Trojročný syn má strach a strašne plače

mari91
1. okt 2016

Ahojte mamičky 🙂 na úvod by som vás,chcela všetkých srdečne pozdraviť,keď že som,tu nová,idem si vám poradu,a budem rada ak mi poradíte.Moj synček ktorý ma 3roky sa narodil v 8mesiaci a ako predčasné narodení bol sledovaný u lekárov mal zdravotné problémy s ktorých vyšiel ale,mala som,taký problém,že stále plakal v kuse až bol fialovy a to z ničoho nič!Nič ho nebolelo a stále pplakal až sme ho pokrstil ako keby to nebol on 🙂 na každého sa smial nič ho zrazu nebolelo,bol spokojný,a prešlo to!!ale v poslednom čase sa všetkého boji vysávača,mixera,vŕtačky,a všetkých,nástrojov !začne silno plakať ale až ma šoky a nevi ho ani utíšiť bije ma fackuje,keď sa mu niekto prihovorí ešte viac a viac...dneska tiez boly sme na kolotoči a strašne plakal zase šoky ☹ všetci,na mňa pozerali som ho utesovala a viac a viac ešte mi aj facku dal 🙂 trvá to nejakých 5mín a potom všetko ok.ale ja,sama,neviem mám,navštíviť psychológa?alebo s toho vyrastie?som zúfalá už neviem čo mám robiť,mamičky prosím poraďte ak máte niečo podobné,Ďakujem za každú radu 🙂 Prajem,pekný večer 🙂 🙂 🙂

pribinak
1. okt 2016

Tak ked navštívite psychologa nic tym nepokazíte, bud poradi nieco efektívne, alebo nie

stefanyj
1. okt 2016

koľko rokov/mesiacov má synček? má ešte aj iné problémy okrem plaču, niečo, čo sa ti nezdá celkom v poriadku či plač je jeho jediný problém?

lienkaviva
1. okt 2016

Môj starší syn to robil keď bol unavený. Museli sme utekať, či už z návštevy, alebo z mesta domov. Záchvat plaču, kopal, ani cumlík, ani na ruky nič, všetko vyhadzoval, koľkokrát sme ani do obchodu nedošli čo taký rev spustil. Presne vo veku 3 r. A pritom mal rád škôlku, deti, všetky susedy. S odstupom času som rada že ho to prešlo, aj keď to trvalo pár dobrých mes. Asi nemal rad veľa vzruchu a bol z toho nervózny. Je už školák a hoci patrí medzi tých nepozornejsich som rada aký je. Asi len jednu radu mám. Vyhýbať sa pokiaľ sa dá kolotocom, veľkým obchodom na istý čas, často sa túliť a hlavne daj mu čas . Držím palce. Viem čo prezivas

mari91
autor
1. okt 2016

@stefanyj má 3roky a nemá žiaden problém iba ten plač a tie šoky:(

mari91
autor
1. okt 2016

@lienkaviva ďakujem krásne za odpoveď.Budem sa, vyhýbať len ide o to,že,bývam v paneláku a mam len jeho a keď som doma s nim tak v pohode len takto to robí vonku cu na návšteve v obchode prestne ako pises,a boj sa toho že keď nepôjde medzi ľudí a detí aby to nebolo horšie :(

lienkaviva
1. okt 2016

@mari91 aj ja bývam v paneláku a tiež som chodila medzi ľudí, aj keď som trpla ci zase nevyrobime cirkus (niektorí ľudia a ich divné pohľady ) teraz keď na to spatne myslím co som si pri ňom "užila" tak sa aj zasmejem (vtedy mi bolo skôr do plaču). Skús to odsledovať už rano. Ak je nervóznejší a chce sa hrať doma, tak vynechaj také rušivé miesta ako obchody, ihriská, nevysavaj. A skús poobede keď si pospi (alebo na pár hod.oddychne). Na druhý deň skús prechadzku a návštevy obmedz na minimum. Ja to takto robím doteraz. Ak má trening, už nikde nejdeme, sme doma. Ak sme boli cez víkend u babky, nasledujúci deň sme doma.

mari91
autor
1. okt 2016

Ďakujem skúsim to,uvidíme ako to dopadne a napíšem či to zabralo 🙂 Dobrú noc prajem

lienkaviva
1. okt 2016

@mari91 držím palce, dobrú noc 😉

jonnie
1. okt 2016

@mari91 my sa tiez bojime vysavaca, mixera, kosacky....vsetkeho,co vrci. Skusala som to aj tak, ze vysavam akoze s nim, najskor potichu, nech sa hra...ale nejde to...este ako tak je ticho, ked ho mam na rukach, a vysavam - je to des! ale dufam,ze z toho vyrastie. A to mam pomerne tichy vysavac. Tiez som si vsimla, ked ma zlu naladu, a vela ludi do neho husti a chcu mu ju akoze nejakou zabavou zlepsit, je este mrzutejsi....vtedy ho vezmem len ja stranou a niecim rozptylym a je ako med. Uvidime, co a z neho vykluje neskor. Tieto strachy by som eliminovala a vyhybala....avsak nedovolila by som ju dat sa fackovat. Uz to nie je malinke babatko, ze nerozumie. Skus teda psychologa, sama som zvedava, co ti na to povie.

mari91
autor
1. okt 2016

@jonnie uvidíme ako sa to bude vyvíjať,ak to bude pokračovať musim ísť s nim k tej psychológicke,keď tak napíšem ako som dopadla

anjelicek26
1. okt 2016

Moze mat celu skalu poruch spravania a vnimania, urcite treba navstivit psychologa, v tom veku uz nie je takyto iracionalny strach bezny a nie az takto, ako popisujes, su to prehnane reakcie, neprimerane. Urcite to neodkladajte, ona ti bude vediet aj poradit, ako take situacie zvladat. Drzte sa!

chichua
3. okt 2016

Môj 2,5r.sa tiež boji vysávača,mixera,vrtacky,kosacky a veľa iných vecí,kt.robia hluk na tieto si nevie stále zvyknúť,ale mnohých vecí,kt sa spočiatku bal sa už neboji.neviem.mne sa to zdá normalne.je veľmi citlivý.

niki264
4. jún 2023

@mari91 môžem vedieť ako ste prosím dopadli u tej psychologičky? Čo vám poradila a vyrastol y toho? U nás je presne to isté a neviem si dať rady. 🫨🙈😔