Prehnaný strach o dieťa

nela82
15. jan 2012

V mojom okolí žijú manželia,ktorí dlhé roky nemohli mať dieťa...Nakoniec sa podarilo a majú krásneho synčeka. 🙂 Chlapček je zdravý,krásny...nič mu nechýba-má toľko lásky...Raz som sa s nimi náhodou stretla u doktorky.Môj vtedy 6-mesačný synček bol chorý a aj ich malý.Na tom by nebolo nič zvláštne,no akonáhle vstúpili do čakárne plnej chorých deti-čo bol aj ich syn-boli zhrozený,že ich syn musí čakať aj napriek tomu,že má zvýšenú teplotu...Samozrejme všetky detičky boli choré a mali aj tú teplotu..aj môj malý mal teplotu...No ak nie som na rade-logicky čakám. 😅 Boli tam samozrejme aj menšie detičky.. 😅
Matka tomu chlapčekovi v kuse núkala čajík..cumeľ..jeho otec automaticky vyberal z tašky teplomer-merali mu teplotu...to sa opakovalo dookola...až kým sa neotvorili dvere k sestričke 😨 Vtedy ich malý začal tak hrozne plakať,že nikto nechápal čo sa deje.. 😕 Obaja ho začali čičikať..túliť si ho-no bol to krásny pohľad 😵 Obaja rodičia boli zhrozený,že ich dieťa plače..Takto sa to opakovalo pri každom otvorení dverí. 😨 Zhodou okolnosti došiel rad aj na nás a nich.No pri sestričke trebalo tiež čakať-no to už malý neplakal-ale reval..nebolo počuť slovka..Matka bola taka zhrozená,že jej syn plače,že plakala s ním a po chviľke sa k ním pridal aj ocino-oni plakali-a my sme len pozerali 😀 Bolo to naozaj smiešne..vidieť takto bez dôvodne plakať dospelé osoby..Medzi tým-matka odišla radšej preč na chodbu,aby sa malý odreagoval-lebo vraj bol v strese..Po chvíľke ak už boli na rade-zase zacal malý revať a zase matka odišla na chodbu..Sestrička gúľala očami 😀 a my tiez.. 😅 Potom nám opísala ako prebieha každé jedno vyšetrenie-každá ich návšteva doktorky..Malého doktorka počúva-len v náruči matky-lebo ináč by to bolo pre malého stresujúce.. 😕 A pri povinnom očkovaní plakal maly-plakal otec a plakala mama 😢 😔
Minule som s nimi strávila dve hodiny u doktorky...musela som to tu napísať...No ani neviem ako to pomenovať-ved usúdte sami..No podľa mňa je to prehnaná výchova..či skôr prehnaný strach o dieťa..Príde niečo vážne v živote,ako sa zachovajú?Zrútia sa.... 😒

nela82
autor
20. jan 2012

@katrinka8 je mi naozaj luto,ze mas takto choreho syna..no ja tu nepopisujem taketo priklady..teda myslim naozaj chore deti ☹ Vela razy sa stava samozrejme,ze pustim a neriesim-tym ze som matka tak chapem predsa... 😉 No ja pisem o jednom a ty pises o svojom synovi-co je velky rozdiel 😉 No mozme to nechat tak-myslim,ze tato diskusia bola a mala byt o inom..nie o predbiehani sa s chorymi detickami..

katrinka8
20. jan 2012

@nela82 - asi si si ma pomylila s @vlasticka185 - ona pisala o synovi Samkovi 😉
@vlasticka - u nas to, napr. funguje tak, ze poradne a ockovanie sa robi popoludni, aby zdrave deticky necakali s tymi chorymi 😉

nela82
autor
20. jan 2012

@katrinka8 😀 asi..aj my to tak mame podelene-mame urceny den v tyzdni,kedy a od kolkej je poradna a tak sa uz zariadujeme 😉

vlasticka185
20. jan 2012

@nela82
@katrinka8 skoda,ze u nas to tak nefunguje,...u nas uz chcu mat poobede pokoj asi,... 🙂