Problém zaspávania

lolita555
29. sep 2016

ahojte moj dvojrocny syn doteraz nemal problem zaspat vzdy na obed potiahol hodinku dve vecer bol do deviatej v posteli, vzdy pekne zaspal citala som mu knihu, alebo spievala. posledne dva týzdne neviem co sa stalo , ked ideme spat tak chyti nervy ci poobede ci vecer, doslova amok zacne ma trieskat a vsetko okolo seba. place ze nechce spinkat ale vzdy do pol hodiny zaspi. skusala som ho davat spat skor potom zas neskor ale stale rovnaky vysledok. dokonca som mu na tyzden vysadila poobedny spanok ale to bolo este horsie , bol nervozny uplakany uplne ine dieta o siestej uz doslova odpadol. mate niektora takyto problem a ako ste ho riesili, lebo ja si uz neviem rady. dokonca som skusala nech ho uspava otec ale to maly len vyuzil aby nemusel spat a blaznil sa s nim.snazim sa byt pokojna ale niekedy sa neovladnem a kricim na maleho alebo ho zavriem v izbe nech teda spi sam ked ma posiela prec ale to vzdy zacne revat ako by ho drali, dakujem

laurika1517
30. sep 2016

@moni244 to je prekvapive ked matka dobrovolne tvrdi ze dietatu daju cudzi ludia viac ako ona sama... a ja som si vzdy myslela ze dietatu dokaze dat naviac rodic alebo teda este stary rodic pripadne... ano spokojne sa nechavam zit v tvojej pravde ze cudzi ludia su pre tvoje dieta vacsim prinosom ako ty sama. ja by som sa tak podradne citit nechcela aby som si o sebe myslela ze dam dietatu menej ako ucitelka

moni244
30. sep 2016

@laurika1517 vidíš, teraz si ma len presvedčila o tom, čo tvrdím celý čas, nevieš prijať iný názor. Necítim sa podradene, škôlka nie je len o učiteľkách, je aj o deťoch, o tvorení, o kolektíve. Ale to ty nepochopíš, ty máš svoju bublinu, svoj svet a iné je pre teba nepochopiteľné

lolita555
autor
30. sep 2016

@moni244 ja si tiez myslim ze skolka nie je za trest ano deti aj placu co viem zo svojej skusenosti ale myslim si skolka je presne ako si napisala. ved deti sa tam hraju ucia sa byt v kolektive a ved aj ked dieta pojde do skoly tak bude medzi cudzimi. ja teda som tiez naviazana na syna ale toto mi pride divne. a jasne ved kazda zena si spravi ako uzna za vhodne ale napriklad moj syn keby mu dovolim tak mi skace po hlave. ja som praveze pocula ze ked dietatu vsetko nepovolujeme ako jedine ked ostatny ano tak to deti praveze ocenia ked budu vacsie

laurika1517
30. sep 2016

@moni244 ale ja prijmam tvoj nazor ze ty si myslis ze skolka tvojmu dietatu dala viac ako dokazes ty. len ma to zase prekvapuje, uprimne ze nejaka matka si mysli ze sama nedokaze dat dietatu viac ako nejaka institucia. no asi mam divnu bublinu v ktorej si naivne myslim ze matka je prve roky pre dieta ta najdolezitejsia spolu s otcom a dokazu mu zabezpecit pre zdravy vyvoj vsetko bez toho aby im v tom pomahal nejaky pedagog a horda inych rovnako starych a rovnako socialne nezucnych deti... lebo keby si sa trochu o vyvoj a socializaciu deti zaujimala tak by si sa dozvedela ze pre dieta je prospesne stretvat sa s detmi starsimi alebo mladsimi a to idealne 4 a viac rocny rozdiel od ktorych sa nieco nauci alebo ktore ono same moze nieco naucit. zatvorit dieta do kolektivu rovnako starych deti ktore su na rovnakej urovni

lalia87
30. sep 2016

mna by zaujimalo, ked to dieta je teda v kontakte s detmi kedykolvek a akokolvek dlho chce, ci si nosite tie ine deti domov a spolu sa hraju s tvojim dietatom, alebo ci vy chodite tak ku niekomu alebo sa s nim hras doma proste sama. skolka je aj o tom, naucit sa na nejaky system, ktory neskor vyuzije aj v skole, adaptovanie sa s prostredim, s inymi detmi, spolocne hry s detmi a pod. a nemyslim tym lozenie po preliezkach. ci vlastne to dieta nebude chodit ani do skoly? ved aj tam budu cudzie deti a tie si ty nevyberies, aj tam budu cudzie panie-ucitelky..na zaciatku som suhlasila s niecim ohladom spania, ale uz akee bludy sa tu pisu je neskutocne. presadzuje sa tu len svoj nazor, vsetky ostatne su na hlavu a ty sama si manna nebeska najmudrejsia. este si ani jedno dieta nevychovala, tak na zaklade coho vies posudit, ze prave ta tvoja pravda je ta spravna..kde mas nejaky vysledok tej svojej prace, svojej teorie??? este nikde..ked ho mat budes, potom si ho urcite vsetky rady precitame a mozno prehodnotime svoje nazory..zi a nechaj zit..

sardinka336
30. sep 2016

@laurika1517 Sak a od roka mas dieta kde??? Ked si na plny uväzok zamestnana??? mas babku alebo kto je s tvojim dietatom?
Lebo nejako mi to nejde do kopy tie tvoje reči...ako je matka dolezita ale od roka robiš na plny uväzok.

moni244
30. sep 2016

@laurika1517 ďakujem, stále ma utvrdzuješ v tom, čo si o tom myslím, keď dochádzajú argumenty, treba útočiť na ľudí, všakže? Matka roka vo všetkom, čo?

laurika1517
1. okt 2016

@sardinka336 som zamestanana na plny uvazok a dietata mam bud so sebou, alebo je so svojim otcom. babky mam v inom state. a nie nemam au pair.

laurika1517
1. okt 2016

@lalia87 deti chodia k nam domov, alebo my k nim alebo sme s nimi vonku na ihrisku. byva tu vela deti. kde mam vysledok mojej teorie? no to nie je teoria deti po starocia nechodili do skolky ale zili s rodicmi doma a s ludmi okolo seba a nenavstevovali skolku. ja som do skolky isla az vo veku 6r lebo sa muselo vtedy a aj tak mi to vobec nic pozitivne neprinieslo. a aj deti co do skolky nechodia v skole dobre funguju. navyse nikde nie je napisane ze musi prve roky chodit do skoly. moze sa ucit doma ak bude chciet.