Unavená a na všetko sama na materskej.

salonka34
15. sep 2019

Ahojte, mam jedno dietatko a citim sa unavena na materskej, partner vela pracuje aj vikendy a ja sa citim na vsetko sama aj na celu domactnost. Hneva ma to, ci prave preto nie som tak unavena. Vravi,ze ma toho vela no potom je toho vela aj na mna. On ani neprebaluje, neoblieka dieta, nevari, uz som mu dala ultimatum,aby sa dietatu denne aspon hodinu venoval. Ma to niekto tiez tak?

som_ponorka
15. sep 2019

@evittam praveze áno, dávam mu ho. Idem na nákup. Ku Dr. Hovorím ho, nech ho prebali. Len on na to nemá žalúdok. Ani ku pôrodu nechcel ísť. Ešte som mu vravela, že tieto hovienka sú nič oproti tomu, čo bude 😂😂 no a kojim, takže s tým nepomôže. Keď je doma, tak ho spolu kúpeme. Ale môj chlap je mumak. Jeho rodičia sú rozvedení, takže mama im vždy všetko vybavovala, starala sa, aby mali všetko a on si zvykol. Aj keď máme ísť čosi vybavovať, tak je to väčšinou na mne. Ja som zas celkom samostatná, takže sa dopĺňame.

evittam
15. sep 2019

@som_ponorka Podporujes len to co pises-ze je mumak.

som_ponorka
15. sep 2019

@evittam je a on to vie 😂😂

evittam
15. sep 2019

@som_ponorka Takže žiadny problém.

som_ponorka
15. sep 2019

@evittam ako som písala, sme spolu 10 rokov, už sa poznáme. Verím, že si s malým vybuduje pekný vzťah.

meluela
15. sep 2019

@nevludna zalezi od toho ake mas dieta. moje prve bolo narocne, zle spalo cez den, nevedelo byt ani minutku same, ale aspon spalo v kociku, takze som behala po meste hore-dolu a uzivala si aspon slnko a vzduch. Potom zacali problemy s jedenim, ktore pretrvavaju doteraz a varim ako debil vzdy dve jedla a kopec dalsich starosti okolo toho, ze do roboty som po 8r mohla nastupit len za vydatnej pomoci starych rodicov. Obcas nejaka ta navsteva urgentu, asi ako priprava na druhe. Druhe vrestalo uplne vsade. v aute, elektricke, doma, na navsteve, v kociku ... jedine v satke sa ako-tak ukludnilo aj to nie vzdy a do toho grcalo prudom. takze vacsinu casu som prve mesiace stravila doma v horucom lete hopsajuc s dietatom v satke a zaschynajucou grckou vo vystrihu. do toho paradna diagnoza a neistota co bude s dietatkom v buducnosti, opakovane pobyty v nemocnici, neskutocny strach. do toho totalne nabombovane prsia ktore mi este aj takmer po roku pustali necakane gejziry mlieka ze ani vlozky do podprsenky nestacili. neskor zachvaty zlosti a trieskanie sa o zem aj za cenu roztrepanej hlavy. aktualne hadky medzi surodencami. aj ked ich strasne lubim a su zlatunki, vacsina problemov sama presla a aj ten zdravotny je uz ok, ja mam teda dost po materskej a som na konci so silami. ale su stastne zeny co to maju niekolkonasobne lahsie (i ked pre kazdu je to trochu sok co vsetko treba s tym dietatom riesit) a aj dalsie ktore to mali ci maju este ovela horsie nez to co som zazila ja.

majusska202
15. sep 2019

Ja mam dve deti 2 roky a pol roka. Chodím na vysokú. A som totoalne na všetko sama. Muž má síce robotu od 6 do 2 no zial máme veľký dom pozemok a ja sa musím venovať deťom domu a on zvyšku snaží sa byť s deťmi no je s nimi nulovo.. ja padam dennodenne od únavy do postel.

1gabriela13
15. sep 2019

@lula313 nie je to tak vždy. Môj pracuje 6 dní zo 7. A ešte ho niekedy zavolajú aj na ten 7mi. Doma je v priemere z 30 dní tak 3-4. Ale pracuje v silových zložkách kde keď volajú, musí ísť, či noc ci deň. Nadarmo že aj ja mam nasetrene a mohol by byť viac doma.

lula313
15. sep 2019

@1gabriela13 tak si môže dat polroka-rok volno, či ho neuvoľnia z armády? My sme tak dohodnuti s mužom, že budúci rok pôjde s dcerou aj na matersku, nech mozeme byt toho polroka spolu doma😊 lebo uz najbližších 30 rokov taku možnosť mat nebudeme..

martina57
15. sep 2019

@lucianal presne to ako keby si mi z duše hovorila.Mas pravdu,presne aj ja mám na to taký názor a malý sa mi tiež budí každé 2 hodky na kojenie - ako keby mal v sebe hodinky🙂🙂

lucianal
15. sep 2019

@martina57 🙂 drobci "svajciari" tak snad bude presnost ich vysadou aj v dospelosti 🙂

1gabriela13
15. sep 2019

@lula313 áno, viem ze taka možnosť existuje, no najprv si musí platiť do socialky vyše 270 dní a až potom môže požiadať o materskú. Oni to majú inak, neplatia totižto do sociálnej poisťovne a keby chcel odísť na materskú priamo z prace, tak by mohol jedine v prípade môjho umrtia, alebo ak by som bola z nejakého dôvodu nespôsobila byť s dieťaťom a potrebuje to zdokladovat. Už sme to riešili minulý rok a je to dosť komplikovane. Pokiaľ by sa nám to podarilo, tak už dcérka pôjde do škôlky.

lenka54321happy
15. sep 2019

@mogaa
No mne to pride velmi smutne, ze ti sprosti chlapi si urobia deti a potom RADSEJ travia cas v praci ako s nimi!
Ved ten cas strateny sa im nikdy nevrati...
Jedine, co sa im vrati je karma...ked deti nebudu chciet za otcom ist, pak uz bude neskoro pre tych somarov otcov plakat a nariekat...

lana11
15. sep 2019

@nevludna tak napriklad moja malz je taka ze ak nie som pri nej tak place.Si predstav ze by si sla s nou na wc alebo ju mas na rukach a robis jej jedlo.Proste v kuse je somnou.K tomu treba varit,zehlit kazdy druhy den,pratat... Kamosky asi nevravia pravdu...Ved si to skus a uvidis kavu budes pit studenu za pochodu;D

lana11
15. sep 2019

@annajarava ano da sa aj tak.Takze pozor na usta.

marion09
15. sep 2019

@evittam 🤣

squirrels
15. sep 2019

@som_ponorka To je také... milé, že ocko nemá žalúdok na prebalenie synčeka. Môjho muža tiež prvý raz naplo, keď som malému rozbalila plienku 😂 Išiel predýchať von z kúpeľne a postupne si zvykol. Ďalšie deti už prebaľoval aj kúpal ako na bežiacom páse... ak bol doma, takmer vždy sa toho zhostil on. Ale je pravda, že on pomáhať CHCEL...

klejkaez
15. sep 2019

@nevludna Inak popravde, moja nejedna kamarátka to isté, do práce mi chodia na kávičku, aj na 3h... na nákupy s kocikom, novorodencom ...
A stale niekde, dnes v cukrárni.... Aj poplakal malý, a sa cudujem ako to zvladaju.
Rozmýšľam veľa x, ze keď koja, alebo prebaľuju, kde to stíhajú. ... byť v klude na nákupoch v centrách pol dna.

selest
15. sep 2019

Ja som bola parkrat na 3 hodiny v robote a makala som tam fyzicky. A bolo to ako wellness😂chlapu sa radi zasivaju v praci. Jedno dieta a k tomu domacnost moze dat zabrat omnoho viac ako robit v bani 12ku😁len ho zapriahni. Ten moj mi to aspon uzna prave preto ze pomaha doma ci uz s domacnostou alebo s malym..

v_alika12
15. sep 2019

Nas maly ma rok a mm sa mu max venuje. Po praci je s nim do vecera a vikendy viac menej stale. Sam ho kazdy vecer kupe. Brava ho na ihrisko, bicykel, kocik... lenze on ho zboznuje a tesi ho spolocny cas. Ja zatial porobim co treba, oddychnem. Navyse mycka, robot vysavac su 🔝 pomocnici. Cize aj cisto mame. Ak sa chce, da sa ps syncek je dobrucky velmi tak aj to hra do karat

babika4590
15. sep 2019

@zufala1111 presne s tebou súhlasím 👍

leelu
16. sep 2019

@deedol moje dieta ako cez kopirak 😄 cievka, reflux, koliky, vojtovka ... aspon ze prespal od 4.mesiaca celu noc ... ked som skonsolidovala pocas prvych 3 ci 4 mesiacov dieta aj seba, zacal sa hybat a v 4.mesiaci jest prikrmy 😅 jo a este zuby nema, ma 7.mesiacov .... a ja som prave ten "kominkovy" typ, ja sa v neupratanej domacnosti citim fyzicky zle, cize aj to mi ubera nejaky cas
Suma sumarum - o dovolenke niet ani reci 😎

deedol
16. sep 2019

@leelu heh, no ja si nastastie na poriadok az tak nepotrpim, ale zas tiez mam svoje hranice 🙂 a este som zabudla, ze samozrejme sa mu treba aj venovat, vyberat vhodne hracky a hrat sa s nim, lebo ved sam to este nevie🙂
zrejme ti vsetci opakuju, ze po roku bude lepsie - moj ma teraz 16m a je to lepsie, tak vydrrrrz🙂

beatrix85
16. sep 2019

@salonka34 úplne ťa chápem a aj tvojho manžela. Môj sa síce ponáhľa za nami, aby mi pomohol vždy aj zostal s krpcom pol roka na materskej a ja som šla so práce aby som si mentálne oddýchla ale teším sa do práce už. Materská je najhoršia a ešte nezaplatená robota. Našťastie mi to už končí, vraciam sa do práce a toto obdobie už nechceme nikdy zopakovať. Čím je malý starší tým je to lepšie. Baby never more😂

vendulka80
16. sep 2019

Ja vzdy len krútim hlavou ked tu baby píšu ako sa im muzovia vyhrážajú, ze im zoberú deti ked sa budu chciet rozviesť/rozísť a pritom ako tak citam, polovici sa hnusí dieta prebaliť, neschopní su urobit nejaky program okrem zapnutia tv, zasivaju sa v robote ale zene idu vytýkať, ze je na “dovolenke” a musi spravit vsetko a este sa vecer vysmiata venovať jeho blahorodiu
Lebo chudáčik hned ma na ruke dalších 5 chudiatok, ktore ho pochopia, pohladkaju ego a skočia s rozbehom do postele. By som niektorých poslala robit do bane. 3/4 hreje zadky v kancloch a doma sa tvária ako keby obracali zemeguľu vlastnými rukami.
Nechat im deti na cely den vrátane domácich prác a na konci dňa ich zdrbat, ze nieco nie je urobene. Tak ako to robia oni. By sa po..ral kazdy jeden.

salonka34
autor
16. sep 2019

@vendulka80 ja som tiez nahnevana na partneta lebo je vorkoholik a je tak nauceny z domu ze ani varit nevie nic aj som nahnevana na jeho mamu ze ho tak naucila ze to doma takto videl a tiez na seba. Ved cglap by mal vediet aj uvarit aspon chlapske jedla napr. Gulas, rezen aj prebalit dieta a obliect ho ...

nevludna
16. sep 2019

@salonka34 mozno keby si prestala riesit “ako by to malo byt” a zila s tym ako to je a skusila rozumnu komunikaciu, nieco by sa zmenilo;) to akeho mas chlapa si snad vedela predtym nez ste si spravili dieta, ci?;)

salonka34
autor
16. sep 2019

@nevludna no vpodstate som to nevedela, myslela som, ze zivot prisposobi rodine co aj vravel. Rozhovory sme uz mali.

siska53
16. sep 2019

@nevludna jaj no.. vies, ako je to s chlapmi! Oni sa vedia riadne zmeniť pri dietati .

nevludna
16. sep 2019

@siska53 smutne:/