Je v poriadku, že 20-mesačná dcéra vypije v noci štvrť litra vody?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

moja 20-mesačná dcéra za noc vypije celú fľašu vody, čo je 250 ml. Cez deň vypije skoro dve takéto fľaše. Ráno sa ráno budí precikaná, ešte nie je odplienkovaná ani cez deň. Dnes v noci mala pyžamko celé mokré a ráno tiež.

Je to v poriadku, že toľko v noci pije?

Nezaťažuje jej to obličky?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku z hľadiska zdravotného. Rozumiem, že Vás to trápi z hľadiska precikania - treba ju teda asi v noci aspoň raz prebaliť.

Nie je žiadne zaťaženie obličiek a ani ničoho iného ak dieťa pije. Potom je prirodzené, že aj viac ciká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas