Kedy je bábätko pripravené loziť, resp. štvornožkovať?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

máme 7 mesačného syna, ktorý sa ešte nezačal plaziť. Zatiaľ nevidno ani náznak plazenia. Synček sa iba otáča dookola, začal sa dávať na štyri. Dopredu sa nepohybuje.

Kedy je bábätko pripravené loziť, resp. štvornožkovať?

Vďaka za odpoveď

Dobrý deň,

v tom 6. - 7. mesiaci veku už niektoré detičky lozia, ale väčšinou okolo 7. - 8. mesiaca sa dieťa začína postupne plaziť trupom - lozenie.

Medzi 8. - 10. mesiacom prechádza na lozenie po štyroch - štvornožkovanie, potom sa začína stavať.

Ak po 9. mesiaci nebude loziť, zaslúži si to prešetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas