho 13 mesačného syna. Zaspí okolo 20.30 a spinká približne do 23. hodiny. Potom je hore každé dve hodiny až do rána. Je dojčený, ale dostáva aj umelé mlieko.

V noci je schopný vypiť aj 200 ml mlieka. Pred spaním dostáva 180 ml.

Je to v poriadku?

Budí sa od hladu?

Keď aj spinká, tak je nepokojný. Stále sa prehadzuje a má nekvalitný spánok.

Čo mám zmeniť?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem,či ide o takýto stav dlhodobo alebo teraz, posledné týždne. Ak posledné obdobie tak sa treba zamyslieť, či nezačal chodiť, alebo inak sa neposunul psychomotoricky vpred, a je to súčasť spánkovej regresie. Ak je dlhodobo nekvalitný spánok je možný aj nedostatok železa - informujte sa u pani dr. OL.

Nemyslím si, že sa budí od hladu, hoci nepoznám jeho jedálniček cez deň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas