Prečo sa deti tešia viac z otca ako z mami?

zuzka153
27. okt 2014

Mile mamicky chcem sa s vami podelit o moju skusenost a zaroven prosim o radu.Mam 2,5rocneho a 8 mesacneho syna .Som s nimi ja doma cize na MD staram sa o nich venujem sa im atd .Moj manzel dost pracuje a ked dojde z prace no idu sa zblaznit s neho dokonca ten 8 mesacny uz zacina aj plakat ked ho vidi odchadzat .Neviem ci je to normalne dost ma to trapi lebo mam stale ten pocit ze nie som dobra matka a je mi do placu ked to vidim .Tak vas prosim napiste mi svoj nazor dakujem

frozenelza
27. okt 2014

Je to uplne normalne!!! Nerob stres, s Tebou su stale, tatino im je vzacny! Kluuuud, vyloz nohy, daj kavu a uzivaj si ze sa deti lepia aj na tatina nie len na teba 😉

marcelatje
27. okt 2014

Ja si to nesmierne užívam 😀 😀 😀 😀 😀

moni244
27. okt 2014

ja mam toto tiez doma a vies co? vobec mi to nevadi, vtedy mu prenecham dcerku a ja si sadnem k pc, alebo si zoberiem knihu, ale ako som zacala chodit na brigady a je snl nim cely den, aj na mna sa tesi a hadze sa mi okolo krku 😀 cize normalna vec, netreba z toho robit aferu

ivetkab.
27. okt 2014

Skús ísť z domu Ty na celý deň... za ním neplačú, ale videla by si, čo by bolo po dvoch hodinách. Ja sa z toho teším, keď príde domov manžel a deti sa na neho nalepia ako včely na med. Vtedy viem, že mám aspoň chvíľu kľud. A z druhej strany, viac by Ťa trápilo, ak by deti nechceli ísť k ockovi. Ste úplne normálna rodinka, všetko je to v poriadku. Inak, moja najmladšia keď vidí ráno, ako si ocko balí veci do práce, tak ja na ňom nalepená a vkuse plače. Nehovoriac o plači ktorý spustí keď zatvorí dvere. Ale beriem to tak, že sme dobrá a súdržná rodinka a aj ten náš malý drobček cíti, že je nám smutno keď sa od seba oddelíme na celý deň. Dobrá rodina má byť spolu a je krásne ak to takto cítia aj deti. A vaše deti to tak cítia, tak sa z toho teš. 😀

barborazilina
27. okt 2014

Toto je uplne normalne otec im je vzacny ... zbytocne stresujes ... keby mali otca doma denne a ty by si sla do prace tak placu za tebou 🙂

liebling98
27. okt 2014

Absolútne sa tým netráp. To je hádam v každej rodine tak. On im je vzácny, lebo nie je s nimi často. Ty si tá, s ktorou trávia každý deň, tá, ktorá ich vyhreší,tá, ktorá im niečo prikazuje, zakazuje.

miku1
27. okt 2014

S tebou sú stále, s otcom tak cca 2 hoďky denne. Na koho by si sa viac tešila, keby si bola dieťa ty?

zutera
27. okt 2014

Ani netušíš kolik maminek tu z fora by dali nevim co, jen aby se děti těšila z tatina.Poznám spoustu případu že se děti otca boji ☹.I u nás je tatinko ten nej a já jsem šťastná i když i mě to občas zaboli že já se mužů rozkrajet a tatino je jednička. Tvoji kluci vyrůstají s milujícimi rodiči a to je nejdůležitější, ne? 😉

siska53
27. okt 2014

Toto sme robili aj my a robia to aj nase deti (vacsinou). Lebo tato je malo doma,ma menej casu,a preto je vzacnejsi.

loxa
27. okt 2014

u nas je to presne naopak..nas tatino tiez vela pracuje , deti su so mnou ..strasne su na mna naviazani a ked pride muz z roboty tak vzdy s usmevom "maminka a deticky ahojte ako ste sa dnes mali" a obaja synovia sa len obzru, alebo len tak mu daju pusinku a idu zasa prec..a ked vidim ten muzov smutny vyraz potom , tak mi je ho luto..kazdy den pride vysmiaty a vyteseny a oni len maminku..hrozne..radsej naopak

velkacica
27. okt 2014

žiarliš na otca VAŠICH detí?

bejbinka
27. okt 2014

U nas je to rovnako..."tati, tati" vsade hlada tatiho...uz ked rano otvori ocka, vbehne do kuchyne a hlada ho. 😅 No co s tym narobim, mama je doma cely den, usmernuje, nuti papat, kakat do nocnika...atd. a tati pride vecer a len ju natriasa, hra sa s nou, je rad, ze ju vidi po celom dni...mama je uz K.O. a nema energiu sa šáliť. Ale zistila som, ze takto aspon mozem presunut vecer starostlivost na mm a on neprotestuje, lebo je hrdy ako kohut, ze mala je z neho paf. Ja sa vyvalim na gauc a je. 😀 Podla mna je to normalne, ze v urcitom veku dieta preferuje jedneho ci druheho rodica a kazdeho má rado pre nieco ine. Urcite nie si zla matka, len im nie si taka vzacna, lebo si stale doma, toť vsio. 🙂

tova
28. okt 2014

z rodin co poznam taketo pripady, tak deti su s mamou doma unudene od rana do vecera, nemaju ine navsetevy, tak otec je pre nich ako mikulas ked pride z prace, a dalsie kde mama je nervak, ukricana, depresivna, dieta to v sebe citi, a otec dieta nosi na rukach,hraju sa, je kludny preto sa tesi na otca (nie len 10-15min. ale cely vecer je dieta nacapene na otcovi troche extreme podla mna)

zojaaa
28. okt 2014

Ahoj, u nas rovnako!! Moji normalne pred svokrou ani nechceli ist ku mne, ked ich drzal on na rukach....no aj ja som si robila starosti....ale je to pre to, ze on je s nimi minimalne....on im nerobi servis( krmenie, strohanie nechtov, lieky, odsatia, prechadzka, spanok, ihrlsko...)proste same prikazy, ideme tam, pod toto, nerob to, nebi ho.....on pride a zacne cirkus....skakanie po gauci, ohadzovanie sa na posteli vankusmi, akoze bitka a boje....

Takze tak....niekto musi aj vychovavat a byt ten prisny a niekto ten oblubeny....to ale nic nema spolocne s laskou, my ich neskutocne lubime a deti nas mamy neskutocne lubia, len nie sme tak vzacne a funny ako tato...

inffinity
28. okt 2014

Je to jak pisou holky tatinek jim je vzacny a podruhe maminka vychovava a tatinek je ten co dela blbiny jasi se a vymysli kopec legrace 🙂 na druhou stranu kdyz napr. Nase mala zlobi nahresim ju aj ja aj tatino utika pak za mnou se mojkat 🙂

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tejubesk
28. okt 2014

U nás to isté. ..ocino príde z roboty, tak mamina už neexistuje ☺.....je to dobrý pocit.......aj keď odchádza do roboty, musíme ho vyprevadit, vybozkáva ho. .....potom celé poobede mám pokoj,je oveľa kludnejsia. ..

erickatt
28. okt 2014

U nas ked tatik dosiel z roboty , deti pre neho neexstovali.on si chce odychnut, a preco su vsade hracky a veci porozkladane,, no preto ze tu zijeme.. tak uz je tatik ex a nam je fajn, a cez prazniny mal syna presne 0 hodin ,..

k_a_j_k_a
28. okt 2014

Aj u nas je to rovnake. Od malicka. Teraz mozno este viac, lebo dcerky sa dostali do obdobia, kedy tatina zboznuju. Tatino je iny, dovoli im viac ako mama, vymysla s nimi, znesie im modre z neba. Ale na druhej strane je na ne prisny a musia posluchat. A ony posluchaju viac ako mna 🙂. Ja som rada, ze MM ma s detmi taky vztah. Ale na konci dna som to len ja, kto ich ide ulozit a prikryt a aj ked nie som doma, tak na mna cakaju, kym im nedam pusu 😝 cize mozu mat z Teba ponorku, je to normalne. Ale nakoniec mama je len mama 🙂

tanickaskorokubikova
28. okt 2014

Vôbec sa tým netráp tatino je pre nich vzácny lebo sú s ním menej 🙂 U nás je to úplne rovnako, dokonca môj malý (1 rok) volá tatika MAMA 😀

andrejka1974
28. okt 2014

u nas uplna realita, ked dojde tato z prace tak sa vsetky deti smeju, rehocu aj ta moja najmensia autistka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 na mna sa cez den neusmeje skoro vobec ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tato je proste ich smiesko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danielka7
28. okt 2014

Zuzanka,neboj,je to úplne v pohode 🙂 Oni sú s Tebou stále a milujú ťa z celého srdiečka.Otca vidia len chvíľku,a preto sa z neho tak tešia.Aj my s bratom sme toto robievali,že maminu sme mali pri sebe stále a otca sme videli kvoli práci niekedy až cez víkend a to ked došiel,tak na celý panelák že ocinooooooo prišiel 🙂 Ale maminu sme milovali ako aj ocina.Nikdy by sme nechceli,aby sme ich už nemali,alebo žeby sme jedného nechceli.

namornicka
28. okt 2014

To je proste život, aj u nás je to tak. My matky sme pre nich každodenná realita, stereotyp a ocovia sú také osvieženie.

lillona
28. okt 2014

U nas to iste. Mam 11 mesacneho syna, cele dni som s nim vacsinou iba ja, kedze tato pracuje. Ale ked pride z roboty, to len pocujem tata tata. Dokonca to musime robit tak, ze ked pride, nemoze hned ist za synom, lebo potom by sa ani nenajedol. Takze tato sa natajnasa vplyzi, naje sa, popripade si da este kavu a az potom sa ide ukazat Riskovi, lebo potom by sa uz od neho nedostal 😀 Tatovia su vzacnost, kedze su s detmi malo a mamu vidia od rana do vecera

lucinocka
28. okt 2014

Preco sa ludia tak tesia k moru a mne co ho vidim denne ide na nervy? Lebo ho nevidia nonstop!!!

anuskaaprazko
28. okt 2014

Jeeemine vsak to je super a uplne normalne 🙂 bud rada ze to nie je ako u nas ze maly visi len a len na mne sice tatina ma rad aj sa tesi ked pride z roboty ale aj tak vzdy uprednostnuje mna pred nim cize si fakt ze neoddychnem :(

sam2
28. okt 2014

@tova dovolim si s tebou nesuhlasit....my mame so synom vzdy nijaky program...aj ked prsi a je sychravo, stretava sa s inymi detmi, dospelymi...ale ked otec vecer pride tesi sa akoby ho nevidel mesiac...ale zasa on sa tesi aj ked ide niekam s tatinom a vratia sa...je to jeho otec preco by mal by s nim len 15min? No neviem, ale trosku odveci ....je jasne ze ked je cca od 7.00 so mnou a otca nevidi, ze ked pride otec okolo 18,00 domov tak sa dve hodinky od neho nepohne...spolu sa jasia a blaznia, ja medzi nimi motkam, upratujem a tak...takze podla mna je to uuuuuplne normalne...vyuzivam cas, ktory pri drobcovi nemam ked som s nim sama

cerez
28. okt 2014

Lebo si s nimi stále. Mama je mama, je samozrejmosť. Ale otec je osoba, ktorá prichádza - odchádza a je pre nich bôžikom. Netráp sa! Všetky mamky patria do toho istého klubu. 😀 Jedného dňa sa to zmení.

canama
28. okt 2014

Je to normalne, ako pisu baby vyssie, tatino, ktory nie je cely den doma a travi s detmi len malo casu po veceroch, je vzacny a ked je s detmi tak sa s nimi hra alebo jasi....domace povinnosti a vychova su na matke. 😒 Mne sa tento model velmi nepaci, nie je to vobec vybalansovane a dlhodobo neverim ze to vedie k stastnej rodine, aj ked sa tak mnohi tvaria. Naozaj, staci si do programu zaradit 2 krat do tyzdna nejaky iny program (hobby, cvicenie, praca, wellness) a vypadnut na par hodin z domu a uvidis ako sa dieta bude tesit aj na teba. 🙂

qtinka46
29. okt 2014

Podla mna je to uplne v poriadku a ty vobec nemusis mat ten pocit " zlej matky, a myslim ze sa aj viacere zhodneme na tom ze sa to deje aj v nasich rodinach, dieta tym prejavuje deficit ze otca nevidi tak casto tak proste s nim chce byt castejsie, otec vacsinou dieta ani nehresi, nehovori mu stale "nonono" no proste to iste mam aj ja doma , ked vidi otca , v tom momente som ja uz neviditelna,a naozaj nemam pocit ze niesom dobra matka ;))