Schudli vaše baculaté bábätká keď začali loziť a chodiť?

lius
11. aug 2019

su tu take maminy, ktorych babatka boli baculate a ked zacali lozit, behat, tak postupne schudli? Dakujem za kazdy nazor

pininka1
11. aug 2019

Jasné, to je množstvo bábätiek. Ale samozrejme je rozdiel keď je baculate aj keď papa primerané a keď je baculate, lebo papa somariny. Potom bude baculate stále. Ale väčšinou je to tak,že keď začnú chodiť a vytiahnu sa,tak už nieje ani stopy po Tom že boli ako malý amorkovia.

adulka5310
11. aug 2019

@lius ahoj áno ja som mala riadneho bucateho malého (a to bol iba kojeny cca do 8 mesiaca) teraz je z neho šparatko 😁

pribinak
11. aug 2019

Neterka bola taka gulka mala, zacala chodit ako rocna. Nijako nezaostávala za chuduckymi detmi. Bola taka bacuľka do 2 rokov a teraz ma normálnu postavu
Vacsina deti ked sa rozchodi a rozbeha tak zostanú štíhle
Je tu aj otazka genetiky

jana_eyre_2
11. aug 2019

samozrejme - moj prvy syn mal v roku takmer 13kg, bol riadny chlap, do sirky, aj vysky - od roka uz len rastol a 13kg mu vydrzalo takmer do 3rokov.. dlho potom bol velmi chudy a vysoky, az tento.rok je to.ideal - ma 7r 134cm a 26kg.. konecne ho dr pochvalila, ze nevyzera podvizivene 😁 a pritom ked bol babo a rychlo priberal, tak mi vravela, nech obmedzujem kojenie 🤷 bol inak v tom veku malo pohyblivy, motoricky dost pozadu, aj preto bol mozno taky.. skusim pohladat jeho foto.. 😁 ostatne deti uz take neboli, boli skor chude..

ellieellie
11. aug 2019

Moja neter bola veľmi bacuľaté bábo, ale také fakt že riadne. Teraz má 5 rokov, je obézna, má problémy s váhou odmalička - ALE ona neje normálne jedlá, len samé sladkosti a somariny. Takže je to v tvojich rukách...

lindusss2016
11. aug 2019

Pijem baculate babatko je velmi relativny, nakolko kazda matka vidi svoje dieta ako najkrajsie na svete, preto je dost mozne, ze prehliadne fakt, ze jej dieta je TUCNE. Samozrejme netvrdim, ze toro je tvoj pripad, kedze ait u neudala ziadne miery ani presny vek. Len tym chcem povedat tolko, ze ak ti napiseme, ze z baculatych babatiek vyrastu chude deticky, nemusi to byt vas pripad. Ja som mala obe babatka cisto kojene a boli baculate, syn viac. Ked zacali behat a jest tuhu stravu, vytiahli sa a baculati uz fakt nie su. No ale nikdy neboli tucni a stravu sa snazim davat zdravsiu

oli18
11. aug 2019

Náš sa narodil 4,20 kg. Teraz má 4,5 mesiaca a 10,5 kg. Je plne kojený, začína s príkrmami. Nemáme obavy, jeho brat bol detto. Teraz má 3 r. je štíhly a oveľa vyšší, ako rovesníci. Možno ide aj o to, aké podedil gény.

lius
autor
11. aug 2019

ked sa narodila, mala 3kg, teraz ma 5 mesiacov a vazi 8kg, kazdy mi tvrdi, aka je baculka...obaja s muzom sme stihli, mala papa max 600 az 700 ml mlieka a jeden ovocny prikrm, bud len ciste jablcko alebo hrusku a jeden zeleninovy prikrm zatial bez masa, pomedzi jedlami pije nesladene caje a cistu vodu,,,mne to nepride absolutne vela a predsa kazdy mesiac priberie vyse kilo

pininka1
11. aug 2019

@lius aj môj tak priberali, čo mesiac, to kilo. A v roku sa to zastavilo a vyzeral úplne ako iné deti a to pritom sa narodil a mal 4650g. Určite by som teraz na to nepozerala kým ma 5 mesiacov. Všetko je ok.

evittam
11. aug 2019

@lius A co chces akoze robiť-nedat mu jesť ked bude revat od hladu?😀😉
Syn mal 5.5mesiaca a 10.5kg-plne dojceny zacinala som s prikrmami. Zastupujúca lekárka (radšej preskocit ako obísť) ma medzi recou upozornila nech neprekrmujem bábätko, tak som sa jej spýtala ze co mam robit ak place len ak je hladny-ze oklamte ho vodickou-tak som sa jej spýtala ci aj ona sa klame vodickou a boli sme porozprávane. 😀😀😀😉
Syn je stihli a vysoky.

lucinka1988
11. aug 2019

@lius môj syncek detto, manzel je kus chlapa a maly to ma po ňom, ja mám 177cm, takze tiež nie som najnižšia a maly je aj dosť dlhy...Tiež mal v roku 13kg, teraz ma 16mesiaciv a stále 13kg a 82cm..Od narodenia nám doktorka vravela, že ma miery ako deti čo sú o rok staršie, ale že asi z nebo bude kus chlapa☺️Stále je taký zlaty baculaty, podľa mna sú baculate babatka rozkošné a nič to nehovorí o tom, akú budú mat postavu v dospelosti. Ja som bola tiež taká buchtička do cca 3rokov a celu dospelosť mám postavu ako modelka😉

slavuska1506
11. aug 2019

JA som zivy priklad. Bola som jak hroch. Normalne som mala vsade faldy 😂😂😂

snehulienka8
11. aug 2019

@lius pribera normalne, neries somariny, tes sa ze je zdrava. buclata este neznamena obezna a drz sa toho co povie pediater.

lius
autor
11. aug 2019

dakujem dievcata, ste ma ukludnili 🙂

kittykat22
11. aug 2019

@lius ked bol moj syn maly sa mi kamaratky smiali ze kojim pribinaky. Moj syn bol ukazkove obrovske dieta. Mal dokonca aj velku hlavu 🙂 Ked si v roku sadol, tak koli slaninkam, sme mu nemohli zapnut bundu 😀 Bol obrovsky 😅 Stravu mal fajn, bol dlho kojeny a nechcel ani za nic zeleninu. Zlomilo sa to az niekedy v 3-4 rokoch, ked sa dostal do kompletnej stravy - nemali sme to stastie ze nam dieto zjedlo to, co sme pred neho polozili. Teraz ma 6 a ma 130cm a 24kg. Vypada, ze jedava 1x za 3 dni.

mimibb
11. aug 2019

Moja najstaršia dcéra bola tiež miselin, v 6tich mes mala 10kg a narodila sa ako 3,5kg babo no všetci boli šokovaní, že ma len 3,5 lebo bola "hrubá, pevná" a stále je, po mužovi, teraz ma 8r, 150cm a 45kg... Do tých 6mes bola len dojčena a sama Dr povedala, že je to ok, no v prípade ak by mala UM, tak by mi kázala znížiť dávky, rovnako sa všetci smiali, že nemám mlieko, ale čistú smotanu, keď tak priberá...

saslavka73
11. aug 2019

Moja dcérka bola tučko krásne bábo s červenými licami. Vydržalo jej do do cca 5 rokov, odvtedy bola už len dlhá spageta. Teraz je krásna štíhla slečna.

mirro
11. aug 2019

@lius neboj, nebude takým tempom priberať stále 😀. Keď si ustrážiš zloženie stravy ako doteraz,a malá sa ti začne pohybovať,tak bude jak lusk. Ja mám dve deti, do roka boli samé faldy a teraz ako násť roční vytiahnuté dlhé špagety a samé svaly.

lennaa
12. aug 2019

Myslim, ze je to normalne, deti rastu a kazde ma ine predispozicie, ale mam susedu co mala takeho bucka maleho, maly mal take licka krasne, taky na zjedenie bol a zacal behat a zrazu sa vytiahol a nohy jak palicky 🙂

veronikastrickova
18. aug 2019

Môj v 4.mesiacoch a v 13. 🙂

dadka_bb
18. aug 2019

@pribinak presne nas pripad,nasu vytiahlo az 2 rocnu 😊😊

dollynkaa
18. aug 2019

@lius ahoj ja z baculateho bábätká mam 5rocne sparatko snáď najchudsia zo škôlky 😂

hela_tn
18. aug 2019

Moja staršia bola riadna buchta,teraz bude mať 7 je štíhla ako lan a vysoká..keď začala chodiť,tak priberala minimum,v dvoch rokoch bola oveľa chudšia ako rovesníci,celkovo neskôr patrila k tým chudsim detom

v_alika12
18. aug 2019

Toto ja nikdy nepochopim. Riesit vahu u babatiek... seriem na okolie. No a co ze je buchta? Je babo zdrave? Prosperuje? Tak bud stastna a neries povrchnosti

daniela2227
18. aug 2019

Moja mladšia sa narodila 2350g..fotky sú v 5mes., 9mes. A 5 rokov 😊 asi tak do 2 rokov bola jak buchticka 😁 väčšina deti z toho vyrastie

sense
18. aug 2019

Moja sa narodila s 2800g, v roku.mala skoro 13kg ,teraz ma 6r 130cm a 24 kg a trcia jej vsetky rebra... ono nezakezi len od toho ze ci bude lozit al vybeha ale o tom.ako dietatu.neskor nastavis stravu....cize ci "vybeha" zalezi hlavne od rodicov....

lubi2002
18. aug 2019

Jasné, schudla.ako ročná mala 12 kg bola riadna buchta 😁 teraz ako 3 ročná je kočka. Keď začala loziť kilečká išli postupne preč

nika82
18. aug 2019

5m dievca
Výsledky Minimum Priemer Maximum
Výška (cm) 60,80 cm 65,90 cm 71,00 cm
Váha (kg) 5,40 kg 7,30 kg 9,10 kg

nika82
18. aug 2019

ja by som to riesila iba vtedy pokial by ti chudla

senta_sofia
18. aug 2019

@lius hlavne nepocuvaj prosim ta hentie sproste pripomienky, ze je baculata, je malicka, ma pravo byt baculata a neznamena to, ze je obezna alebo ze bude obezna, ked bude starsia. Moj najstarsi mal v roku 11kg, 10 mesacny chodil sam napriek tomu, ze bol tazky, dlho mal potom 14kg, ze sa mu drzala rovnaka vaha... dve mladsie deti priberali do roka podobne, po roku uz ovela menej