Tretie dieťa - vaše osobné skúsenosti

sarahh28
9. júl 2015

Ahojte vsetly maminy- chcela by som sa opytat nakolko vo mne rastie tuzba po tretom dietatku a malý mi stále vraví, ze kedy príde sestricka 😉 kedy ste mali tretie dieta? Ake vyhody a nevyhody to malo - myslim vo vekovom rozdiel. medzi detmi. Moji synovia su 2 roky od seba a prve dva roky boli velmi, velmi nárocne az tak, ze mam ocividný respekt pre tretím bábom a bojujem medzi strachom a túzbou nakolko viem, ze by to bolo nase posledné dieta chcem sa casovo dobre rozhodnut. Chcem tym povedat, ze nechcem, aby bolo medzi mojimi detmi prilis velky rozdiel a tiez nechcem druhý krat prezit ten malý rozdiel medzi detmi co si myslim , ze mame za sebou nakolko malý bude mat v okt.3 roky a velky teraz v aug. 5 a prave teraz mam obdobie kedy to s detmi je krasne vela sa hraju same. Jasne, ze sa sem tam aj hasteria, ale je to krasne mat viac deti sme taký team. Aj ked je to dv akrat taká fuska, ale vela krat si zas poviem, ze ked sa tolko hraju nemusim ja robit program a behat okolo deti... Hovorím si , ze ked bud traja bude este veselsie medzi nimi. Velmi tuzim po dcerke aj ked to nie je jediny dôvod - na to sa vôbec nespolieham .Urcite by sme sa nechali prekvapit pohlavým. Aké máte vy skúsenosti je to velký rozdiel dve a tri deti? Poznam maminy , ktoré vravia, ze ked ich nemali hned po sebe bolo to menej narocne ako dve deti rovno po sebe. S manzelo mame prerus. styk a pomerne dost casty a este sa nam z tohoto typu nepodarilo urobit dieta niekedy by som sa aj tesila.(hlavne teraz posledny mesiac je medzi nami nieco take zvlastne podobne ako ked som chcela prve dieta)Manzelovi by stacili aj nase dve aj ked vraví, ze by sa tesil ak by to aj bolo.... U mna s otehotnením problém nebol ked sme robili naplno islo to hned. Pri tejto súlozi ma kazdy odhovára, ale zatial to takto robíme niekolko rokov a nic sa nesmyklo🙂 Minule sme sa rozpravali, ze asi zacneme riskovat ziadne sprchovanie po prvom krate a ak to ani tak nevíde pôjdeme naplno. Ale nechcem mať pochybnosti viem, ze si musíme byť istý ci to zvladneme po vsetkych strankach a ked moc myslim tak to je ze urcite nie lebo clovek vie cim si prejde.... Ale ak zapojim srdce tak je tu znacná prevaha🙂 Mna len zaujma aké ma kdo skusenosti s troma detmi a ake vekové rozdl. máte... Viem, ze idalny cas a vek neexistuje, ale hovorim si, ze ked bude 4 roky rozdiel medzi tým druhym a tretím tak to este ide, aby sa aj spolu ako tak hravali....

Pa a dakujem vsetkym skusenym mamickam

sonicka777
9. júl 2015

Ahoj,takže ja mám tri detičky,treti sa nám narodilo teraz v Apríli 🙂 mám 26r a deti vo veku 5r,2r a tretie má 2 mesiace..bála som sa zo začiatku,ako to zvládneme,či už finančne alebo ja psychicky..ale zvládame...hlavne ja.. 😀 tiež sme tretie neplánovali,ale poštastilo sa nám a neľutujem,ani ja ani manžel 🙂 mysleli sme,že to nebudeme zvládať finančne,keďže sme sa minulý rok presťahovali a kúpili byt a máme hypo,ale nakoniec to zvládme aj po tejto stránke.Zo začiatku bolo ťažšie nájsť si systém v staraní sa o deti,keďže manžel chodí často na služobky a ja bývam na tri deti sama,niekedy je o to u hubu,ale stíhať všetko.Domácnosť je čistá,navarené o deti postarané,akurát na seba mám málinko času.Ale tak keď bude drobček už väčší,budem mať aj čas 🙂ja si už bez svojich troch detí neviem predstaviť svoj život...a dokonca za 8r by sme chceli ešte uvažovať nad jedným dieťatkom,dúfam,že sa už pošťastí dcerka..🙂

daniela242
9. júl 2015

Ahoj, keď som si prečítala Tvoj úvodný príspevok, ako keby som čítala o sebe, bojujem s takou istou túžbou. Máme 2 deti a chytá ma neskutočná túžba po treťom.Takisto zvažujem pre a proti, staršia dcérka ide do školy, manžel pracuje do večera, takisto veľa cestujeme, finančne by sme to zvládali, proste tá túžba ma neopúšťa. .Ak by sme sa na to dali hneď , tak rozdiel medzi prostredným a najmladším by sme mali 4,5 roka.. tak uvidíme čo nám prinesie čas. Proste keď by som sa mala teraz rozhodnúť či ísť do toho tak váham, ale keby sa pritrafila "šťastná náhoda" tak by som skákala 5 metrov od radosti 🙂

sulamith
9. júl 2015

@daniela242 ahoj, tak to vam drzim prsty. Ak mas tuzbu po dietatku, tak nech sa podari 🙂 😉

katkatt
9. júl 2015

@sarahh28 ahoj, my to presne tak mame, chlapci maju tento mesiac 6 a 4 a mame tretie babatko 🙂 ako sa spolu budu hrat, uvidime az za par rokov, ale aj tie ich interakcie s babatkom su krasne. Uz pocas tehotenstva sa velmi tesili, nemohli sa dockat, to som zazila prvy krat, lebo pri druhom tehotenstve bol starsi este prilis malicky. Ten maly rozdiel bol narocny, ako pises, ale teraz sa prejavuje "ovocie", ked sa krasne hraju. Prehaju sa spolu ale aj sami (ak jeden nie je doma) a ja sa mozem venovat babatku, ked treba. Este by som podotkla, ze okolie to tak bralo aj berie, ze to bol "pokus o dievcatko", to si netreba vsimat, v skutocnosti to bola tuzba po dietatku, Bohu vdaka ze naplnena 🙂

bambulalala
9. júl 2015

@sonicka777 jeeej,ja mam 3 baby-5,5r,4r a 16 mes.a je to asi ako u vas,stiham aj ked obcas len tak tak...obcas je to aj tazke ale je krasne mat tolko deticiek...a aj toho chlapceka by sme este chceli...mm aj hned,ale ja vaham,asi az tak o 2 roky.inak to tretie sa tak nejak zvezie pri tych starsich,vela sa nauci,moja uz krasne rozprava aj sa pyta na nocnik,aj sama papa...

sonicka777
9. júl 2015

@bambulalala veru je to krasa..🙂 a konecne som nasla aj jednu maminku co chce aj stvrte dietatko v buducnosti..😉 ono je to tazke s tromi detmi,ale ako rastu,tak je to lahsie..uz sa potom aj spolu pekne zahraju,nasi chlapci aj pobiju 😀 a vyhodou u nas bolo,ze kedze mam troch chlapcov tak mozu nosit aj veci po sebe..samozrejme,ze aj kupujem,ale take babatkovske sa nenicia rychlo,tak vybavicka uz bola 🙂

dididi
9. júl 2015

@sarahh28 Ahoj 🙂 Ja mam dvoch chlapcov 7 a 5 rokov a teraz cakam tretie babatko a vyzera to na dievcatko 🙂 Tiez som mala presne taku istu dilemu ako ty. Veeelmi som chcela no aj som sa toho obavala. A nakoniec si nas babatko naslo samo. Proste som otehotnela ked sme si s manzelom mysleli ze nie je sanca a ona bola 😉 Manzel sa tesi velmi tiez lebo on bol este skor za tretie babo ako ja 🙂 Ako to budeme zvladat tak to uvidime, no chalani sa velmi na babatko tesia aj ked chceli viac brata 😉 Obaja idu v septembri do skoly takze nam zacne zaujimave skolsko-babatkovske obdobie ale tesim sa ze ich mam uz poriesenych a babatko bude so mnou doma a mozem sa venovat jemu. Teda aspon to doobedie 😀

bambulalala
9. júl 2015

@sonicka777 presne tak,tie moje dve starsie sa tiez tlcu hlava nehlava niekedx,su dost zive,neposlusne,ndn niekedy sa tak zahraju uz aj s najmensou,ze neviem ze ich mam🙂 no poviem ti pravdu aj si niekedy poplacem-niekedy od vycerpania,hlavne ked su xore a niekedy od stastia.nemenila by som.tiez si u vas ludia tukaju na celo celo ked povies ze chces aj stvrte?.a s tou vybavickou je to super,tretej som kupila asi 2veci,vsetko sme znosili a vela novych sme podostavali.kociky mame starsie a tiez nam stacili a sluzia.pre mna nieje dolezite aby mali drahe veci a hracky od vymyslu sveta,radsej nex maju surodencov.ja mam mm doma z prace kazdy den,noma okolo domu tolko roboty ze aj tak som s detmi viac menej sama.akurat mi dnes vravel ze by chcel ist na tyzdnovky robit,aby viac zarobil.no mam z toho strach,ako to zvladas?ja som na dedine a bez vodicaku,neviem si to predstavit.ma mi sice kto pomoct ale stale nekoho otravovat...

sonicka777
9. júl 2015

@bambulalala jasne,ked niekomu poviem,ze chcems stvrte,tak sa cuduju..vela ludi sa cuduje aj,ze mame tri deti 🙂,ale tak je mi to fuk,nech si myslia co chcu..no manzel chodi na sluzobky raz do mesiaca na tyzden,ale minule bol na mesiac a to bolo fakt na nervy.Este,ze mam svokru,ta mi vtedy trosku pomohla.Inak byvame 90 km od rodiny,takze som na vsetko sama a tiez nemam vodicak,cize bud idem peso,to je trosku psycho,alebo manzel musi zaviest..ak je na sluzobke a potrebujem ist k lekarovi surne s detmi,tak mia vzdy zavezie svokor,inak neviem co by som robila..ono je to tazke mat tri deti,fyzicky aj psychicky,ale je to aj radost🙂 vcera som bola len s najmladsim cely den doma,lebo decka boli na vylete a poviem ti,cely den som sa nudila a chodila z izby do izby a ratala cas,kedy budu doma..🙂 a to som mohla oddychovat alebo si pospat s najmladsim 😀

gretocka
9. júl 2015

ahoj, mam rozdiel medzi prvymi dvomi detmi takmer tri roky - povazujem ho za akuratny. Teraz cakam tretie babo a medzi druhym a tretim bude rozdiel tri a pol roka neceleho.
Prajem ti, aby vam vsetko vyslo tak ako si prajete s manzelom. Aj ja pocitam s tym, ze niektore dni budu tazke, ale ten pocit naplnenia maminy troch deti je uz teraz pre mna uzasny a verim, ze aj bude nadalej 🙂

sarahh28
autor
9. júl 2015

Dakujem Vám maicky ste úuplne perfektne starostlive spravne maminy mate môj obdiv kazda mate svoj osud a je uzasne, ze aj v tejto dobe mate tri deticky a tie co cakate drzim Vam palce a nebojte ono je to ten najkrajsi dar" slzy radosti vystriedaju slzy z bolesti" a únavy, prefackaném vyžité a maximálne spokojné budete zaspávať lebo viete, že tam v tých druhých izbách sú Vaše dary pre ktoré ste dýchali a žili tých celých 9 mesiacov a nakoniec ich tu máte a to čo robíte pre vlastné deti by ste nedovolili nikomu inému na svete. takže všetky maminy´so srdcom a láskou máte môj obdiv a teraz prejdem k nám- rozhodnuté dnes sme si poplakali a v objati povedali, že ideme do toho neviem ci uz tento mesiac alebo az ten dalsi ale dôlezite je, ze sa tešíme ..... Prajem Vám maminy vela vela síl a vela vela radosti, krásne pôrody a nenechajte si do nich hovorit rodte tak ako Vám je prirodzeneé a najlepsie o tom by som Vám Vám mohla napísať svoje.... druhe som porodila na štyroch nohách a to mi pomohlo konečne porodiť bez kliešťov a hlavne pomocou gravytácie..... Majte sa krásne a drzte sa vsetky máte viac ako ktorákolvek karierístka s nádherným diplomom. Tam hore máte diplom obetavej neskutocnej jedinecnej lásky!!!!!!!!!!!
caute 😉

kamajka
9. júl 2015

@sarahh28 ahoj mne sa tretie narodilo ked mala prva dcera 6r a syn 4r, dcera sla akurat do prvej triedy, este sme aj sami zostali (bez otca), bolo to o drzku...ale tu sme🙂. Teraz ma dcera 11,5r, starsi syn 9, najmladsi bude mat v auguste 5. Myslim,ze je medzi nimi dost velky rozdiel, starsi uz obaja maju svoje zaujmy, maly im moc nehra do kariet. Ja mam sestru jednu o rok starsiu a druhu o dva a pol roka mladsiu, myslim,ze to bol lepsi vekovy rozdiel,ako maju moje deti.

jankaatg
9. júl 2015

Ahoj ja mám 4 deti vo veku 8, 6, 4 a skoro 2. Ja osobne som za menší rozdiel. Ako v každej rodine raz je super a niekedy je to ťažšie. Ale decká sa vedia pekne zahrať a majú k sebe blízko. Pre mňa bolo ťažké obdobie keď sa nám narodilo druhé, lebo prvý žiarlil. Ale pri 3 a 4 to bolo super, decká pomáhali a každé chcelo kúpať či podať plienočku. Poznám rodinky kde je ten vekový rozdiel väčší napr. 5 rokov a viac a ten rozdiel cítiť hlavne keď už sú starší. Každý má svoje záľuby. Jasné že 17 ročný má iné záujmy ako 12 ročný. Ale je to určite každého osobná vec. Prajem ti aby sa ti splnilo čo si želáte.

72martina
9. júl 2015

@sarahh28 kráááásne si to napísala, nech sa vám darí na vašej ceste rozhodnutia a určite správneho pre vašu rodinu, je to naozaj neskutočný dar a zázrak ... 🙂 🙂 🙂

dankagirl
9. júl 2015

Ahoj ja mám tri detičky najstarší 9,princezná 6 a drobec čoskoro rok ..staršie deti su sebestačné pomáhajú bez problémov ..a vekový rozdiel môže byť akýkoľvek dôležité. Je ako ich vychovávame a k čomu vedieme ....amanželik by prijal ešte 4 ..ja už veľmi nie ..som vďačná aj za tri všetky boli plánovane s láskou ..treba sa riadiť srdcom ale aj rozumom nemenila by som a hodné zavisí na partnerovi môj je super

cmulinko
9. júl 2015

@sarahh28 tak ja mam medzi 1,2,3 dietatom vzdy 2 rocny rozdiel a s narodenim dcerky som si myslela,ze nasa rodina je kompletna a predala som vsetko co som po babatku mala.Lekari mi aj tak dali 3 roky stopku,ale po tych 3 rokoch sa nieco vo mne zas zacalo prebudzat a ja som velmi zatuzila po 4 dietatku.Teraz mam 2 mesacnu dcerku a som nesmierne rada,ze starsia dcerka ma sestricku.Je sice medzi nimi 4 rocny rozdiel co pre mna je uz dost,ale zial inak to neslo.Manzela som musela dlho spracuvavat na 4 dieta a teraz je mu uz jedno aj keby piate prislo 😀 a povedal,ze radsej teraz kym sme zas v tom babatkovskom kolobehu 😀 Tak ale vyslovene planovat uz neplanujeme...len si nechávame zadne dvierka co sa tej myslienky tyka a sme vzdy pripraveni keby mi nahodou zas preplo 😀

emilia25
9. júl 2015

No tak mi uz čakáme 4 babo a to bol sok riadny lebo sme uz neplsnovsli vecicky postielku vsetko som predala za simbolicke ceny pred vyse rokom sme sa pokúšali o 4 ale neúspešne tak som to vzdala hlavu nastavil robis dobre srdce pišťalo po ružovej princeznej.takže po prvotnom soku sa tesim sice som len na zaciatku a ako tehu sa vobec necitim tak sa tesim aj na nakúpi novej kompletnej vybsvicky.pri chalanov som kúpila pri prvom a vzdy som niečo počas tehu kupovsls ale to boli smiešne sumy.tersz čakám na 12 tyzden krasne kotrmelceky a môžem začať nakupovat sa moc tesim.

anika
9. júl 2015

tejto neskutočnej túžbe sa nedá odolať, len sa jej poddať, moje najmladšie má 3 mesiace...

satima
9. júl 2015

Ahoj. Ja mám troch synov. Keď boli dvaja, tak som si vravela, že ešte by som chcela tretie, lebo som veľmi túžila po dievčatku. Tretie tehotenstvo som plánovala, no prišlo nečakane. Proste to tak malo byť. Keď sa nám narodil najmladší, tak ti dvaja mali 5 a 8 rokov. Aj keď medzi staršími je rozdiel iba 3 roky, dosť často sa hasteria. No malého od narodenia úplne zbožňuju, tak ako my všetci. Ten väčší vekový rozdiel je v tom dobry, že starší synovia sú už samostatnejsi a ja som sa mohla naplno venovať malému a užívať si bo plnými dúškami. Aspoň u mňa je to tak, že každé ďalšie dieťa som si užívala a vychutnávala viac a viac. Síce som sa dlho zmierovala s tym, že to bude tretí chlapec, no je tu, má 2,5 roka, vniesol do našej rodiny smiech, radosť, krásne chvíle, keď si užívame jeho prvé slová, jeho trucovite výrazy a je to naše zlatíčko. Aj chlapci ho už občas postrážia. Z môjho okolia poznám veľa rodín, ktoré majú tri deti. A veľa je takých, ktoré majú aj štyri. Tym, že mám troch chlapcov, občas má napadne myšlienka na štvrté, s nádejou, že by to bolo dievčatko. Ale je to len túžba srdca. Rozum hovorí jednoznačne nie. Poznám mamou, ktorá má 5 chlapcov a v štyridsiatich porodila dievčatko. Ale ten pocit, keď vám dajú prvýkrát do náručia vaše dieťa je nezabudnuteľný 🙂

lauricka
9. júl 2015

prve dve mam dvojcata a tretie sa narodilo, ked mali tri roky. Lubia ju velmi aj mala ich, malu si uzivam a som rada, ze ju mam. Myslim si, ze rozdiel medzi detmi rok, dva, je dost narocne, ale tri, styri je fajn. Od pat rokov rozdielu uz rastie kazde z deti ako jedinacik vraj, to uz je prilis aj preto, lebo uz kazdy ma ine naroky aj na hry a co ich bavi a tak...uz je to velky rozdiel

sarahh28
autor
9. júl 2015
https://www.youtube.com/watch?v=aH-QVEeJJUM

- A takto zacina zaciatok noveho zivota odporucam Hd quality Oplodnenie

sarahh28
autor
9. júl 2015

Ty baby ja tomu nemôzem verit ze znova po treti krat si tym prechadzam a mam pocit akoby som mala byt prvy krat tehotna tak sa na to tesim ale samozrejme su tu aj tie strachy lebo uz viem co to prinasa..... no teda pôjdem kupit do lekarne femibion s tym som zacala aj pred tym pre bábo je to dobre este pred planovanim. caute maminy majte sa

velkacica
10. júl 2015

na decko si niekedy aj zarábala, či len muž robí?

bambulalala
10. júl 2015

@sarahh28 krasne rozhodnutie,gratulujem🙂drzim palce,snad sa dozvieme ked budes uz tehulka...🙂

bambulalala
10. júl 2015

@velkacica zasa vyryvas?ja ked vidim tento nick uz sa tesim co za mudrost zasa z teba vypadne...

bambulalala
10. júl 2015

@sonicka777 no presne,najskor sa tesis ako si oddychnes,a potom ti zacnu xybat a cakas kedy pridu🙂nepoznam ziadnu
maminu v okoli s 3 detmi,ak by si xcela mozme si obcas napisat aj ip ...alebo sukromnu skupinu dame?neviem ako to tu presne chodi.dobra rada a povzbudenie vzdy pride vhod

sonicka777
10. júl 2015

@bambulalala jasne,mozme si pisat ip 🙂 lebo s tymi skupinami nwviem ako to tu chodi..🙂

dorotka202
10. júl 2015

ja mam tri deti.vek 7,5 a 15 mesiacov.dvaja chlapci a dievcatko.tretie tehotenstvo bolo neplanovane ale kedze som chcela velmi mat dceru tak som sa potesila a modlila sa aby bolo dievca.cele tehotenstvo,z ktoreho som polku prevracala,co bolo velmi narocne obdobie,lebo boli prazdniny a detom varit a vymyslat program.ja som vtedy doslova prezivala.ale velmi som sa tesila a snivala o dobrom dievcatku s kuceravymi vlaskami,ktore pekne spinka,malo place....potom sa mala narodila,hned z nemocnice sme priniesli rotavirus,boli opat v nemocnici,mala potom mala reflux,veeeeeelmi vela plakala a ja som mala poc it,ze som prisla o dve ruky,lebo som na nich mala stale ju.bolo to velmi tazke obdobie,na ktore nerada spominam,lebo som kvoli nej musela dat na vedlajsiu kolaj synov.co ma dost trapilo.teraz je mala uz vecsia,ma kucerave vlasky a je to taky moj splneny sen.chlapci sa s nou uz zahraju,len to kojenie ma uz nebavi.takze moj zaver z toho je,ze aj ked je to tazke,hlavne zo zaciatku,tak to stoji zato.lebo tie tazke chvile nahradia vesele ,a clovek aj zabudne ze niekedy bolo zle.tak smelo do toho🙂

sarahh28
autor
10. júl 2015

dorotka202 ako by som o sebe citala ked vidim maminky dvaja chlapci a tretie dievcatko jej az mi srdce naskoci tak ti to prajem uzi si malicku. Velkacica rada ty odpoveiem anoi pracovala som uz, ale odvtedy co mam deti 22 sa staram len o deti podotykam len🙂 ( poznam mnoho mamiciek ktore vyslovene utiekli do prace lebo to uz nemohli s detmi vydrzat ta ponorkova choroba tomu vravia) vychovat dieta a udrzovat domacnosz a ja mam momentalne na staroti nasu eko zahradku a zvieratka je taka fuska, ze som rada, ze si teraz ked je manzel doma môzeme vychutnat aj volne chvilky spolu. Pracovat by som chcela 2 krat do tyzdna ale ja sa venujem detom nakolko ich ma uz o 13 doma a varim im nase obedy aj vecere. Byt matkou je ta najtachsia a najzodpovednejsia praca ale aj ta najkrajsia v jednom. Manzel si hlada pracu kym ju nema musime pockat s bábätkom bolo by to pre neho tlak. Ale ja si myslim ze on ju tak cca o 2 tyzdne bude mat nakolko o neho maju zaujem tak som optymista. U nás sa toho velmi boji manzel a potom do toh zatiahne aj mna a ja si prestane verit.... Proste on keby mal zenu ktora chce jedno tak ma len jedno keby a dve mu maxim stacia. Aj ked skvely ocino a manzel ako fakt starostlivy len mam rad svoju slobodu a to mu neberiem, ale citim z neho budeme mat to babo len si potom hovorim ze to nechcem ak to ma urobit len kôli mne aj ked on by to neurobil len kôli mne taký on zas nie je. Ja o dievcatku snivam od prveho tehu, ale uz si nerobim nadeje proste chcem zdrave a dobré bábo nic viac🙂

sarahh28
autor
10. júl 2015

U nas to funguje proste tak, ze bud sme vsetci spolu alebo mame takzvane sluzby cize on zoberie jeden den deti a potom mam ja volno na svoje veci a naopak- osvedcilo sa to lebo potom mame kazdy chvilku aj pre seba a ked sme u babky je to uplne super minule aj spali a boli sme sami po 5 rokoch uplna parada🙂