Spánok 11 mesačnej dcérky

tereza841
26. nov 2014

Moja malá mi nechce sama zaspať a doteraz zaspávala sama úplne bez problémov. Myslím si že ten zlom nastal keď sa dokázala sama posadiť a postaviť v postielke. Je to hrozné niekedy chytí taký hisák že reve akoby sme ju byli :( pred spaním máme rituál, nič sme nezmenili, nemáte niekto nejakú radu prosím?

jesi25
26. nov 2014

Myslis akoze sama bez tvojej pritomnosti,ci tak,ze ju musis uspat na rukach,alebo inym sposobom?

tereza841
autor
26. nov 2014

@jesi25 som pri nej kym nezaspi, ona je v postielke a ja lezim na postely

kdezee
26. nov 2014

ja som zvykla citat kym maly nezaspal 🙂

tereza841
autor
26. nov 2014

@kdezee to som uz tiez skusala ale po prvej strane robila nieco ine :D

jesi25
26. nov 2014

@tereza841 tak si to prosim ta uzivaj kym mozes,ked bude mat 15 uz ta pri zaspavani potrebovat nebude,nasa dcerka ma 5 rokov,vie zaspat pekne sama,ale ja rada lezim pri nej az kym nezaspi.Tvoja je este malicka potrebuje ta.

misinka26
26. nov 2014

Presne v tomto období prišiel aj u nás zlom, do v tedy zaspával sám a odvtedy ani za svet ...čítala som, že je to kôli tomu, že si dieťatko začína uvedomovať, čo sa okolo neho deje ... my sme skúšali všetko ale ja nie som typ nechať drobca revať celú noc, tak si vždy k nemu ľahnem a on o chvíľku zaspí ... príde mi to prirodzené, že nechce byť sám ... takto zaspí aj pri iných členoch rodiny, čiže nás to neobmedzuje, raz ja, raz manžel a keď chceme niekde ísť tak aj svokra, či moja mama 🙂

tereza841
autor
26. nov 2014

@jesi25 mas pravdu, mozno to staci iba jednoducho prerast. Mama vravi ze som byvala taka ista 🙂

kofoluska
26. nov 2014

@tereza841 Maly zaspava so mnou/s manzelom. Sam nezaspi. A aby zaspal v postielke to tiez nehrozi. 🙂 Spava so mnou. Deti nas v tomto veku potrebuju, treba si to uzit. Pride vek, ked sa z nas proti nasej voli stanu ich uhlavni nepriatelia.... 🙂

tereza841
autor
26. nov 2014

@misinka26 aj ja ju vzdy zoberem k sebe a krasne sa prituli a je tuha 🙂 lenze chodim este do skoly a potrebujem si aj svoje veci dorobit a ked do 10 vystraja tak mozem ist uz rovno spat.. aj to sme skusali a bez uspechu :/ mozno ze ju trapia aj zubky .

pragmaticka
26. nov 2014

Ako keby som o mojej citala. Od 4. mesiaca krasne zaspavala sama vo svojej izbicke. Prespinakla vzdy uplne celu noc a vstavala rano okolo 8mej. a teraz? Posledne dva tyzdne vobec nechce sama zaspinkat!!! Placka az kym neprideme do izby. Riesime to tak ze jej citame rozpravky pri tlmenom svetle. Ona stoji v postielke, pozera na nas, potom sedi a nakoniec ju premoze unava a zaspinka. Trva to cca 20-30min. Ako kedy. Okrem toho sa mi zacala aj v noci budit. Vtedy ju ukludni len ked si ju zoberieme ku sebe. Potom spinka dalej. Nastastie to nie je tak casto, max. dvakrat do tyzdna. Pripisujem to cele zubkom a dufam ze sa to vrati do normalu. Takze ja radim citat rozpravky... 🙂

tereza841
autor
26. nov 2014

@kofoluska ked mam pravdu povedat tak moc nejsom zato aby spala somnou v postely lebo moju sestru si tak nasi naucili snimi spat a doteraz snimi spava a to ma uz 11 rokov, tak sa tomu vyvarujem. Ale spi somnou hlavne ked je chora alebo po ockovani alebo ked ju boli brusko

tereza841
autor
26. nov 2014

@pragmaticka tak to ti zavidim, ja to mam pravidelne kazdy vecer. Na moju malu to nezabera ona je hrozne hyperaktivna ( po tatinovi) a nu to zaujima len chvilu a najde si nejaku inu zabavku. Ale tiez dufam ze to je len zubkami a ze to prejde tak ti budem drzat palce nech to aj vam prejde 🙂

lenka07
26. nov 2014

Ja som deti spočiatku uspavala na rukách ,keď podrástli ľahla som s nimi do postele , ajkeď už mali asi tri roky tak pekne išli aj sami len v izbe musela ostať zasvietená lampa inak nezaspali 😄 a teraz keď dcera ma 19 a ja čakám kedy príde domov 😔 naštastie synovia ma zatial nehnevajú aj keď starší bude mať v lete 18 zatiaľ ho mám doma nechodí von ani ho to nejak neláka radšej je na PC aj s mladším synom 11 .

kofoluska
26. nov 2014

@tereza841 Chapem. Len aby si potom nesla zbytocne do opacneho extremu. 🙂 Treba vediet vcas rozpoznat, ze dieta uz je pripravene spavat samo a nenatahovat to zbytocne. Niekedy to robia skor rodicia, nez dieta. 🙂

tereza841
autor
26. nov 2014

@kofoluska mala sa zobudi o 7-8 potom spi dve hodky do obeda a hodinku okolo 3 a spat ide az o 7-8 a to uz je na nej vidno ze oci krizi a drzi svoju kojku (plienku) a ako ju dam do postielky buuum, chyti druhy dych. :D tak ja ju nechapem, alebo to je tym ze mi odislo mlieko a zaroven jej zacala vadit lampa zapnuta, tak spi len pri svetle z chodby.

kofoluska
26. nov 2014

@tereza841 Maly je tiez niekedy jak keby blesk do neho udrel, jak ideme do postele 🙂))) Keby sme dali preteky, kto zaspi skor, v pohode ho porazim 😀 A inak ano, moze byt aj tym mliekom a lampou 🙂

danielita18
26. nov 2014

@tereza841 no náš spinkaval v postielke vecer od bábenka, nikdy nebol problem so zaspávaním, položila spinkal ale prišiel 10,11 mesiac a konec revy ani pánovi sám v izbe a trvalo to asi 3 týzdne sprestávkou a potm zase a potom sa to upravilo a bolo to v pohode ale vždy nam takéto stresy robili zuby, prvé mu vyšli v 4 mesiacia ked mal 9 mesiacov mal 8 zubov potom bola prestavka a potm za mesiac mu vyslo dalsich 8 naraz jeden za druhým a to boli vecere a noci, cez den v pohode ale ked prisiel vecer hrúza,potom bol asi mesiac klud a potom zase 5ky stoličky, vysoké teploty,teraz má 1rok aj 7 mesiacov a ma 20 zubov ale tera ked mu isla posledná stolicka tiež robil to ze som musela byt snim v izbe pri zaspavaní on lezka v postielke ja na posteli vedla neho a hned pekne zaspinka,tera dúfam ze uz bude trošku klud ale to su deti oni si vzdy cosi najdu aby sme boli pri nich a mama mi povdela ze ja som k nej behala do postele do 16 ale ja sa len zasmejem a radsej nic nepoviem lebo to viem ale akože si to nepamatam 🙂

tereza841
autor
27. nov 2014

@kofoluska aj u nas :D tak skusim dnes to svetlo. 🙂

tereza841
autor
27. nov 2014

@danielita18 presne tak aj u nas, mala ma 6 zubkov stale ma prsty v ustach ale nejak necitim zeby jej nejaky isiel. Sak 3.12 ideme k lelarovi on bude skor vediet ci jej idu alebo nie ked sa pozrie, samozrejme ked mala dovoli :D dufam ze tato noc bude lesia. A cez den kam davas maleho spinkat? Ked sme doma ja ju davam do kocika a poobede zas v kociku lebo ideme von le v kociku nemoze byt stale tak neviem lebo v postielke pochybujem ze zaspi ked tam ani v novi nechce byt :D

danielita18
27. nov 2014

nášmu je jedno kde spí zaspí mi všade kde som potrebovala ale mal vždy slabí spánok na vsetko buchnutie sa zobudil na každý zvuk a rozhlas ani nehovorím mame ho hned pod oknom, ale ja ho ma od babatka nauceneho chodit spinkat vdy po urcitej hodine a dobre to vždy fungovalo ked bol bábo vždy bol hodinu hore hodinu spinkal a neskor si to upravil e zaspal po dvoch hodinkach a potom zase po troch a tera ked sa ráno zobudí nechavam ho hore 4h a potm sa aj sam vypýta do postielky chytí plienku dudel a už stojí pri postielke a pýta sa haha pospí 2,3hodinky ale do vecera už musí byt vždy aspon 5h zobudení lebo inak by celú noc zle spal ale aj tak chodí vacsinou spávat okolo 21ha vtedy zaspí ale stým ako som už písala ze musím byt sním v izbe aj ked vcera zaspal bez problemov ze som ho položila do postielky a zaspal aj bezomna ale už ma celú tu stoličku prerezanú tak už to bude zase asi dobre, ale tiež sme si užili ale na neho platilo to za isiel vzdy spat po urcitych hodinach a postupne ako rástol tak som mu hodinku pridavala lebo bolo vidiet ze nie je taký unavený a stačilo mu hodinku pospat do roka mi spával 3 krat za den a po roku 2 krat až do 17 mesiaca skus aj ty davat spinkat po urcitej hodine a treba tak skusit naucit a moze to trvat ale myslím že da sa to

tereza841
autor
27. nov 2014

@danielita18 zvuk jej problem nerobí, spinka mi pri zapnutom rádiu od malička ma rada hudbu aj pri zapnutom notebooku pri svetle ale to už menej.. aj ja mam tak malu naučenu... rano sa zobudi okolo 7-8 potom ide spinkať o 9-10 spinka dve hodinky, a potom poobede spinka o 2-3 hodinku a ptm ide spinkať až okolo 7-8 po kupani a papani, a to už je tak že ledva vidí, chudato niekedy mi odpadne na rukách :D ale niekedy proste cirkus.. a tiež ked bola mala tak presne ked odbila jej hodina tak išla spat... Aj mi papa presne na hodinku, max 4 hodinky vydrži bez jedla, sama si vypyta, už ma taky režim proste.. a v noci, odkedy som prestala kojiť čo ma mrzí, tak jej dávam nutrilon, ale v noci ked sa po papani zobudí po 3-4 hodinách a spravim jej ho tak ho nechce, proste chce byt len u mna a to je všetko.. ale doteraz ma nepotrebovala, naozaj si začinam mysliet že to je tým že som ju prestala dojčiť.

danielita18
27. nov 2014

náš je tiež naučený pri zapnutej telke nikdy sme nemali ticho ale proste mal vždy slabší spánok až tera začal tuhšie spávat a na papanie v noci sa mi nebudí od 4 mesiaca ale on nebol kojený ako som mu začala na noc davat kašu tak odvtedy sa vnoci na papanie nebudí a u vas to bude asi tým kojením ona ta potrebuje a pototrebuje si len zvyknut ked tak si ju na chvilku pritul ked si to vyzaduje a potom polož a uvidíš mozno to ma tiež len také obdobie a predsa už aj viac všetko vníma a to kojenie myslím ze je lepsie tera prestat ako neskor a potom by to už bolo fakt horsie mám kamaratku ktoráma 3 ročneho chlapca a nikde sa bez neho nepohne lebo do teraz ho uspáva na prsníku, neodcudzujem kojenie je to dobré a pekné a ja by som tiež bola radsej keby som mohla maleho kojit ale myslím ze tiež to ma svoje hranice, co chce ten chlapec potom robit v skolke, to ze ju už nekojíš sa netrap a treba to nejak vydržat skusaj pred spaním na rukach pohupat silno si pritulit a potom položit do postielky a este chvilku hladkat a potom sa pomaly vytracat a skus jej spievat alebo aspom hmkat ja ked nezacnem hmkat tak malý zacne aj sam uz si to vyzaduje 🙂, ale trosku pohupem pohmkam položim a idem preč auž pekne sám zaspí vyskusaj uvidiš ona ta len potrebuje citit pred spankom a nikdy jej nepredlzuj snaz sa davat spat vzdy v rovnaký cas aspon priblizne tak maximum pol hodinový rozdile ja davam medzi 20:30 - 21h ako nahle presvihneme uz je zle a celú noc straší

tereza841
autor
29. nov 2014

@danielita18 Už sa to ukludnilo 🙂 stači ked si ju k sebe pritulim na 5 minut a je tuha 🙂 dakujem za rady 🙂

danielita18
29. nov 2014

@tereza841 to som rada, aj náš posledné vecere zaspava bez toho aby som tam musela pri nom zostat uvidíme dokedy 🙂

tereza841
autor
29. nov 2014

@danielita18 no to som aj ja zvedava 🙂 ale nam v tom hraju rolu zubky stolicky som zistila 🙂