Skoro trojročný syn vypije v noci necelý liter mileka

tendergirl1224
9. okt 2015

Ahojte žienky,prišla som si pre radu tak len v krátkosti...Náš synček bude mať v januári 3 roky a v noci sa stále budí,vyžaduje totižto mlieko,vypije skoro liter mlieka každú noc...ešte ani raz nam neprespal celu noc,samozrejme aj plače kym sa mu mlieko zohreje...máme popritom ešte aj 3-týždňovú dcerku ktorú svojimi ´´vystupmi´´ v noci budí...ako ho odučiť?Máte nejaké overené napady?za každú odpoved a radu dakujem! skušali sme už dať aj menej mlieka do flaše ale on sa nedá oklamať avyžaduje toho mlieka viac...som už upne vyčerpaná z neho.....

yarnie
9. okt 2015

Nemusi to byt natvrdo, Je uz rozumny, da sa s nim dohodnut. Ja by som mu vysvetlila, ze mliecko dostane vecer pred spanim, po nom sa umyju zubky a viac uz nemoze, aby sa mu zubky v noci nekazili. Ale kedze je uz taky velky chlapec, co v noci mliecko nepije, tak zase moze ........ a tu si dopln co by maly tuzil mat/dostat. U dcerky nam zabralo, ze ako malicka nesmela cokoladu kvoli nizkohistaminovej diete, ale ked sme oducali od nocneho cumlika, tak som jej povedala, jasne, cumlik uz nie, kvoli zubkom ale kedze je uz taka velka, uz moze cokoladu. A vzdy ked sa v noci zobudila a chcela cumlik, som si ju vzaal do obyvacky na gauc a pomojkala a znovu cele porozrpavala o zubkoch, cumlikoch, ze je velka a cokoladu uz bude moct... a cez den vzdy aj dostala kusok. Cca po troch nociach co nadranom plakala to pochopila a uz neplakala, stacilo ju len pohladit a zaspala znovu. A cokoladka jej velmi chutila, cize to nebrala ako traumu, ale ze sme vymenili cumlik za nieco lepsie 🙂

lucikusik
9. okt 2015

A hlavne musíš byť ty vnútorne 100% presvedčená, že mu to mlieko skrátka nedáš a to je konečné rozhodnutie. Deti to vycítia, tú energiu, že to fakt myslíme vážne a vtedy to aj lepšie funguje. To som zistila sama na sebe 😉

kamajka
9. okt 2015

@tendergirl1224 podla mna je to len taky zvyk. Aj moja dcera mala take maniere, kym raz nespala u babky a ked sa v noci zobudila,ze chce mliecko, babka jej razne povedala, ze v noci sa mlieko nepije, ale sa spi. Odvtedy mame pokoj. Uz je to 10rokov.

zuzkaleng
9. okt 2015

Drzim palce

esterba
9. okt 2015

@tendergirl1224 skusila by som postupne riedit na 900 ml mlieka 100 ml vody, tak tri dni, potom 8:2, myslim, ze postupne bude pit menej a kym sa dostanete k 2:8 bude po piti.

mkmimka
9. okt 2015

mna by zaujimalo kolko Ti toho zje pocas dna? lebo sama som mala skusenost pri synovi, ze ked mi pocas dna malo jedlo v noci si pytal vela mlieka. potom sme presli na krupicu. od roka do dvoch jedol kazdy vecer pred spanim krupicu. nia moc ale zasitilo ho to natolko ze mlieko vypil a na nom zaspal a potom si vypytal rano okolo 6... treba len skusat. deti su rozne....

ada274
9. okt 2015

@tendergirl1224 tym ze pije v noci mlieko tak vlastne v noci je - projima potravu. Mlieko sa v zaludku zrazi pricom prebieha traviaci proces, ktory zatazuje cely organizmus. Musi trpiet aj chrup - utok cukrov na zubnu sklovinu. Predpokladam, ze ak v noci pije liter mlieka o odplienkovani nemoze byt ani rec.

Urcite tomu spravte koniec kvoli vsetkym horeuvedenym dovodom. Mozno aj na tvrdo ak vysvetlovanie nepomoze. Na oplatku ho chvalte a motivujte ked vydrzi bez mlieka ale aj za ine veci. Proste skuste to mlieko kompenzovat inym pristupom. Zo zaciatku to bude tazke a bude sa zdat ze to nefunguje, ale postupne sa to podari.

timea7
9. okt 2015

@tendergirl1224 sorry, ale ako si si to zariadila, tak to máš, nadájanie syna mliekom si mohla zrušiť ešte skôr, ako sa ti dcérka narodila. V troch rokoch je to bohužiaľ zlozvyk, nie potreba. Manžel ti pomáha, tak ti teraz pomôže tak, že so synom pôjdu spať do inej izby, ako vy dve a malý jednoducho fľašu nedostane. Bude cirkus zo dve noci a vybavené. Tiež nechápem, akú radu očakávaš, páčiť sa mu to určite nebude, zrejme si bude plačom vynucovať to, na čo bol zvyknutý. Vydrž, po týždni, dvoch si na fľašu ani nespomenie.

kukinka231
9. okt 2015

Aj mojho maleho sme to naucili on pil takto vodu a jedneho dna som povedala dost a skoncilo to chvilu plakal nervacil ale potom o.k. teraz este niekedy povie ze chce v noci ale poviem mu ze o chvilu a zaspime

timea7
9. okt 2015

@kristinkahugo nevyspali ste sa preto, lebo ste sa dali plačom obmäkčiť. Nehnevaj sa, ale počúvam to z viacerých strán, ako bez mlieka nezaspí, bude plakať dovtedy, kým ho nedostane, plienku si vziať nedá, prsník musí mať do štyroch rokov, cumeľ musí mať, nezaspí bez svojej plyšovej ovečky ..... ale všetko je to len o dôslednosti. Skús dať dieťa na pár dní bez fľaše sestre, babke, kamarátke a bude po probléme, tak ako tu bolo vyššie písané, dieťa má nesmierne citlivé senzory a vycíti, že rodič nie je stotožnený s tým, čo robí a vie, že ho plačom ohne. Dieťa musí cítiť lásku, ale aj to, že rodič si stojí pevne za svojím. Vždy ma pri výroku - kto nezažil nepochopí, napadne známa, ktorá mala 13 mesačné dieťa, keď sa jej narodili dvojičky, jednoducho si nemohla dovoliť dávať každému z nich v noci mlieko, každému v inú dobu, samozrejme, lebo by sa zrútila.

minulin
9. okt 2015

Nech sa na mna nikto nenahneva, neurazi, ale toto mi pride fakt vela.. Skoro cely liter mlieka? Fuha... To je dooost. Neni mu potom aj zle?
Ja sa nechcem hrat na mudru, nas syncek je autista, a on si vyzadoval mlieko a nikdy nespal celu noc. Nerozprava, malo rozumie a dokazala som s tym seknut...
Ani v podstate nevystrajal nejako extra, no odvtedy je to so spankom aj trocha lepsie.
Takze AK ROZPRAVA A ROZUMIE - vysvetlit.
Ja som tu moznost nemala, bohuzial, a zvladli sme to.
Drzim palce

macik166
9. okt 2015

@tendergirl1224 pred spaním, mu daj toho trošku viac zjesť, aby bol sýty..Môj 2-ročný zasa nechce žiadne iné mlieko, len Nutrilon...myslela som si, že skrachujem z neho...Z kravského ho napína na vracanie, z Hami sa povracal...tak som si povedala, že mu budem dávať Nutrilon iba pred obedňajším spánkom...a večer už vynechám...Tak tesne pred spaním mu dám viac zjesť...skús tak...neviem či ti to natvrdo pomôže, nedať mu mlieko..keby spustil v noci hysák, tak by ma asi porazilo...

simonka77
9. okt 2015

@timea7 uplne s tebou suhlasim, tiez som isla napisat, ze nocne "mliekovanie" bolo treba riesit omnoho skor, nez teraz, ked je v rodine novy clen domacnosti.

@tendergirl1224 môjho vtedy rok a pol rocneho syna som musela zo zdravotných dovodov prestat kojit, trvalo tri tyzdne, nez sa naucil, ze mlieko nie je. nebudem tu pisat o tom, ako plakal, uz vtedy som mala problem to vydrzat, keby som mohla kojit dalej, poviem ti na rovinu - vzdam to. treba vydrzat a vydrzat a vydrzat.
maly najprv dostaval trosku vody, potom len pohladkat, pomojkat, a dobru nocku. za tie tri tyzdne chodil zo spalne do detskej len manzel, ja som mala co robit so sebou vydrzat to...ked spal 4hodiny, nespala som ja - lebo to bolo nieco nezvycajne. zvykol si. kazde jedno dietatko si zvykne, len musi byt rodic trpezlivy a stat si za svojim. a najlepsie by naozaj bolo, ak by ta zastupil v noci manzel.
drzim palce. nielen preto, ze syna mas uz "velkeho" na nocne papanie, ale najma preto, ze mas doma dalsie dietatko, malicke, takze o to viac si vycerpana.

timea7
9. okt 2015

@esterba tak už by som musela byť naozaj na hlavu, aby som pri trojročnom dieťati čarovala s mliekom a vodou, kým sa nedostanem k pomeru 2:8.....trojročné dieťa má v noci spať a fľašu už dávno tiež nepotrebuje. Rodičia sú dnes úplne bez seba z toho, že by mohli dieťaťu niečo odoprieť, čím skôr sa to naučia, tým lepšie pre deti aj pre nich.

esterba
9. okt 2015

@timea7 vidim, ze dnes si nejak radikalnejsie naladena, vacsinou sa mi paci, co pises. Nie, nie sme predposrati z deti, ale niekedy nestoji za to vypisovat co sa malo a nemalo robit inak. Ona ma 3 tyzdnove dieta a revu sa urcite napocuva dost. Moje riesenie je sice zdlhavejsie, ale rozhodne (v tejto konkretnej situacii) pre vsetkych zucastnenych prijatelnejsie a dokonca si nemyslim, ze by v skutocnosti došli az tak daleko, ze by pil pol na pol. Ale to je vedlajsie, hlavne si myslim, ze tri tyzdne po porode Jej nakladat je minimalne od veci.

sense
9. okt 2015

ako ti jedava cez den? u nas zabralo takmer v dvoch rokoch povedat ze v noci mlieko nedavame a ked pytala mlieko povedala som ze nie je ze ak chce moze mat vodu...chvilu som pomojkala upokojila a spalo sa...prve dva tri dni mrnkala ze chce mlieko aj dva tri krat v noci - hoci pijavla len raz a potom preslo...tvoj je sice uz vo vysssom veku ze moze viac skusat ale myslim ze ked par noci vydrzis tak odnaucis...

timea7
9. okt 2015

@esterba ja si zase myslím, že deväť mesiacov je dosť na to, aby som si uvedomila, že deti budem mať dve a to 24 hodím denne, keďže už počas tehotenstva nie je nič moc vstávať k dvojročnému a zohrievať mu mlieko. Či mu chystá mlieko, alebo riedi mlieko s vodou, kým sa nedostane na ten pomer, ktorý si spomenula, výsledok je rovnaký, nevyspí sa ďalšie týždne. Je predsa jednoduchšie fľašu vyhodiť, nemáme, už si veľký chlapec )malá sa dojčí, tá ju nepotrebuje a nevyspí sa maximálne tri, štyri noci. Nie, nie som dnes nabrúsená, vždy som bola toho názoru, že ak dieťa staršie ako dva roky pije v noci mlieko, je to len zlozvyk, ktorý mu vytvorila matka. Nehnevaj sa, ale čo očakávala? Že dieťa samo odloží fľašu a povie, že chápe, že sa mama nevyspí, lebo dojčí, tak už nebude v noci mlieko pýtať? Trojročnému dieťaťu sa už dá vysvetliť veľa, ale v noci, ak je rozospaté, tak je akákolvek diskusia ťažká, lebo žiada to, na čo bolo navyknuté. Táto mamina sa ale už popredu obáva výsledku, nie je presvedčená o tom, že dieťa už v noci mlieko dávno nepotrebuje a jej dieťa to vycíti. A nehnevaj sa mama tri týždne po pôrode nie je chorá ani postihnutá.

prego81
9. okt 2015

@timea7
absolutne suhlasim, akurat si myslim ze je to zlozvyk uz niekedy okolo roka. Tiez sme mali zlozvyk u starsieho so spanim - zacal s nami spat okolo roka a pol. Dovtedy sam v postielke od prveho dna. Bolo to ok, mile, spali sme vsetci spolu ale akonahle som otehotnela tak dovidenia. Trvalo to 2 dni. Potom som lutovala ze sme s nim nezatocili skor 😀

andreasiskova3
9. okt 2015

Ahoj, v prvom momente ma tiež napadlo jednoducho to mliečko mu nedať, lebo si myslím, že trojročné dieťa už určite nemá čo v noci piť mlieko a ja ani neuznávam nočné pitie čaju, ale..... Nakoľko je jeho organizmus zvyknutý na to nočné pitie , tak by som mu to množstvo uberala postupne, pár dní, pretože jeho telo si to bude vyžadovať, nakoľko tú dávku vždy doteraz dostalo. Takže by som znížila dávku a postupne menej a menej x. Zdá sa mi to dosť drastické zrazu zo dňa na deň odstaviť. Ja tiež mávam noci, keď som hladná, jednoducho sa zobudím na hlad a musím sa najesť, lebo mi je až zle a už viac nezaspím, ale stačí mi ozaj máličko niečo do seba dostať a je mi fajn. A som dospelá osoba, hádam sa nezabijem za to, že ma niekedy zobudí hlad v noci a pritom cez deň jedávam normálne, pravidelne. Určite by som mu to nenahradila čajom, možno trošku čistej vody , ak je smädný, ale ozaj minimum. A presne ako píše vyššie lucikusik pomojkať, pohladkať, ja som tak tiež odúčala moje deti , ale v oveľa oveľa skoršom veku. A v pohode naučili sa.

timea7
9. okt 2015

@prego81 nikomu to nehovor, ja si to myslím tiež, čím skôr s tým mama sekne, tým lepšie to dieťa zoberie

kristinkahugo
9. okt 2015

@timea7 to sa ozvala super matka !!!!

beruska2327
9. okt 2015

Necitala som vsetky prispevky, mozno sa budem v odpovedi opakovat. Ale mozno si mlieko pyta, lebo je naozaj hladny/smadny. Vypije dost vody cez den, spapa dost jedla? Ja mam sice mladsieho, ale vsimla som si, ze ked cez den vela nezje, resp. zje len menej syte jedla, tak sa potom v noci budi na hlad. A jemu nestaci, ze sa pred spanim naje, musi do seba dostat dostatocne mnozstvo jedla pocas celeho dna. Ja si myslim, ze dieta v spanku "nevydzubava" s rodicom. Ak sa na nieco zobudi, tak ma na to dovod.

bianka0111
9. okt 2015

...ja mám doma 21 mesčnu...mi máme rituál o 19 kupeme...a potom dá flašku mlieka...a spí do rána cca 6hod....niekedy sa stane, že nás zobudí okolo 5 a kričí maminka mlieko...no neviem si predstavit, že by pila tak vela mliečka vždy v noci......pije mliečko aj cez den? nieje skor smadny ako hladny? máte dudlik? nechce len dudlit? ...skusili ste dat len vodičku? alebo len pohladit? aj ked neviem poradit, pretože mi v noci ani nepijeme, mi v noci spíme...len som Vám chcela približit náš nočný rituál...verím, že nájdete sposob Vám ten najlepší....

prego81
9. okt 2015

@timea7
🤐 ani by ma nenapadlo! ...este by mi nadavali do super matky 😝

anika44
9. okt 2015

Ahoj, tak ja mam osobné skúsenosti s pitím mlieka cez noc ☹ ako tu písala jedna pani, keď mi syn nechcel cez deň moc jesť,tak potom V noci stále otravoval s grankom. Jednu noc som bola strašne unavená a nechcelo sa mi ísť to granko spraviť,tak som mu do rúk dala prázdnu fľašku on si ju chytil ako plysaka a spal ďalej A takto sme to robili každú noc a už sa nám aj stalo že to granko vôbec nepýta.

marianka0101
9. okt 2015

@tendergirl1224. Ahoj. Takze v prvom rade, nepises ze je nejako chory, ze ma nejake postihnutie... takze beriem to tak, ze je uplne zdravy. Myslim si, ze 3rocne dieta nema co v noci pit mlieko, papat. Urcite s tym treba seknut. Nie je to zdrave, pretoze nie je zdrave v noci jest a nie je zdrave ked sa tolkokrat za noc budi. Myslim si, ze 3 rocne dieta je uz na tolko chapave, ze mu dokazete veci vysvetlit. Napr. u nas sa vecera podava o 18:00 najedia sa a koniec, zatazovat zaludok v noci nie je dobre, nie je to zdrave. Tak som im to aj vysvetlila. Najedia sa,umyju zubky a uz iba trochu cistej vody dostanu. Takto sa mu to snaz vysvetlit. A stale opakuj, v noci sa spinka, v noci sa mliecko nepije, v noci sa nepapa.... musite to zvladnut. Kazda si deti pozname najlepsie a ja viem, ze u nas nefunguje robit ustupky a postupne sa zbavovat. Ja musim vsetko robit radikalne, nie a hotovo. Inak teraz aj rozmyslam, on ma asi stale aj plienku. Ze? Lebo ked tolko vypije, musi aj vela cikat ☹ ak teda ma, tak toto bude dalsie plus a mali by ste sa jej takto zbavit. Drzim palce, urcite to ries. Verim ze to bude teraz tazsie kedze mate doma babo. Skoda... mozno si to mohla zacat riesit skor

mamutka
9. okt 2015

@tendergirl1224 mne sa pacil ten napad s elektrikou 🙂 co tak uz popoludni ho pripravovat, ze bude vypnuta elektrina, v noci sa nebude dat nic ohrievat. Ze jedine, co mozete urobit je, ze vecer vyberiete mlieko z chladnicky a ak by v noci chcel, tak len chladne. Uz ine ani v noci existovat nebude. Ziadne ohrievanie. Nezachuti mu a hotovo, taky velky chalan predsa pochopi, ze to nie je ako ohriat. Nie ze potom zrazu niekto rozsviete, zejo 😀 malu hadam nakojis aj po tme a manzel zvladne podanie mlieka v tu osudnu noc aj s celovkou 😀 Ja by som urcite skusila radsej takuto dobrodruznu vecernu seansu, ako nechat dietat vyrevat. On nemoze za to, ze sa dopracoval do tohto stadia.

kristinkahugo
9. okt 2015

@marianka0101 ahoj, chcela by som vediet ci si si aj ty prešla tym a koľko mas deti ? 😉

marianka0101
9. okt 2015

Precitala som teraz diskusiu a este to by som chcela napisat, urcite nenahradzaj napriklad cajikom... urcite trvaj na tom ze v noci sa spinka,spinka,spinka. A ak bezne vysvetlenie nepostaci tak sa mi zda fajn aj ten napad s elektrikou, ze sa mliecko neda ohriat 🙂 ja som toto tiez u nas zaviedla. Ale co sa tv tyka. Dcerka si dala do hlavy, ze po docitani rozpravky bude pozerat este 1 rozpravku... a potom este jednu a este jednu... az bolo 21_00 a ona ani za svet spat bez tv. Tak som nastavila tv na program kde nic nevysielaju a vecer som jej toto zapla miesto rozpravky s tym, ze po 20:00 uz v izbicke rozpravky nedavaju, lebo deticky uz maju spat, aby pekne rastli a boli zdrave 🙂takto sme sa asi tyzden, vecer co vecer dohadovali a od vtedy precitame rozpravku, lahneme a spime. Takze toto s elektrikou je tiez fajn napad

timea7
9. okt 2015

@prego81
@kristinkahugo nikdy som to o sebe netvrdila, ani som si to o sebe nemyslela, iba som toho názoru, že dieťa robí iba to, čo mu je umožnené. To, že dieťaťu nepovolíme všetko, čo chce, neznamená, že ho nemáme radi, naopak.