Prebalujete v noci?

diana20
6. feb 2017

Ahojte. Prosím o radu, lebo neviem čo mám robiť.. keď syna prebalujem v noci aj keď nepoviem ani slovo tak ho to zobudí aj na dve hodiny a buď place keď ho nechám samého, alebo sa chce hrať.. keď ho ale neprebalim, tak sa preciká vždy, dokonca dnes v noci bol precikany o tretej, prebalila som ho, zaspal o pol piatej a spal do rána, ráno sa zase zobudil mokrý.. neviem čo mám robiť lebo každý deň takto dve pyžamká, to sa nedá.. plienky používam pampersky, zatiaľ teda aj tak najviac udržia z tých čo son skúšala, ale dnes o tej tretej mal mokré aj chodidlá.. máte nejaké lepšie plienky čo viac udržia? Alebo radu ako to robiť aby sa syn až tak neprebral? Má 16 mesiacov

lubi40
6. feb 2017

@diana20 skus dat vacsiu plienku, ale hlavne je to o mnozstve tekutin, ktore vypije. pises, ze ti pije aj v noci? Take velke dieta nepotrebuje v noci pit. Zrus pitie a nebude tolko cikat, navyse sa ti prestane v noci budit, lebo zisti, ze aj tak nic nedostane.

yanni
6. feb 2017

Baby, cisto dievcenske plienky uz neexistuju. To bolo volakedy, vyrabali sa, a myslim dokonca aj Pampers, extra pre chlapcov a extra pred dievcata. Tam boli tie obsorbcne vlozky rozne ulozene. Teraz to uz tak nie je. Tie fialove Pampers su jedno pre ktore pohlavie. Akurat, ze tie a podobne aj tie Pants nesaju tak dobre.

@diana20 Skus tie zelene baby dry, Nasa ma 18 mesiacov a ja som od narodenia mala na den biele premium protection a na noc zelene baby dry. A ked kupis este tie "plus", tie maju este hrubsiu tu absorbcnu cast.
Nasa je tiez dlhana a chuda, ma teraz rovnych 10 kg. Na noc jej davam stale zelene, cez den mava bud len obycajne nohavicky alebo tie Pampers Pants, ona sa totiz uz odplienkuva. Sama sa pyta a rano mava casto uplne suchu plienku. Ale potom rychlo rychlo na nocnik a pusti riadny vodopad.

Poradim ti este, ako uz aj baby vyssie pisali. Dieta mas uz velke, v tom veku nema v noci co pit mlieko. Je to zlozvyk, ak sa vecer riadne naveceria, od roka kludne normalne s celou rodinou, chlieb, zeleninu, ak jedavate vecer varene, tak kludne aj to varene jedlo. My mame vo zvyku jest vecer nesladke "suche", cize napr. chlieb, syr, zeleninu, napije sa zväcsa tak pol hrnceka mlieka, ca. 100 ml, obcas po kupani este trochu cistej vody a tot vsjo. V noci nepije vobec, a uz toboz nie mlieko, to nie je od smädu, mlieko je potravina.
Pokus sa v noci tekutiny zredukovat a casom uplne zrusit. Mozno budu revy ale mozno ani nie. Ja som 17 mesiacov kojila ale v noci uz davno nie. A nahradu tiez nedostala. Ked spi, tak spi, to znamena pre mna, ze je spokojna a nic nepotrebuje.

A ako to vlastne mate? On sa v noci zobudi a ty mu das automaticky flasu? Skus si len k nemu lahnut, pomojkat, neviem, ak ma cumel, strc mu cumel, ak nema, tak ho terbars hladkaj ale fakt mu tu flasu nedavaj. Take deti uz maju väcsi zaludok, ked sa vecer dobre naveceria, tka v noci mu uz nic netreba. To je naozaj len zvyk, casom si odvykne. Mozno to bude tazke, ale vsetko sa da zvladnut.
Drzim palce.

simca06022011
6. feb 2017

@yanni teraz su tie nohavickove extra pre baby a chalanov

Inak pre nas boli top Biele premiumky... oranzove a modre/ci zelene:/ nula bodov a tie oranzove mi mala precikala a to vobec nebola nejaka "cikava".. proste aj ked som namocila tu plienku to po nej hodnu chvilu len stekalo (nevie ci su teraz, ale boli take "vonave") Nuz ale moje skusenosti su uz z obdobia dinosaurov, plienky som roky nevidela :D

betunka39
6. feb 2017

večer už nedavaj veľa pit, v noci iba ak nutne , kupiť vačšie plienky, malo by pomocť. Mne sa budil najstarši na každe cikanie, ale to boli vtedy latkove plienky. Pri pamperskach si nepamatam, aby mi precikali. ALe tak každe dieťatko je ine. Moja vydržala necikať celu noc od 1 roka, vycikala sa rano bud do nočnika, alebo plienky a pritom som ju kojila aj 5x v noci.

yanni
6. feb 2017

@simca06022011 faaakt, ja to poznam z minulosti. Zatial (ale to ja kupujem len Pampersky, tak neviem ako ine znacky) som nijake extra dievcenske a extra chlapcenske nevidela. A to zijeme takmer paralelne v Nemecku a Saudskej Arabii a aj kupovane v Emiratoch, na Slovensku, v taliansku, nikde som take nevidela. Ale pravdu, ani som nepatrala, lebo nasa precikala v noci len raz a aj to, lebo jej muz vecer plienku zle dal.
Ale ako som hore pisala, uz od roka v noci nepije, ked bolo velmi teplo, tak mavala tennekvapkajuci poharik v posteli a obsluzila sa sama ak mala smäd ale nikdy nevypila vsetko a to tam bolo najviac 150 ml cistej vody. Takze ani nemal z coho curat ako zavodna kobyla😅

A inak, ja som sice nikdy neexperimentovala, ale tiez oranzove su fakt len ako papier. So zelenymi mam len dobre susenosti, tie le len na noc, su velmi hrube, cez den premium biele (v zahranici su bud biele alebo zlte), tie su tensie a nemaju decula tak vela medzi nohami, no a teraz mame tie Pants, tie tiez tak dobre nesaju a aj ked dost nacura, je povrch zvnutra dost vhky ale to je naschval, kedze su to akesi "treningove" nohavicky. Dobre na odvykanie od plienok, ak malej aj cvrkne, nemusim hned celu garderobu prezliekat. A super na zistenie, ze sa tam dole nieco deje, fakt rychlo pochopila, lebo jej to mokre, co v bielych nikdy nemala, vadi. Takze tie aj ked su na "omäk" dost hrube, nesaju tak dobre ako tie biele ci zelene.

stellasweet
6. feb 2017

Ahoj. Moj ma rok, tiez 10kg. Nosi Babylove velkost 4. Idu mu zubky, v noci sa veela dojci, vela cika, rano ma plienka asi 100 kil, uplne obrovska bomba je z plienky, ale nikdy ju neprecikal.... A v noci neprebalujem.... Neviem, co by si mohla zmenit....

sykorkauhliarka
6. feb 2017

@jasminet neviem ako ty ja mam doma teplo a tiez spim obcas mokra ;) nikdy sa neprestala od hlavy po paty lebo sme to riesili zmenou plienky ked bola viac precikana tak vtedy sme prezliekli...necakali sme na to aby nam niekto na mk poradil ;)

jasminet
6. feb 2017

@sykorkauhliarka no ked ti to vyhovuje spat v mokrom, tak nie je o com... kazdopadne - mne by to svedomie voci tomu dietatu nedovolilo, ho v tom nechat spat, ze vsak mam doma teplo

simca06022011
6. feb 2017

Nikdy som nenechávala malú povikanu, Olinka je hnusná studená. To že je okolo teplo nemení nič na tomto fakte... Mne by tak príjemne tiež nebolo. Hlavne ak sa úplne precika že má aj oblečenie mokré.

miriam11
6. feb 2017

@diana20 moje obe deti pampersky precikali vzdy, aj cez den. Syn mal nakoniec po odskusanych vsetkych znackach z Lidl bielofialovy obal, najlepsie zo vsetkych.

diana20
autor
6. feb 2017

Musím asi skúsiť babylove len neviem či ich tu vi francúzsku nájdem.

yanni
6. feb 2017

Baby nehadajte sa, zalezi aj od veku dietata a aj to, ci sa na to mokre zobudi. A jasne, ked ze vsetko oblecenie mokre, tak aj ja som prebalovala a prezliekala. Tiez uplne mini pidi mrna, som aj v noci a castokrat aj viac krat prebalovala. Ako deti noc prespali a nezobudili sa, tak som ich nechodila extra obchytavat, ci maju plnu plienku. Ak sa zobudia a viem, ze to nie su zuby, nocne mory, smäd atd, chytim plienku, ak je velmi tucna vymenim ale inak eeeee.

sykorkauhliarka
6. feb 2017

boze uz to rozdychajte....koli vlaku 5 x 5 cm budeme cela rodina hore o d pol noci do tretej...niekomu to vyhovuje niekomu nie 😘

yanni
6. feb 2017

@diana20 Jaaaaj ty si vo francuzsku? A kto je vyrobca tych tvojich plienok? Ale ako vravim, tie fialove su "slabe". Skus kupit maly balik tych zelenych a plusky a vyskusaj par noci. Hlacne kuk, kto je vyrobca. My sme mali zelene Made in Germany, England, Spain, Saudi Arabia a ani jedny neprecikala a to su tie Saudske fakt ze trosku ine ale nejak nebol problem nikdy s precikanim.

stanulienkat
6. feb 2017

Jasne,ze prebalujem aj v noci. Aj 3x. Nie som leniva a nechcem aby moje dieta lezalo v mokrom. Okrem toho to ani pokozke nerobi dobre.

yanni
6. feb 2017

@diana20 mne sa tak zda, ze DM vo Francuzsku nie je. Babylov je "domaca znacka" DM Drogerie.Celkovo je to tam u vas s drogeriami bieda. Aspon pred rokmi to tak este bolo.

jonnie
6. feb 2017

@diana20 nas cez den tiez extra nepije a vecer ho zrazu pochytiiii ..ale tiez v noci obcas mlieko. Bolo asi 5 noci...ze mu stacil cumel podat (cez den sa obsluzi sam-v noci zrazu nevieee😝 ...no chlap) a po chrbatiku pohladkat a uspokojil sa. Iba akoby kontrola-ci som tam. Mne by caj ani vodu v noci nechcel. Ked uz ozaj nevie zaspat od hladu-dam mlieko...ved hadam do 18r. to nebude... a neprebalujem...ozaj vynimocne...teraz uz mava suche plienky-hoci aj mlieko vypije. A vekovo je cca priblizne. Pouzivam plienky Babylove 5...a aj ked boli napr. hnacky - nikdy nepreslo cez plienku. Precikal sa mi-ked som mala nevhodnu velkost... ja to vidim podla chrbatika-ak mu ju viem vyssie zapnut-tak ok...ako podrastie a plienka mu aj vpredu klesne ....nie dobre. Ja som slaba povaha na ucenie placom...nebudem cely panelak budit v noci-ze dieta necham vrieskat 2h. V inych veciach si stojim za svojim a nenecham sebou kyvat-no tu ide aj o inych ludi a viem-co moje dieta dokaze. A tiez sme hore obcas aj 2h...a to viem-ze skor nezaspiiii...ani keby co. Ale vravim...ako rastie...teraz bolo par noci vkuse prespatych...iba mrnkanie na kontrolu mamy. Ale hned vstanem z postele-ked pocujem-ze sa inak mrvi...a davam cumel. Ziadne svetlo. Cumle mam Mam night...takze ho najdem v postielke 😊 nedovolim mu dojst do tej fazy-ze sa v postielke postavi a preberie sa. Ale neboj..nie vzdy to ide a kazda mame svoj unikat. Drzim palec.

diana20
autor
6. feb 2017

@yanni drogerie tu nepoznajú a teda babylove tu nenájdem... tak skúsim zelené pampersky..
@jonnie nám už sa tiež stali,z e stačil cumel, ale neviem prečo sa to vrátilo späť.. nechce ani cumel a nemám ho pri sebe v miestnosti takže jedna iba mrvi sa nezobudim a mrncat on začne až keď stojí... inak sa mi podarí občas prísť v dobrú chvíľu keď sa mrvi to len spravím ššš, pohladkam ho a spinká ďalej...tiež som skúšala čaj a vodu a nechce, iba čo väčšie vresky spustil keď zistil, že nemá mlieko vo fľaške... deti vedia čo chcú .. cez deň nemám leoben mu to nedať, ale v noci mi je veľmi ťažko ho nechať plakať bohužiaľ... ale skúsim zase... sused to vydrží, on tiež nie je veľmi unavená ohladuplny voči nám a robí niekedy aj do rána bordel taký, zr mám pocit, že to u nás. Tak mu to vrátim takto 😄

diana20
autor
7. feb 2017

Takže âme za sebou prvú noc oo vašich radách, nechcela som ísť na malého prirýchlo, takže zobudil sa trikrát, jedenkrát sme ho nechali plakať, jedenkrát zaspal s cumlikom a jedenkrát sme mu dali len pol fľašky, takisto aj večer len pol fľašky.. a ráno bol suchý takže dúfam, že nie náhoda lebo niekedy sa stalo, že sa zobudil suchý... 😊 takže zatiaľ ďakujem, budeme takto pokračovať a postupne prestaneme dávať fľašku úplne. 😊

maykaaa1122
8. feb 2017

vacsiu velkost plienok si skusala? tie budu vediet viac absorbovat. a teda take velke dieta by som v noci neprebalovala. mozno mu daj menej vecer pit nech tolko necika

11iva11
7. júl 2020

Síce je toto už stará diskusia, nedá mi nevyjadriť pohoršenie z toho, ako tu všetky chcete, aby malé dieťa (16-mesačné je pre mňa stále ešte bábätko) prespalo celú noc bez pitia, cikania, zobudenia sa. Proste niečo ako dieťa- bábika. Čiže = Urobila som si dieťa, ale nech nemá žiadne potreby, ktoré mňa obťažujú, že?
Vy sa nikto nechodievate v noci aspoň raz napiť a zároveň na záchod na malú? Ako keď preciká plienku, to je asi už moc pitia, ale takisto to držať celú noc bez akejkoľvek tekutiny je silné kafe. Veď ráno sa vám tie deti musia budiť dehydrované!