Ako pomôcť dvojmesačnému bábätku, ktoré má bolestivé odgrgávanie?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

náš synček má 2 mesiace a vždy po napapaní ako ho zodvihnem na odgrgnutie začne veľmi plakať a vypínať sa. Normálne cítim ako ho tlačí v hrudníku vzduch. Nedá sa mu odgrgnúť. Niekedy si grgne.

Mám pocit, že ho to až zabolí. Je plne kojený.

Ako mu môžem pomôcť?

Skúšali sme odgrgávať na ramene v zvislej polohe a aj na kolenách vo vodorovnej polohe. Robím aj krúživé pohyby po chrbátiku a nič nepomaha.

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste sa zamerať na techniku dojčenia. Ak sa dieťatko dobre prisaje, nenahlce sa toľko vzduchu. Niektoré deti však aj pri správnom pristátí proste vzduch pohltajú. Skúsiť možete aj dojčiť kratšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas