Skoro trojročný syn vypije v noci necelý liter mileka

tendergirl1224
9. okt 2015

Ahojte žienky,prišla som si pre radu tak len v krátkosti...Náš synček bude mať v januári 3 roky a v noci sa stále budí,vyžaduje totižto mlieko,vypije skoro liter mlieka každú noc...ešte ani raz nam neprespal celu noc,samozrejme aj plače kym sa mu mlieko zohreje...máme popritom ešte aj 3-týždňovú dcerku ktorú svojimi ´´vystupmi´´ v noci budí...ako ho odučiť?Máte nejaké overené napady?za každú odpoved a radu dakujem! skušali sme už dať aj menej mlieka do flaše ale on sa nedá oklamať avyžaduje toho mlieka viac...som už upne vyčerpaná z neho.....

worker_falcon
9. okt 2015

nerozumiem. synček dostane všetko, čo si vymáha plačom? To nie je ktovieaká výchova a základ do života. Má už 3 roky a rodičov si dobre vychoval.

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

prrrrr....to určite nie,syna mame dobre vychovaneho a nič si nevydobíja plačom,jedná sa tu len o to pitie mlieka v noci,to neznamená že s nami cvičí,ja som prišla pre radu ako odnaučiť dieťa v noci piť mlieko,neprišla som pre ´´premudrele´´ reči . Ja viem ako si vychovať dieťa, no toto je problém ktorý jednoducho prišiel a preto hladam cenne rady

natalym
9. okt 2015

Nuž nedať. Vidí sestru tak pýta. Nežiarli? Už by mal spinkať celú noc.

dominika6
9. okt 2015

@tendergirl1224
ako vypije liter mlieka? myslím na kolko x?

motovidlo
9. okt 2015

Nuž neviem, čo čakáš, ale nikto ti neporadí nič lepšie, ako mlieko nedať 🙂 Bude to stáť trochu nervov, ale očividne aj tak v noci budí celú domácnosť 😉 Ponúkajte mu do omrzenia vodu, je už veľký chalan, v noci má spať a nie sa nalievať mliekom.
Ak si netrúfaš, odíď na týždeň-dva s malou, a nechaj to na mužovi/mame/svokre, hocikom, kto mu dokáže mlieko v noci odoprieť. Lebo ako píše @worker_falcon , chlapec si veľmi dobre uvedomuje, že si svoje mlieko v noci vyplače.

worker_falcon
9. okt 2015

tak potom nerozumiem ešte viac. syna dokážete "dobre vychovať", ale nedokážete mu vysvetliť, že toto v tomto čase nesmie a nebude? Uplatňuj podobné prístupy ako pri výchove, ty vieš najlepšie, čo na neho platí.

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

motovidlo dakujem už som rozmýšlala ako posledná možnosť nedať mu vobec nič a vytrpieť týžden plaču len aby to aj zabralo....

prego81
9. okt 2015

@tendergirl1224
nie posledna moznost ale prva 😉

vika35
9. okt 2015

3 rocny naozaj v noci nepotrebuje mlieko a uz vobec nie liter. nedat, max vodu ponuknut. nezapinat svetlo, pohladkat, zazelat dobru noc a ist si lahnut.

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

worker_falcon no musime teraz nanho troška pomalšie,vieš ide o to že človek má strach aby sa necítil odstrčený kvoli malej sestričke prero hladame vhodne riešenie tejto situacie....je to ťažké,nechcem aby si to vysvetloval tak že to kvoli babatku zrazu nemože hento alebo tamto....

evitka83
9. okt 2015

@tendergirl1224 ked pyta mlieko moze byt skratka hladny. Neskusali ste zaradit do jedalnicka cez den nieco sytejsie? Ja to vidim na dcere, ma 15 mesiacov, este stale pije v noci 1x mlieko, ale ked je chora a cez den jej velmi nechuti jest, v noci dobieha a pyta aj 3x, skratka je hladna. Viem, ze niekto skusa odnaucat od mlieka aj sladsim cajom a postupne "odstavovat" takto. Alebo natvrdo nechat vyplakat, ale na to ja zatial nemam gule ☹

natalym
9. okt 2015

@tendergirl1224 Áno máš pravdu, ale možno mu vysvetliť, že mliečko v noci pijú len bábätká. On je predsa veľký brat. Veď aj pre Teba to musí byť náročné.

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

vika35 on nema problem zaspať sam,bez mlieka,len v noci proste sa zobudi a vyžaduje to mlieko a popritom aj pred spanim sa napapa...ešte nemá 3 roky ale už mi pride dosť velký na to že pije mlieko v noci a myslim že tým musia trpieť aj jeho obličky,nemyslíš?

stesil
9. okt 2015

Ahoj, za mňa poradím asi len toľko, aby ste mu to mliečko nedali. Povedať mu cez deň áno, v noci sa spi. Bude robiť bordel, ale ver, že po troch pre vás ťažkých nociach, štvrtú prespi😀

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

@natalym no keby mi nepomahal manžel tak veru neviem ..on mu aspon to mlieko ide v noci zohriať,nakolko ja v noci malu kojim a nie ešte aj skoro 3-ročnému chlapcovi zohrievať mlieko....

motovidlo
9. okt 2015

@evitka83 Podľa mňa je rozdiel 15 mesačná (tj. niečo cez rok) a takmer 3-ročný. Ale súhlasím, treba dohliadnuť, aby sa poriadne navečeral. Osobne by som na sladký čaj vôbec neprechádzala, lebo potom budú riešiť ako odúčať od sladkého čaju 🙂 A cukor ho môže "nabudiť", že nebude vôbec vedieť zaspať.

@tendergirl1224 Bez plaču to už asi u neho nepôjde. Ale ak nechceš vyslovene nedať, tak skús vymyslieť, že nejde elektrina, takže nemôžeš zohriať, alebo sa mlieko minulo, prípadne naozaj pár dní nekúp, aby si mu naozaj nemala čo dať. Alebo ako som písala - nechať to na niekoho iného kto nočný plač zvládne.

worker_falcon
9. okt 2015

@tendergirl1224 ale to nie je kvôli sestričke. tú ani nespomínaj, keď mu večer zavrieš dvere a necháš ho plakať kvôli odopretému mliečku. Ak ju zobudí, môžeš reagovať tak ako vždy, keď jej ublíži či spôsobí jej plač.
Veď snáď sestrička nie je dôvod odopierania jeho neštandardných požiadaviek?

Odstrčený - prepáč, ale základnou časťou zdravej výchovy by malo byť učenie dieťaťa, že nie je stred vesmíru. ani nie stred rodiny, okolo ktorého sa všetko točí.

A neboj, nebol by to týždeň plaču. Jedna, maximálne dve noci. Ak teda má nejakú výchovu a nie je to prvá situácia, kedy mu je niečo odopreté...

natalym
9. okt 2015

@tendergirl1224 Najvyšší čas mu to zaraziť. Ale citlivo.

zuzkaleng
9. okt 2015

Moj syncek iste robil a vecer pred spinkanim sme mu dali jeden krajec chlebika s maslom a nato sa napil mlieka a spi as do rana skuste viskusat

alaguema
9. okt 2015

@tendergirl1224 nedať mlieko, je jediné riešenie. Určite nie je dobrý nápad čímkoľvek to nahrádzať. On už vôbec nepotrebuje v noci jesť a navyše si kazí chrup a stravovacie návyky.

motovidlo
9. okt 2015

@tendergirl1224 No vidíš, a keby bol manžel mimo, tak čo spravíš? Musíš sama seba postaviť do situácie, že to proste nejde, že mlieko mu teraz dať nemôžeš a hotovo. Bez ohľadu na dôvod.

kristinkahugo
9. okt 2015

@tendergirl1224 presne do bodky ako u nas. S tym rozdielom ze syn bude mat 3 v decembri a dcera ma 8,5. Presne aj u nas a ručí kým mu to mlieko nedáme. My sme nesypali celu noc uz 3 roky. A Neoklameš nijako. Pri dcere to trvalo 4 roky..

babulka82
9. okt 2015

@tendergirl1224 ako často si pyta v noci a v akych davkach? Naš ma 2a pol roka a tiež raz za noc sa budi na mlieko ,niekedy mu poviem že už vypil ,proste oklamem . Niekedy zaspi inokedy musim trošku dat aspon 120ml on sa ukludni a spi.

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

@kristinkahugo a ako to chcete riešiť?ja som stale čakala že to proste pride samo ako pri staršom synovi....mal 2 roky a sam prestal piť mlieko a prespal celu noc...

henikav
9. okt 2015

@tendergirl1224 dostava sytu veceru? Mozno je len hladny a mozno len potrebuje polaskat, dieta nie je vzdy hladne ked zaplace. Nasa dostane vecer dobru veceru a pred spinkanim flasu mlieka ( ma 2 a pol roka) v noci ak sa zobudi, tak dudlik, alebo vodicku, mliecko nie, zvykla si ze v noci sa nepapa, teraz si uz vezme dudlik sama, nas uz ani nebudi, ak nas budi, tak len ked nie je v poriadku. Skuste tiez sytu veceru, flasu mlieka pred spanim a v noci len vodicku. Ked mate dalsie malinke dietatko, tak to sa neda ustat v noci neustale vstavat

kristinkahugo
9. okt 2015

@worker_falcon kto to doma nema tak nepochopí. A uz vôbec by som nenabrala odvahu niekomu písať ze ma nevychovane dieťa. Myslím si , ze tu z nas nieje žiadna erudovaná na to aby dávala takéto odpovede. Ja každej takej matke prajem aby si prežila to iste a potom môže dávať rady.

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

@motovidlo
@alaguema
@zuzkaleng
@natalym
@stesil
@worker_falcon ženy tak ja skusim pekne ´´na tvrdo´´ ako sa hovori a nedám mu nič....o výsledku(dufam uspešnom) vas budem informovať....akurat že to budem musieť absolvovať ja nakolko náš syn viac rešpektuje aj viac si toho vezme odomna než od manžela tak držte palce

stesil
9. okt 2015

@tendergirl1224 len nepolavit.😉 daj vedieť v utorok 😉

tendergirl1224
autor
9. okt 2015

@kristinkahugo vdaka za podporu,ved preto tu hladam aj ženy ktoré si niečim takymto prešli a vedia mi poradiť ako s tým ´´bojovať´´

lucikusik
9. okt 2015

S 3 ročným sa dá už normálne rozprávať s vysvetliť, že mliečko sa pije ráno a večer, v noci sa spinká a ak je smädný, môže sa napiť vodičky. Toto s ním prebrať cez deň aj vysvetliť, že je to veľmi namáhavé v noci vstávať a variť mliečko, mamina je potom unavená, nemôže si cez deň pospať, lebo sa stará o deti, domácnosť a pod. A v noci do omrzenia bez kriku, kľudne opakovať: teraz je noc, teraz sa spinká, mliečko sa pije ráno a večer, ak si smädný, máme vodičku. Pohladkať, pomojkať, vypusinkovat. A k tomu nachystať ku postieľke vodu vo flaši, pohári, aby sa vedel postupne sám obslúžiť. U nás to takto zafungovalo, ale synovia boli omnoho mladší -cca okolo 1roka a odúčali sme nočné dojčenie. U vás to bude určite chcieť veľmi pevnú vôľu, lebo bude kopu kriku, plus určite syn žiarli na mladšiu sestru. Ale určite mlieko nedať, len vodu. Držím palce.